Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Skoda värvi kvaliteet (Vastuseid: 22 | Vaatamisi: 6861)
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 16.02.11 20:15 Tsiteeri
Skoda värvi kvaliteet



Pole mingi saladus, et skoda octavia värvi kvaliteet ei kannata kriitikat, eriti kui on tegemist tumeda autoga. Hoia oma autot palju tahad aga ikka leidub mõni tolba joob, kes hooletult uksega vms kriimu peal tõmbab. Mõtlesin, et uuriks kas olen ainuke kes on õnnetu auto otsa sattunud või on teisigi saatusekaaslasi, kes kevadel värvitöökoja uksele peab koputama. On äkki mõne odava värvimiskoha leidnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 16.02.11 20:43 Tsiteeri


Jah, aga "odav" pole üldjuhul hea. Pigem maksa tiba rohkem ning sa ei pea pärast vanduma endamisi tehtud käki pärast. Minu kogemused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 17.02.11 08:19 Tsiteeri


Jutt jumal õige et odav pole hea. Probleem on pigem selles, et kui kuskile minna küsima, siis armastatakse pisikese pindmise kriimu pärast terve detail ära värvida. Kui neid detail on palju (näiteks 4 ust ja kapott) siis on see sama hea kui terve auto värvimine peaaegu. Mõitlikum oleks defektsete kohtade värvimine ja hajutamine sellise asja kannataks iga paari aasta tagant ära:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 17.02.11 10:12 Tsiteeri


Kas poleerida ei kannata kuidagi? Enda musta värvi masinal olen nii mõnedki defektid välja poleerinud. Rusikareegel - kui sõrmeküüs jääb kriimu sisse kinni on ilmselt mõistlikum värvida, väga lihtne kontrollida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 17.02.11 10:22 Tsiteeri


Ega see värvikvaliteet pole ühelgi alla 50000eur baashinnaga VAG-gruppi autol tasemel. Enda masinal peaks ka paar kriimu ja kivitäket "ära kaotama", hetkel silma jäänud www.smartservice.ee , kus tehakse ka värvkatte kohtparandust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 17.02.11 11:52 Tsiteeri


Poleerida annab alati, aga iga poleerimine õhendab ka värvikatet. Kui värv on niigi kehva, pole sellel nagu mõtet.
Mis puudutab üldisesse värvi kvaliteeti, siis ostsin ma Skoda sellepärast et sõbral oli ja kiitis ja kusjuures on tema autol küll värv parem, vähemalt silma küll nii ei ole hakanud. Ju siis on ikka see mingilmääral tumeda auto omapära, et kõik kriimud paistavad välja.
Tuues siia juurde näiteks mõne japsi, siis kogemus näitab, et enne läheb plekk mõlki kui tuleb värv maha ja odavam on käia mõlke välja tõmbamas kui värvimas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 17.02.11 12:38 Tsiteeri


Mis mulle endale veel silma on jäänud. Skodal ja VW grupi autodel korrodeerub kivitäkete jms puhul värvitükk lahti. Japsidel püsib aga värv paremini, kuid kui juba paistma hakkab, on üldjuhul mäda kui mäda. Et siis japsi värvikvaliteet võib küll olla parem, kuid plekk on ikka kehvakene.

Kui teemasse, siis mina olen ise teinud kohtvärviparandusi, kui probleemsed kohad asuvad servades. Kui kusagil ukse keskel näiteks, siis on kehva lugu, sest hajutus jääb näha ilma tervet detaili värvimata. Aga servades teeb ise piisavalt ilusti ära, et häirima ei jää :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 17.02.11 14:16 Tsiteeri


Sai kevadel huvi pärast värvkatte paksust mõõdetud. Koha peal olid oma Superb ja umbes 15 aastat vana Carina E. Superbil oli paksus 180 mikronit ja Carinal 120 mikronit. 1000 mikronit on üks mm. Arvestades japsi vanust ja värvi suht olematut paksust, siis oli hästi säilinud- ainult ukse alt servad olid natukene rooste minemas. Ainuke asi, mis võib olla värvikvaliteedi languse põhjuseks, on ehk see, et looduse säästmise nime all kasutatakse nüüdsel ajal vesipõhjalisi värve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
SLAlex
huviline



Registreerunud 23.04.06
Postitusi: 39

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb 1,8TSI

postitati 17.02.11 14:53 Tsiteeri


Tekkib küsimus. Kui lased mujal üle värvida, kas garantiiautol ei kao kehtivust keregarantii?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 17.02.11 22:57 Tsiteeri


Usun et Skoda must värv on ainult metallik. Seega katab seda värvi lakikiht, mis on umbes pool kogu krundi, värvi ja laki paksusest. Nt 180 mikroni juures võib lakk olla vabalt 80 mikronit.

Täpselt niipalju saab ka poleerida. Seda on võimalik teha nii 5 kui 15 mikroni eemaldamisega. Lihtne läigestamine ongi umbes 5 mikroni maha lihvimine, tõsisem korrektuur juba tiba rohkem. Alati ei pruugi kriimu füüsiliselt välja saada kuid on võimalik kriimu teravad servad poleerida kumeraks ja nii ei ole kriimu näha.

Olen isegi kimpus olnud valgete silmapaistvate kriimudega laki pinnal. Kuna aparaat olemas siis olen need suht kergelt välja saanud.
Minu soovitus on endiselt poleerida seni kuni see on võimalik. Värvida võib ka siis kui laki kiht on maha lastud, aga sinna võib kuluda aastaid.

Huvi pärast saab ju lasta mõõta värvi paksust (smartservice äkki) ja ära kaardistada detaili kaupa kus kui palju värvi on. Kui uks nt on juba värvitud ei imesta kui seal oleks ka 1000 mikronit ehk 1mm ja seda saad sa poleerida elu lõpuni.

Kui kedagi peaks huvitama soovitan vaadata väikest:) linki siin.

Väikesed stiilinäited mida saab teha ilma värvimata:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=33187&highlight=scratch
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=75179&highlight=scratch
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=47266&highlight=removal


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 18.02.11 08:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laurih2


Huvi pärast saab ju lasta mõõta värvi paksust (smartservice äkki) ja ära kaardistada detaili kaupa kus kui palju värvi on. Kui uks nt on juba värvitud ei imesta kui seal oleks ka 1000 mikronit ehk 1mm ja seda saad sa poleerida elu lõpuni.




Nojah, aga keegi ei ütle ju, et äkki on millisest värvikihist enamus krunt, või hoopis pahtel.:D
Kui kellelgi tõsine mure värvi, või pahtlipaksuse mõõtmisega, siis võin kodumaale tulles aparaadi kaasa võtta. Kasutatud autot ostes kasulik riistapuu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Shiim
huviline



Registreerunud 04.10.11
Postitusi: 6

Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia TDI 2008

postitati 04.10.11 20:57 Tsiteeri


On küll väga vana teema, aga siiski, loodan, et "näkku ei lööda".

2008 Tour, tagumine Skoda embleemilt koorub lakk(juba 2010 kevadel oli näha, et nata jama), ja see on ju tehtud alumiiniumist, mis muidugi oksüdeerub.. Kas see läheb ka kere garantii alla?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 04.10.11 21:14 Tsiteeri


Mul vahetati esimene ja tagumine embleem garantiikorras. Tundub tüüpviga olevat. Fabial oli sama teema täpselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.10.11 16:50 Tsiteeri


Sama teema, just uuemate märkidega. Vanematega (2007 aasta ja vanem) probleemi ei ole täheldanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 06.10.11 08:39 Tsiteeri


Pean märkima, et enda sõidukil ka juhi uksel ja astmelaual keset pinda tükk lihtsalt väljas ja haljendab all, mõtlesin juba, et peaks hakkama lappima kuid kahjuks, ega see ei kesta, ikka korralik detaili ülevärvimine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Zut
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.08
Postitusi: 346

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII RS TFSI

postitati 13.10.11 06:19 Tsiteeri


Veidi OT, sry.
Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Mul vahetati esimene ja tagumine embleem garantiikorras. Tundub tüüpviga olevat. Fabial oli sama teema täpselt.


Esimese garantii ajal vahetati ära tasuta? Mul on tagumise logoga sama jama ja viimasel hooldusel tehti pakkumine märgi vahetamiseks (3a garantii läbi). Hinda ei mäleta, aga oli rohkem, kui olin nõus välja käima.

Skoda märgi ilu eest võiks ikka firma ise hea seista. Peaks ju olema nende huvi ka. Kliendihind ei ole märgile sõbralik, aga palju see omahind sellel märgil ikka on...


_______________________
-- Who stole my beer? -- http://images.spritmonitor.de/391335.png
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
gurja
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.09
Postitusi: 64

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Oktavia tour combi 1,9TDI PD

postitati 18.11.11 16:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Mul vahetati esimene ja tagumine embleem garantiikorras. Tundub tüüpviga olevat. Fabial oli sama teema täpselt.

Mul ka lakk on maas ees ja taga. Samuti värv kohati maas. Garantii ajal ei tahtnud nad midagi teha/vahetada. Nüüd küsivad selle eest raha. Saadsin need p.... .


http://img830.imageshack.us/img830/6030/pa100028.jpg
By gurja1 at 2011-11-18
http://img607.imageshack.us/img607/3268/pa100026.jpg
By gurja1 at 2011-11-18
http://img593.imageshack.us/img593/4935/pa100025.jpg
By gurja1 at 2011-11-18
http://img717.imageshack.us/img717/9095/pa100024.jpg
By gurja1 at 2011-11-18


Värvisin üle ja lisasin biitumi.Siis kui mängisin biitumiga tegin lahti logarid. Esi logarite all olnud päris head liiva hunnikud. Millised korjavad vesi, sool ja keemiad ja pärast sealt hakkab rooste minema.


http://img824.imageshack.us/img824/5701/pa160024.jpg
By gurja1 at 2011-11-18
http://img510.imageshack.us/img510/2677/pa160035.jpg
By gurja1 at 2011-11-18



Minu arust logarite all peab olema mingi biitumi kaitse. Mitte tavaline grunt, nagu tuleb tehasest.



http://img825.imageshack.us/img825/7715/pa160031.jpg
By gurja1 at 2011-11-18
http://img259.imageshack.us/img259/6061/pa160032g.jpg



Nüüd on niimodi


http://img256.imageshack.us/img256/1069/pa190007m.jpg
By gurja1 at 2011-11-18



Embleemid jaavad vanad. Kui on lõplikult rikkutud viskan minema ja panen midagi muud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 19.11.11 19:14 Tsiteeri


See esimese logari taha muda kogumine on tüüp viga. Mul oli aastaga sinna kogunud ~3cm kihi. Eelmisel aastal oli ühel pool 14cm ja teisel pool 15cm ja mõlemal pool oli vaher kasvama läinud. Kajuks ei mäleta millal ma enne seda olin viitsinud logari taha vaadata. Erilist häda sellest ei ole kuna mul logari tagune põhjamastiksiga üle lastud ja muda ning niiskus kere ligi ei pääse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
gurja
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.09
Postitusi: 64

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Oktavia tour combi 1,9TDI PD

postitati 20.11.11 10:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
See esimese logari taha muda kogumine on tüüp viga. Mul oli aastaga sinna kogunud ~3cm kihi. Eelmisel aastal oli ühel pool 14cm ja teisel pool 15cm ja mõlemal pool oli vaher kasvama läinud. Kajuks ei mäleta millal ma enne seda olin viitsinud logari taha vaadata. Erilist häda sellest ei ole kuna mul logari tagune põhjamastiksiga üle lastud ja muda ning niiskus kere ligi ei pääse.


Pääseb küll. Mitte nii kiresti nagu ilma mastiki, aga ikka pääseb. Ise nägin oktaviad kus on sellel kohal juba augud. Selle pärast hakkasin oma autot üle vaatama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 20.11.11 11:52 Tsiteeri


Mul vanemal masinal lähevad tagumised uksevahed detsembris värvimisse. Garantii hakkab läbi saama. Vaja enne ära teha:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 01.12.11 20:18 Tsiteeri


Enda masinal avastasin tagumiste logarite tagant roostet. Olen üks jagu masinaid näinud, aga, et punktkeevituse punktid nii moodi rooste läheksid ei ole varem näinud. :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
gurja
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.09
Postitusi: 64

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Oktavia tour combi 1,9TDI PD

postitati 01.12.11 21:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
Enda masinal avastasin tagumiste logarite tagant roostet. Olen üks jagu masinaid näinud, aga, et punktkeevituse punktid nii moodi rooste läheksid ei ole varem näinud. :o


Sellest ma räägin. Mis siis et kere on tsingitud, kui sitt on peal ta sööb kõik ära.
Kas saad roostekoha pildid siia panna?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.12.11 20:45 Tsiteeri


Ma ei teinud pilti. Unustasin nii fotoka kui telefoni koju. Mujal koopas roostet ei olnud, kui punktkeevituse punktid. Need peaks hoidma kinni pakiruumis, külje plastikute taga olevaid kostruktsioone. Kummaline oli see, et need kohad olit täielikult logari taga. Pinnad olid puhtad ja juivad, ainult kerge tolmu kiht oli peal. Jääb selline mulje, nagu osa detaile oleks auto külge keevitatud pärast kere kalvaanilist töötlemist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.3% - SQL: 27.7%]