Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Vajan abi arvuti korda tegemisel (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 5316)
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 20.01.09 14:16
Vajan abi arvuti korda tegemisel



Kuna arvutialal minu tutvusring pea olematu, siis äkki saan abi mõnelt klubiliselt.

Nimelt kukkus mul diivanilt põrandale avatud ekraaniga läppar HP Compaq NX6125. Ehk nüüd ekraan tuksis. Kui ekraanile teatud kohta vajutada, siis viskab ilusti pildi ette. Minu loogika ütleb, et tegu mingi ühenduse veaga. Kruvisin eile ekraani lahti ja seal asetseb ekraani taga mingi trükkplaat nende igasugu vidinatega.:D

Ühes remonditöökojas öeldi et ekraani vahetus ja summa oli selline,et targem on mul uus läppar osta.

Kas annab seda remontida veidi inimlikuma raha eest ja kas keegi meil tegeleb sellise elektroonika parandamisega?
Ekraan on LG Philips LCD Co.Ltd. toodang koodiga LP150X08-TLA1


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 20.01.09 14:58


IT inimene ise küll kõva kuid läpaka remonitmisea pole tegelenud.

Siiski kirjeldusest arvan, et kas mõni juhe või pistik lahti, sest nagu väidad, et mingi valemiga saab ekraanile pildi ette. See näitab, et paneel ise igati OK, lihtsalt signaali saabumine paneelile on raskendatud. Seega paneeli vahetusest tolku poleks.

Kas sa kontrollisid ka selle juhtme üle, mis läheb läpaka alumisest poolest ülemisse poolde, ning mis peaks endas kandma seda videosignaali. See juhe peaks siis ühte otsa pidi olema ekraani taguse trükkplaadiga ühendatud ning teine ots peaks olema arvuti emaplaadil mingis pistikus. Ise kahtlustaks just seda juhet.

Mina jah pigem selline softi poolelt tugev, et kui enam windows püsti ei tule või arvuti aeglane või hoopis arvutisse miskit muud virplit vaja, siis sellise asjaga saab alati aidata. Antud juhul läheb asi aga elektroonika valdkonda, kus ennast tugevalt ei tunne.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 20.01.09 15:14


Ehk on abiks Hinnavaatluse foorum

http://foorum.hinnavaatlus.ee/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 20.01.09 15:15


Ma uurin nats,võimalik,et saab aidata. Sõbral samasugune vigane,aga põrutades läks tuksi emaplaat. Kui tal veel alles,saab sealt juppe. Nädalavahetusel saan hiljemalt teada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 20.01.09 20:36


aga kui kaan maha kistud, kas sa siis ei saa kuidagi mudides pilti ette? Kui ekraani peale vajutad ja siis pilt ette tuleb, võib ekraan kutu olla, sisemiselt mingi viga:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Midiman
huviline



Registreerunud 29.08.07
Postitusi: 36

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1,9TDI 2007 Elegance

postitati 20.01.09 22:46


Üks võimalustest on see, et läks läbi ekraani inverter aga sellisel juhul peaks pilti väga tumedalt aga siiski mingi nurga alt näha olema.(viga annab parandada inverteri vahetusega)

Teine võimalus, et mingisugune kiip sai vigastada ning vahetada tõesti kogu ekraan ning tasuks otsida juppideks läpparit HV foorumist.

Kolmas viga on see, et jumal teab mis taga viga on ning proovi uuesti vastu maad kukutada (mitte isiklik soovitus), aga äkki aitab !! st. Vene seadmete paranduse õpetus: rusikaga peale ning jalaga pihta!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 20.01.09 23:07


Need ajad on ammu möödas, mil jootekolviga arvutit parandati :D Igaks juhuks tasuks ekraani vahetuse hind järele uurida aga ilmselt on soovitus uus osta õige, sest varuosade hinnad on päris kõrged + suhteliselt kallis töö hind võrreldes seadme enda maksumusega..

Varuosana ostes on hind ~3700 kr. Mingi sarnane eksemplar on saadaval (pead ei anna, et see 100% sobib aga suurusjärk on kindlasti õige):
http://www.markit.eu/ee/Product.aspx?ProductID=461179

Uurida tasuks ka kasutatud tehnika müüjate/remontijate (mitte segi ajada hooldusega) käest. Nendel võib olla väärt ideid. Kohe oskan soovitada http://www.itc.ee/itc/index.php?leht=2&keel=1. Vajadusel joodavad nad otsad kokku ka :)

Ma ise ka IT inimene juba aastast 1989. Sellegipoolest usaldan nii digi kola kui auto remondi meistrite kätte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranger
huviline



Registreerunud 28.03.08
Postitusi: 39

Asukoht: Eesti, mõnikord Välismaa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Ocatavia 1.8T Elegance

postitati 23.01.09 09:27


Kas pilt on ees (tumedalt) või ei ole üldse pilti?
Kui on esimene variant on ekraanivalgus torud ühendusest lahti või said nii palju kannatada, et lõpetasid töö. Torusid peaks saama tellida euroopa internetipoodidest.
Kui teine siis on kuskilt jootest ühendus lahti ja seda on suht võimatu tuvastada. Remondikodadel on lihtsam ekraani vahetada ja rasket raha nõuda kui seda lahti tulnud joodet tuvastada.
Enda poolt soovitaks kui zuzlikesimese poolt ekraan alles, siis vaheta ekraan ära. Samuti võid küsida www.arvutiait.ee ega ei juhtu olema ekraani.


Nobody is perfect but I’m pretty f*cking close!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 23.01.09 11:54


Pilt on ilusti ees ilma viperusteta, kui ekraani teatud kohta vajutada.
Viisin hetkel arvuti tuttava remondimehe juurde. Selgub kas saab vanast ekraanist asja, aga olen häälestatud juba kasutatud toimiva ekraani ostmisele.

Igatahes suur tänu vastanutele.l;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 05.03.09 19:49


Selle teemaga OK. Piisas ekraanivahetusest.
Tänud Suslikule, kelle poolt pakutud remontija läpaka ekraani mõistliku hinnaga toimiva vastu vahetas.
:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 06.03.09 08:39


Tsitaat:
Algselt postitas: lare
Selle teemaga OK.Piisas ekraanivahetusest.
Tänud Suslikule,kelle poolt pakutud remontija läpaka ekraani mõistliku hinnaga toimiva vastu vahetas.
:cool:

Nonäet! Ja ei pidantki milli välja käima, mis?

Mina läksin kuu-paar tagasi hinnavaatlus.ee foorumisse mõttega enda pekkiläind emaplaadiga HP pilbasteks laiali müüa, kuid alustasin müügikuulutuste sirvimisega niisama lambist ning sattusin ühe vahva säga otsa, kes ~1k eest uusi emakaid erinevatele läpakutele müüs. Joppamisi ka minu mudelile ning nii saigi, et kopik peale kilo eest sain uue (väidetavalt - a mul pohh, kuniks raal toimib) emaplaadi asemele. HP volitatud remonttöökojas oleks plaat pluss vahetus läind maksma suurusjärgus 3-4k (sic!) - selle raha eest remontimise mõtte jätsin kohe kõrvale.

Jubehää meel on saadud lahenduse üle siiamaani :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 06.03.09 08:53


Ehk jagad teistele ka head infot? Avastasin ühe normaalse koha- Ülemiste ees kollane buss. Teevad seal arvutitele ja telekatele kiirremonti. Tundusid asjalikud olevat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 06.03.09 09:50


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Ehk jagad teistele ka head infot? Avastasin ühe normaalse koha- Ülemiste ees kollane buss. Teevad seal arvutitele ja telekatele kiirremonti. Tundusid asjalikud olevat.

jackal17 kasutajanime taha peitus see sell hv.ee foorumis. Tundus, et eelkõige HP rüperaalidele pakkus platesid, kuid ma ei välista, et teistelegi. Vahetas ise nibin-nabin oma kodus Pärnu mnt tõbise plaadi uue vastu, vana jättis omale, uuega varustet pilli tõi mulle õue autosse tagasi.

Tänaseni see toimib, kuigi jah - hetkel alles teine kuu jookseb. Ehk venitab aasta jagu ära enne, kui uuesti saba annab. Siis oleksin rahul küll :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.8% - SQL: 43.2%]