Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Meie ex-Skodad täna (Vastuseid: 2 | Vaatamisi: 2706)
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 19.07.18 08:35 Tsiteeri
Meie ex-Skodad täna



Kuna paljude foorumikasutajate esimene, teine või isegi kolmas Skoda on juba mitmete aastate eest uue omaniku leidnud, kuid masin vurab jätkuvalt rõõmsalt ringi ja tekitab tänaval/maanteel trehvates härdaid nostalgiahetki ;) , siis otsustasin teha teema, kus igaüks võib kirjeldada avalikult leitavate andmete põhjal, kuidas tema ex-Skodal tundub minevat.

Kuna mu kasutada olnud Felicia on ammu pulber, alustan oma teisest Skodast.
Esimese põlvkonna Fabia, aastast 2000, varustustase keskmine – vist Ambiente.

http://static2.nagi.ee/i/p/1010/63/252658711b0de7_m.jpg

Tegemist oli laoautoga, mis oli Kadaka tee Skoda salongis väljas. Tol ajal konditsioneeri ja püsikiiruse hoidja puudumist oluliseks miinuseks ei pidanud, kaalukeeleks sai antud isendi hea VW päritolu mootor 1.4 16V 74kW, millega juhtumisi kaasnesid ka paremad pidurid ja veojõu kontroll (mida sai vajadusel täiesti välja lülitada). 5 aastaga kogunes mul läbisõitu ~90tkm. Selle aja jooksul vahetasin paar rattalaagrit ja mingid roolivarda otsad vist ka.
Minu käest läks masin aastal 2005 Helkama-Auto nimelisse asutusse tagasi, kui sealt tellitud Octavia pärale jõudis.
http://static2.nagi.ee/i/p/1010/63/25265873617ee2_m.jpg
Sest saadik on autol sama omanik, näen regulaarselt masinat liikumas Tallinnas. MNT veebilehelt lehelt sain teada, et läbisõit praeguseks ~180000 tkm, tehnoülevaatus tehtud viimased 8 aastat samas kohas, 3 korral on esimesel katsel läbi kukkunud, valdavalt tulede pärast, üks kord juhtimisseade. Sõidab stabiilselt 7-8 tkm aastas. Liikluskindlustuse juhtumites osalenud pole. Tundub normaalne auto olema ja seda jätkuvalt ka visuaalselt – näen seda helesinist püssi iga aasta paar korda Tallinnas. (Kui eelmise sajandi väikeauto suudab seieri 200 peale ajada, võib ju vist püssiks nimetada küll :) )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 15.08.18 07:18 Tsiteeri


Octavia Elegance 2.0TDI-PD, 103kW, 2005

Minu käest läks masin 2009 aasta veebruaris Paldiski mnt Skoda esindusele, kui sealt Superbi sain. Poolteist aastat hiljem kohtasin seda sahara beeži Järve selveri tanklas, tundsin masina ära vaid numbri järgi. Autol olid õppesõidu märgid küljes, kahtlaste ilukilpidega plekkveljed, kerest erinevat värvi parkimisandurid torkasid silma, sees paistsid karvased istmekatted.. Veeresin jalgrattaga ligi ja tegin uue omanikuga juttu. Vanamees oli masinaga üldjoontes rahul, oli lasknud lisapedaalid paigaldada ja teeb õpilastele sõidutunde. Ootaski parasjagu kedagi. Läbisõitu oli kogunenud muljetavaldavalt. Uurisin kas autoga originaal valuvelgedel suverattaid kaasa ei pakutud, need jätsin ma talvisel ajal Pirni tänaval autovahetust sooritades heldelt pagasiruumi. Aga vastus oli ei, ju siis nihverdas need keegi kõrvale ära.
Seega masin sai 2010 aasta kandis 2-3 aastat korraliku tampi õppesõidu autona. Järgnesid mitmed omanikuvahetused
Tehnoülevaatuste põhjal registreeritud läbisõidu näitude graafik on päris huvitav. Reaalne läbisõit praeguseks ~350tkm.
Mullu detsembri alguses on põhjustanud liiklusõnnetuse, milles vastaspoole kahju üle 2000EUR. Ise on sama kuu lõpus läbinud korralise ülevaatuse vigadeta. Tundub et kestab veel :)

http://static2.nagi.ee/i/p/1010/63/25265875cb9004_l.jpg

Pilt on skodaklubi vist esimeselt rajapäevalt Rapla kardirajal. Tea kas mõni tol üritusel osalenud masinatest on veel Eestis igapäevaselt liikvel?

http://static2.nagi.ee/i/p/237/57/0593925760b76d_m.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 23.08.18 11:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Octavia Elegance 2.0TDI-PD, 103kW, 2005
Tea kas mõni tol üritusel osalenud masinatest on veel Eestis igapäevaselt liikvel?


Minu ex kollane rahuliku sõidu masin siiani liikvel ametliku hooldusajalooga ja kerimata. ;)
Kuna auto omanik on minu töökaaslane, siis näen ka autot igapäevaselt veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 49.9% - SQL: 50.1%]