Foorumi logo

Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI ACT DSG 2018 - MarkkoN
MarkkoN - 04.02.19 16:37

Tere taas, Skoda-pere!

Peale pikemat Honda-omamist olen nüüd tagasi Skoda peal.
Miks Skoda, mitte uuesti Honda? Aga seepärast, et Hondal ei ole midagi, mis pakub sellist hinna-kvaliteedi suhet, nagu Superb.

Aga siis autost ka. Tegemist on 2018a Skoda Superb Elegance Plus isendiga, mil kapotiall 1.4TSI 110kw ACT mootor, ühendatud 7k DSG käigukastiga.
Auto oli eelnevalt Möller Auto Viru proovisõiduauto, läbisõit on tänaseks 10500km. Värvuseks Lava Blue, mis on minu üks lemmikuid üldse Skoda värvivalikust.
Auto on päris rohke lisavarustusega- lisaks tavalisele Elegancele on lisatud Virtual Pedal, Kessy, Bi-Xenon esilaternad, kurvifunktsiooniga, AFS II, täiendav LED pakett tagatuledel, 4x istmesoojendus, esiklaasi soojendus, roolisoojendus, adaptiivne püsikas, mõlemad esiistmed liiguvad elektriliselt (juhi oma mäludega), MaxiDot, parkimisandurid ees-taga, Alcantara sisu, väsimusmonitor jpm. Ühesõnaga - pole olnudki enne nii lisaderohket autot ja avastamist on küllaga.
All on tal Good Year Ultragrip Ice 2 lamellid, kaasa tulid tutikad suvekad. Ratasteks 17" Stratos valuveljed. Esmaemotsioonid on igatahes väga laes. Aga nagu öeldakse- pilt on parem, kui tuhat sõna, seega:

https://www.upload.ee/image/9521659/nina.jpg
https://www.upload.ee/image/9521663/perse.jpg
https://www.upload.ee/image/9521660/esiiste.jpg
https://www.upload.ee/image/9521664/sisu.jpg
https://www.upload.ee/image/9521665/taga.jpg
https://www.upload.ee/image/9521668/tagaosa.jpg
https://www.upload.ee/image/9521661/pagass.jpg


Maahärra - 04.02.19 17:19

Õnnitlused uue auto puhul!
Nii pole ilus öelda aga ma olen kade kohe.... :P
Edu ja palju muretuid kilomeetreid!


MarkkoN - 04.02.19 18:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Õnnitlused uue auto puhul!
Nii pole ilus öelda aga ma olen kade kohe.... :P
Edu ja palju muretuid kilomeetreid!


Aitäh-aitäh. Panin nüüd õues suitsul käies (jah, stt harjumus, aga mis sa teed) tähele, et esituled on LED-riba kohalt udused seestpoolt. Ilmselt normaalne, arvestades, et auto seisis ligi nädala soojas ruumis esinduses ning nüüd jaheda ilmaga väljas.


rraivo - 05.02.19 08:16

Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)


MarkkoN - 05.02.19 10:13

Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)



Jah, uurisin sõbralt ka, kellelt ostsin, ütles, et tänaste ilmadega on see paratamatu. Autol on ees Bi-Xenon tuled, koos LED päeva- ja suunatuledega. Küllap ajapikku kaob see niiskus sealt ka. :)
Aitäh heade sõnade eest!


Kuuba - 05.02.19 12:42

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)



Jah, uurisin sõbralt ka, kellelt ostsin, ütles, et tänaste ilmadega on see paratamatu. Autol on ees Bi-Xenon tuled, koos LED päeva- ja suunatuledega. Küllap ajapikku kaob see niiskus sealt ka. :)
Aitäh heade sõnade eest!

Minul on niiskete ilmadega kogu aeg platsis.


meelisa - 06.02.19 16:16

Huvitav pole märganud, et täislediga oleks seest udused olnud tuled kordagi.

Muidu uuem superb on tõesti parim kvaliteedi ja hinna suhe kui ostad kasutatult. Oleks isegi kaalunud superbi aga kui kõrgema rooli taga sain linnamaasturit proovida, siis enam sedaani ei kipu.

Õnnitlused siiski.


MarkkoN - 06.02.19 19:05

Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Huvitav pole märganud, et täislediga oleks seest udused olnud tuled kordagi.

Muidu uuem superb on tõesti parim kvaliteedi ja hinna suhe kui ostad kasutatult. Oleks isegi kaalunud superbi aga kui kõrgema rooli taga sain linnamaasturit proovida, siis enam sedaani ei kipu.

Õnnitlused siiski.


Aitäh!

Täna sõitsin, lögane-niiske ilm ja ei läinud ka uduseks, ei tea, vb oligi sellest, et seisis enne pikalt esinduses pesulas vms ja temp.erinevustega lõi uduseks. Hinna-kvaliteedi suhtelt ma olen küll hetkel ülirahul. Samuti üllatab mind ka kütusekulu. Autol on ACT mootor, mis siis ühtlasel sõidul 2 silindrit välja lülitab. Päris naljakas on maanteel näha numbreid, mis jäävad alla 5 liitri, kohati isegi alla 4. Hetkel on viimasest nullimisest möödas 2000km (autol näit ees) ja selle aja keskmine on tal 6.2, mis pole üldse paha. Lühike intervall, mille ise nullisin ostes, näitab keskmist 6.9, aga arvestades, et ma olen sõitnud valdavalt linnas ja kohati pähe ka andnud (uue auto asi, ikka proovid), siis ei nurise. Diisel-CR-V näitas talvel 6.4, kuid oli manuaalkastiga ja esiveoline. Niiet selles võrdluses ei kurda Superbi kulu üle üldse hetkel. Sugulase Passat sama mootoriga pidi Tartus aastaringselt 7 näitama.


MarkkoN - 08.02.19 14:32

Sai nüüd siis paak täis pandud, tehtud üks Jõhvi-Tallinn-Jõhvi ots ja auto näitab järgmisi numbreid:

1) Pikajaline, mida ma puutunud pole, on hetkel 2359km, keskmine kiirus 52km/h ja keskmine kulu 6.7L/100km (sellega peab silmas pidama, et enamus sellest on veel ajast, kui autoga tehti demosõite);
2) Alates tänahommikusest käivitamisest (ehk siis maanteesõit Tallinnast Jõhvi), on hetkel 173km, keskmine kiirus 84km/h ja keskmine kulu 5.4L/100km;
3) Alates tankimisest, on hetkel 360km, keskmine kiirus 68km/h ja keskmine kulu 5.9L/100km;

Et võrdlus eelmise autoga- CR-V oli diisel-esivedu-manuaal 88kw mootoriga ning kulunumbrid olid samad. Ehk siis ei saa nutta üldse Skoda numbrite üle.
Muige toob näole, kui auto sõidab 2-silindri režiimis, siis on kulunumbrid MaxiDotil 3-4 liitri vahel. Seda ta muidugi liiga tihti ei kasuta, aga ühtlasel sõidul kohati ikka näitab.
Muhe asi on ka autoga kaasa tulnud Skoda Connect rakendus, mis auto kohta igasugu andmeid näitab.
Väga positiivselt üllatas helisüsteem (tavaline Bolero raadio, ei ole Canton), aga heli on palju parem, kui Honda Premium Sound oli. Samuti kiidan ka istmeid- Alcantaraga, elektriliselt reguleeritavad istmed on ülimugavad. Samamoodi saan kiita Bi-xenon tulesd ja AFS II süsteemi, ülimugav ja hea valgustusega (CR-V oli samuti automaatsete kaugtuledega, aga lähituli xenon, kauge halogeen ja Skoda tuled on paremad).
Müratase autos on samuti minu kõrva jaoks ülihea, muidugi Jaapani autost tulnutele see tavaliselt nii ongi. Vaid tugeva külgtuule korral vilistab ukseservadest-peeglitest ja kuskilt tagant pea kohalt (ilmselt tagaluugi tihendi juurest vms), aga seda saab reguleerida volüüminupuga. :P
Nüüd lögaste teedega ei reageeri igakord Virtual Pedal, aga arvestades anduri asukohta ja seda sopakihti, mis teedelt autole koguneb, pole ka ime.
Ehk siis- üldse ei nurise ega kahetse selle auto valimist.

Läbisõitu olen lisanud juba ca 500km, ehk ees on pea 11000km.


MarkkoN - 20.02.19 09:00

Autoga ülirahul siiani, aga tekkinud üks küsimus. Nimelt autol on peal automaatne käsipidur, mis rakendub kohe, kui auto seisma jätad ja mootori välja suretad. Kas seda funktsiooni kuidagi maha ka saab võtta või ongi neil nii, et peab käsipidur alati peale minema, kui süüte välja võtad? Talvel tiba ebamugav- teinekord tuled lögase sooja ilmaga sõidust, aga öösel läheb külmaks, on pidurid jääs ja aamen. On olnud kunagi paar juhust sedasi Citroeniga, et läks käsipidur õhtul peale, hommikul olid tagapidurid jääs.


boggy - 20.02.19 10:02

Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


MarkkoN - 20.02.19 10:23

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.


boggy - 20.02.19 12:06

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.

Jajah, ma mõtlesin seda, et vaevalt, et see antud kombinatsioonis kohustuslik peab autol olema, võib ka ilma seista, seega saab ka maha võtta kuskilt menüüst. Nüüd aga loen, et sa kasutad auto hold funktsiooni, kas seda ei saa nupust maha võtta enne seismajäämist?


vamps - 20.02.19 12:16

Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


MarkkoN - 20.02.19 12:36

Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


Eks see ole see asi, et mugava asjaga oled ära harjunud, siis väga nagu ei taha seda välja lülitada. Tegelikult on see müstiline, kui vähe on vaja, et nad kinni jäätuks. Oli kunagi juhus ühe Audiga, millega sai sõidetud lörtsisel teel ja jäetud ööseks maja ette, käsipidur peal. Öösel tuli -15 kanti külma ja hommikul sõitma hakates kohe ei saanudki nagu aru, et miski valesti on (tee oli jääs, auto pmst lasi liugu). Asfaldile jõudes tundus nagu, et kuidagi jõuetu. Kilomeeter hiljem seisma jäädes tuli tagant piduriketaste juurest suitsu ja kärsahaisu, pidurid muidugi tulid lahti. Aga kettad olid tulipunased ja kahjuks ka kõverad peale seda.
Lumes ei hulla niiehknaa esiveolisega (seda enam, et el.kässariga oleks seda ülitüütu teha), see pole teemaks.
Egas polegi midagi, ikka on asju, kus üks asi eeldab teist, seega tuleb ära harjuda lihtsalt selle süsteemiga. Autoholdist loobuda ka ei taha, kuna sõidan linnas üsna tihti, siis on see väga mugav funktsioon. Saame hakkama. :)
Boggy, saab ikka Autoholdi välja lülitada enne seismajäämist, samas eeldab jälle seda, et sõitma hakates tuleb see sisse lülitada. Iseenesest on Skodal vähemalt hea, et kui Autohold on aktiivne, siis on ta aktiivne koguaeg, st ei pea teda iga kord sisse lülitama, kui auto käivitad. Hondal oli see asi nii tehtud, et panid auto käima, lülitasid Autoholdi sisse. Siis see töötas seni, kuni süüte välja keerasid. Uuesti autot käivitades tuli jälle Autohold aktiveerida. Ja vot see oli tüütu küll.


kuzmits - 20.02.19 13:52

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


Eks see ole see asi, et mugava asjaga oled ära harjunud, siis väga nagu ei taha seda välja lülitada. Tegelikult on see müstiline, kui vähe on vaja, et nad kinni jäätuks. Oli kunagi juhus ühe Audiga, millega sai sõidetud lörtsisel teel ja jäetud ööseks maja ette, käsipidur peal. Öösel tuli -15 kanti külma ja hommikul sõitma hakates kohe ei saanudki nagu aru, et miski valesti on (tee oli jääs, auto pmst lasi liugu). Asfaldile jõudes tundus nagu, et kuidagi jõuetu. Kilomeeter hiljem seisma jäädes tuli tagant piduriketaste juurest suitsu ja kärsahaisu, pidurid muidugi tulid lahti. Aga kettad olid tulipunased ja kahjuks ka kõverad peale seda.
Lumes ei hulla niiehknaa esiveolisega (seda enam, et el.kässariga on seda ülitüütu teha), see pole teemaks.
Egas polegi midagi, ikka on asju, kus üks asi eeldab teist, seega tuleb ära harjuda lihtsalt selle süsteemiga. Autoholdist loobuda ka ei taha, kuna sõidan linnas üsna tihti, siis on see väga mugav funktsioon. Saame hakkama. :)
Boggy, saab ikka Autoholdi välja lülitada enne seismajäämist, samas eeldab jälle seda, et sõitma hakates tuleb see sisse lülitada. Iseenesest on Skodal vähemalt hea, et kui Autohold on aktiivne, siis on ta aktiivne koguaeg, st ei pea teda iga kord sisse lülitama, kui auto käivitad. Hondal oli see asi nii tehtud, et panid auto käima, lülitasid Autoholdi sisse. Siis see töötas seni, kuni süüte välja keerasid. Uuesti autot käivitades tuli jälle Autohold aktiveerida. Ja vot see oli tüütu küll.



Muretuid kilomeetreid. Ilus auto.
PS. el kässariga ei saa parklas hullata. Sõidu ajal seda tõmmates ta rakendab hoopis abs-i kõigile 4 le rattale. Proovi järgi. See on kasutusjuhendis ka kirjas.


MarkkoN - 20.02.19 14:00

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Muretuid kilomeetreid. Ilus auto.
PS. el kässariga ei saa parklas hullata. Sõidu ajal seda tõmmates ta rakendab hoopis abs-i kõigile 4 le rattale. Proovi järgi. See on kasutusjuhendis ka kirjas.


Tänud! Jah, seda kässari asja ma tean, olen seda Hondadel proovinud, vähe sellest, et see oleks tüütu, ta ei lase seda üldse teha. Selmet kasutab seda tavapiduri asemel.


MartinM - 20.02.19 20:22

Ma ei taha su rõõmu ümber lükata, ent Superb III Xenonid + AFS on ikka päris kehvad tuled minu arvates. Kas su entusiasm on praegu uuest autost või olid Hondal veel kehvemad, ma ei oska kommenteerida. Minu jaoks on need tuled pettumus (vs 2015 Insignia ja 2011 Superb II Xenonid). AFS on teoreetiliselt äge, aga päriselus vilgutatakse suht palju, sealjuures mina tunnen, et nad ei valgusta piisavalt. Ei ole ainult minu eksemplari probleem.

Muus osas ma üldse ei virise. Superb sõidab hästi (mul küll 2.0 bens ja nelikveoline, linnas muidugi küsib 13/100). Lisaks ruumi on palju, uksepolstrite laekad on seest polsterdatud, keskkonsool ei ole kivikõvast plastikust, tagumisi laetulesid saab eraldi lülitada eest lugemislampide juurest - ehk väikeseid eeliseid on samuti konkurentidega võrreldes olemas.

Aga no need esituled...


MarkkoN - 21.02.19 10:10

Tsitaat:
Algselt postitas: MartinM
Ma ei taha su rõõmu ümber lükata, ent Superb III Xenonid + AFS on ikka päris kehvad tuled minu arvates. Kas su entusiasm on praegu uuest autost või olid Hondal veel kehvemad, ma ei oska kommenteerida. Minu jaoks on need tuled pettumus (vs 2015 Insignia ja 2011 Superb II Xenonid). AFS on teoreetiliselt äge, aga päriselus vilgutatakse suht palju, sealjuures mina tunnen, et nad ei valgusta piisavalt. Ei ole ainult minu eksemplari probleem.

Muus osas ma üldse ei virise. Superb sõidab hästi (mul küll 2.0 bens ja nelikveoline, linnas muidugi küsib 13/100). Lisaks ruumi on palju, uksepolstrite laekad on seest polsterdatud, keskkonsool ei ole kivikõvast plastikust, tagumisi laetulesid saab eraldi lülitada eest lugemislampide juurest - ehk väikeseid eeliseid on samuti konkurentidega võrreldes olemas.

Aga no need esituled...


No jälle, see on täpselt tunnetamise küsimus. Tean inimesi, kes väidavad, et tavalised xenonid on paremad, kui LED- tuled... samamoodi on väidetud, et reflektoriga halogeen näitab paremini, kui bi-xenon jne. Inimesed on erinevad. Minu jaoks on need tuled paremad, kui olid CR-V xenonid ja mulle sellest piisab.
Vilgutamise all sa mõtled mida? Et vilgutatakse sulle või mismõttes? Olen sõitnud päris palju nüüd öösiti/pimedas ja pole veel ükski vilgutanud. Need vilgutajad on ilmselt need tegelased siis, kes vahivad otse vastutuleva auto tuledesse. Seda oli vahesti CR-V´ga sõites isegi lähitulede kasutamisel näha. Tuleb vastu, kaugelt juba lülitab auto lähituledele, niiet ei tohiks pimestada. Teine tuleb ja vilgutab ikka. Vilgutab seni, kuni tõmbad korra kaugtuled peale. Inimestel on loll komme teiste tuledesse vahtida ja siis vilgutama-virisema kukkuda. Autokoolides ometigi õpetatakse, et vastutuleva auto korral tuleks jälgida tee parempoolset serva.


vamps - 21.02.19 11:21

Kui on tegemist selle niiöelda dünaamilise kaugtule regulaatoriga, siis olen kuulnud, et inimesed kipuvad vilgutama just seetõttu, et nad ei tunneta seda kaugtuledelt lähitulede ümberlülitamise efekti.
Ehk nähakse, et kaugelt auto tuleb aga lähituledele ei lülitagi ümber, kuid kahjuks ei saada aru, et see toimub automaatselt ja sujuvalt ning nende jaoks tekib "must auk".
Eks inimestel läheb aega, et kohale jõuaks, mis oskused tänapäeva autodel on :)


MartinM - 21.02.19 17:55

Jah, pidasin silmas vastutulevaid autosid. Eriti torkavad silma naabrid lätlased sellega. Eestis vähemalt kõrgemal istujad (veoautod, ka bussid) ei vilguta, aga Lätis sõites olen end tabanud mõttelt, et ei hakka täistulesid sisse lülitamagi. Ka siis, kui olen seal käinud asendusautoga (sama süsteemiga, sarnane Superb).

LED vs Xenon - jah, LED tuli on teistsuguse valgusega (mu abikaasa autol on, linnas sobilikum valgus kui maanteel, ma ütleks). Hea Xenon oleks minu eelistus, Superb III kahjuks sinna kategooriasse ei kuulu.

Muretuid kilomeetreid!


MarkkoN - 22.02.19 09:03

Tänud!

Täna hommikul panin tähele, et pläriseb üks tagumine vasak kõlar. Alguses mõtlesin, et külmast vms, aga kui auto soojenes, siis jätkas muusika taktis ikka pläristamist. Täna üritan leida aja, et teenindusse kirja panna, las vaatavad üle.


Mkhiir - 22.02.19 14:30

Endal 2016 a Superb ja sama probleem tekkis korra kohe peale ostu ja teist korda nüüd paar nädalat tagasi. Mõlemal korral panin aja kinni esindusse ja mõlemal korral kadus järgmine päev ära antud viga. Ehk ei olegi saanud näitamas käia


MarkkoN - 22.02.19 16:30

Tsitaat:
Algselt postitas: Mkhiir
Endal 2016 a Superb ja sama probleem tekkis korra kohe peale ostu ja teist korda nüüd paar nädalat tagasi. Mõlemal korral panin aja kinni esindusse ja mõlemal korral kadus järgmine päev ära antud viga. Ehk ei olegi saanud näitamas käia


Kusjuures mul nüüd auto seisis päev otsa küljega vastu päikest ja just käisin sõidus ning vaikus. Eks vaatab, paari päeva jooksul, kui esineb veel seda, siis lähen näitama. See leiba ei küsi. Aga kui rohkem ei esine, siis ilmselt esialgu ei hakka jooksma esindusse.


roosteuss - 22.02.19 18:30

Mul on see olnud kahel autol,esimesel vahetati välja aga järgmine talv kordus sama asi.See on väidetavalt kondenseerunud vee külmumine valjuhääldis ja seotud meie klimaatiliste tingimuste eripäraga.Enam neid sellel põhjusel garantii korras ei vahetata sest nad jääksidki neid vahetama,praegusel autol teeb täpselt sama,külmaga krägisevad ja soenedes jäävad vait.Just käisin hoolduses aga ei viitsinud isegi selle peale oma suud kulutadagi, sest teadsin vastust juba ette.


MarkkoN - 23.02.19 08:10

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Mul on see olnud kahel autol,esimesel vahetati välja aga järgmine talv kordus sama asi.See on väidetavalt kondenseerunud vee külmumine valjuhääldis ja seotud meie klimaatiliste tingimuste eripäraga.Enam neid sellel põhjusel garantii korras ei vahetata sest nad jääksidki neid vahetama,praegusel autol teeb täpselt sama,külmaga krägisevad ja soenedes jäävad vait.Just käisin hoolduses aga ei viitsinud isegi selle peale oma suud kulutadagi, sest teadsin vastust juba ette.


No selge, hakkasin ise sama õhtul arvama. Kuigi naljakas, et valjuhääldisse kondenseerub vesi. Ei taha mingit saage käima tõmmata vms, aga nt Hondadel selliseid asju ei esinenud kunagi. Oli muidu asju, aga sellist asja küll mitte. Siiski, see ei ole nüüd asi, mille pärast peaks olema autos pettunud vms. Sama häda tundub ka Passatitel olema- tuttavaga rääkisin eile õhtul ning 2017a Passat sedaanil sama häda. Eks ilmselt peab leppima sellega, üks eripärasid siis uuematel sakslastel.


kuzmits - 23.02.19 17:35

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Mul on see olnud kahel autol,esimesel vahetati välja aga järgmine talv kordus sama asi.See on väidetavalt kondenseerunud vee külmumine valjuhääldis ja seotud meie klimaatiliste tingimuste eripäraga.Enam neid sellel põhjusel garantii korras ei vahetata sest nad jääksidki neid vahetama,praegusel autol teeb täpselt sama,külmaga krägisevad ja soenedes jäävad vait.Just käisin hoolduses aga ei viitsinud isegi selle peale oma suud kulutadagi, sest teadsin vastust juba ette.


No selge, hakkasin ise sama õhtul arvama. Kuigi naljakas, et valjuhääldisse kondenseerub vesi. Ei taha mingit saage käima tõmmata vms, aga nt Hondadel selliseid asju ei esinenud kunagi. Oli muidu asju, aga sellist asja küll mitte. Siiski, see ei ole nüüd asi, mille pärast peaks olema autos pettunud vms. Sama häda tundub ka Passatitel olema- tuttavaga rääkisin eile õhtul ning 2017a Passat sedaanil sama häda. Eks ilmselt peab leppima sellega, üks eripärasid siis uuematel sakslastel.


Loen ja imestan. Ei pea kindlasti leppima sellega. Kas kuskil kasutusjuhendis või garantiitingimustes on öeldud et põhjamaa kliimas ongi normaalne kui kõladid ragisevad või vesi sinna kondenseerub. Ei ole. Sellega ei pea kindlasti leppima. Kui ära ise ei kao siis on tuleb garantii korras vahetada. Meie kliimas võib palju asju olla autoll teisiti. Ukse trossid kipuvad ka audidel volksudel skodadel kondenssi täis minema ja jäätuma. Jah inimesena võib ju sellest aru saada et meie kliimas võib nii juhtuda aga kui auto on veel garantiiline siis pole ka kõlarite ragisemine niiskuse tõttu küll kasutaja mure. See on selge garantii küsimus. Mul ka hondasid olnud ja ei mingit probleemi. Peugottil kunagi ei olnud ka selliseid anomaaliaid. Aga eelmisel autol- audil sain 2 aasta jooksul kõikide uste kõlarid välja vahetada ükshaaval kondentsi tõttu. See ikka autotootja mure.


roosteuss - 24.02.19 09:14

Võib muidugi imestada aga see krõbisemine oleneb ka kasutusmustrist.Kuna mul on sellised 4-5 minutit otsad siis auto ei soojene aga kui teha vahele pikemaid otsi siis see viga kaob .Viimati krõbisesid valjukad jaanuari keskel aga nüüd peale pikemaid otsi on jälle kõik vaikne ja ilmselt tuleb kevad enne peale kui asi uuesti kordub.
Kui Audidest rääkida siis neil on enamusel madala otsa valjukas eraldi kastis mis on välistingimustest paremini isoleeritud ja kui see streikima hakkab on juba iseasi.
Tõestada et valjukad krõbisevad ma esimese autoga ei jõudnudki ,kuna selleks ajaks kui ma sinna jõudsin ja üritasin lasta neil kuulata et krõbiseb oli auto alati üles sulanud,isegi kui ahi oli miinimumi peal.Tookord vahetati minu jutu peale lihtsalt ära sest tollel hetkel kehtis vanasõna et veri on paksem kui vesi, aga nagu ma mainisin et järgmine talv asi kordus.


MarkkoN - 25.02.19 08:40

Kuzmitsiga ma olen täiesti nõus, et see pole kasutaja mure, et kliima teeb trikke, aga teatavasti selleks, et midagi kuskil vahetatakse, on vaja ikkagi mure ära tõestada.
Sõitsin nüüd nädalavahetusel nii lühikesi kui pikki otsi, kuulasin nimme erinevaid laule ja no mitte üht krõpsu. Kõik toimib laitmatult. Ongi täpselt, nagu roosteussi kirjeldatud- kui auto on külm ja jääs (samamoodi sõitsin eelmine nädal vaid lühikesi tööle-koju otsi, 4-5km), oli krõbin sees, aga niikui ta üles soojenes, jäi vait. Ilmselt tõestaks midagi vast vaid see, kui viia auto külma ilmaga õhtul juba Mölleri ette ja hommikul sõita seal meistriga, lootes, et midagi on kuulda. Aga see on ka paras loterii, sest ei pruugi jälle asjad nii kokku langeda.
Kuna ma olen loomult paras autopede :D ja pedant, siis mind muidugi niivõrd uue ja kalli auto puhul häirib iga krõbin-nagin-klobin. Eks ma sõidan kõrvad kikkis ja niikui kuulen, lasen uurida. Seni aga, kui midagi kuulda pole, ei ole mõtet minna ka esindusse oma aega raiskama- mingit tulemust sel ilmselt ei ole.


Mkhiir - 25.02.19 11:15

Mina sain selle väga ilusti video peale. Siia vist seda panna ei saa kuidagi? Ja veel, kas Cantoni helisüsteemiga on teised kõlarid? Või kõlarid samad ja ainult raadio teine? Mul nimelt see Canton autos ja sama probleem 2 x olnud


MarkkoN - 08.03.19 12:49

Ei tea kõlarite erinevuse osas muud, kui seda, et Cantoniga lisandub subwoofer pagasiruumi vist, aga praeguseks pole rohkem esinenud seda. Küllap siis oligi lihtsalt järsu temp.erinevuse tõttu.
Midagi uut raporteerida muidu pole- sai soetatud värviparanduskomplekt esindusest, kuna ühel esitiival avastasin kivitäkke.
Kütusekulu istub 6 liitri ringis. Jõhvi-Tartu otsal maanteekulu oli isegi 5.2 (kompuutri järgi keskmine).
Korra mõtlesin, et soetaks suveks edevamad veljed, aga raha on mujalegi panna, liiati 17" tutikad suvekad tulid autoga kaasa, ei näe pointi hakata uusi suuremaid ostma. See omakorda rikub ka sõidumugavust, kui suurem velg/madala profiiliga rehv all on.


carrider - 10.03.19 14:11

Oma Octavial 2018 ka ragiseb parem esi kõlar, ja samuti kui külm ilm. Kui tahtsin seda olukorda video peale sada, kadus ragin ära ja no ei tule tagasi. Nii mitu korda jäin ilma videota :)


MarkkoN - 11.03.19 08:50

Ei tea, minu oma rohkem pole teinud. Seega ei tee sellest enam probleemi. Eile aga ehmatasin korra. Sõitsin päevatuledega ning kogemata käis käsi vastu kaugtulede lülitit nii, et vilksasid korraks kaugtuled. Seepeale viskas auto MaxiDotile teate: "AFS viga! Kontrollige vasakut kaugtuld!" Tõmbas päris kõhedaks ausalt öeldes. :D Sõitsin koju, jätsin auto seisma, misjärel uuesti käivitades oli veateade kadunud ning õhtul sõites toimetas AFS ilusti. Küllap läks korraks süsteem lolliks lihtsalt.


Puuriit - 11.03.19 15:33

Canton ei ole ainult subwoofer pagasiruumis - kõik elemendid on erinevad.

Esiustes on kolm kõlarit - Woofer, midbass ja tviiter (tavasüsteemil 2 kõlarit)
Tagaukses - Madal/kesksageduse bass ja tviiter
Ees armatuurlaua keskel - Midrange
Pagasiruumis - Subwoofer

Kokku siis 11 kõlarit + subwoofer (tavasüsteemil 8 kõlarit) mida võimendatakse eraldi võimendiga (asub juhiistme all). Tavasüsteemi võimendus tuleb minumeelest otse "makist".

Siit lehelt võite täpselt lugeda mis ühes või teises Škoda Cantonis peidus - https://www.canton.de/en/skoda-en


MarkkoN - 11.03.19 16:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Canton ei ole ainult subwoofer pagasiruumis - kõik elemendid on erinevad.

Esiustes on kolm kõlarit - Woofer, midbass ja tviiter (tavasüsteemil 2 kõlarit)
Tagaukses - Madal/kesksageduse bass ja tviiter
Ees armatuurlaua keskel - Midrange
Pagasiruumis - Subwoofer

Kokku siis 11 kõlarit + subwoofer (tavasüsteemil 8 kõlarit) mida võimendatakse eraldi võimendiga (asub juhiistme all). Tavasüsteemi võimendus tuleb minumeelest otse "makist".

Siit lehelt võite täpselt lugeda mis ühes või teises Škoda Cantonis peidus - https://www.canton.de/en/skoda-en


Midrange peaks olema vist minu omal ka, keset armatuurlauda mingi kõlar on, mis muusika mängides vibreerib kergelt, kui katsuda. Korra mõtlesin, et laseks Cantoni sisse panna ikka, aga ei ole väga mõtet. Üksasi, kas seda saab üldse tagantjärele lisada ja teiseks selle hind ei ole ka mõistlik (uuena lisavarustuses mingi 700€ kanti vist oli).


Kuuba - 11.03.19 17:35

Ilma Cantonita ei tohiks seal eraldi kõlarit olla. Vähemalt dokumentides räägitakse ikka 8 kõlarist.


rstdi - 11.03.19 20:18

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Korra mõtlesin, et laseks Cantoni sisse panna ikka, aga ei ole väga mõtet. Üksasi, kas seda saab üldse tagantjärele lisada ja teiseks selle hind ei ole ka mõistlik (uuena lisavarustuses mingi 700€ kanti vist oli).


Kui tahad midagi head, siis pane ette korralikud kõlarid (komponendid), pakiruumi peida ära bassikõlar, lisa korralik võimendi ja olemas oluliselt parem lahendus, kui Canton kunagi pakkuda suudab. DSP vajaduse kohta ei oska öelda, tänapäeva masinatel on see probleemiks (ei saa tehase süsteemist kõiki sagedusi kätte puhtalt), ehk see võib olla kitsaskoht võimendi valikul. Piisaks ka sellest, kui panna korralikud kõlarid ja lisad võimendi.


MarkkoN - 18.03.19 09:04

Nädalavahetusel sai tehtud perega tripp, 4 täiskasvanut autos, pagasiruum silmini kola täis, Jõhvi-Pärnu-Jõhvi, kõvasti linnasõitu sekka Pärnus ja kogu sõidu keskmine kulu 5.4L/100km peale. :cool: Superluks, sest diisel-manuaal CR-V näitas samasuguse sõiduga 5.8 keskmist.


MarkkoN - 04.04.19 15:30

Avastasin täna, et olen kas abielusõrmusega vms asjaga roolile suutnud tekitada mõned kriimud. Teab keegi ehk soovitada, mismoodi neid likvideerida saab ilma, et rooli uuesti nahatama peaks?
Homme saab alla suverehvid (Continental PremiumContact5) ning täna soetasin salongi ka tekstiilmatid suveks.


MarkkoN - 11.05.19 18:03

Midagi pole vahepeal toimunud, roolil sain kriimud pea olematuks nahahooldusvahendiga töödeldes. Tänaseks päevaks läbisõitu kogunenud autol 16849km, ehk siis mina olen suutnud temaga ca 3 kuuga sõita 6700km ligikaudu. Ja sigamugav on. :D
Kütusekulu istub stabiilselt keskmiselt 6L kandis.
Lisaks lisandus meie perre veel üks Škoda- äiale sai soetatud tutikas Rapid salongist. Tegemist Rapid Ambition 1.0TSI 81kw MT isendiga. Väga okei auto selle raha eest. Esialgne plaan oli võtta Fabia Combi 1.0MPI, aga see tundus natuke liiga jõuetu, lisaks on Rapid ka suurem auto natuke, kui Fabia. Ämm-äi rahul, see peamine. :)

https://www.upload.ee/image/9948757/60056918_2390146431047624_8131296036850237440_n.jpg


ingvarviilop - 13.05.19 09:01

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Midagi pole vahepeal toimunud, roolil sain kriimud pea olematuks nahahooldusvahendiga töödeldes.


mis vahendiga tegid?


MarkkoN - 13.05.19 10:32

Tsitaat:
Algselt postitas: ingvarviilop
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Midagi pole vahepeal toimunud, roolil sain kriimud pea olematuks nahahooldusvahendiga töödeldes.


mis vahendiga tegid?


Mingi Motipi nahahoolduvahend. Tegi rooli pehmemaks ja kriimud tõmbas ka palju väiksemaks mingi imega.


MarkkoN - 27.06.19 16:26

Teisipäevast tänaseni sai ette võetud väike suvepuhkus. Nimelt käidud abikaasaga Riias. Teisipäeva hommikul autole hääled sisse ja suund Riiale. Sõit käis Jõhvi-Tartu-Valga-Riia-Valga-Tartu-Jõhvi.
Reisi alguses nullisin tripmeetri ja tagasi jõudes olid numbrid sellised: sõidu pikkus 768km, keskmine kulu 5.2L/100km peale. Kiiruse osas- sõitsin +10 lubatust, autos olime kaasaga kahekesi, kola parasjagu pagasiruumis, sõidustiil selline pigem rahulik, sekka tuli mõni järsem vajutus. Tartus sai ka linnas sõita veidi lisaks ja ka Riias tuli väike tiir sisse. Kokkuvõttes- ülirahul. Minnes panin Valmieras autol paagi Nestes 98-t täis ja näitas läbisõiduulatuseks 1280km :cool: .


Õlikulust ka, mis pidavat olema nende väikeste turbokate eripära- 19 500km juures oli õlivarda norminäidu ülemisest servast ehk 1mm allapoole vajunud näit. Sama läbisõidu juures 2017a Passat sõi aga karteri kuivaks sama mootoriga... ilmselt on asi ka sõidustiilis- ja keskkonnas (Passat liikleb enamuse ajast Tartus), kuid siiski.

Läbisõit tänaseks Superbil 20 340km, ehk siis mina olen temaga sõitnud 9840km ja seda sisuliselt 4 kuuga, mis teeb igakuiseks läbisõiduks 2460km.

EDIT: saavutatud uus kütusekulurekord, seda küll maanteesõiduga. Tartus Lõunakeskuse Circle K-s paak silmini 98-t täis, auto lubas sõita 1200km. Läbi kesklinna suund Jõhvile, püsikas 90 peale ning tuld. 15km linnast väljas lubas auto sõita juba 1300km. Jõhvi jõudes oli keskmine maanteekulu 4,7l/100km peale. Sõit toimus öösel 23.00-01.00, ilm oli üsna tuuline, sadas ka vihma, sekka jäi ka paar möödasõitu. Sedasi võttes üllatab see auto mind üha enam, kui ökonoomne see väike turbokas suure kere peal on.


MarkkoN - 30.08.19 14:20

Vahepeal polegi eriti midagi toimunud, auto on saanud kasutust pereautona ja saanud kinnitust ka, et pereautona on Superb suurepärane valik- turvahäll ja 2 täiskasvanut tagaistmel selle kõrval ei ole mingi probleem teha ka pikemaid sõite. Lisaks pagasnikus vanker jms lapsega kaasnev ja ikka on ruumi. :)
Kütusekulu istub keskmisena stabiilselt 6 liitri ringis, maanteel 5 juures, linnas 7 kanti. Nagu ikka.

Ja nagu ühest Superbist peres vähe oleks, lisandus täna teine veel, tõsi küll, vanemate oma, kuid siiski. 2012 Superb 1.4TSI 92kw MT, varustus on ehk Ambition vms? Lisadest on peal püsikas, automaatsed päevatuled (automaatse lähitulede lülitusega), kont, istmesoojendused, jms.
Seega peres nüüd 3 Skodat. :)


https://www.upload.ee/image/10422379/125377959.jpg


MarkkoN - 11.10.19 11:55

Ei midagi uut. Lihtsalt, kuna tuleb talv varsti ja väikelapsega ei taha väga enam suvekatega sõita, siis läksid täna alla talverehvid, lamellid Good Year Ultra Grip Ice 2. Auto on nüüd jälle harjumatult vaikne tänu lamellrehvile ning ka rool on kuidagi veidralt kerge, vaja veits harjuda. :)


MarkkoN - 25.10.19 18:40

Täna sai tehtud üks korralikum välispesu koos pigieemaldusega. Täitsa auto nägu kohe. :cool:


https://www.upload.ee/image/10640851/image0.jpeg

https://www.upload.ee/image/10640853/image2.jpeg

https://www.upload.ee/image/10640852/image1.jpeg

Vahepeal läks ilm pimedamaks, pani lähituled põlema. :)


MarkkoN - 21.11.19 18:23

Nojah, jälle platsis niiskus esituledes. Nägin seda juba eelmine nädal sõidust tulles ja möödaminnes käisin uurisin Möller Auto Virust, kus öeldi, et ongi normaalne ja kaob ise ära- et xenon ei erita piisavalt kuuma :o . Imelik, CR-V oli samuti xenonitega ja mitte mingit udu ei täheldanud seal. Või teinekord peale pesus käiku ehk tekkis, kuid see kadus suht kohe. Mölleri kommentaarile täienduseks- jah, kaob küll ära, kui auto 4-5h seisab väljas. Nii, kui lähituledega jälle sõita, on udu platsis. Möllerist öeldi, et nemad enne ei vaheta tulesid, kui veepiisad sisse ei teki. No fine, mõtlesin, et ehk tõesti lühikeste otste korral ei jõua tuled soojaks minna. Täna aga sõitsin Jõhvi-Tallinn-Jõhvi, kogu aeg lähituled põlesid, enamuse tagasiteest ka kaugtuled ja tagasi Jõhvi jõudes olid esituled ikka päris udused. :mad:
Homme uurin veel uuesti esindusest, sest minu arvates see ei ole normaalne.
LED- esitulede korral ma veel veidi usuks seda soojuse teemat, kuna LED-id tõesti ei erita kuumust. Samas xenon ju ikkagi mingil määral eritab.


fuzzz - 22.11.19 22:56

Soe õhk läheb nö üles ja alumine tule osa jääbki külmaks, ükspäev just vaatasin et tutikas porche cyenne ilus puhas ja uus ja oh imet esituled seest udused, nii et üldine probleem. Minu kodiaqil sama teema, nii udukad kui põhilatern seest alt servast udused.


digimon - 23.11.19 02:42

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Soe õhk läheb nö üles ja alumine tule osa jääbki külmaks, ükspäev just vaatasin et tutikas porche cyenne ilus puhas ja uus ja oh imet esituled seest udused, nii et üldine probleem. Minu kodiaqil sama teema, nii udukad kui põhilatern seest alt servast udused.

Mu mõlemal autol ka mõned korrad olnud niiskus tuledes.Tegu Rs octaviaga 2019a.


MarkkoN - 23.11.19 16:57

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Soe õhk läheb nö üles ja alumine tule osa jääbki külmaks, ükspäev just vaatasin et tutikas porche cyenne ilus puhas ja uus ja oh imet esituled seest udused, nii et üldine probleem. Minu kodiaqil sama teema, nii udukad kui põhilatern seest alt servast udused.


No kui nüüd Aasta Autot uskuda, siis täis-LED esituled (Kodiaqil ju Elegancel need on) on seest udused, siis marss esindusse uusi tulesid nõudma. Öeldi, et jah, Bi-xenoniga autodel on see probleem ja seni, kuni veetilku ei teki, siis ei tehta midagi. Paremal juhul vaadatakse üle tulede tuulutusavad. Küll aga täis-LEDidel seda muret ei esine. Niiet, kui su autol see nii on, siis mine ehk uuri.


roosteuss - 24.11.19 08:43

Kui probleem on piisavalt häiriv siis on üks lihtne lahendus nende niiskuse imemis graanulitega mis on kasvõi kingakarbis,kinnitad kotikese teibiga pirnivahetus kaane sisse ja täitsa töötab.Kui seda teha ei viitsi siis tuleb uksi kulutada ja sealjuures enda aega ja energiat ka,kusjuures igasugust energiat mida keegi sulle hiljem nagunii ei kompenseeri.


fuzzz - 24.11.19 16:45

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Soe õhk läheb nö üles ja alumine tule osa jääbki külmaks, ükspäev just vaatasin et tutikas porche cyenne ilus puhas ja uus ja oh imet esituled seest udused, nii et üldine probleem. Minu kodiaqil sama teema, nii udukad kui põhilatern seest alt servast udused.


No kui nüüd Aasta Autot uskuda, siis täis-LED esituled (Kodiaqil ju Elegancel need on) on seest udused, siis marss esindusse uusi tulesid nõudma. Öeldi, et jah, Bi-xenoniga autodel on see probleem ja seni, kuni veetilku ei teki, siis ei tehta midagi. Paremal juhul vaadatakse üle tulede tuulutusavad. Küll aga täis-LEDidel seda muret ei esine. Niiet, kui su autol see nii on, siis mine ehk uuri.


Seda esineb vähe ja see enamus kodiaqidel, niigi sain just uued tuled, seni kuni tilgakesi ei teki ei viiitsi jännata. Manuaaliski sellekohane jutt tulede kohta. Küll aga vene kodiaqi foorumis soovitati samuti need niiskuseimejad tuledesse panna ja need tõesti võtavad kogu selle jama endasse, ma küll ei tea kuidas need miinus kraadidega töötavad...ise ei viitsi nendega jännata...paar aastat veel ja auto müüki


MarkkoN - 25.11.19 07:32

Ma ilmselt ei viitsi ka jebida nende niiskuskogujatega. Pigem- las olla seni, kuni ei teki piiskasid või ei hakka segama valgusvihkusid. Nüüd saab näha- õues miinused, pikem sõit ees, kas tekivad piisad sisse hommikus või ei.


kuzmits - 25.11.19 22:11

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Nojah, jälle platsis niiskus esituledes. Nägin seda juba eelmine nädal sõidust tulles ja möödaminnes käisin uurisin Möller Auto Virust, kus öeldi, et ongi normaalne ja kaob ise ära- et xenon ei erita piisavalt kuuma :o . Imelik, CR-V oli samuti xenonitega ja mitte mingit udu ei täheldanud seal. Või teinekord peale pesus käiku ehk tekkis, kuid see kadus suht kohe. Mölleri kommentaarile täienduseks- jah, kaob küll ära, kui auto 4-5h seisab väljas. Nii, kui lähituledega jälle sõita, on udu platsis. Möllerist öeldi, et nemad enne ei vaheta tulesid, kui veepiisad sisse ei teki. No fine, mõtlesin, et ehk tõesti lühikeste otste korral ei jõua tuled soojaks minna. Täna aga sõitsin Jõhvi-Tallinn-Jõhvi, kogu aeg lähituled põlesid, enamuse tagasiteest ka kaugtuled ja tagasi Jõhvi jõudes olid esituled ikka päris udused. :mad:
Homme uurin veel uuesti esindusest, sest minu arvates see ei ole normaalne.
LED- esitulede korral ma veel veidi usuks seda soojuse teemat, kuna LED-id tõesti ei erita kuumust. Samas xenon ju ikkagi mingil määral eritab.


Minuarust see udu esituledes ei ole kaugeltk normaalne. Xenon eritab soojust küll ja veel. Mul on hetkel peres 2 autot millel pmts samad bi xenonid mis skodillacil. Passat 2014a bixenon iga ja sharan 2013a bi xenoniga. Mõlemad olnud 2aastat ja kordagi pole udu tule sees olnud. Enne seda oli audi a4 bixenon -2009 a mis oli mul 5aastat ja samuti ei mingit udu tule sees.


Kuuba - 26.11.19 07:19

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Nojah, jälle platsis niiskus esituledes. Nägin seda juba eelmine nädal sõidust tulles ja möödaminnes käisin uurisin Möller Auto Virust, kus öeldi, et ongi normaalne ja kaob ise ära- et xenon ei erita piisavalt kuuma :o . Imelik, CR-V oli samuti xenonitega ja mitte mingit udu ei täheldanud seal. Või teinekord peale pesus käiku ehk tekkis, kuid see kadus suht kohe. Mölleri kommentaarile täienduseks- jah, kaob küll ära, kui auto 4-5h seisab väljas. Nii, kui lähituledega jälle sõita, on udu platsis. Möllerist öeldi, et nemad enne ei vaheta tulesid, kui veepiisad sisse ei teki. No fine, mõtlesin, et ehk tõesti lühikeste otste korral ei jõua tuled soojaks minna. Täna aga sõitsin Jõhvi-Tallinn-Jõhvi, kogu aeg lähituled põlesid, enamuse tagasiteest ka kaugtuled ja tagasi Jõhvi jõudes olid esituled ikka päris udused. :mad:
Homme uurin veel uuesti esindusest, sest minu arvates see ei ole normaalne.
LED- esitulede korral ma veel veidi usuks seda soojuse teemat, kuna LED-id tõesti ei erita kuumust. Samas xenon ju ikkagi mingil määral eritab.


Minuarust see udu esituledes ei ole kaugeltk normaalne. Xenon eritab soojust küll ja veel. Mul on hetkel peres 2 autot millel pmts samad bi xenonid mis skodillacil. Passat 2014a bixenon iga ja sharan 2013a bi xenoniga. Mõlemad olnud 2aastat ja kordagi pole udu tule sees olnud. Enne seda oli audi a4 bixenon -2009 a mis oli mul 5aastat ja samuti ei mingit udu tule sees.

See udu tekib ainul selle LED riba ümber. Selle aja passatil ja audil olid päevasõidu LEDid vist punktidena tule sees, Superbil on pika liistuna... Tõenäliselt ei pääse Xenoni soe õhk seda LED riba osa piisavalt soojendama... samas mingi soe õhk sinna jõuab, mis ära kondenseerub.


MarkkoN - 26.11.19 07:34

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Nojah, jälle platsis niiskus esituledes. Nägin seda juba eelmine nädal sõidust tulles ja möödaminnes käisin uurisin Möller Auto Virust, kus öeldi, et ongi normaalne ja kaob ise ära- et xenon ei erita piisavalt kuuma :o . Imelik, CR-V oli samuti xenonitega ja mitte mingit udu ei täheldanud seal. Või teinekord peale pesus käiku ehk tekkis, kuid see kadus suht kohe. Mölleri kommentaarile täienduseks- jah, kaob küll ära, kui auto 4-5h seisab väljas. Nii, kui lähituledega jälle sõita, on udu platsis. Möllerist öeldi, et nemad enne ei vaheta tulesid, kui veepiisad sisse ei teki. No fine, mõtlesin, et ehk tõesti lühikeste otste korral ei jõua tuled soojaks minna. Täna aga sõitsin Jõhvi-Tallinn-Jõhvi, kogu aeg lähituled põlesid, enamuse tagasiteest ka kaugtuled ja tagasi Jõhvi jõudes olid esituled ikka päris udused. :mad:
Homme uurin veel uuesti esindusest, sest minu arvates see ei ole normaalne.
LED- esitulede korral ma veel veidi usuks seda soojuse teemat, kuna LED-id tõesti ei erita kuumust. Samas xenon ju ikkagi mingil määral eritab.


Minuarust see udu esituledes ei ole kaugeltk normaalne. Xenon eritab soojust küll ja veel. Mul on hetkel peres 2 autot millel pmts samad bi xenonid mis skodillacil. Passat 2014a bixenon iga ja sharan 2013a bi xenoniga. Mõlemad olnud 2aastat ja kordagi pole udu tule sees olnud. Enne seda oli audi a4 bixenon -2009 a mis oli mul 5aastat ja samuti ei mingit udu tule sees.

See udu tekib ainul selle LED riba ümber. Selle aja passatil ja audil olid päevasõidu LEDid vist punktidena tule sees, Superbil on pika liistuna... Tõenäliselt ei pääse Xenoni soe õhk seda LED riba osa piisavalt soojendama... samas mingi soe õhk sinna jõuab, mis ära kondenseerub.


Mhm, täpselt sama seletuse ütles mulle ka Aasta Auto- soojus ei pääse lihtsalt LED-riba juurde sooja andma, et niiskust ei tekiks. Tekib udu sinna LED-i ümber ning ka natuke ülespoole. Luubi ümbrus tundub olema puhtam. Kuigi pakuti ka välja, et tegelikult võiks üle vaadata tulede tuulutuskanalid.
Aga täna hommikul sõites viskas auto põlema AFS errori märgutule. Nimelt lülitas kaugtuledele, teine auto tuli vastu, tekitas pimeala nagu peab ning teise auto möödudes lõi põlema märguande: AFS viga, kontrollige vasakut kaugtuld ning märk, mis kujutas kaugtuld, mille kohal kaks noolt. Sõitsin tööjuurde, nina vastu majaseina, lülitasin auto välja ning uuesti sisse. Lõi uuesti sama info põlema ning tulesid jälgides vasak tuli läks alla, mõtles natuke ja sinna ta jäi. Parempoolne liikus, nagu pidi (alla, parem-vasak, üles). Sõites oli samuti näha, et vasak tuli näitab kuidagi väga nina ette alla. Reedel saab minna ja auto ette näidata. Ehk on mingi ajutine viga, aga siiski. Järgmine nädal ees pikemad pimeda aja sõidud, siis oleks hea teada, mis värk ja kas saab tööle.


MarkkoN - 29.11.19 14:58

Täna käidud Möller Auto Virus autot ette näitamas ning tulemuseks on see, et järgmise nädala keskel saab auto endale uue vasaku esitule. Mis seal täpsemalt juhtus, ei tea ja väga ei huvita ka, peaasi, et süsteem korras jälle siis.

EDIT: Esmaspäeval saab uue tule.


fuzzz - 29.11.19 19:01

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Täna käidud Möller Auto Virus autot ette näitamas ning tulemuseks on see, et järgmise nädala keskel saab auto endale uue vasaku esitule. Mis seal täpsemalt juhtus, ei tea ja väga ei huvita ka, peaasi, et süsteem korras jälle siis.

Mul oli see jama eelmise kerega superbil, vahel vasak tuli maas, süüde välja sisse fixis olukorra, nii juhtus 3x aastas, enivei sain uued tuled ja probleeem kadus...ehk siis Hella tüüpviga tule moodulis


MarkkoN - 10.12.19 07:56

Uus tuli küljes ja töötab ilusti. Eile tehtud pikem sõit, null probleemi. Kiitus Möller Auto Virule kiire asjaajamise eest.
Samal ajal kasutasin juhust ja võtsin prooviks uue Kamiq´i. 1.0TSI ja 7k DSG kooslusega autoke sõitis ikka päris hästi. Kel väikest linnamaasturit vaja, why not. Kobe välimus, hea minek ja hea hind.


MarkkoN - 13.12.19 12:54

Uus tuli autol küljes ja peale selle paigaldust tekkis huvi, et kas uus tuli ka uduseks läheb seestpoolt, nagu muidu. Noh, täna sain vastuse. Sõitsin autoga 60-70km otsa ning koju jõudes maja ees avanes selline pilt:

Uus tuli, juhipoolne- ilus ja puhas:
https://www.upload.ee/image/10841508/Vasakpoolne_tuli1.jpg

Kaassõitja poolne tuli- mitte nii väga:
https://www.upload.ee/image/10841507/Parempoolne_tuli1.jpg

Saatsin need fotod ka Möller Auto Virusse, kus eelmine kord kinnitati, et tule uduseks minek ongi okei. Aga näha ju on, et tegelikult pole okei, kui uus tuli ei lähe uduseks. :)

EDIT: Ja nagu oodata oligi- kõik on normaalne ja midagi teha pole... :o


MarkkoN - 20.12.19 12:08

Teisipäeval hakkas auto märku andma, et 1500km on hoolduseni. 2 päeva (ja ehk 50km) hiljem on juba 1400km. :D Seega- hooldusesse aeg jaanuarisse kirja ning veereme aga rõõmsalt seni jõuludele vastu. :cool:

EDIT: 10.01 saab hooldusesse.


MarkkoN - 10.01.20 12:53

30 000km hooldus edukalt tehtud, ühtlasi lastud ka käsipesu teha. Läbisõit 29100 km.
Autole tehti ka kerekontroll, ühtegi kriimu-mõlki jms ei leitud, vaid esiklaasil paar täket. Ja kojamehed kulunud. Kiitos @ Möller Auto Viru.
Seega kojamehed vahetan ise, ette lähevad Valeo Xtrm Silencio harjad. Ja nüüd 30 000km jälle mureta. :cool:

Hoolduse ajal sain proovida uut Superb Sportline 2.0TSI 140kw 7DSG ja päris muhe asi on ikka. Minek on mõnusalt terav, eriti Sport seades, sportistmed väga mugavad, alt lame sportrool samuti istub hästi käes jne. Lisaks ka punase-musta kombo välisdisainis (punane auto, mustad peeglid-veljed-spoiler jne) nägi väga hea välja. 18" ratastega müra oli natuke rohkem salongis, kui minu auto 17" ratastega, kuid see on mõistetav. Samas mootor teeb kiirendades sellist mõnusat urinat ja ka kütusekulu üllatas. Sõitsin oma tavalisi trajektoore, pidurdasin-kiirendasin ehk pisut rohkem tavalisest ja kütusekulu oli 7-8 liitri vahel, mis 140kw auto kohta on minuarust väga okei.


MarkkoN - 04.03.20 12:53

Pole peale hooldust muud teinud, kui vaid bensiini andnud ja gaasi tallanud. Et nii nagu peab uue autoga.
Küll aga polnud autole pikemalt teinud korralikku pesu ja täna sai lastud see teha. Pesu hõlmas siis väga põhjalikku sisepuhastust (plastikute puhastus+töötlemine hooldusainega, nahahooldus nahkpindadele (rool, käetugi, istmete küljed jne), põhjalik põrandate puhastus, klaaside puhastus, pigieemaldus, korralik käsipesu koos kuivatusega ja veljepesu. Auto on hoopis teist nägu, pesija sõnul oli peal meeletu kogus pigi.
Mõni pildike ka:

https://www.upload.ee/image/11220878/88175308_215131086354062_7614698822186303488_n.jpg
https://www.upload.ee/image/11220874/84224517_505510546778439_1876283938163392512_n.jpg
https://www.upload.ee/image/11220876/88093516_652371645522105_143729117760585728_n.jpg
https://www.upload.ee/image/11220875/87675823_1030202687350733_8476553146217267200_n.jpg

Kuna auto on igapäevases kasutuses, siis leidus kerel ka mõni kriim, millest lahti tahaks saada. Töö teostajaga kokku lepitud, et mais võtame kere ette ja ilmselt läigestamisest esialgu piisab, et need kerged kriimud maha saada. Seejärel rändab kerele ka korralik püsivaha.

Läbisõit ca 31300 km ja keskmine kütusekulu istub rõõmsalt 7 liitri juures tänu tööle-koju sõitudele Jõhvi linnas. Eelmise kuu alguses tuli Jõhvi-Tartu-Jõhvi ots ja keskmine kulu sel sõidul tuli 5.3 liitrit sajale kilomeetrile, sisaldas ka üksjagu sõitu Tartu linnas ja kohapeal pisut tiksumist.


MarkkoN - 02.04.20 10:34

Eilsest alates jätkub igapäevane sõit suverehvidel. Aitab küll lamellide kulutamisest. :)


MarkkoN - 19.05.20 18:31

Muud uut pole, kui see, et täna sai Škodillac uue esiklaasi. Kivitäkkest arenes pragu ning kaskoga uus klaas ees. Töö tehti Möller Auto Virus, aega läks terve päev tänu radarite-andurite kalibreerimisele. Seni mõõtsin kilomeetreid Škoda Kamiq 1.0TSI Elegance DSG isendi roolis.
Läbisõit 33900km.


MarkkoN - 19.06.20 20:54

Mingi hetk peale jaanipühi peab vist minema kurtma- nimelt, KESSY ei lukusta alati uksi. On olnud juhuseid, kus 3-4 korda vajutad uksel õigele kohale ja mitte midagi. Ei lukusta. Lukustab alles puldist. Samas avab ilusti. Ka puldist toimib laitmatult, samuti töötab Virtual Pedal ideaalselt.
Aga samas on tore ka- eelmine nädalavahetus käisin Tartus, taniksin paagi silmini ja auto näitas paagitäiega läbimise vahemaaks 1240km. :cool:

LS 35100km.


roosteuss - 21.06.20 17:46

Kas teise võtmega käitub samamoodi?


MarkkoN - 22.06.20 09:02

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kas teise võtmega käitub samamoodi?


Ei ole olnud aega katsetada veel teise võtmega. Samas, miks ta ei peaks käituma samamoodi?


boggy - 22.06.20 10:13

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kas teise võtmega käitub samamoodi?


Ei ole olnud aega katsetada veel teise võtmega. Samas, miks ta ei peaks käituma samamoodi?

Sellise testiga saad teada, kas võti streigib või auto.


MarkkoN - 22.06.20 14:09

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kas teise võtmega käitub samamoodi?


Ei ole olnud aega katsetada veel teise võtmega. Samas, miks ta ei peaks käituma samamoodi?

Sellise testiga saad teada, kas võti streigib või auto.


Seda küll. Sõidan nüüd mõnda aega teise võtmega, vaatab, mis saab.


roosteuss - 22.06.20 21:24

Ehk oleks aeg puldi patarei vahetada,ma vahetasin esimese patarei enne kahte aastat ja alla 25000 km.


MarkkoN - 23.06.20 08:39

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Ehk oleks aeg puldi patarei vahetada,ma vahetasin esimese patarei enne kahte aastat ja alla 25000 km.


Hakkasin sellele isegi mõtlema, aga nt Honda andis märku, kui puldi patarei hakkas tühjenema. Tea, kuidas Skodal see asi on ja kas peale patarei vahetust on vaja autot ja võtit ka tutvustada? Hondal see nii oli. Eks peale pühi tegeleb sellega.
Pühkige hästi ja ärge üle pingutage! :cool:


Kuuba - 23.06.20 09:04

Skoda teavitab ka, kui puldi patarei tühjaks hakkab saama.


Helmer - 23.06.20 15:01

Skoda teavitab ka aga peale vahetust - juhul kui kiiresti teed - siis mingit õpetamist vms vaja pole.


roosteuss - 23.06.20 16:03

Enne hakkab kessy jamama kui auto ütleb et patarei vaja vahetada .Patarei vahetusel pole mõtet mökutada vana välja ja uus sisse ,mingi paarkümmend sekundit seda aega teha enne kui õpetust tahab.Suht lihtne tegevus,youtube õpetusi täis.


JaanusS69 - 28.06.20 13:24

Kui Sul tuttavaid, kes arvutiprogrammiga autodiagnostikaga tegelevad, siis sellega võimalik autot seadistada- lisades või võttes linnukese vastava seadme alt ära, ehk siis automaatse käsipiduri saaksid eemaldada.
Mina isiklikult ei oleks 2 tonnisele autole valinud 1,4 liitrist mootorit, juhul, kui Sa muidugi seda autot endale kauaks ei soovi jätta. Mul tuleb 2,0 l 140 kW Superb ja neil on meie autopargi ja foorumite järgi ka väiksem küttekulu.


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.

Jajah, ma mõtlesin seda, et vaevalt, et see antud kombinatsioonis kohustuslik peab autol olema, võib ka ilma seista, seega saab ka maha võtta kuskilt menüüst. Nüüd aga loen, et sa kasutad auto hold funktsiooni, kas seda ei saa nupust maha võtta enne seismajäämist?


MarkkoN - 28.06.20 21:05

See käsipiduri teema oli ajutine mure, pole sellega 2 talve muret olnud, et jäätuks vms.
Lisaks, see auto ei kaalu 2 tonni. Täismass vist on natuke alla selle. Samuti pole see 1.4TSI mind veel hätta jätnud, ka täislastis sõites mitte. Üksi-kaksi on väga okei. Kui on autos viis täiskasvanut ja pagass silmini kola täis, siis peab pisut arvestama lihtsalt möödasõitudega. Samas eelmine suvi neli täiskasvanut + 1 laps Riiga ja tagasi ning mitte mingeid probleeme möödasõitude vms asjadega. Samuti kütusekulu on väga okei. Mootori osas polnud mul tooaeg valikut, kuna tegemist oli esinduse demoautoga- siis teatavasti valida väga ei ole- võtad, mis saab. Ja kuna kogupakkumine oli sigahea (varustus, välimus, hind) ning see 1.4TSI jättis sõites väga okei mulje endast, saigi auto ära võetud ja siiani pole pettuma pidanud.
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


boggy - 30.06.20 21:44

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
...
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


Miks pole hea? Sõitsin 2,0tdi Kodiaqiga 140tuh km maha ja vähemalt pool linnas, kütusekulu vahe hoolduste ajal olnud bensukatest asendus skodadega oli ca 1,5x. Ainult lühikesi otsi ei soovitata diisliga teha, kuigi ka sellest ei saa ma aru, ilma lisasoojendita oli see auto 5km-ga 90C ka talvel. Ainuke miinus, diisel ei ole nii sujuv ja vaikne linnas, kui bensukas, maanteel pole vahet. Null probleemi oli autoga sel ajal, aga vb oli mul lihtsalt õnne.


MarkkoN - 01.07.20 10:00

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
...
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


Miks pole hea? Sõitsin 2,0tdi Kodiaqiga 140tuh km maha ja vähemalt pool linnas, kütusekulu vahe hoolduste ajal olnud bensukatest asendus skodadega oli ca 1,5x. Ainult lühikesi otsi ei soovitata diisliga teha, kuigi ka sellest ei saa ma aru, ilma lisasoojendita oli see auto 5km-ga 90C ka talvel. Ainuke miinus, diisel ei ole nii sujuv ja vaikne linnas, kui bensukas, maanteel pole vahet. Null probleemi oli autoga sel ajal, aga vb oli mul lihtsalt õnne.


Mul on kolmel tuttaval uuemad diislid ja sõidavad enamus ajast linnas ning kurdavad tiheda DPF-i puhastustsükli üle, mis on ka loogiline iseenesest. Üks käis koguni sundpõletamises juba, umbes aastavanuse autoga. Ei ole Skodad, vaid 2 japsi ning üks prantslane. Sõitsin ise diisel-CR-V´ga, millel DPF vahel ja ei täheldanud ka probleeme. Kuigi, ma sõitsin linn-maantee pooleks ja olin üsna raske jalaga. Siiski, kuidagi on kõrvade vahele jäänud automüüja tööst, et palju lühikesi linnaotsi ei tee uuele diislile head. Ja ei ole ka kuidagi seda diislimehe soont minus. :D


MarkkoN - 24.07.20 15:58

Uste lukustamise teema sai ka lahenduse. Nimelt ühel päeval otsustas madalal kiirusel auto, et tema kiirustundlikku ukselukustust lukus ei hoia ja hakkas lukke kinni-lahti klõpsutama. Samuti desaktiveerus taga ühe ukse lapselukk. Samuti ei lukustunud parem esimene uks alati. Samas muud luugid-uksed lukustusid ja ka signalisatsioon rakendus. Ehk siis auto arvates oli kõik OK, aga Skoda Connect ütles, et auto on lukustamata, samuti sai parempoolse esiukse ilusti lahti tõmmata. Möller Auto Virus uuriti välja, et omadega on õhtul parempoolne esimene ukse lukk. Täna vahetati see ära ning kogu krempel, ka Kessy, töötab ideaalselt, nagu peab.
Läbisõitu on tänaseks kogunenud 37 325km. Sai igaks juhuks puldile ka uus patarei.
Mingi hetk peab tagumised pidurikettad ära vahetama, kuna vasaku ketta peale on ilmunud korralik soon. Ilmselt klotsi vahele kivi jäänud vms. Ja siis juba klotsid-kettad korraga vahetama, sest kettaid üksi pole mõtet vahetada, kui kõik juba laiali on.
Kütusekulust nii palju, et viimase 1200km keskmine on 6.2L/100km peale, kuid sellest suure osa moodustab linnas tööle-koju sõit. Vast 500km on sellest ühtlane maanteesõit.


MarkkoN - 19.08.20 08:47

Peab tõdema, et ikka suudab aeg-ajalt see auto üllatada oma ökonoomsusega. Sai tehtud puhkusesõit Haapsalusse perega, mis tähendas seda, et autos oli 2 täiskasvanut, beebi koos suure hälliga ning pagasiruum oli silmini asju täis (sh suur Emmaljunga vanker). Sõidustiil oli tavaline, +10km/h lubatule otsa, sai päris palju Haapsalus ja selle lähiümbruses lühikesi sõite ning ka Tallinnas tiirutada ja koju tagasi jõudes näitas auto keskmiseks kütusekuluks 5.2L/100km kohta. Suurepärane. EDIT: Ja täna, 21.08, üksinda Jõhvi-Tartu-Valga-Jõhvi (sh päris palju Tartus sõitu) ning keskmine 5.0L/100km. :cool:
Eile sai tehtud ka pigieemaldus ning putukaeemaldus koos sisepuhastuse ja korraliku käsipesuga. Tänusõnad selle väga korraliku töö eest lähevad Jõhvi Honda esindusele Agdeck-Auto AS. Töö kiire, väga korralik ja mõistliku hinnaga.
Uue auto valikul on järjest enam hakanud peas tiksuma mõte, et võtaks ka järgmisena Superbi. Siis küll 2.0TSI ilmselt.


MarkkoN - 19.10.20 19:23

Kuna ilmateade lubas juba nädalavahetusel talvist ollust taevast ja täna hommikul seda ka tuli, läksid alla talverehvid. Lamellide jaoks paras aeg.
Nüüd on auto uskumatult vaikne. :D

Muud midagi raporteerida ei ole, auto teenib ausalt.

Läbisõit 42300km.


MarkkoN - 14.12.20 20:32

Eelmisel nädalal hommikul auto käivitades andis viimane teada, et soovib 30 päeva jooksul ülevaatust. Sai siis Möller Auto Virus aeg kinni pandud ning täna tehti läbisõidul 44600km korraline aastane nö vaheülevaatus, mille käigus kontrolliti auto funktsioonide toimimine, tehti kerekontroll jms juurdekuuluv. Vahetati ka puldipatarei, mille vahetuse järgi auto täna hommikul vajadust tundma hakkas.
Kuna auto 3.aastaseks saamisel (mis minu autol juhtub 2021a mais) vahetatakse pidurivedelik, lasin ka selle kohe ära teha, et ei pea hakkama mõne kuu pärast uuesti sellepärast minema.
Ülevaatuse tulemusest teavitas mind autole järele minnes hooldusnõunik, et auto on ideaalses korras ja mingeid asju ei leitud. Iseenesest ju tore. Mitte, et ma kahtlesin, kuid siiski on hea saada kinnitus.
Kui kellelgi tekib küsimus, miks õli ei vahetatud, siis auto sõidab longlife välpa, mis tähendab, et õlivahetus koos hooldusega seisab ees 2022 jaanuaris või 16000km pärast.

Ülevaatuse ajal tegin proovisõitu Kodiaq 2.0TSI DSG 4x4, 7-kohalise isendiga. Väga mõnus masin...kütusekulu tahab muidugi harjuda, kui oled harjunud 1.4TSI Superbi omaga, aga arvestades Kodiaqi suurust ja võimsat mootorit, siis pole midagi häda (mina sain tunniajase proovisõidu keskmise 8.6, maanteel 100km/h näitas 7 kanti stabiilselt). Sõitsin enda tavapäraseid marsruute, mida läbin oma autoga igapäevaselt.


Reios - 15.12.20 06:37

Huvitav, et esindus laseb sõita longlife välpa. Omaltpoolt kindlasti seda teha ei soovitaks..


MarkkoN - 15.12.20 13:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Huvitav, et esindus laseb sõita longlife välpa. Omaltpoolt kindlasti seda teha ei soovitaks..


Mismõttes laseb? See on tehase poolt etteantud valik, kas 1a/15000km või 2a/30000km välp, mitte esinduse suva otsustada, kuidas autoomanik valib. Seda enam, kuna tegemist oli demoautoga, siis esindus ise märkis selle longlife välba sellele autole.
Tänan, kuid kindlasti ei vaja ma soovitusi, ega õpetusi ses osas. :) Senise ca 45000km jooksul pole autol ühtegi probleemi olnud, mis võiks johtuda longlife intervallist. Kui sõidaks vaid lühikesi linnaotsi, siis ilmselgelt ei sõidaks longlife välpa. Enda sõitude juures kus julgelt pool või üle selle on maantee ja pikemad otsad, siis ei näe probleemi selles. Liiati on mitmel sõbral-tuttaval VAG TSI-d, mis sõidavad longlife välpa, läbisõidud mõnel neist 100+ tuh km ja ei ole mingeid probleeme.


Reios - 15.12.20 17:35

Elame näeme :D


JMRS - 15.12.20 19:09

Eks kõik sõltub kui kaua sa sellega sõita tahad ise. Järelturul ka lonlife välp pigem selge miinus. Hea mõte see longlife välp meie kliimas kindlasti ei ole.
Ei hakka ka detailidesse laskuma, selle kohta internet infot täis.


Reios - 16.12.20 06:28

Eestlaste suhtumine ongi - kaua sa ise sellega sõidad. Edasi müüd raipe on uue omaniku mure...


rraivo - 16.12.20 08:42

Kui mina kunagi omale Superbi ostsin (uuena), siis sain küll autot kätte saades valida, kas soovin lühikest või pikka välpa.
Lisaks saab välpa muuta ka igal muul ajal.


MarkkoN - 16.12.20 13:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Eestlaste suhtumine ongi - kaua sa ise sellega sõidad. Edasi müüd raipe on uue omaniku mure...


Teine eestlaste suhtumine on üldistamine- võtame mingi stambi ette ja kaagutame kõigile ühe lauaga. Klassika. Ja mõnusalt matslik suhtumine muidugi ka. Eelarvamused on kerged tekkima. Miks sa arvad, et LL välpa sõitev auto on kohe raibe? Mõni suudab oma auto raipeks lasta ka 5000km tagant õli vahetades.
Niisama lahmida..see on sama hea, kui tulid esimesed TSI-d ja DSG-d, millel olid hädad. Täna mõnele mainid, et mul on TSI koos DSG-ga, küsitakse, et soe oled peast vä- need on ju ilged sitad, lendavad kohe laiali. Mis sest, et vahepeal on tehas asju arendanud kõvasti ja tänane TSI ja DSG ei kannata enam ammu toonaste hädade käes. Aga jälle- ollakse silmad punnis mingis eelarvamuses kinni ja mögisetakse seda kõikjal. Ehk siis klassika.

Esiteks- ma hooldan ja hoian autot väga hästi. Teiseks- nagu ma ka mainisin, kui ma sõidaks vaid lühikesi otsi või oleks need suurem enamus, sõidaks lühikest välpa. Meie kliima pole juba päris mitu aastat see, mis ta oli varem. Praegune meenutab pigem Kesk-Euroopat, kui Põhjamaad. Kolmandaks- nagu ka mainisin, siis ei ole probleeme selle selle LL välbaga, kui sõidad rohkem pikemaid otsi ning hooldad autot vastavalt tehase näidule.
Muide, see LL välp ei ole midagi hullemat, kui oli Honda 20 000km välp. Samamoodi paljud kaagutasid, et oi liiga pikk meie kliimas. Ometi Hondad sõidavad seda välpa ja pole neil mingeid muresid mootoritega.
Ja nagu eelpool mainisin- ei vaja mingeid õpetussõnu või soovitusi, kuidas ja millal oma autot hooldada.
Ning nagu rraivo ütles- alati saab välpa muuta, kui on soov. Keegi ei keela ka 5000km pealt õli vahetada.


Reios - 16.12.20 17:54

LL sõitev auto on raibe just selle tõttu, et meie kliimas ei ole õlile 2aastat kindlasti normaalne tööaeg. Ei viitsi raamatut Sulle siia kirjutada. Lühidalt - õli kaotab töö ja ilmastiku(temp kõikumised, õhuniiskus jms) mõjul oma määrdeomadusi, kui sa sõidad õliga, mille määrdeomadus on langenud kuidas see peaks mootorile head tegema? Lõpetuseks - kui õli määrdeomadused on halvad suureneb mootori kulumine ja mõjutab mootori eluiga üsna suuresti.


Kuuba - 16.12.20 18:06

Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
LL sõitev auto on raibe just selle tõttu, et meie kliimas ei ole õlile 2aastat kindlasti normaalne tööaeg. Ei viitsi raamatut Sulle siia kirjutada. Lühidalt - õli kaotab töö ja ilmastiku(temp kõikumised, õhuniiskus jms) mõjul oma määrdeomadusi, kui sa sõidad õliga, mille määrdeomadus on langenud kuidas see peaks mootorile head tegema? Lõpetuseks - kui õli määrdeomadused on halvad suureneb mootori kulumine ja mõjutab mootori eluiga üsna suuresti.

Pikkade otsadega saabub 30km enne 2a täitumist. See LL ju tegelikult selliseid kasutajaid silmas pidades välja pakutakse.


Reios - 16.12.20 18:16

Jah, sõidan isegi aastas 30k+ ja 2x aastas õli vahetamine vaeseks ei tee. Samuti tahan öelda, et kindlasti ei tahtnud kellelegi siin nö "puid" alla panna vaid anda edasi soovitus kui Škoda mees Škoda mehele, paraku kukkus sellele vastamine välja minu meelest natuke ülbena. Eks iga mehe oma asi kuidas oma suksu eest hoolt tahab kanda. Labaseks Au-de-kuuriks ei ole mõtet pürgida.


MarkkoN - 17.12.20 09:26

Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Jah, sõidan isegi aastas 30k+ ja 2x aastas õli vahetamine vaeseks ei tee. Samuti tahan öelda, et kindlasti ei tahtnud kellelegi siin nö "puid" alla panna vaid anda edasi soovitus kui Škoda mees Škoda mehele, paraku kukkus sellele vastamine välja minu meelest natuke ülbena. Eks iga mehe oma asi kuidas oma suksu eest hoolt tahab kanda. Labaseks Au-de-kuuriks ei ole mõtet pürgida.



No kui tundus ülbena, siis vabandan, ei tahtnud kedagi solvata, kuid samamoodi ülbena tundus üldistamine.
Lihtsalt põhjus, miks ma ei vaja soovitusi ja nõuandeid sel teemal on selles, et olen pikalt töötanud autodega seonduvatel aladel (autoesindused, varuosade kauplused jne), samamoodi tean väga hästi kuidas õli meie kliimas oma omadusi kaotab või mitte. Ma ei kasuta oma autos mingit 3€/liiter maksvat "õli", vaid kvaliteetseid tooteid, hetkel näiteks Castrol Edge, mida tehas ette näeb sellesse mootorisse. Hondadel kasutasin Liqui Moly tooteid. Tänud, et tunned muret, kuid lähtun siiski uuemate autode puhul hoolduse tegemisel enda kogemustest ning tehase soovitustest.
Tõesti, ärme lähme mingiks streetrace või auto24 foorumi laadseks mölalaadaks kätte ära. :)


JaanusS69 - 17.12.20 21:39

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
30 000km hooldus edukalt tehtud, ühtlasi lastud ka käsipesu teha. Läbisõit 29100 km.
Autole tehti ka kerekontroll, ühtegi kriimu-mõlki jms ei leitud, vaid esiklaasil paar täket. Ja kojamehed kulunud. Kiitos @ Möller Auto Viru.
Seega kojamehed vahetan ise, ette lähevad Valeo Xtrm Silencio harjad. Ja nüüd 30 000km jälle mureta. :cool:

Hoolduse ajal sain proovida uut Superb Sportline 2.0TSI 140kw 7DSG ja päris muhe asi on ikka. Minek on mõnusalt terav, eriti Sport seades, sportistmed väga mugavad, alt lame sportrool samuti istub hästi käes jne. Lisaks ka punase-musta kombo välisdisainis (punane auto, mustad peeglid-veljed-spoiler jne) nägi väga hea välja. 18" ratastega müra oli natuke rohkem salongis, kui minu auto 17" ratastega, kuid see on mõistetav. Samas mootor teeb kiirendades sellist mõnusat urinat ja ka kütusekulu üllatas. Sõitsin oma tavalisi trajektoore, pidurdasin-kiirendasin ehk pisut rohkem tavalisest ja kütusekulu oli 7-8 liitri vahel, mis 140kw auto kohta on minuarust väga okei.


See nn mootoriurin on Sportlinesse sisse kodeeritud Sound Actuatoriga- proovi 2 kesi RS versiooni, kord ise pedaali sees vajutades ja siis õues kuulates- erinevus märgatav. Mul 2,0 TSI 140 KW 7DSG Elegance Plus sedaan, nullisin Sound Actuatori mõju kojameeste tunnelis ära, salongis mootorimüra pehmem ja vaiksem ja Cantonist tulevat muusikat saab nautida ka :)


MarkkoN - 02.02.21 21:07

Kuna eelmised suverehvid olid oma elu ära elanud, siis sai vaadatud (ilmselt viimaseks) suveks uued soodsamad papud. Pärast pikemat otsimist-valimist sai valitud General Altimax One S suvekad mõõdus 215/55R17 94W. Tegemist on Saksamaal Continentali tehases toodetud rehvidega, mida mitu tuttavat soovitasid, kui rehve, mille hinna-kvaliteedi suhe pidi väga hästi paigas olema. Näitajad kleepsul olid sellised: Kütusekulu C, vesiliukindlus B ning müratase 71dB. Eelmisena all olnud Continentalil olid näidud vastavalt C, A ning 71db.
Eks näeb siis, kuidas valik end õigustas. Visuaalselt ja nö käe järgi tunduvad küll okeid.

Midagi ette kanda pole, läbisõit 46000km ligikaudu. 29.01 sai lumetuisus ja kiilasjääga tehtud Jõhvi-Tallinn-Jõhvi ots ning tripi lõppedes oli ees keskmine kütusekulu 5.1L/100km. :)


cgr - 05.02.21 14:24

Mismoodi need suverehvid nii kiiresti otsa said? Läbisõit alles 46k ja ega kõik need kilomeetrid suverehviga ei sõidetud?


MarkkoN - 05.02.21 19:59

Tsitaat:
Algselt postitas: cgr
Mismoodi need suverehvid nii kiiresti otsa said? Läbisõit alles 46k ja ega kõik need kilomeetrid suverehviga ei sõidetud?


No Continentali rehvid on väga pehme seguga. Sellest tuleb ka väga hea pidamine ning madal müratase. Ja paraku nad ka kuluvad kiiresti. Mul olnud mitmel autol Contid all ja ongi nii, et suvekad kuluvad kiiresti. Ja ühtlaselt- st ei ole mingit muret auto veermikus ega minu sõidustiilis. Samas talvekad Contid kestavad küll hästi.
Kuna see auto oli varem esinduse demokas, siis ma usun, et sellest 46k-st suur enamus on sõidetud just suvel. Minu käes on see auto olnud täpselt 2a ja 1 päev tänase seisuga. :)


Kuuba - 05.02.21 21:49

Tundub, et Continentalil ja Continentalil on vahe. Mina olin sunnitud oma tehase Conti rehvid Goodyeari vastu välja vahetama. Müratase autos oli väljakannatamatu Contidega. Mulle sattusid väga jäiga külgseina ja kõva seguga Continentalid.


MarkkoN - 05.02.21 22:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tundub, et Continentalil ja Continentalil on vahe. Mina olin sunnitud oma tehase Conti rehvid Goodyeari vastu välja vahetama. Müratase autos oli väljakannatamatu Contidega. Mulle sattusid väga jäiga külgseina ja kõva seguga Continentalid.


Ilmselt mingid Runflat rehvid siis. Endal olid kunagi ühe A4 all Runflatid ja nende möla oli ka väljakannatamatu.


MarkkoN - 06.03.21 20:31

Vahepeal pole nagu väga miski juhtunud. Käisin korra garantiis, kuna auto tahtis pea maha võtta tagaluugiga. :D Nimelt läks luuk üles ja piiksugi tegemata tuli kohe alla tagasi. Lisaks ei tahtnud alati Virtual Pedal töötada ja üles läinud luuk ei tahtnud teinekord kuidagi alla tulla. Samuti ei õnnestunud puldist luuki sulgeda (lahti tegi, aga kinni ei pannud). Eile vahetati ära tagaluugi juhtplokk vms ja nüüd töötab asi laitmatult.
Muidu töötab kõik nagu Antsu viiul- ilusti ja toredasti.
Läbisõit 47500 ligikaudu. Vaikselt mõtlen uue auto ostule ka, ilmselt suvel läheb autovahetuseks. Mis järgmiseks- krt teab. Selge on see, et linnamaastur, aga milline (üksjagu kriteeriumeid on ka, mida uus auto peab täitma niiet päris iga asi ei sobi)...


MarkkoN - 17.03.21 11:39

Täna panin oma ratsu ka müüki, kuna tekkis vajadus kõrgema auto järele. Auto on hea, hind on hea ning üldse- igati äss värk! Võtke ligi. ;)


MarkkoN - 02.04.21 15:50

Nii. Ja läinud ta ongi, õigemini sõidan veel viimaseid päevi ja siis esmaspäeval on adjeu! Oli tore. Teema võib lukku panna.
Ahjaa, kui kedagi huvitab, siis olen tagasi Honda roolis.