Foorumi logo

Skoda Superb II Combi 4x4 2.0 TDI 125kW 2014 - birgo99
birgo99 - 10.09.18 10:43

Tere!

Sai ostetud siis Skoda Superb. Eelmine auto oli Opel Insignia 2011.a, aga 3 aastaga sai selgeks, et tegemist väge vähese ruumiga autoga.
Eelnevalt vaatasin Passateid, aga neid liikuses liialt palju ja hooldused tunduvad ka Skodal soodsamad olevat.

Auto valikul olid kindlad kriteeriumid millele väga alet teha ei tahtnud:
1) 4x4
2) DSG
3) Webasto
4) kärukonks
5) nahk sisu
6) võimalikult palju lisasid.

Lõpuks õnnestus ka üks selline Superb leida. Tegemist siis 2014.a toodanguga. Toodud Rootsist, Ls 166000. Hooldusajalugu nagu Rootsi autodele kohane eeskujulik.

Lisadest peaks olema peal kõik mis võimalik:
4x4
DSG
kärukonks
webasto
4x istme soojendused
2x ventileeritavad istmed
2x elektrilised + juhi iste mäludega
elektriline tagaluuk + pagassis kaubakinnitus relss ja koeravõrk
bi-xenon tuled koos LED päevasõidu tuledega
panoraam katus
võtmeta käivitus + kessy
jne...



Sõitnud ca 1000km. Hetke emotsioonid on rahuldavalt head. Võrreldes Insigniaga mõnusalt pehme, tundub ka vaiksem müra kohapealt.

Ära sai vahetatud hammasrihm + veepump ja kiilrihma komplekt, sest arvan et odavam on see kohe ära teha, kui välp 180t? või 210t täis sõita. Ning lisaks õli ja filter.

Lisaks sai kohe ka kaabel ja VCDS soetatud, ning vajalikud lisad käima panudud: luuk nii puldist kui nupust mõlemat pidi käima, start/stop välja lülitatud(pigem ei rakendu lihtsalt enam), tagaluugi helisignaal maha võetud ja veel nipet näpet mis kohe ei meenu. Enamus nö peidetud lisad olid juba käima varasemalt pandud :)

Kunagi on plaanis lasta veel paigaldada automaatne kaugtulede lülitus, aga see ei ole hetkel prioriteet :) Lihtsalt Insignial oli ja väga mugav.

Nüüd ootan talve ja tahaks juba 4x4 ja webasto rõõme nautida :)




https://www.upload.ee/image/8928530/IMG_20180831_083210.jpg

https://www.upload.ee/image/8928536/IMG-20180824-WA0006.jpg

https://www.upload.ee/image/8928537/IMG-20180824-WA0008.jpg

https://www.upload.ee/image/8928538/IMG-20180824-WA0007.jpg


lines - 10.09.18 12:38

Põhimõtteliselt mul samasugune, nõksa vanem (2012 a 4x4 automaat). Varustus tundub sama.
Sammuti rootsist toodud :)

Olen sõitnud aasta ja 25 000 km. Igati rahul.

Lines


MartinM - 10.09.18 16:26

Tsitaat:

Sõitnud ca 1000km. Hetke emotsioonid on rahuldavalt head. Võrreldes Insigniaga mõnusalt pehme, tundub ka vaiksem müra kohapealt.


Olen omanud Superb 2011a, Insignia 2015a ja Superb 2018a.
Insignia (Cosmo) on kindlasti oluliselt vaiksem ja oluliselt "rohkem Premium tundega" kui Superb 2011 (Ambition Family) ja ka Superb 2018 (L&K). Aga Insignia on tõesti imepisike siseruumi mõistes ning väga ebamugava pagasiruumi kujuga. Jutt käib universaalkeredega autodest.

Vedrustuse poolelt aga hoian endiselt Insignia poole. Superbidel on naljakalt vedel esivedrustus - ja kui nupust "sport" seadesse keerata, kipub kobisema. Insignia vedrustus aga oli imevaikne ka 3-aastasena. Teisalt võab 206kw 4x4 Superb täpselt sama palju bensiini kui 125kw esiveoline Insignia, mahutades samas tõesti oluliselt rohkem asju ning omades oluliselt paremat dünaamikat.

Vähemalt selles alumises (Ford-Skoda-Opel-Toyota vms) hinnaklassis tuleb lihtsalt palju kompromisse teha. Hea varustusega Superb on väga hea valik, eriti 6k DSG'ga, ent Skodalgi on omad kiiksud (minu jaoks vähemalt).

Muretuid kilomeetreid!


Lutz - 10.09.18 23:08

Väga kena eksemplar ning lisadega pole ka kokku hoitud. Kui oled huvitatud, siis HBA ja RVC retrofit õpetused leiad siit: hhttps://www.youtube.com/channel/UCy3-g2sCdx7Qgal6hpfPuaw/videos?view_as=subscriber


birgo99 - 11.09.18 10:16

Tsitaat:
Algselt postitas: Lutz
Väga kena eksemplar ning lisadega pole ka kokku hoitud. Kui oled huvitatud, siis HBA ja RVC retrofit õpetused leiad siit: hhttps://www.youtube.com/channel/UCy3-g2sCdx7Qgal6hpfPuaw/videos?view_as=subscriber

Neid õpetusi olen juba näinud. Selle peegli ühendamise can võrku tegi vwfreaks maha, sest see ei olevat õige ühendamine(mul isiklikult ükskõik, kui tööle hakkab:) ) Pidavat olema mingi vähe õigem kaabel. vwfreaks tegi ka hinnapakkumise 320 euro peale kus 220 on jupid ja 100 töö.
Kaamerat väga ei igatse, sest pole kunagi olnud :D


Küll aga huvitab mind selline asi, et kas xenonite tööle lülitamise aega saab kuidagi hilisemaks VCDS-ga panna. Olen googlis ja ross-tech foorumis kolanud, aga õiget asja pole leidnud. Saab panna varem neid ümber lülitama LED-i pealt xenoniks, aga hilisemaks vaja.

Lisaks lugesin siit samast foorumist, et tagaluugi mootorid on mõnel ära surnud, kui paljudel seda reaalselt on ette tulnud?


Kuuba - 11.09.18 11:49

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Lutz
Väga kena eksemplar ning lisadega pole ka kokku hoitud. Kui oled huvitatud, siis HBA ja RVC retrofit õpetused leiad siit: hhttps://www.youtube.com/channel/UCy3-g2sCdx7Qgal6hpfPuaw/videos?view_as=subscriber

Neid õpetusi olen juba näinud. Selle peegli ühendamise can võrku tegi vwfreaks maha, sest see ei olevat õige ühendamine(mul isiklikult ükskõik, kui tööle hakkab:) ) Pidavat olema mingi vähe õigem kaabel. vwfreaks tegi ka hinnapakkumise 320 euro peale kus 220 on jupid ja 100 töö.
Kaamerat väga ei igatse, sest pole kunagi olnud :D


Küll aga huvitab mind selline asi, et kas xenonite tööle lülitamise aega saab kuidagi hilisemaks VCDS-ga panna. Olen googlis ja ross-tech foorumis kolanud, aga õiget asja pole leidnud. Saab panna varem neid ümber lülitama LED-i pealt xenoniks, aga hilisemaks vaja.

Lisaks lugesin siit samast foorumist, et tagaluugi mootorid on mõnel ära surnud, kui paljudel seda reaalselt on ette tulnud?


Kas tulelüliti 0 asendis hoiimine ei lahenda seda ümberlülitamise muret ära? Minu vanal MKII põlesid 0 asendis ainult päevatuled (neid sai eraldi raadio menüüst sisse välja lülitada). Põhituled lükkasin käsitsi peale, kui oli juba piisavalt hämar, et neist reaalselt kasu ka oli.


birgo99 - 11.09.18 13:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Lutz
Väga kena eksemplar ning lisadega pole ka kokku hoitud. Kui oled huvitatud, siis HBA ja RVC retrofit õpetused leiad siit: hhttps://www.youtube.com/channel/UCy3-g2sCdx7Qgal6hpfPuaw/videos?view_as=subscriber

Neid õpetusi olen juba näinud. Selle peegli ühendamise can võrku tegi vwfreaks maha, sest see ei olevat õige ühendamine(mul isiklikult ükskõik, kui tööle hakkab:) ) Pidavat olema mingi vähe õigem kaabel. vwfreaks tegi ka hinnapakkumise 320 euro peale kus 220 on jupid ja 100 töö.
Kaamerat väga ei igatse, sest pole kunagi olnud :D


Küll aga huvitab mind selline asi, et kas xenonite tööle lülitamise aega saab kuidagi hilisemaks VCDS-ga panna. Olen googlis ja ross-tech foorumis kolanud, aga õiget asja pole leidnud. Saab panna varem neid ümber lülitama LED-i pealt xenoniks, aga hilisemaks vaja.

Lisaks lugesin siit samast foorumist, et tagaluugi mootorid on mõnel ära surnud, kui paljudel seda reaalselt on ette tulnud?


Kas tulelüliti 0 asendis hoiimine ei lahenda seda ümberlülitamise muret ära? Minu vanal MKII põlesid 0 asendis ainult päevatuled (neid sai eraldi raadio menüüst sisse välja lülitada). Põhituled lükkasin käsitsi peale, kui oli juba piisavalt hämar, et neist reaalselt kasu ka oli.

See on ka variant, aga üldiselt tahaks, et asjad töötaks nii nagu nad mõeldud on :)Kui naine ka sõidab, siis hakka talle veel seletama, miks päeval sõida nii ja õhtul nii :D


Lutz - 11.09.18 23:01

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Lisaks lugesin siit samast foorumist, et tagaluugi mootorid on mõnel ära surnud, kui paljudel seda reaalselt on ette tulnud?


Tagaluugi amortidega on nii, et suht minev kaup ja hind on päris krõbe (esinduses 400€/tk). Lammutasin just ühe lahti ja peamine põhjus, miks ära surevad on amordi sisse pääsev niiskus. Sümptomeid võivad olla erinevaid aga minul roostetasid nt mootori harjased nii ära, et kallasin puruna välja. Hetkel otsin sinna asemele uusi vedrusid aga kuna varuosi eraldi ei ole amortidele võimalik saada, siis vaatangi akutrelli vms elektrimootori oma. Kui saan asja tööle, siis teen ka "how to" video ning siis ka teistel hea teada.


birgo99 - 12.09.18 11:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Lutz
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Lisaks lugesin siit samast foorumist, et tagaluugi mootorid on mõnel ära surnud, kui paljudel seda reaalselt on ette tulnud?


Tagaluugi amortidega on nii, et suht minev kaup ja hind on päris krõbe (esinduses 400€/tk). Lammutasin just ühe lahti ja peamine põhjus, miks ära surevad on amordi sisse pääsev niiskus. Sümptomeid võivad olla erinevaid aga minul roostetasid nt mootori harjased nii ära, et kallasin puruna välja. Hetkel otsin sinna asemele uusi vedrusid aga kuna varuosi eraldi ei ole amortidele võimalik saada, siis vaatangi akutrelli vms elektrimootori oma. Kui saan asja tööle, siis teen ka "how to" video ning siis ka teistel hea teada.

Keegi siin samas foorumis kirjutas, et Poolast saab leiva hinnaga neid, ca 60eur tk :) www.allegro.pl lehelt. Ise seal koodi järgi otsisin, siis leiab küll :D
Naljakas on, et pole mingit nö aftermarket toodangut kus tihendid oleks paremad jne, et ei peaks neid vahetama.


birgo99 - 13.09.18 19:17

Täna sain kätte tagumised porilapakad mida ei olnud ja LED numbrituled. Mõlemad ka kohe külge pandud ;)

https://www.upload.ee/image/8941433/IMG_20180913_200728.jpg


birgo99 - 28.09.18 19:25

Täna sai tehase toonile täiendav toonkile, et lapsel hea oleks taga ja kõigile pole näha mis autos vedeleb

https://www.upload.ee/image/9002290/IMG_20180928_140239.jpg

https://www.upload.ee/image/9002291/IMG_20180928_180607.jpg


Mitmeveoline - 29.09.18 06:03

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Täna sai tehase toonile täiendav toonkile, et lapsel hea oleks taga ja kõigile pole näha mis autos vedeleb



Mis % ning tüüpi kile paigaldatud sai? Endal sama mõte peast läbi käinud kuid päris pimedaks taga ka ei tahaks, et läheks.


birgo99 - 30.09.18 10:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Täna sai tehase toonile täiendav toonkile, et lapsel hea oleks taga ja kõigile pole näha mis autos vedeleb



Mis % ning tüüpi kile paigaldatud sai? Endal sama mõte peast läbi käinud kuid päris pimedaks taga ka ei tahaks, et läheks.

Kõige tumedam, mis protsent ma ei tea. Väljast sisse ei näe, seest välja rahuldavalt. Kuna on panoraam katus, siis päris pime taga ei ole. Mida mõtled tüübi all?


birgo99 - 30.09.18 10:44

https://www.upload.ee/image/9008558/IMG_20180930_123932.jpg

Mis see nupp teeb, ei ole veel aru saanud. Harige mind:P


indrekp - 30.09.18 10:50

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Täna sai tehase toonile täiendav toonkile, et lapsel hea oleks taga ja kõigile pole näha mis autos vedeleb



Mis % ning tüüpi kile paigaldatud sai? Endal sama mõte peast läbi käinud kuid päris pimedaks taga ka ei tahaks, et läheks.

Kõige tumedam, mis protsent ma ei tea. Väljast sisse ei näe, seest välja rahuldavalt. Kuna on panoraam katus, siis päris pime taga ei ole. Mida mõtled tüübi all?


läbipaistvus 5%


MeelisK - 30.09.18 10:51

See nupp peaks olema B-piilari siseküljel ja lülitab välja mahuandurid signalisatsioonil. Enne ukse sulgemist vajutad nuppu, sulged ukse ja paned signa peale. Kasutada näiteks siis kui koer on autos või tahad jätta klaasid praokile . . . ei tohiks siis tuule või koera liikumise peale (ka putukad vahest :-) ) kisama hakata.


birgo99 - 30.09.18 11:13

Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
See nupp peaks olema B-piilari siseküljel ja lülitab välja mahuandurid signalisatsioonil. Enne ukse sulgemist vajutad nuppu, sulged ukse ja paned signa peale. Kasutada näiteks siis kui koer on autos või tahad jätta klaasid praokile . . . ei tohiks siis tuule või koera liikumise peale (ka putukad vahest :-) ) kisama hakata.

Arvasin siis õigesti. Jumala juhuslikult avastasin. Ainus asi millest ma aru ei saa on see, et kui ise istun autos ja panen uksed puldist lukku, siis mingit undamist või muud tunnust ei teki mis peaks signaga järgnema. Mahuandurid on laes olemas. Kuidas veenduda kas signa on arvutiga maha võetud vms?


siLc - 30.09.18 11:27

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Kuidas veenduda kas signa on arvutiga maha võetud vms?

Kaabliga saab vaadata.

Alati võib proovida uuesti autosse istuda, puldist uksed kinni ja kätega rohkem vehkida :D


birgo99 - 30.09.18 12:47

Tsitaat:
Algselt postitas: siLc
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Kuidas veenduda kas signa on arvutiga maha võetud vms?

Kaabliga saab vaadata.

Alati võib proovida uuesti autosse istuda, puldist uksed kinni ja kätega rohkem vehkida :D

Jah hakkas tööle. Mõnda aega peab ootama, siis alles vist lülitab andurid nö sisse.


lare - 01.10.18 13:05

Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
See nupp peaks olema B-piilari siseküljel ja lülitab välja mahuandurid signalisatsioonil. Enne ukse sulgemist vajutad nuppu, sulged ukse ja paned signa peale. Kasutada näiteks siis kui koer on autos või tahad jätta klaasid praokile . . . ei tohiks siis tuule või koera liikumise peale (ka putukad vahest :-) ) kisama hakata.

Sama funktsiooni saab kasutada ka nii, kui puldil kinnipanemise nuppu vajutada kaks korda järjest.


birgo99 - 09.10.18 09:13

Märkasin, et käigukangi see lüliti mida peab vajutama käigu sisse panemiseks on hakanud kroomi ajama(pildil valge äär). Kas kellelgi on selle kohta kokkupuudet? Googlist uut nuppu küll ei leia. Pakub ainult Octaviale ja punast, kas see sobib?

https://serving.photos.photobox.com/00195522de8aa4799c16e1b66a7229353516b8502304a37a513156afeec53b6c2d06b33b.jpg


Sand3r - 09.10.18 14:17

Varuosakood: 3T1713123A


siLc - 09.10.18 14:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Sand3r
Varuosakood: 3T1713123A

4x4 kirjadega on B-lõpuga varuosakood.


birgo99 - 09.10.18 17:16

Jep. Selle koodi võlusin ise ka välja. esindus küsib uue kangi eest utoopilised 182€


fufanu - 12.10.18 06:09

Kas see pole mitte see mida sa otsid:

http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-II/Superb-II-chrome-DSG-shift-knob-plate-SUPERB


birgo99 - 12.10.18 06:42

Tsitaat:
Algselt postitas: fufanu
Kas see pole mitte see mida sa otsid:

http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-II/Superb-II-chrome-DSG-shift-knob-plate-SUPERB

Kahjuks mitte, see on before facelift käigukangi oma.


birgo99 - 16.10.18 18:09

Järgmine asi mis vajaks natuke järele aitamist on lisa kaugtuled, asuvad xenonite kõrval H7 pirni näol. Kui ma nad sisse lülitan, siis näitavad nad alla poole, kui täis tuled. Kas saab kuidagi regullida nii, et keerab tulesid üles poole ja siis xenonid paneb arvutiga madalamale vms? Muidu valgustavad nad niisama auto ette, mitte kaugusesse.


fuzzz - 16.10.18 23:28

Jap saab...skoda laagri teenindus regullis ära...mul näitas üks halogeen kaugtuli allapoole...ma ei mäleta kuidas nad seda reguleerisud.
St sain asendustuled garantiikorras ja sedapsi valesti oli hella reguleerinud need.
Xenon ilmselt sul paigas vaid halogeen näitab nina ette...


birgo99 - 17.10.18 13:05

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Jap saab...skoda laagri teenindus regullis ära...mul näitas üks halogeen kaugtuli allapoole...ma ei mäleta kuidas nad seda reguleerisud.
St sain asendustuled garantiikorras ja sedapsi valesti oli hella reguleerinud need.
Xenon ilmselt sul paigas vaid halogeen näitab nina ette...

Just. Xenonid on OK, halo oleks vaja üles poole. Mingid kruvid on kust keerata, aga kes ütleb kas see mõjutab ka xenonit. Ja väga sellise tühise probleemi pärast Tln sõitma ei tahaks hakata. Kahjuks siin kandis kus ma elan ei ole veel Škoda esindust tehtud (Rakvere-Tapa).
Saaks teada kust keerata, teeks ise ära.


fuzzz - 17.10.18 18:10

Kurat seal oli miski imelik metallist väike vardake...oot katsun vaadata kas leian pilti...


fuzzz - 17.10.18 18:32

Leidsin oma murekoha üles kus sama asja siin kurtsin ja vaata seda linki http://album.ee/node/29373783/50352017

Ehk üks vardake mis tundub pöörlevat võid seda proovida kruttida....teised kruvid siis up/down ja left/right.
Kui kõrgust tahad regullida siis mootoripoolne hoob on selleks ja kui vasakule/paremale siis tiiva serva äärne hoob.
Aga xenon vist paigas sul,vaid halogeen kaugtuli paigast ära?


birgo99 - 17.10.18 20:15

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Leidsin oma murekoha üles kus sama asja siin kurtsin ja vaata seda linki http://album.ee/node/29373783/50352017

Ehk üks vardake mis tundub pöörlevat võid seda proovida kruttida....teised kruvid siis up/down ja left/right.
Kui kõrgust tahad regullida siis mootoripoolne hoob on selleks ja kui vasakule/paremale siis tiiva serva äärne hoob.
Aga xenon vist paigas sul,vaid halogeen kaugtuli paigast ära?

Eks homme valges uurib seda asja. Tsehh ei ole väga helde olnud nende tulede ehitusega.pirnide vahetus juba oli päris hea pähkel.
Aga jah, minu jaoks näitavad halod liiga alla. Mõni väitis siin mulle, et normaalne. Samas kui panna tuled täie peale põlema ning võtta arvutiga halod maha, siis nähtavus ei muutu. Ei vähemaks ega rohkemaks


Kuuba - 18.10.18 06:57

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.


fuzzz - 18.10.18 12:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.

Seda varrast soovitasingi korra proovida. Mina ütlen et BEST OF kaugtuled ever. Õige regull ja philips +130% halogeenideks ja palun väga:)
Ah jaa xenonid peaks panema osram nightbreakerid. Originaal xenon pirn on kaka.


birgo99 - 18.10.18 16:12

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.

Seda varrast soovitasingi korra proovida. Mina ütlen et BEST OF kaugtuled ever. Õige regull ja philips +130% halogeenideks ja palun väga:)
Ah jaa xenonid peaks panema osram nightbreakerid. Originaal xenon pirn on kaka.
krt ma ei tea. Keerasin seda n-ö kruvi ca 15 pööret ja muutusi polnud silmaga näha veel. Kui teisi regul kruve keerata on muutus juba 3 pöördega näha.

Edit: käisin veel korra vaatamas. Samasuguse kruvi leiab veel ühest kohast tule taga, aga ei midagi. Tulemust ei andnud ka selle keeramine. Aina enam tekib küsimus, et milleks kurat sellised tuled vajalikud on?!

Edit2: hakkasin mõtlema, et kas ma keeran ikka õige võtmega, äkki liiga suur. Kasutasin 7mm pikka padrunit. Homme proovin mingit muud.
Pilt ka siis sellest salapärasest kurvist

https://www.upload.ee/image/9084296/IMG_20181018_112226.jpg


siLc - 19.10.18 12:25

See näeb välja nagu vastupidi Torx ehk Torx E4, E5 või E6.


fuzzz - 19.10.18 17:58

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.

Seda varrast soovitasingi korra proovida. Mina ütlen et BEST OF kaugtuled ever. Õige regull ja philips +130% halogeenideks ja palun väga:)
Ah jaa xenonid peaks panema osram nightbreakerid. Originaal xenon pirn on kaka.
krt ma ei tea. Keerasin seda n-ö kruvi ca 15 pööret ja muutusi polnud silmaga näha veel. Kui teisi regul kruve keerata on muutus juba 3 pöördega näha.

Edit: käisin veel korra vaatamas. Samasuguse kruvi leiab veel ühest kohast tule taga, aga ei midagi. Tulemust ei andnud ka selle keeramine. Aina enam tekib küsimus, et milleks kurat sellised tuled vajalikud on?!

Edit2: hakkasin mõtlema, et kas ma keeran ikka õige võtmega, äkki liiga suur. Kasutasin 7mm pikka padrunit. Homme proovin mingit muud.
Pilt ka siis sellest salapärasest kurvist

https://www.upload.ee/image/9084296/IMG_20181018_112226.jpg


Krt mai tea mida skoda laagri selleks tegi et mu tuled paika panid...küsisin aga tööde vastuvütja kehitas õlgu...ma ei usu et nad kõik lahti kiskusid ....aga mine nurat tea....no mis juradi pärast see junn sral on...tekkis sama küsimus...äkki küsid korra TALLINNA AUTO 100 teenindusest...iseasi kas vastavad midagi. Endal seda masinat enam küll pole selle aasta algusest aga ikka huvitab kuidas seda paika saaks... weirdo [Censored] is going on....pirnide vahetuse kohta võin näpunäiteid jagada kui pewks vaja minema....


birgo99 - 19.10.18 21:02

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.

Seda varrast soovitasingi korra proovida. Mina ütlen et BEST OF kaugtuled ever. Õige regull ja philips +130% halogeenideks ja palun väga:)
Ah jaa xenonid peaks panema osram nightbreakerid. Originaal xenon pirn on kaka.
krt ma ei tea. Keerasin seda n-ö kruvi ca 15 pööret ja muutusi polnud silmaga näha veel. Kui teisi regul kruve keerata on muutus juba 3 pöördega näha.

Edit: käisin veel korra vaatamas. Samasuguse kruvi leiab veel ühest kohast tule taga, aga ei midagi. Tulemust ei andnud ka selle keeramine. Aina enam tekib küsimus, et milleks kurat sellised tuled vajalikud on?!

Edit2: hakkasin mõtlema, et kas ma keeran ikka õige võtmega, äkki liiga suur. Kasutasin 7mm pikka padrunit. Homme proovin mingit muud.
Pilt ka siis sellest salapärasest kurvist

https://www.upload.ee/image/9084296/IMG_20181018_112226.jpg


Krt mai tea mida skoda laagri selleks tegi et mu tuled paika panid...küsisin aga tööde vastuvütja kehitas õlgu...ma ei usu et nad kõik lahti kiskusid ....aga mine nurat tea....no mis juradi pärast see junn sral on...tekkis sama küsimus...äkki küsid korra TALLINNA AUTO 100 teenindusest...iseasi kas vastavad midagi. Endal seda masinat enam küll pole selle aasta algusest aga ikka huvitab kuidas seda paika saaks... weirdo <b>[Censored]</b> is going on....pirnide vahetuse kohta võin näpunäiteid jagada kui pewks vaja minema....

Pirnid sain vahetatud.
Xenoni kätte saamiseks pidi logarid ära võtma, et viimane kruvi lahti saada. H7 on lihtsalt idiootse nurga all see kaas. Aga eks ma kunagi külastan neid ja siis vaatab mis saab. Hetkel las jääda nii. Panin arvutiga need H7 kinni, et ei läheks põlema.


fuzzz - 20.10.18 13:22

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
teised kruvid siis up/down ja left/right.


Need liigutavad tervet süsteemi, seega pead proovima seda üksikut varrast. Üldiselt on need halogeen kaugtuled naljanumber niikuinii... Mul olid täis halogeenid MKII ja polnud üldse rahul kaugtuledega, joonistasid mingi imeliku kastil lähitulede ette - ei mingit ühtlast valgustust kaugele. Kehvemad kaugtuled mida olin omanud. Õnneks Bi-Xenon päästab.

Seda varrast soovitasingi korra proovida. Mina ütlen et BEST OF kaugtuled ever. Õige regull ja philips +130% halogeenideks ja palun väga:)
Ah jaa xenonid peaks panema osram nightbreakerid. Originaal xenon pirn on kaka.
krt ma ei tea. Keerasin seda n-ö kruvi ca 15 pööret ja muutusi polnud silmaga näha veel. Kui teisi regul kruve keerata on muutus juba 3 pöördega näha.

Edit: käisin veel korra vaatamas. Samasuguse kruvi leiab veel ühest kohast tule taga, aga ei midagi. Tulemust ei andnud ka selle keeramine. Aina enam tekib küsimus, et milleks kurat sellised tuled vajalikud on?!

Edit2: hakkasin mõtlema, et kas ma keeran ikka õige võtmega, äkki liiga suur. Kasutasin 7mm pikka padrunit. Homme proovin mingit muud.
Pilt ka siis sellest salapärasest kurvist

https://www.upload.ee/image/9084296/IMG_20181018_112226.jpg


Krt mai tea mida skoda laagri selleks tegi et mu tuled paika panid...küsisin aga tööde vastuvütja kehitas õlgu...ma ei usu et nad kõik lahti kiskusid ....aga mine nurat tea....no mis juradi pärast see junn sral on...tekkis sama küsimus...äkki küsid korra TALLINNA AUTO 100 teenindusest...iseasi kas vastavad midagi. Endal seda masinat enam küll pole selle aasta algusest aga ikka huvitab kuidas seda paika saaks... weirdo <b>[Censored]</b> is going on....pirnide vahetuse kohta võin näpunäiteid jagada kui pewks vaja minema....

Pirnid sain vahetatud.
Xenoni kätte saamiseks pidi logarid ära võtma, et viimane kruvi lahti saada. H7 on lihtsalt idiootse nurga all see kaas. Aga eks ma kunagi külastan neid ja siis vaatab mis saab. Hetkel las jääda nii. Panin arvutiga need H7 kinni, et ei läheks põlema.


Haige süsteem mu meelest eksole...et pirni vahetada on ca 3h parjat nussedamist. Aga edu loodame et saad need nunagi paika.


birgo99 - 22.10.18 10:14

Eile sai vahetatud mõlemad esimesed stabika kondid. VAG jupid, 17 euri tk. Pole paha.
Idiootseks teeb asja jälle saksa insenäride fantaasia. Lahti keeramiseks peab kuuskandiga hoidma võlli kinni ja siis lehega mutri lahti keerama. Esiteks olid mutrid ikka väga kinni oksüdeerunud ja teised olid võlli kandid esimese katsega kohe maas. Õnneks kena 3h jebimist ja ikka sai mõlemalt poolt lahti ja uued külge. Mõnusalt kolksuvaba jälle :)


siLc - 23.10.18 05:12

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Lahti keeramiseks peab kuuskandiga hoidma võlli kinni ja siis lehega mutri lahti keerama

Sestap muudetigi kuuskant M6 kaksteistkandiks, millel on raskem nurki maha keerata. Kui enda auto vahetasin, siis oleks võinud samahästi lasta vahetada esinduses vms kuna M6 kaksteistkandist vaja logari läheduse pärast eriti lühikest kruviotsikut, mida sai ainult 29€ kruviotsikute komplektiga. Tööriistadest samas võib kasu ka olla tulevikus :D
Mutrid tulid lahti kui neid veidi WD40-ga leotada ja lehtvõtme otsas paremaks jõuõlaks veljevõtit kasutada.


k2rdukas - 23.10.18 11:18

Sina ei saa aidata mind Ida-Euroopa kaardiga? :)


birgo99 - 23.10.18 13:20

Tsitaat:
Algselt postitas: k2rdukas
Sina ei saa aidata mind Ida-Euroopa kaardiga? :)

Mõtled mida? Et plaati anda vms? Ei. Pole endalgi. On ainult skandinaavia, ise eriti puudust ei tunne, telefon lahendab probleemid.Aga vaata www.autonavi.ee. Seal pakub 25 euri 2017 kaarti nt.


k2rdukas - 24.10.18 13:53

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: k2rdukas
Sina ei saa aidata mind Ida-Euroopa kaardiga? :)

Mõtled mida? Et plaati anda vms? Ei. Pole endalgi. On ainult skandinaavia, ise eriti puudust ei tunne, telefon lahendab probleemid.Aga vaata www.autonavi.ee. Seal pakub 25 euri 2017 kaarti nt.


Aitäh :) Mul Lääne-Euroopa, ka väga ei kasuta, aga samas tunnen, et võiks olemas olla :P


birgo99 - 25.10.18 12:56

Nii.
Eile õhtul siis väike üllatus autol.
Kõlrvalistuja jalgealune märk. Briskoda foorumist lugesin, et kaks varianti, klaasi tihend(kahtlen) või äravoolu torud umbes. On keegi kokku puutunud sama probleemiga?
Kas peab midagi lahti lammutama, või saab lammutamata korda, lihtsalt läbi torgates?


viiking - 25.10.18 14:44

See peaks tähendama väljast kojameeste ümbruse katteplastiku eemaldamist ja siis sealtkaudu puhastamist.
Ise isiklikult omal ajal S2-ga ei teinud aga esinduse korraline hooldus sisaldab seda toimingut tehtavate tööde nimekirjas ehk siis äravoolukanalite puhastus koos kogunenud sodi eemaldamisega.


birgo99 - 25.10.18 16:09

Tsitaat:
Algselt postitas: viiking
See peaks tähendama väljast kojameeste ümbruse katteplastiku eemaldamist ja siis sealtkaudu puhastamist.
Ise isiklikult omal ajal S2-ga ei teinud aga esinduse korraline hooldus sisaldab seda toimingut tehtavate tööde nimekirjas ehk siis äravoolukanalite puhastus koos kogunenud sodi eemaldamisega.
selge. Homme uurib. Lisaks veel üks asi mida ei osanud oodata. Tuled lähevad seest niiskust täis. Uduseks. Briskodas kirjutavad, et pidigi normaalne olema:mad::cool:


fuzzz - 25.10.18 20:55

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: viiking
See peaks tähendama väljast kojameeste ümbruse katteplastiku eemaldamist ja siis sealtkaudu puhastamist.
Ise isiklikult omal ajal S2-ga ei teinud aga esinduse korraline hooldus sisaldab seda toimingut tehtavate tööde nimekirjas ehk siis äravoolukanalite puhastus koos kogunenud sodi eemaldamisega.
selge. Homme uurib. Lisaks veel üks asi mida ei osanud oodata. Tuled lähevad seest niiskust täis. Uduseks. Briskodas kirjutavad, et pidigi normaalne olema:mad::cool:


Ongi nö "normaalne"...porche skoda volkswagen audi jne ...ehk kõikidel masinatel mis kasutavad akrüülist tuleklaasi.
See kaob ära mõne aja pärast. Küll aga tasapisi põleb niiskus klaasi sisekülge ja luuptule luubi külge ja nii see tuluke tuhmub....kurb aga tõsi.


birgo99 - 26.10.18 07:27

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: viiking
See peaks tähendama väljast kojameeste ümbruse katteplastiku eemaldamist ja siis sealtkaudu puhastamist.
Ise isiklikult omal ajal S2-ga ei teinud aga esinduse korraline hooldus sisaldab seda toimingut tehtavate tööde nimekirjas ehk siis äravoolukanalite puhastus koos kogunenud sodi eemaldamisega.
selge. Homme uurib. Lisaks veel üks asi mida ei osanud oodata. Tuled lähevad seest niiskust täis. Uduseks. Briskodas kirjutavad, et pidigi normaalne olema:mad::cool:


Ongi nö "normaalne"...porche skoda volkswagen audi jne ...ehk kõikidel masinatel mis kasutavad akrüülist tuleklaasi.
See kaob ära mõne aja pärast. Küll aga tasapisi põleb niiskus klaasi sisekülge ja luuptule luubi külge ja nii see tuluke tuhmub....kurb aga tõsi.
krt opelil oli ka aktüül klaasid, aga kordagi polnud sellist jama:mad:


boggy - 26.10.18 11:59

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
krt opelil oli ka aktüül klaasid, aga kordagi polnud sellist jama:mad:

Kodiaqil ka uuest saati nii olnud, et mingitel niiskusrežiimidel on natuke aega udune, aga see kaob, kui tuli soojeneb, näitavad tuled ikkagi suurepäraselt (vähemalt kodiaqi LEDid), seega suht suva ju?
Kunagi ühel praktiliselt uuel (aga siiski garantii juba läbi) Lexus GSil oli ka niiskus sees ja sellega oli jama, sest see sealt enam välja ei tulnud, suletud tuli, ja probleemist jagu ei saanud mingi valemiga, ainult uus tuli aitas, avatud tulega seda probleemi vast ei tule, ventileerib ja kuivab ära.


fuzzz - 26.10.18 13:42

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
krt opelil oli ka aktüül klaasid, aga kordagi polnud sellist jama:mad:

Kodiaqil ka uuest saati nii olnud, et mingitel niiskusrežiimidel on natuke aega udune, aga see kaob, kui tuli soojeneb, näitavad tuled ikkagi suurepäraselt (vähemalt kodiaqi LEDid), seega suht suva ju?
Kunagi ühel praktiliselt uuel (aga siiski garantii juba läbi) Lexus GSil oli ka niiskus sees ja sellega oli jama, sest see sealt enam välja ei tulnud, suletud tuli, ja probleemist jagu ei saanud mingi valemiga, ainult uus tuli aitas, avatud tulega seda probleemi vast ei tule, ventileerib ja kuivab ära.

Kusjjires see varjeerub auto lõikes ptüi ptüi ptüi mul vähe udused ja vaid korra olnud. Osadel seltsimeestel sees suisa tilgad..


birgo99 - 27.10.18 13:49

Ma siis selle viimase seltskonna liige vist. Huvitav, kus need n-ö õhutus avad asuvad. Äkki suurendaks nende läbimõõtu, pääseb niiskus paremini välja.


fuzzz - 27.10.18 15:01

Volkaril olid tule tagumisel küljel üleval osas koos kummilutiga...panin sinna ise väikese marlitüki ette et tolm sisse ei saaks. Superbil ei teagi kus need asuvad.ilmselt tuli eest siis näeb. Või otsi netist mõni superbi tule foto.


birgo99 - 28.10.18 13:57

Mis temperatuuril hakkab webasto ise tööle, kui auto käivitan. Kas siis süttib ka sees märgutuli? Korra oli olukord, kus mina teda tööle ei pannud ja autot seisma jättes toimetas seal natuke aega veel.

Tuleviku uurides, kes hooratast vahetanud on. Milline on õige varuosakood. Luk või Sachs?

Kas spidokat vcds-ga saab õigeks panna? Kui sõita 95-ga, siis on reaalselt 90km/h.


Kert.K - 28.10.18 16:58

Webasto peaks minu teada +4 ise tegelema hakkama. Märgutuld sellele ei järgne.

Minu omal hooratta kood järgmine: LUK 415074009


birgo99 - 28.10.18 18:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Webasto peaks minu teada +4 ise tegelema hakkama. Märgutuld sellele ei järgne.

Minu omal hooratta kood järgmine: LUK 415074009

See on ka ainus dsg kastile sobiv hooratast, mis ma leidnud olen. Vähemalt ülejäänutel pole kirjas, et dsg-le sobiv Ei tea kas sobib kõigikidele mootori variantidele sama.


frequency - 29.10.18 13:34

Neid hoorattaid on ikka üsna mitme erineva koodiga. Enne ostmist tasuks vin koodi järgi üle kontrollida. Lisaks võib tehas olla teinud muudatusi hoorattas ja siis tuleb otsida uuendatud varuosakoodiga hooratast.
Peale mootori seiskamist võib tööle jääda ka dpf filtri jahutus (ehk siis jahutusvent töötab mõnda aega peale mootori väljasuretamist juhul kui mootor suretati välja keset dpf filtri puhastusprotsessi). Võib esineda isegi väga suurte külmadega. Käsiraamatus on selle kohta ka midagi kirjas.


birgo99 - 29.10.18 14:45

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Neid hoorattaid on ikka üsna mitme erineva koodiga. Enne ostmist tasuks vin koodi järgi üle kontrollida. Lisaks võib tehas olla teinud muudatusi hoorattas ja siis tuleb otsida uuendatud varuosakoodiga hooratast.
Peale mootori seiskamist võib tööle jääda ka dpf filtri jahutus (ehk siis jahutusvent töötab mõnda aega peale mootori väljasuretamist juhul kui mootor suretati välja keset dpf filtri puhastusprotsessi). Võib esineda isegi väga suurte külmadega. Käsiraamatus on selle kohta ka midagi kirjas.

Ei see ei ole DPF jahutus vent mida mõtlesin :) See on ikka korduvalt kõvem hääl, kui Webasto teeb.


fuzzz - 29.10.18 20:22

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Neid hoorattaid on ikka üsna mitme erineva koodiga. Enne ostmist tasuks vin koodi järgi üle kontrollida. Lisaks võib tehas olla teinud muudatusi hoorattas ja siis tuleb otsida uuendatud varuosakoodiga hooratast.
Peale mootori seiskamist võib tööle jääda ka dpf filtri jahutus (ehk siis jahutusvent töötab mõnda aega peale mootori väljasuretamist juhul kui mootor suretati välja keset dpf filtri puhastusprotsessi). Võib esineda isegi väga suurte külmadega. Käsiraamatus on selle kohta ka midagi kirjas.

Ei see ei ole DPF jahutus vent mida mõtlesin :) See on ikka korduvalt kõvem hääl, kui Webasto teeb.


Ma usun et on DPF ehk põletab edasi...parkisin eile korra autot ühest kohast teise ja üsna kõva põrin jäi edasi undana kui süüte välja lülitasin...


Kert.K - 29.10.18 20:55

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Neid hoorattaid on ikka üsna mitme erineva koodiga. Enne ostmist tasuks vin koodi järgi üle kontrollida. Lisaks võib tehas olla teinud muudatusi hoorattas ja siis tuleb otsida uuendatud varuosakoodiga hooratast.
Peale mootori seiskamist võib tööle jääda ka dpf filtri jahutus (ehk siis jahutusvent töötab mõnda aega peale mootori väljasuretamist juhul kui mootor suretati välja keset dpf filtri puhastusprotsessi). Võib esineda isegi väga suurte külmadega. Käsiraamatus on selle kohta ka midagi kirjas.

Ei see ei ole DPF jahutus vent mida mõtlesin :) See on ikka korduvalt kõvem hääl, kui Webasto teeb.


Ma usun et on DPF ehk põletab edasi...parkisin eile korra autot ühest kohast teise ja üsna kõva põrin jäi edasi undana kui süüte välja lülitasin...


On ka mull selliseid olukordi juhtunud päris mitmeid kordi.


birgo99 - 30.10.18 07:26

Nüüd räägime natuke mööda üksteisest :P
DPF jah tean jääb vahest põletama, ventikad undavad veel päris pikalt. Ma lihtsalt küsisin, et kas Webasto ka toimetab omapead, sest kuulsin ratta koopast webasto häält, kuigi ma polnud teda käima pannud :) Aga nüüd kõigil selge mis ja kus häält teeb :cool:


fuzzz - 30.10.18 21:09

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nüüd räägime natuke mööda üksteisest :P
DPF jah tean jääb vahest põletama, ventikad undavad veel päris pikalt. Ma lihtsalt küsisin, et kas Webasto ka toimetab omapead, sest kuulsin ratta koopast webasto häält, kuigi ma polnud teda käima pannud :) Aga nüüd kõigil selge mis ja kus häält teeb :cool:


Ja seda häält teeb...webasto?


birgo99 - 11.11.18 20:51

Selline huvitav küsimus. Kas keegi on kuulnud, et esimese silla külgkallet saab reguleerida liigutades sillatala?
Käisin sillastendis, sest rehvid seest kulunud. Kuna ise sinna neid rehve alla pole pannud, siis eeldan, et on vahetatud tagumistega. Peamiselt pidi tagasild seest sööma. Selle vastu pidi aitama, kui keerata ette nähtud kalded 55 minuti peale.
Nüüd aga küsimuse juurde - parema esimese ratta külgkalle oli peaaegu punases tsoonis. Nagu oleks keegi äärekivisse libisenud vms. Briskodas kirjutavad, et saab kallet reguleerida, liigutades(subframe-i) sillatala, aga ühtegi juhendit selle kohta ei leia.


birgo99 - 13.11.18 19:19

Üks vana teema käib ikka närvidele. Kui vihma sajab, päev läbi, siis hakkab kõrvalistuja jalgealust märjaks ajama. Samas mitte alati. Kuu aega vahepeal polnud probleemi, nüüd täna jälle. Samuti autot pestes ei ole mingit probleemi. Äravoolu torud olen juba kapotiall üle vaadanud. Nüüd võtsin kindalaeka eest ära ja üritan asjale jälile jõuda. Äkki homme hommikul on mingi koht näha. Täna enam ei olnud.

Mõned tähelepanekud veel.
Vahel külma mootoriga tundub rool raskem olevat, kui soojalt. Mis seda põhjustada võib? Elektriline võimendi ju.

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Mitmeveoline - 13.11.18 19:46

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Vana hea papp ette ei sobi (sissepoole):P


birgo99 - 13.11.18 19:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Vana hea papp ette ei sobi (sissepoole):P

Selleks tuleb stange maha võtta 2x aastas!?


Kert.K - 14.11.18 21:15

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Vana hea papp ette ei sobi (sissepoole):P

Selleks tuleb stange maha võtta 2x aastas!?


Mis sa sellest stangest kakud? Kapott lahti, Kaks plastikut radika pealt eest ära ja topi kasvõi 200mm villa täis kui tahad :D


birgo99 - 15.11.18 16:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Vana hea papp ette ei sobi (sissepoole):P

Selleks tuleb stange maha võtta 2x aastas!?


Mis sa sellest stangest kakud? Kapott lahti, Kaks plastikut radika pealt eest ära ja topi kasvõi 200mm villa täis kui tahad :D
pole nii palju süvenenud veel ;)


STR - 16.11.18 09:26

Hooratta koha pealt:

740BYH= VINI järgi 03L 105 266 DF.
LUK toodab: 415 0631 09 tootmine lõpetatud = uus kood/toode ja vastab ka tootekoodile muidugi = 415 0744 09.
Hind 356 Eur.


kuzmits - 16.11.18 12:59

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Mitmeveoline
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99

Tahaks tellida talveks need katted millega saab ülemise ja alumise grilli kinni panna. Ülemist FL-le müüakse, aga alumist mitte. Kui ma tellin pre FL alumise ja ei sobi/ei saa külge aretada, keegi tahab ära osta?:D


Vana hea papp ette ei sobi (sissepoole):P

Selleks tuleb stange maha võtta 2x aastas!?


Mis sa sellest stangest kakud? Kapott lahti, Kaks plastikut radika pealt eest ära ja topi kasvõi 200mm villa täis kui tahad :D
pole nii palju süvenenud veel ;)


Ja mis on selle radika katte point kui su autol on webasto? Niikuinii ta kütab juurde kui on temp alla +4 kraadi ja jahutusvee tempi hoiab 90 kraadi juures ilma igasugu kateteta samuti ka kui väljas on -20 kraadi. Kütusekulus sa selle tõttu mingit vahet küll ei näe, see on pigem teoorias. Linnas valgusfoori taga seistes pole sellest kattest tolku, mootor jahtub ja weba kütab enivei puudujääva soojuse juurde. Maanteel jälle suudab mootor ise ka sooja hoida. Mul passati peal põhimõtteliselt sama mootor ja samuti webasto. Soojemat autot pole veel olnud. Talvel soojeneb kiiremini kui ükski bensukas on mul soojenenud, isegi siis kui webasto jääb enne sõitu sisse lülitamata- ta kütab automaatselt juurde niikuinii kui on miinuskraadid. Oota külmad ilmad ära ja saad ise aru et see papitükkide ja katetega sebimine on mõtetu kui autol webasto.


birgo99 - 16.11.18 15:02

Jah usun, et webasto kütab ära, aga see ava on seal päris korralik lund vastu võtma radikasse. Kuigi lund me ei näe vist kunagi enam sellisel tasemel.

Uus küsimus sportlikust huvist. Kuidas kurat ma peaks need tüübid lahti saama mis pildil.
https://www.upload.ee/image/9195819/IMG_20181116_155155.jpg


birgo99 - 16.11.18 15:08

Järgmine küsimus. Kas kõikidel superbidel on tule klaas ülevalt korpusest eemal. Alguses jookseb ilusti mööda korpst, aga mida keskele seda rohkem eemaldub. Äkki sealt tuleb ka liigne niiskus tule sisse.
https://www.upload.ee/image/9195844/IMG_20181116_160628.jpg


Kert.K - 16.11.18 19:36

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jah usun, et webasto kütab ära, aga see ava on seal päris korralik lund vastu võtma radikasse. Kuigi lund me ei näe vist kunagi enam sellisel tasemel.

Uus küsimus sportlikust huvist. Kuidas kurat ma peaks need tüübid lahti saama mis pildil.
https://www.upload.ee/image/9195819/IMG_20181116_155155.jpg


Õrnalt kangutad mingisuguse õhukese asjaga ülessepoole selle keskmise kübara. Kui selle kätte saad tuleb ka tüübel ära.


birgo99 - 16.11.18 21:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jah usun, et webasto kütab ära, aga see ava on seal päris korralik lund vastu võtma radikasse. Kuigi lund me ei näe vist kunagi enam sellisel tasemel.

Uus küsimus sportlikust huvist. Kuidas kurat ma peaks need tüübid lahti saama mis pildil.
https://www.upload.ee/image/9195819/IMG_20181116_155155.jpg


Õrnalt kangutad mingisuguse õhukese asjaga ülessepoole selle keskmise kübara. Kui selle kätte saad tuleb ka tüübel ära.

Krt ma ei tea. Üritasin nii ja naa. Ühe lõhkusin ära ka, aga eks peab mingi väikse polsti eemaldus kangiga proovima vms.


Kert.K - 16.11.18 21:02

Lisatuledega tegeledes sai neid paar korda maha kakutud. Ära ei lõhkunud ja said ka ilusti tagasi. Polnud väga hull tegevus.


birgo99 - 17.11.18 15:16

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Lisatuledega tegeledes sai neid paar korda maha kakutud. Ära ei lõhkunud ja said ka ilusti tagasi. Polnud väga hull tegevus.
kuna mul õiget tööriista ei olnud kohe võtta, siis võtsin traadilõikamis/kaablilõikamis tangidega kinni ja üles need küll ei tulnud &#128513; võib-olla olen ise nõrk &#128513;


birgo99 - 18.11.18 19:42

Täna sai siis tehtud üks lammutamise ja avastamise päev. Kuna ikka ei andnud rahu, et H7 tuled liiga maha näitavad, ei andnud rahu niiskus tuledes ning oli sportlik huvi stange taga olevale elule.
H7 tulesid saab reguleerida, vaja läheb selleks soovitavalt pikk 4mm padrunit. Ja tehakse seda kruvist mis pildil ära märgitud:

https://www.upload.ee/image/9205298/IMG_20181118_135455__01.jpg

Niiskuse kohta tuledes( tegelikult just parempoolne ) ei saanud kinnitust, et kuskilt katki oleks, vähemalt visuaalselt. Kuivatasin fööniga, aga ikka tuleb kohe tagasi.

Lõpetuseks võib öelda, et Škoda on ikka kõvasti rõhku komplekteerimisele pannud. Väga keeruline on stange ära võtta võrreldes nt Toyota ja Opeliga.
Rattad alt, logarid ära, kõik kinni kruvidega ja kui enne teinud ei ole siis võtab ikka aega.
https://www.upload.ee/image/9205299/IMG_20181118_134647.jpg


birgo99 - 19.11.18 17:11

Eile siis sai veel üks üritus avastatud. Vahekasti simmer lekib, sealt kust kardaan välja tuleb. Hinnapakkumine tööle tehti 340euri. Jupp ise 10 euro. Mis seal niipalju lammutada tuleb?


Kert.K - 19.11.18 20:13

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Eile siis sai veel üks üritus avastatud. Vahekasti simmer lekib, sealt kust kardaan välja tuleb. Hinnapakkumine tööle tehti 340euri. Jupp ise 10 euro. Mis seal niipalju lammutada tuleb?


Võid ju ka ise teha kui hakkama saad :D Jupp ise küll jah 10 euri aga lisa sinna juurde veel õli jms. Lisaks on lammutamist ka natuke. Kardaan eest ära jne.


birgo99 - 19.11.18 20:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Eile siis sai veel üks üritus avastatud. Vahekasti simmer lekib, sealt kust kardaan välja tuleb. Hinnapakkumine tööle tehti 340euri. Jupp ise 10 euro. Mis seal niipalju lammutada tuleb?


Võid ju ka ise teha kui hakkama saad :D Jupp ise küll jah 10 euri aga lisa sinna juurde veel õli jms. Lisaks on lammutamist ka natuke. Kardaan eest ära jne.
eks ise võiks igast asju teha, kui õiged riistad ja töövõtted võtta oleks. Eks peab laskma ära teha, hiljem võib juhtuda, et tuleb suurem summa välja käia. Lisaks peabki varsti kasti ja haldexi hoolduse tegema, siis läheb ka see töösse.


birgo99 - 24.11.18 19:29

Täna sai lõpuks talvejooksud alla pandud. 16" Škoda orikad. Hämmingut tekitas rehvirõhk. 2.5 ees ja 2.6 taga. Kuidas sellise rõhuga on? Rehvid kuluvad ühtlaselt ja probleeme pole? Tavaliselt jäävad ju rõhud ikka 2.1või 2.2 kanti. Või kuna sõidan tavaliselt 2 täiskasvanut autos võib ka vähemaks lasta?

Lisaks veel, et millegi pärast ostsin jälle naastrehvid, kuigi meie talved on viimasel ajal väga lahjad. Peale rehvide vahetust kohe sain aru, et viga. Jube lärm ikka mida rehvid teevad. Nagu rattalaager oleks läbi, uluvad maanteel. Bridgestone Noranza 001 tegu siis. Millegipärast arvan, et varsti vahetan lamellide vastu.

Ja viimaseks olen pead vaevanud niiskusega esituledes. Hetkel tegin nii, et panin tulede tuulutused pimedaks, mingite silikoon korkidega. Tulemust võib-olla veel vara hinnata, aga siiamaani on seda udu seal sees ikka kordades vähem. Sõidu ajal kui tuled põlevad, siis tule alumise ääre võtab kergelt uduseks, aga seistes kaob jälle ära. Seega mingi kasutegur seal ikkagi on. Lisaks soovitati kuskil väljamaa foorumis silica gel pakid tule sisse panna ja siis pidi täiesti korda saama. Eks vaatab ja mõtleb kas sellega tegeleda viitsib, sest mingi aja tagant tahavad need kotikesed ju vahetust.


Mrtnl - 24.11.18 22:35

Erinevate naelrehvide müral on suur vahe. Panin kunagi Bridge'i spike alla, hirmus müra, nagu kettidega sõidaks. Hiljem Gisla 100 naela alla pannes ei olnudki erilist vahet suvekaga, toon vaid natuke muutus, aga pm täitsa vaikne. Samas libedaga pidamine oli jupp kehvem paremast naelast. Nael on ikkagist parem, tuleb leida vaikne, mis samas lamellide suhtes eriti ei kaotaks testide erinevates parameetrites.


birgo99 - 25.11.18 08:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Erinevate naelrehvide müral on suur vahe. Panin kunagi Bridge'i spike alla, hirmus müra, nagu kettidega sõidaks. Hiljem Gisla 100 naela alla pannes ei olnudki erilist vahet suvekaga, toon vaid natuke muutus, aga pm täitsa vaikne. Samas libedaga pidamine oli jupp kehvem paremast naelast. Nael on ikkagist parem, tuleb leida vaikne, mis samas lamellide suhtes eriti ei kaotaks testide erinevates parameetrites.

Kindlasti need mürad on erinevad, aga viimased 2 jooksu on ikka ulmed olnud. Viimati olid Hakka 7 ja nüüd bridsud. Kes jõuab kõike läbi proovida, et see vaikne leida &#128513; Selle aasta conti pidi vaikne olema, aga eks siin tulevad rahalised tahted ka mängu &#128518;


Mitmeveoline - 25.11.18 09:51

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Erinevate naelrehvide müral on suur vahe. Panin kunagi Bridge'i spike alla, hirmus müra, nagu kettidega sõidaks. Hiljem Gisla 100 naela alla pannes ei olnudki erilist vahet suvekaga, toon vaid natuke muutus, aga pm täitsa vaikne. Samas libedaga pidamine oli jupp kehvem paremast naelast. Nael on ikkagist parem, tuleb leida vaikne, mis samas lamellide suhtes eriti ei kaotaks testide erinevates parameetrites.

Kindlasti need mürad on erinevad, aga viimased 2 jooksu on ikka ulmed olnud. Viimati olid Hakka 7 ja nüüd bridsud. Kes jõuab kõike läbi proovida, et see vaikne leida &#128513; Selle aasta conti pidi vaikne olema, aga eks siin tulevad rahalised tahted ka mängu &#128518;


Ise sõidan viimased 5a juba Hankook winter I'pike'dega. Nüüd sai hangitud ka uus mudel Hankook winter i*pike rs2 w429. Eks nad on lärmakamad kui suverehvid aga täiesti talutav.


birgo99 - 25.11.18 10:54

Aga rääkige nüüd rehvirõhkudest;)


PR7 - 25.11.18 20:38

Kütuseluuk ei räägi rõhkudest? Siseruumis paned 0.2bar rohkem tehasenäidust, kuna külmas õues rõhk langeb õhu kokkutõmbumise tõttu. Kui silt tahab 2.4 pane siseruumis 2.6.


birgo99 - 26.11.18 06:30

Tsitaat:
Algselt postitas: PR7
Kütuseluuk ei räägi rõhkudest? Siseruumis paned 0.2bar rohkem tehasenäidust, kuna külmas õues rõhk langeb õhu kokkutõmbumise tõttu. Kui silt tahab 2.4 pane siseruumis 2.6.

Enne lahmimist võiks lugeda rohkem, kui viimast postitust :)


frequency - 26.11.18 10:10

Kütuseluugi peal on jah need näidud mis panna tuleks. Arvestades et erinevate veoskeemide ja mootoritega autodel on kütuseluugil erinevad numbrid, siis ilmselt tehas neid päris suvaliselt sinna ei ole kirja pannud, vaid nendeni on jõutud peale põhjalike arvutusi ja testimisi.


birgo99 - 26.11.18 11:51

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Kütuseluugi peal on jah need näidud mis panna tuleks. Arvestades et erinevate veoskeemide ja mootoritega autodel on kütuseluugil erinevad numbrid, siis ilmselt tehas neid päris suvaliselt sinna ei ole kirja pannud, vaid nendeni on jõutud peale põhjalike arvutusi ja testimisi.

Miks ma küsin on tglt see, et kahel eelmisel autol olen pannud selle järgi mis on luugil ja on märgata, et rehvid kuluvad keskelt rohkem. Ehk, kui ma sõidan enamus asjast tühja autoga, 2 inimest autos, siis see liiga täis rehv ei vanu nii palju vastu maad, et ühtlaselt kuluks.


PR7 - 27.11.18 09:42

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: PR7
Kütuseluuk ei räägi rõhkudest? Siseruumis paned 0.2bar rohkem tehasenäidust, kuna külmas õues rõhk langeb õhu kokkutõmbumise tõttu. Kui silt tahab 2.4 pane siseruumis 2.6.

Enne lahmimist võiks lugeda rohkem, kui viimast postitust :)

Küsisid rehvirõhkude kohta, vastasin rehvirõhkude kohta. Vastavalt tehasenäitudele on alati korrektne talitada. Oma kogemusest sõltub imelik kulumine ka rehvibrändist/mudelist. Tagumisi sööb servadest igasuguse rõhuga kui rehv lai. Seda sul vaevalt on. Samuti madala profiiliga rehve kulutab servadest rohkem.

Sada prossa ei tea peast, aga tagasilla kallet peaks ju õõtsapuksi ektsentrikpoldiga saama muuta. Ja paljudel autodel on heaks tavaks, et polt mädaneb puksi sisse kinni ja kas läheb puruks või keerab puksi endaga koos ringi. Sul küll üsna uus auto aga olen paariaastasel autolgi juba sellist asja kohanud. Sillatala häkkimist regulli jaoks pole kuulnudki. Ajab lausa uuringutele.


birgo99 - 27.11.18 09:56

Tsitaat:
Algselt postitas: PR7
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: PR7
Kütuseluuk ei räägi rõhkudest? Siseruumis paned 0.2bar rohkem tehasenäidust, kuna külmas õues rõhk langeb õhu kokkutõmbumise tõttu. Kui silt tahab 2.4 pane siseruumis 2.6.

Enne lahmimist võiks lugeda rohkem, kui viimast postitust :)

Küsisid rehvirõhkude kohta, vastasin rehvirõhkude kohta. Vastavalt tehasenäitudele on alati korrektne talitada. Oma kogemusest sõltub imelik kulumine ka rehvibrändist/mudelist. Tagumisi sööb servadest igasuguse rõhuga kui rehv lai. Seda sul vaevalt on. Samuti madala profiiliga rehve kulutab servadest rohkem.

Sada prossa ei tea peast, aga tagasilla kallet peaks ju õõtsapuksi ektsentrikpoldiga saama muuta. Ja paljudel autodel on heaks tavaks, et polt mädaneb puksi sisse kinni ja kas läheb puruks või keerab puksi endaga koos ringi. Sul küll üsna uus auto aga olen paariaastasel autolgi juba sellist asja kohanud. Sillatala häkkimist regulli jaoks pole kuulnudki. Ajab lausa uuringutele.

Silla tala häkkimist ja tagumisi kaldeid saab homme kohe praktiseerida. Üks tüüp oli nõus mõtlema ja proovima. See, et lai rehv kulub äärest igasuguse rõhuga jne on vaieldav. Eelmisel autol oli 245 laius ja ei kulunud kuskilt.


k2rdukas - 29.11.18 07:10

Kuidagi sarnased mured.. mul ka üks tuli läheb seest niiskeks teatud hetkedel ning kuidagi tundub ka, et lähituled näitavad liiga alla, aga hetkel veel pole häirinud see pimedus. See auto seisma jätmisel jätkuv undamine ehmatab mind iga jumala kord ära :D

Ja noh minul nokiani lamellid.. igatsen juba suverehvide vaikset sõitu..


fuzzz - 30.11.18 23:07

6mm või 7mm kuuskant kätte ja pool pööret ja tuled paigas...väga lihtne pole vaja arvutiga paika panna....


Kert.K - 01.12.18 00:48

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
6mm või 7mm kuuskant kätte ja pool pööret ja tuled paigas...väga lihtne pole vaja arvutiga paika panna....


Ja mille järgi see teoreem paika on pandud?


fuzzz - 01.12.18 08:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
6mm või 7mm kuuskant kätte ja pool pööret ja tuled paigas...väga lihtne pole vaja arvutiga paika panna....


Ja mille järgi see teoreem paika on pandud?


3 aastat kogemust mil Superb II omasin :)


boggy - 01.12.18 09:58

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
6mm või 7mm kuuskant kätte ja pool pööret ja tuled paigas...väga lihtne pole vaja arvutiga paika panna....


Ja mille järgi see teoreem paika on pandud?


3 aastat kogemust mil Superb II omasin :)

Nojaa, aga lähitulesid ei panda niimoodi huupi, kaugtuledega tee, mis tahad, aga lähituled peavad ikka täpselt paigas olemas, sest nendega mõjutad ka kaasliiklejate ohutust.


fuzzz - 01.12.18 14:25

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
6mm või 7mm kuuskant kätte ja pool pööret ja tuled paigas...väga lihtne pole vaja arvutiga paika panna....


Ja mille järgi see teoreem paika on pandud?


3 aastat kogemust mil Superb II omasin :)

Nojaa, aga lähitulesid ei panda niimoodi huupi, kaugtuledega tee, mis tahad, aga lähituled peavad ikka täpselt paigas olemas, sest nendega mõjutad ka kaasliiklejate ohutust.


Lugu järgmine....2015a ostsin salongist superb II. Tehases oli keegi vaska tuled kehvasti paigaldanud....siit viltu sealt viltu....nagu ikka asi garantiiline ja esnduses lasin uuesti paigaldada...siis aga trhti uus tuelde reguleerimime ja väga mööda. Polnud enam tehase reguleering seega tuli asi ise käsile võtta ja proovida/ katsetada. Mõned km pimedas sõitmist ja sirget seina ja maad ja asi paigas. Aasta pärast ehk siis teisel aastal...tekkisid esilaternate nurkadesse praod. Ilmselt esindus pigaldas kuidagi nii et tekkisid pinged...või oli asi lihtsalt praak partiis...sain uued tuled...esindus reguleeris ära ilusti aga sutsu liiga alla. Seega taas kapoti alla ja veerand kuni pool pööret ja paigas. Ei pimestanud kedagi ja omal turvalisem...nii lihtne see ongi.


boggy - 01.12.18 15:11

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz

Lugu järgmine....2015a ostsin salongist superb II. Tehases oli keegi vaska tuled kehvasti paigaldanud....siit viltu sealt viltu....nagu ikka asi garantiiline ja esnduses lasin uuesti paigaldada...siis aga trhti uus tuelde reguleerimime ja väga mööda. Polnud enam tehase reguleering seega tuli asi ise käsile võtta ja proovida/ katsetada. Mõned km pimedas sõitmist ja sirget seina ja maad ja asi paigas. Aasta pärast ehk siis teisel aastal...tekkisid esilaternate nurkadesse praod. Ilmselt esindus pigaldas kuidagi nii et tekkisid pinged...või oli asi lihtsalt praak partiis...sain uued tuled...esindus reguleeris ära ilusti aga sutsu liiga alla. Seega taas kapoti alla ja veerand kuni pool pööret ja paigas. Ei pimestanud kedagi ja omal turvalisem...nii lihtne see ongi.

Mõistan, aga kahe olukorra baasil teha selline järeldus, et teisele ka soovitada.... no ma ei tea. Kas mitte TÜV punktis seda viieka eest ei tehta?


fuzzz - 01.12.18 15:19

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz

Lugu järgmine....2015a ostsin salongist superb II. Tehases oli keegi vaska tuled kehvasti paigaldanud....siit viltu sealt viltu....nagu ikka asi garantiiline ja esnduses lasin uuesti paigaldada...siis aga trhti uus tuelde reguleerimime ja väga mööda. Polnud enam tehase reguleering seega tuli asi ise käsile võtta ja proovida/ katsetada. Mõned km pimedas sõitmist ja sirget seina ja maad ja asi paigas. Aasta pärast ehk siis teisel aastal...tekkisid esilaternate nurkadesse praod. Ilmselt esindus pigaldas kuidagi nii et tekkisid pinged...või oli asi lihtsalt praak partiis...sain uued tuled...esindus reguleeris ära ilusti aga sutsu liiga alla. Seega taas kapoti alla ja veerand kuni pool pööret ja paigas. Ei pimestanud kedagi ja omal turvalisem...nii lihtne see ongi.

Mõistan, aga kahe olukorra baasil teha selline järeldus, et teisele ka soovitada.... no ma ei tea. Kas mitte TÜV punktis seda viieka eest ei tehta?


Need väikesed näpunäited...valida tuleks siis juba esindus kui suvaline nurgatagune TÜV punkt...sai ka nurgatagust TÜV kord proovitud aga ei soovita...


birgo99 - 01.12.18 15:28

Jätaks OT nüüd :cool:

Küsiks webasto kohta. Kui temp alla +4kraadi lülitub ise järgi. Kas ta peaks edaspidi ise automaatselt sisse ja välja lülitama? Täna vaatasin, et kohapeal tiksudes temp kukkus päris alla, 90 ja 50 keskele. Siis lülitasin ise nupust weba järgi ja siis temp läks tagasi 90 peale. Või peaks ta ikka edaspidi ise vajadusel järgi lülitama?


Kert.K - 02.12.18 00:12

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jätaks OT nüüd :cool:

Küsiks webasto kohta. Kui temp alla +4kraadi lülitub ise järgi. Kas ta peaks edaspidi ise automaatselt sisse ja välja lülitama? Täna vaatasin, et kohapeal tiksudes temp kukkus päris alla, 90 ja 50 keskele. Siis lülitasin ise nupust weba järgi ja siis temp läks tagasi 90 peale. Või peaks ta ikka edaspidi ise vajadusel järgi lülitama?


Webasto jaoks 70 kraadi ei tohiks kuskilt otsast külm olla ja vaevalt ta ise peaks uuesti järgi minema.


birgo99 - 02.12.18 09:23

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jätaks OT nüüd :cool:

Küsiks webasto kohta. Kui temp alla +4kraadi lülitub ise järgi. Kas ta peaks edaspidi ise automaatselt sisse ja välja lülitama? Täna vaatasin, et kohapeal tiksudes temp kukkus päris alla, 90 ja 50 keskele. Siis lülitasin ise nupust weba järgi ja siis temp läks tagasi 90 peale. Või peaks ta ikka edaspidi ise vajadusel järgi lülitama?


Webasto jaoks 70 kraadi ei tohiks kuskilt otsast külm olla ja vaevalt ta ise peaks uuesti järgi minema.

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits


Ja mis on selle radika katte point kui su autol on webasto? Niikuinii ta kütab juurde kui on temp alla +4 kraadi ja jahutusvee tempi hoiab 90 kraadi juures ilma igasugu kateteta samuti ka kui väljas on -20 kraadi. Kütusekulus sa selle tõttu mingit vahet küll ei näe, see on pigem teoorias. Linnas valgusfoori taga seistes pole sellest kattest tolku, mootor jahtub ja weba kütab enivei puudujääva soojuse juurde. Maanteel jälle suudab mootor ise ka sooja hoida. Mul passati peal põhimõtteliselt sama mootor ja samuti webasto. Soojemat autot pole veel olnud. Talvel soojeneb kiiremini kui ükski bensukas on mul soojenenud, isegi siis kui webasto jääb enne sõitu sisse lülitamata- ta kütab automaatselt juurde niikuinii kui on miinuskraadid. Oota külmad ilmad ära ja saad ise aru et see papitükkide ja katetega sebimine on mõtetu kui autol webasto.


Selle jutu järgi peaks seier koguaeg kikkis olema 90 kraadi juures?


Kert.K - 02.12.18 20:53

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jätaks OT nüüd :cool:

Küsiks webasto kohta. Kui temp alla +4kraadi lülitub ise järgi. Kas ta peaks edaspidi ise automaatselt sisse ja välja lülitama? Täna vaatasin, et kohapeal tiksudes temp kukkus päris alla, 90 ja 50 keskele. Siis lülitasin ise nupust weba järgi ja siis temp läks tagasi 90 peale. Või peaks ta ikka edaspidi ise vajadusel järgi lülitama?


Webasto jaoks 70 kraadi ei tohiks kuskilt otsast külm olla ja vaevalt ta ise peaks uuesti järgi minema.

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits


Ja mis on selle radika katte point kui su autol on webasto? Niikuinii ta kütab juurde kui on temp alla +4 kraadi ja jahutusvee tempi hoiab 90 kraadi juures ilma igasugu kateteta samuti ka kui väljas on -20 kraadi. Kütusekulus sa selle tõttu mingit vahet küll ei näe, see on pigem teoorias. Linnas valgusfoori taga seistes pole sellest kattest tolku, mootor jahtub ja weba kütab enivei puudujääva soojuse juurde. Maanteel jälle suudab mootor ise ka sooja hoida. Mul passati peal põhimõtteliselt sama mootor ja samuti webasto. Soojemat autot pole veel olnud. Talvel soojeneb kiiremini kui ükski bensukas on mul soojenenud, isegi siis kui webasto jääb enne sõitu sisse lülitamata- ta kütab automaatselt juurde niikuinii kui on miinuskraadid. Oota külmad ilmad ära ja saad ise aru et see papitükkide ja katetega sebimine on mõtetu kui autol webasto.


Selle jutu järgi peaks seier koguaeg kikkis olema 90 kraadi juures?


Ma pigem arvan, et teeb esimese soojendamise ära kui käivitad 4 kraadi juures ja sellega asi lõpeb. Ei usu mina, et koguaeg ketrab. Tegemist on ju ikkagi mootori eelsoendusega. Pigem vaata kriitiliselt üle oma termostaadid.


birgo99 - 03.12.18 13:13

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jätaks OT nüüd :cool:

Küsiks webasto kohta. Kui temp alla +4kraadi lülitub ise järgi. Kas ta peaks edaspidi ise automaatselt sisse ja välja lülitama? Täna vaatasin, et kohapeal tiksudes temp kukkus päris alla, 90 ja 50 keskele. Siis lülitasin ise nupust weba järgi ja siis temp läks tagasi 90 peale. Või peaks ta ikka edaspidi ise vajadusel järgi lülitama?


Webasto jaoks 70 kraadi ei tohiks kuskilt otsast külm olla ja vaevalt ta ise peaks uuesti järgi minema.

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits


Ja mis on selle radika katte point kui su autol on webasto? Niikuinii ta kütab juurde kui on temp alla +4 kraadi ja jahutusvee tempi hoiab 90 kraadi juures ilma igasugu kateteta samuti ka kui väljas on -20 kraadi. Kütusekulus sa selle tõttu mingit vahet küll ei näe, see on pigem teoorias. Linnas valgusfoori taga seistes pole sellest kattest tolku, mootor jahtub ja weba kütab enivei puudujääva soojuse juurde. Maanteel jälle suudab mootor ise ka sooja hoida. Mul passati peal põhimõtteliselt sama mootor ja samuti webasto. Soojemat autot pole veel olnud. Talvel soojeneb kiiremini kui ükski bensukas on mul soojenenud, isegi siis kui webasto jääb enne sõitu sisse lülitamata- ta kütab automaatselt juurde niikuinii kui on miinuskraadid. Oota külmad ilmad ära ja saad ise aru et see papitükkide ja katetega sebimine on mõtetu kui autol webasto.


Selle jutu järgi peaks seier koguaeg kikkis olema 90 kraadi juures?


Ma pigem arvan, et teeb esimese soojendamise ära kui käivitad 4 kraadi juures ja sellega asi lõpeb. Ei usu mina, et koguaeg ketrab. Tegemist on ju ikkagi mootori eelsoendusega. Pigem vaata kriitiliselt üle oma termostaadid.


DSG termostaadi koodi? varuosa lehtedelt väga ei leia.

EDIT: ise vastan, kas on 1K0121113A?


Kert.K - 03.12.18 15:39

Minu kastil on selline: 4E0121113


birgo99 - 03.12.18 17:06

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Minu kastil on selline: 4E0121113
on sama jupp, aga avamise temp on erinev. Lisaks sinu kood näitab, et sobib ainult VW . Muidugi Škoda ongi ju VW:P eks küsin kuskilt vin koodi järgi.

Edit: võimalik, et sain jälle ise vastuse. Minu kood on bensukale. Või siis mitte. Näitab ka seda teist koodi ainult bensukale


birgo99 - 02.01.19 07:19

Head uut kõigile!

Kas tagumist tagaklaasi soendust ei saa kuidagi automaatseks teha, et miinus kraadidel vms hakkab ise soojendama?


STR - 04.01.19 14:37

VINI järgi on 1K0 121 113 A.


birgo99 - 09.01.19 15:18

175569 km kellal.
Sai vahetatud vahekasti tagumine simmer ja kardaani tagumine leevendi. Leevendi vahetusega kadusid ära igast väiksed vibrad kiirendusel ja ka madalate pööretega sõites, nt 50km tunnis ja 5 käik oli enne vibratsioon sees. Enam ei ole.
Vahekasti simmer oli lihtsalt õline ja segas silma. Forss küsis vahetuseks 300+ euri, et peab silla alt ära võtma jne jne. Tegelt ei pidanud midagi ja sai mujal tehtud 100+ euroga.


birgo99 - 26.01.19 17:22

Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Maahärra - 29.01.19 19:24

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Kaitse?


birgo99 - 29.01.19 20:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Kaitse?
ei, need olid korras.


lines - 07.02.19 08:58

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Minu autol sama teema. Kahjuks pole olnud mahti viga otsida. Võimalik et viga istmepadja all olevates peenikestes juhtmetes. Tagant istmeid alla lastes ehk oleme juhtmeid vigastanud. Kui vea leiad varem kui mina siis anna teada :)

Lines


birgo99 - 07.02.19 09:34

Tsitaat:
Algselt postitas: lines
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Minu autol sama teema. Kahjuks pole olnud mahti viga otsida. Võimalik et viga istmepadja all olevates peenikestes juhtmetes. Tagant istmeid alla lastes ehk oleme juhtmeid vigastanud. Kui vea leiad varem kui mina siis anna teada :)

Lines

Tore, et keegi minuga samas paadis :D
Lähen varsti ühe targa mehe juurde ja kui saan teada panen siia kirja.


birgo99 - 07.02.19 09:38

Tsitaat:
Algselt postitas: lines
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Nii. Täna avastasin probleemi. Tagumised istmesoojendused ei võta järgi. Lüliti tuled ei sütti. Kellelgi kokkupuuteid?


Minu autol sama teema. Kahjuks pole olnud mahti viga otsida. Võimalik et viga istmepadja all olevates peenikestes juhtmetes. Tagant istmeid alla lastes ehk oleme juhtmeid vigastanud. Kui vea leiad varem kui mina siis anna teada :)

Lines

Tore, et keegi minuga samas paadis :D
Lähen varsti ühe targa mehe juurde ja kui saan teada panen siia kirja.


birgo99 - 04.03.19 14:03

Vahepeal on vahetatud Hõbenooles käigukasti õli.
Flamekos haldex õli ja filter, ning uuesti stabika vardad. Eelmised olid ca 5700km all olnud ja munakates lõtkud sees.
Tagumised piduri kettad ja klotsid ning õhufilter.

Muidu kalla ja talla :) Varsti 1000km pärast õli vahetus.


lines - 22.03.19 12:22

Vahetasin sammuti eelmine kevad Hõbenooles kasti õli ja filtri. Käiguvahetus läks veelgi kiiremaks. Eriti oli seda tunda möödasõidul. Usun et see efekt tekkis tänu tarkvarauuendusele.

Lines


birgo99 - 23.03.19 08:25

Tsitaat:
Algselt postitas: lines
Vahetasin sammuti eelmine kevad Hõbenooles kasti õli ja filtri. Käiguvahetus läks veelgi kiiremaks. Eriti oli seda tunda möödasõidul. Usun et see efekt tekkis tänu tarkvarauuendusele.

Lines

Mina ausalt öelda ei saanud midagi aru, et kiiremaks oleks läinud. Tarkvara uuendus eraldi teenus ja seda ma ei võtnud, võib-olla selles asi.


birgo99 - 13.04.19 12:48

Nädal tagasi LS 180000 ja õli vahetus. Tuli välja kõik mis sisse läks, seega õli ei söö.
Samuti sai uued suverehvid alla. 145eur jooks, eelmine suvi ostetud ja 1kuu all olnud Hankookid. Hea diil.;)


birgo99 - 02.08.19 16:33

195000km
Õli, kütuse filter, Haldex pump ja õli.
Enne seda olen vahetanud vahepeal tagumised kettad ja klotsid.
Puhkusel sai tehtud 5700km trip Euroopa. Igati eeskujulikult pidas ennast üleval &#128516;


lines - 22.08.19 08:02

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
195000km
Haldex pump ja õli.


Mis põhjusel vahetasid? Kas nelikvedu lakkas toimimast?



Lines


birgo99 - 22.08.19 08:22

Tsitaat:
Algselt postitas: lines
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
195000km
Haldex pump ja õli.


Mis põhjusel vahetasid? Kas nelikvedu lakkas toimimast?



Lines
jep. Üks hommik avastasin, et kruusal tõmbab esimesed kraapima ja veakood kinnitas kartust.


birgo99 - 04.02.20 07:14

Jõudu. Palju aega möödas. LS tänaseks 205000. Eriti midagi peale hoolduste teinud ei ole:D. 17 Veljed sai ümber vahetatud 18" vastu. Tegemist VW CC miskit velgedega.

https://www.upload.ee/image/11076746/IMG_20200201_113147.jpg


Üks küsimus mis pikalt pead vaevanud. Mäludega istmed, teen ukse lahti ja tahaks oma asendisse ajada. Hetkel pean nuppu peal hoidma, kui süüde väljas. Kas nii ongi normaalne? Võiks olla, et vajutan korra ja jookseb paika.


lines - 04.02.20 07:52

Tere,

Minu autol (superb 2012a) oli ka sama seis. Kui süüde sees siis piisas vaid korra vajutamisest ja iste läks paika. Kui süüde väljas siis peab nuppu all hoidma, seni kuni iste paigas. Otseselt mind see ei häirinud :)

PS velg sobib väga hästi

Lines


miqu - 05.02.20 06:16

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Jõudu. Palju aega möödas. LS tänaseks 205000. Eriti midagi peale hoolduste teinud ei ole:D. 17 Veljed sai ümber vahetatud 18" vastu. Tegemist VW CC miskit velgedega.

https://www.upload.ee/image/11076746/IMG_20200201_113147.jpg


Väga ilusad veljed! :)


birgo99 - 08.02.20 14:13

Vahetasin aku ära. Vana juba 6 aastat peal olnud. Pigem karta, kui kahetseda. Siit ka küsimus, testriga tühikäigul mõõtes näitab laadimist 14.8-14.9v. Palju ei ole?


Soyer - 09.02.20 10:03

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Vahetasin aku ära. Vana juba 6 aastat peal olnud. Pigem karta, kui kahetseda. Siit ka küsimus, testriga tühikäigul mõõtes näitab laadimist 14.8-14.9v. Palju ei ole?

Aku kodeeritud?


birgo99 - 09.02.20 10:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Soyer
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Vahetasin aku ära. Vana juba 6 aastat peal olnud. Pigem karta, kui kahetseda. Siit ka küsimus, testriga tühikäigul mõõtes näitab laadimist 14.8-14.9v. Palju ei ole?

Aku kodeeritud?
Ikka jah.


birgo99 - 17.02.20 18:56

Täna sai õli vahetada ja nagu kiuste hea vaatepilt ei olnud kõhu all. Käigukasti poolne osa õline. Tundus nagu veovõlli simmer, aga samas aku kasti alt ka märg. Homme muidugi kohe spetsialistide jutule, aga kellelgi äkki sama probleem olnud?:mad:


Kert.K - 17.02.20 20:18

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Täna sai õli vahetada ja nagu kiuste hea vaatepilt ei olnud kõhu all. Käigukasti poolne osa õline. Tundus nagu veovõlli simmer, aga samas aku kasti alt ka märg. Homme muidugi kohe spetsialistide jutule, aga kellelgi äkki sama probleem olnud?:mad:


Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Sai siis hooldus ära tehtud ja nüüd siis sellega natuke aega hooleta. Ls 243000.
Õli välja lastes jäi silma märg käigukasti alune. Alguses juba ehmatas ära, et miski tihend või simmer läbi aga selgus hoopis, et filtri tihend lekkis. Sai uus toodud ja ka see vahetatud.


birgo99 - 17.02.20 20:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Täna sai õli vahetada ja nagu kiuste hea vaatepilt ei olnud kõhu all. Käigukasti poolne osa õline. Tundus nagu veovõlli simmer, aga samas aku kasti alt ka märg. Homme muidugi kohe spetsialistide jutule, aga kellelgi äkki sama probleem olnud?:mad:


Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Sai siis hooldus ära tehtud ja nüüd siis sellega natuke aega hooleta. Ls 243000.
Õli välja lastes jäi silma märg käigukasti alune. Alguses juba ehmatas ära, et miski tihend või simmer läbi aga selgus hoopis, et filtri tihend lekkis. Sai uus toodud ja ka see vahetatud.
tänud. Uurin...huvitav kas see lähen k.k õli vahetaja kapsaaeda. Hõbenoolde jutule minema. Kuidas sa kindlaks tegid, et see tihend. Samas kollane k.k õli oli küll.


birgo99 - 18.02.20 12:52

Nii. Sõrmed risti ja loodan, et asi korras. Hõbenool vahetas tasuta selle tihendi ära. 20000km-ga kandiliseks teine läinud. Peab lootma, et korras. Lähiajal kontrollida ei ole võimalik. Pikem välislähetus ees ja auto jääb kodu.


birgo99 - 24.03.20 12:09

Suvekad alla

https://www.upload.ee/image/11326426/IMG_20200324_130434.jpg


https://www.upload.ee/image/11326417/IMG_20200324_130418.jpg


birgo99 - 16.05.20 18:07

Viimasel ajal on katuseluuk hakanud naksuma kui sõita nt linnavahel ja tee ei ole just kõige siledam. Kui vajutada n-ö õhutus asendisse, siis kaob ära. On kellelgi kokkupuuteid? Kuidas hooldada, mis määret kasutada?


viiking - 16.05.20 18:57

TSB #2022733/2

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiZjJOx-rjp AhVnzqYKHT5jB9sQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.audiworld.com%2Fforums%2Fattachments%2Fq5-sq5-discussion-129%2F21894d1324943641-sunroof-rat tle-noises-sunroof-2022733-2.pdf&usg=AOvVaw05eL5PtHUYG-SB2KToLuHK


birgo99 - 06.12.20 01:57

Läbisõit 230000.
Sai tehtud suuremat sorti hooldus:
Hooratta vahetus,
DSG õli ja filter,
Haldex õli ja filter,
Diferentsiaalide õli vahetus.

Muidu nagu ikka. Sõidan ja naudin. Vahepeal said talveveljed värskenduse uue värvi nöol ja samuti sai tegeletud Skodade tüüpveaga. Tagumise tiiva ja stange vahelised kohad said rooste algest lahti.

https://www.upload.ee/image/12607088/IMG_20201113_123227.jpg

https://www.upload.ee/image/12607089/IMG_20200809_191537.jpg


birgo99 - 14.01.21 16:49

Käsipidur jääb peale natuke. Lasin trossid suppordi küljest lahti, proovisin, liiguvad ilusti. Kinni ei ole. Samuti lingid supportide küljes tundusid ilusti liikuvat. Mis edasi?


SkodaRS - 18.01.21 15:15

Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Käsipidur jääb peale natuke. Lasin trossid suppordi küljest lahti, proovisin, liiguvad ilusti. Kinni ei ole. Samuti lingid supportide küljes tundusid ilusti liikuvat. Mis edasi?


Vaata kas sisemised klotsid liiguvad vabalt.


birgo99 - 18.01.21 15:23

Tsitaat:
Algselt postitas: SkodaRS
Tsitaat:
Algselt postitas: birgo99
Käsipidur jääb peale natuke. Lasin trossid suppordi küljest lahti, proovisin, liiguvad ilusti. Kinni ei ole. Samuti lingid supportide küljes tundusid ilusti liikuvat. Mis edasi?


Vaata kas sisemised klotsid liiguvad vabalt.
liiguvad. Peale jäämine väljendub käsipiduri kangi tühikäigus. Sõites aru ei saa.


birgo99 - 08.09.21 16:42

Vahepeal sai kõik vead autol likvideeritud, st käsipidur jne.

Ning auto müüdud. Ls oli 252000. Väga eeskujulik teenistus, mina tänan!!!

Uus auto natuke teise märgiga W, leiab VW foorumist sama nimega.

Tänud kõigile informatsiooni jagamise ja kaasamõtlemise eest!