Foorumi logo

Octavia Scout 2,0TDI 135kw 6k DSG 2015 Urmas66
urmas66 - 17.08.15 10:31

Sain oma auto kätte ja siin ta on.Autoga väga rahul.Esimesed 500km sõidetud.Lisadest sai võetud
Metallik värv Topaz brown
Valgustusega jalaruum
Tagurdus kaamera
Sunset,mis on suht mõtetu ja peab vist üle kleepima.
Lisasoojendus kaugjuhtimisega
Haagisekonks.
Sisu pidi olema pakkumise järgi pruun ,aga tuli must.Mis pole üldse paha ja pretensiooni ei esitanud.
El tagaluuki ei tahtnud(kuigi soovitati),sest on olnud nendega probleeme,just talvel.
Kessy unus kuidagi ära,kuigi oleks tahtnud.Ei süvenenud piisavalt ja jäi mulje,et on standardis.Kui avastasin oli juba hilja.
Eelmine auto oli XC90 2,4D 136kw aut.Ostetud uuena.Kuna tahtsin just väikesmat ja okomat autot,siis sai Scout valitud.Käisin proovimas ka muid,kuid see tundus kuidagi minu stiili olevat ja nüüd on see ka kinnitust leidnud.
DSG töötab igati sujuvalt,kiirendus on piisav(pole muidugi ka kõike välja vajutanud,las sõidab veits sisse ka).Istmed on mugavad ja külgtugi OK.Ma lausa naudin peale nahka, tekstiil istmeid.
Siin muudes teemades on kurdetud Octavia puhul müra tagapool,kuid minu auto on selle kohapealt küll täiesti OK .Volvoga võrreldes ei ole müra rohkem.Rehvid on Michelin Primacy3.
Bolero helikvaliteet on täiesti korralik ja ka kõlarid ei võta midagi plärisema.Äkki on Scout paremini isoleeritud?
Üks väike kala oli ka.Nimelt ei lae kõkki kontakte telefonist autosse vaid just 40 ja ei aita ka telefoni kustustamine ja uuesti laadimine.Telefoni teel ei saanud seda toimima ja peab esindusest vist läbi käima.


Tarmo_j - 24.08.15 09:37

Kui pilte soovid lisada siis pead need kõigepealt kuhugi netiavarusse riputama ja sealt siis copyd pildi lingi ja lisad siia foorumisse.
Postitust tehes on 7 nupuke siin kasti peal see millega saab pilti lisada. Teine variant on see et kopeerid oma pildi lingi ja paned [img]link[/img] selliste kastide vahele manuaalselt.


J2T - 24.08.15 19:56

Tore et uusi scoute ka liiklusesse lisandub. Huvituks just kuidas see Haldex 5 ka toimib ja eriti kuidas see lülitus tagaveole ka välja näeb? Kuigi jah, nii uut masinat vist eriti katsetama ei kipu? :P


rstdi - 24.08.15 20:11

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Tore et uusi scoute ka liiklusesse lisandub. Huvituks just kuidas see Haldex 5 ka toimib ja eriti kuidas see lülitus tagaveole ka välja näeb? Kuigi jah, nii uut masinat vist eriti katsetama ei kipu? :P


Kasutan teise mehe teemat ära :)

Omast kogemusest ütleks, et töötab ideaalselt. Otse startides on tava olukorras (mitte lumega) sisuliselt võimatu ESP tuld põlema saada (vihmaga korduvalt proovitud).
Koht, kus rehvivilina suudab kuuldavale tuua (seda ka korraks ainult) on siis kui esirattad on väljakeeratud ja siis vajutada korralikult. See on ainuke olukord, kus see Haldex 5 natukene imelikult käitub. Kui hooga minna kurvi ja seal kiirendada, siis ei teki seda olukorda.
Samas kui pool autot on asfaldil ja pool näiteks teeäärsel kruusal, siis ei vilgu startides ükski tuluke. Esimest korda elus ootan juba lund, et saaks auto käitumisest paremat ülevaadet. :D


J2T - 25.08.15 11:00

Tegelikult ma pidasin silmas seda asja, et kuidas see manuaalne veojuhtimine peaks välja nägema. Motors24 tutvustusest jäi kõrva, et on võimalik suunata 90 prossa veojõust tagateljele..https://www.youtube.com/watch?v=_OI13q5MN64 Kas see toimib siis ainult, kui lihtsalt ESP maha võtta?


rstdi - 25.08.15 14:09

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Tegelikult ma pidasin silmas seda asja, et kuidas see manuaalne veojuhtimine peaks välja nägema. Motors24 tutvustusest jäi kõrva, et on võimalik suunata 90 prossa veojõust tagateljele..https://www.youtube.com/watch?v=_OI13q5MN64 Kas see toimib siis ainult, kui lihtsalt ESP maha võtta?


Seda sa ise kontrollida ei saa, ta teeb seda kõike automaatselt.
Skoda.ee lehel Scout alamlehel on kenasti see skeem ka olemas (suht keskel pildina).
Kontrollid väljas (sport mode) võimaldab rohkem "lõbusamat" kulgemist, aga ma ei ole pädev vastama, kas see ka Haldexi tööd kuidagi mõjutab.


J2T - 25.08.15 17:43

Ses suhtes. et haldex 5 pidi olema ju korralikult stabiilsem kui varasemad versioonid, s.t "saba liputamise" osas.Minu vanal läheb lõbusaks alles siis kui ESP välja lülida, mis aga tähendab seda, et pole veojõukontrolli ja tagumik kipub ettepoole minema, kuna see jaotus on taha kõvasti suurem.


rstdi - 26.08.15 13:34

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Ses suhtes. et haldex 5 pidi olema ju korralikult stabiilsem kui varasemad versioonid, s.t "saba liputamise" osas.Minu vanal läheb lõbusaks alles siis kui ESP välja lülida, mis aga tähendab seda, et pole veojõukontrolli ja tagumik kipub ettepoole minema, kuna see jaotus on taha kõvasti suurem.


Kui sul on vanem kui Haldex 4, siis jah need on väga erinevad süsteemid. 4 ja 5 on suur samm Torseni suunas ehk ta ei ole enam libavedu nagu varasemad versioonid pigem olid.
Me peame äkki uue teema tegema, teise mehe teemas :D


Ranx - 03.09.15 09:05

Tuttav käis oma 17 tuhhi sõitnud scoutiga jahil ,ning jäi metsa kinni ,nüüd käib vaidlus selle üle ,kes peaks haldexi remondi kinni maksma ;)
Koormust see asi pikalt ei kannata.


urmas66 - 04.09.15 12:36

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Tegelikult ma pidasin silmas seda asja, et kuidas see manuaalne veojuhtimine peaks välja nägema. Motors24 tutvustusest jäi kõrva, et on võimalik suunata 90 prossa veojõust tagateljele..https://www.youtube.com/watch?v=_OI13q5MN64 Kas see toimib siis ainult, kui lihtsalt ESP maha võtta?


Seda sa ise kontrollida ei saa, ta teeb seda kõike automaatselt.
Skoda.ee lehel Scout alamlehel on kenasti see skeem ka olemas (suht keskel pildina).
Kontrollid väljas (sport mode) võimaldab rohkem "lõbusamat" kulgemist, aga ma ei ole pädev vastama, kas see ka Haldexi tööd kuidagi mõjutab.


Pole ammu olnud aega siia vaadata
,aga ka mina olen asaanud aru,et midagi ei saa seal neliveo juures ise lülitada.Muud kui kontrollid välja lülitada.
Tänaseks 3200km umbes ees ja üldjoontes rahul.Käigukasti vahetused võiksid kohati sujuvamad olla.Just nö linnas aeglustamise kiirendamise faasides.Vahel nagu venitab liiga pikalt kiirema käiguga ja kui ,siis kõvemini peale vajutad,rabab kuidagi äkiliselt käigu alla,nagu manuaaliga.Uus Mondeo oli selle kohapealt sujuvama tööga.Aga see on tegelikult pisiasjades norimine.Samas kõvemal vajutamisel on kõik väga ideaalne.
Pole ka veel nö kruusal ja muidu libedamal jõudnud liikuda,nii et sellekohta ei oska veel midagi öelda.Eks talv näitab,kuidas asjad päriselt on.


urmas66 - 04.09.15 13:28

Muidu autost veel niipalju,et lubatud kütuse keskmisi pole veel näinud ligilähedaseltki.Kompu järgi 6,5.Tankimisel kaelani oli ükskord 6,6 ja teine kord 7,1 praktiliselt paagitäie kohta.Nii,et kompu isegi suht täpne.
Auto sõita igati hea ja minu arust ka piisavalt vaikne.Juhitavus on üle keskmise kohe kindlalt.
Tuled on väga head,aga kaugtuled võiksid natuke rohkem keskele näidata,ka meie 90-100 teedel(kiirustel) liikudes.Kasutusjuhendis kirjas,et keerab neid automaatselt kokku kiirusel üle 110.Ehk meil suht mõtetu.
Tagurdus kaamerat pole veel isegi vihmadega nii mustaks saanud,et ei näitaks.Pilt on hea ja selge,võrreldes isegi mõne kallima autoga.Toimib ka pimedas hästi.
Musa mängib täiesti normaalse kvaliteediga.plärisema ei võta midagi.meeldib,et ustes olevad pudelihoidjad on sest pehmed ja pudel ei hakka kõlarist tuleva vibra peale kolisema.Volvol oli see üsna tüütu.
Sun set ehk tumedamad klaasid on täiesti mõtetu kulutus,kõik paistab läbi ja ka asjad tagaistmel on liiga nähtaval.
Ainuke asi,mida pole ikka veel korralikult toimima saanud on telefoni kontaktide laadimine autosse.Laeb mingi 40 kontakti suvaliselt iga tähe alt midagi ja kõik.
Olen kaks korda Laagri esinduses käinud,aga ei midagi.telefon android 5.0.2 ehk uusim android.vanemat tahvlit laeb normaalselt ja sealse esinduse tegelase oma laadis ka.Ei toeta ilmselt midagi tarkvaraliselt ,aga mis see on ei tea keegi.


Ranx - 07.09.15 12:50

Minu octavia bi-xenonid näitavad küll superhästi ,igal juhul paremini kui mu audi bi-xenonid.
Ei kuijuta ette kui head asja sa ikka säästu brändilt ootad.


rstdi - 08.09.15 07:47

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Muidu autost veel niipalju,et lubatud kütuse keskmisi pole veel näinud ligilähedaseltki.Kompu järgi 6,5.Tankimisel kaelani oli ükskord 6,6 ja teine kord 7,1 praktiliselt paagitäie kohta.Nii,et kompu isegi suht täpne.

Minu parim on olnud 5,2 ja rohkem olen suutunud saavutada 5,5, need siis kõik täispaagiga arvutatult. Kuid see kulu langes ca 6-8tuh pealt, enne seda oli ka suht kõrge see. Mul ei ole Scout, aga paberil on see vahe 4,9 (luukpära) vs 5,0 (scout).
Kuid need on kõik olnud 90% maanteel ja linnas jääb keskmine ca 6.1 kanti (kui päris ummikutes ei istu).


urmas66 - 11.09.15 11:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Minu octavia bi-xenonid näitavad küll superhästi ,igal juhul paremini kui mu audi bi-xenonid.
Ei kuijuta ette kui head asja sa ikka säästu brändilt ootad.


Ma ju ütlesin,et on head,aga lihtsalt seaded on meie teedele natuke sobimatud.Manuali järgi keerab tulesid kokku alles nö kiirtee kiirustel ehk üle 110-ne sõites,selleni on tule vihud natuke laiali lihtsalt.Ei pauguta ju pimedas koguaeg üle 110-ne meie tavateedel :)


Ranx - 12.09.15 14:34

Olles ise pimedal ajal läbi elanud mõned kokkupõrked metsloomadega ,ütleks ,et võibolla ongi hea ,kui tee ääred rohkem valgustatud on .


Tanel_P - 17.09.15 09:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Olles ise pimedal ajal läbi elanud mõned kokkupõrked metsloomadega ,ütleks ,et võibolla ongi hea ,kui tee ääred rohkem valgustatud on .


Liitun sinu seisukohaga. OIII ksenoontuled on ühed parimatest, mida ma ise kas roolis või kõrvalistujana kogenud olen.


urmas66 - 23.09.15 08:33

Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Olles ise pimedal ajal läbi elanud mõned kokkupõrked metsloomadega ,ütleks ,et võibolla ongi hea ,kui tee ääred rohkem valgustatud on .


Liitun sinu seisukohaga. OIII ksenoontuled on ühed parimatest, mida ma ise kas roolis või kõrvalistujana kogenud olen.


Volvo XC90-ne D2R xenon lambiga +H7 kaugtules olid paremad.Tee oli kaugemal rohkem valgustatud.Siin ilmselt jääbki see teine lamp kaugtules puudu,sest ainult üks xenon lamp on tules ja see peab kõike tegema.
Paar päeva tagasi sai ka juba päris pimedas üle 110 sõidetud ja siis muutus valgus palju paremaks,kui aeglasemal kiirusel.


kempi - 23.09.15 09:36

Kusjuures mul viskab Xenoni ~20 km/s vasakpoolse veel rohkem vasakule ja kuskil 50-60 km/h sõidavad vihud kokku tagasi. 30k hooldus oli kuskil kevadel - varasemalt oli ka maantee peal vasak valgustamas vasakut äärt, kui just 100-110 km/h rauda ei vajutanud...

Ma arvan, et miski softi uuendus on tehtud?


Ets - 25.09.15 07:41

Küsimus teemaalgatajale.
Kas üleminek XC90-nelt Scoudile oli valus kukkumine, ma mõtlen just seda, et XC90 ju suur premium auto? Maanteel peaks pikka maad sõites peaks vahe välja tulema, või kuidas sellega oli.... Eks nad on kaks täiesti erinevat autot, erineva hinna ja ka pärit erinevast "sajandist".
Aga võrdlus huvitaks mind väga, kuna endal umbes sama vahetus mõttes.


Enrico - 25.09.15 09:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Küsimus teemaalgatajale.
Kas üleminek XC90-nelt Scoudile oli valus kukkumine, ma mõtlen just seda, et XC90 ju suur premium auto? Maanteel peaks pikka maad sõites peaks vahe välja tulema, või kuidas sellega oli.... Eks nad on kaks täiesti erinevat autot, erineva hinna ja ka pärit erinevast "sajandist".
Aga võrdlus huvitaks mind väga, kuna endal umbes sama vahetus mõttes.


Olles kuulnud millist traktori häält teevad need XC90 diislid, siis olen kindel, et Škoda diisli nurrumine on iseenesest edasiminek, mis pehmendab suure auto pealt väiksemale "kukkumist".


urmas66 - 25.09.15 09:30

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Küsimus teemaalgatajale.
Kas üleminek XC90-nelt Scoudile oli valus kukkumine, ma mõtlen just seda, et XC90 ju suur premium auto? Maanteel peaks pikka maad sõites peaks vahe välja tulema, või kuidas sellega oli.... Eks nad on kaks täiesti erinevat autot, erineva hinna ja ka pärit erinevast "sajandist".
Aga võrdlus huvitaks mind väga, kuna endal umbes sama vahetus mõttes.


No ei ole seal mingit kukkumist.Scout on väga hea auto.See XC90-ne ost oli omal ajal suht sund tehing,sest eelmine auto oli juba Info autole ära antud.Pidin uue Galaxy kätte saama ,aga siis tuli teade,et tarned on edasi lükatud juulist jaanuarisse.Enne seda oli esimese põlvkonna Outlander,mis oli oma juhitavuselt ja teelpüsivuselt super hea auto,aga veits lahja mootoriga.Ikkagi EVO tehnikal baseeruv.Sealt Volvosse minnes oli "löök" palju valusam,sest XC90 on ikka selline rahulikuma liikumisega auto.Eriti suur vahe oli kruusateel ja talvel sõitmisel volvo kahjuks.Samas länkar või pajero on Volvo kõrval täitsa veokad oma käitumiselt.Veel häiris volvo juures üüratu pöörderaadius.Põhimõtteliselt ei keera sellega üheski parklas eespidi kahe auto vahele.Igakord pidi tagurdama.
Ma olen selline kiiremat ja tehnilisemat laadi sõidumees ja tahtsingi kergemat,väiksemat ja särtsakamat 4x4 autot.Kuna ka lapsed juba suured ja sõidan enamuses üksi või naisega,siis jäigi Scout valituks.Varustuses on kõik see ja veel enam,kui volvos oli.Heledast nahk sisust loobusin ainult.
Kui valikutest rääkida,siis näiteks Volvo V60(mida proovisin) jäi Scoudile alla isegi salongi viimistluselt.Proovisin veel XC60 ja 70,uut Mondeod,Superbi(küll eelmist),Hiluxit,Rangerit,Kugat,Focust.
Mingi osa valikul tegi loomulikult hind,küttekulu ja ülalpidamis kulud,mis volvol ikka väga kallid.Iga hooldus sinna 400-500 või enam kanti.
Fordil oli käigukast raudselt parema tööga kui Škodadel(poweshift versus DSG),aga nii Mondeo,kui Superb olid liiga suured.Ja volvoga sarnase pöörde raadiusega.Üldse mulle Mondeo väga meeldis,aga 4x4 tuleb vist alles tootmisse.Uus Focus on ka väga hea,aga seest väiksem ,kui Octavia.


urmas66 - 25.09.15 09:32

Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Küsimus teemaalgatajale.
Kas üleminek XC90-nelt Scoudile oli valus kukkumine, ma mõtlen just seda, et XC90 ju suur premium auto? Maanteel peaks pikka maad sõites peaks vahe välja tulema, või kuidas sellega oli.... Eks nad on kaks täiesti erinevat autot, erineva hinna ja ka pärit erinevast "sajandist".
Aga võrdlus huvitaks mind väga, kuna endal umbes sama vahetus mõttes.


Olles kuulnud millist traktori häält teevad need XC90 diislid, siis olen kindel, et Škoda diisli nurrumine on iseenesest edasiminek, mis pehmendab suure auto pealt väiksemale "kukkumist".


Minu auto oli 136kw ja sellel ei olnud salongis küll mingit vahet.Vanemad 120kw olid teise mootoriga ja need olid lärmakad.


Ets - 25.09.15 09:57

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Küsimus teemaalgatajale.
Kas üleminek XC90-nelt Scoudile oli valus kukkumine, ma mõtlen just seda, et XC90 ju suur premium auto? Maanteel peaks pikka maad sõites peaks vahe välja tulema, või kuidas sellega oli.... Eks nad on kaks täiesti erinevat autot, erineva hinna ja ka pärit erinevast "sajandist".
Aga võrdlus huvitaks mind väga, kuna endal umbes sama vahetus mõttes.


No ei ole seal mingit kukkumist.Scout on väga hea auto.See XC90-ne ost oli omal ajal suht sund tehing,sest eelmine auto oli juba Info autole ära antud.Pidin uue Galaxy kätte saama ,aga siis tuli teade,et tarned on edasi lükatud juulist jaanuarisse.Enne seda oli esimese põlvkonna Outlander,mis oli oma juhitavuselt ja teelpüsivuselt super hea auto,aga veits lahja mootoriga.Ikkagi EVO tehnikal baseeruv.Sealt Volvosse minnes oli "löök" palju valusam,sest XC90 on ikka selline rahulikuma liikumisega auto.Eriti suur vahe oli kruusateel ja talvel sõitmisel volvo kahjuks.Samas länkar või pajero on Volvo kõrval täitsa veokad oma käitumiselt.Veel häiris volvo juures üüratu pöörderaadius.Põhimõtteliselt ei keera sellega üheski parklas eespidi kahe auto vahele.Igakord pidi tagurdama.
Ma olen selline kiiremat ja tehnilisemat laadi sõidumees ja tahtsingi kergemat,väiksemat ja särtsakamat 4x4 autot.Kuna ka lapsed juba suured ja sõidan enamuses üksi või naisega,siis jäigi Scout valituks.Varustuses on kõik see ja veel enam,kui volvos oli.Heledast nahk sisust loobusin ainult.
Kui valikutest rääkida,siis näiteks Volvo V60(mida proovisin) jäi Scoudile alla isegi salongi viimistluselt.Proovisin veel XC60 ja 70,uut Mondeod,Superbi(küll eelmist),Hiluxit,Rangerit,Kugat,Focust.
Mingi osa valikul tegi loomulikult hind,küttekulu ja ülalpidamis kulud,mis volvol ikka väga kallid.Iga hooldus sinna 400-500 või enam kanti.
Fordil oli käigukast raudselt parema tööga kui Škodadel(poweshift versus DSG),aga nii Mondeo,kui Superb olid liiga suured.Ja volvoga sarnase pöörde raadiusega.Üldse mulle Mondeo väga meeldis,aga 4x4 tuleb vist alles tootmisse.Uus Focus on ka väga hea,aga seest väiksem ,kui Octavia.

Mul endal hetkel täisvarustuses V70, samuti käin proovisõitudel. Üldiselt on pinnale jäänud uus Outback või Scout. Eks mõlemal omad plussid ja miinused. Scoudi puhul natuke kardan, kas auto mõõtmed väikeseks ei jää.... aga see pigemini psühholoogiline probleem, kuna octavia mahutab kenasti. Pole veel õnnestunud Scoudiga maanteed proovida, aga varsti see mure lahendatud.


urmas66 - 25.09.15 11:51

Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.


Ets - 25.09.15 12:15

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.

Eks ta nii on, igal autol omad plussid ja miinused ja Outbacki miinused sa nimetasid just ära. Ta on jah väljast päris palju suurem, aga salongis seda eriti tunda ei ole. Lisaks räägib OB kahjuks eriti väike/imeliku kujuga pakiruum. Maastikul ei saa jälle Scout OB-le vastu.
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Enrico - 25.09.15 12:36

Tsitaat:
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Laagri Škodas on üks selline "elustiili" masin pakkuda http://www.auto24.ee/clients/sko/used/detail.php?ct=3fa06689ee9200400883l6

http://img4.auto24.ee/auto24/560/155/73908155.jpg


urmas66 - 25.09.15 12:50

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.

Eks ta nii on, igal autol omad plussid ja miinused ja Outbacki miinused sa nimetasid just ära. Ta on jah väljast päris palju suurem, aga salongis seda eriti tunda ei ole. Lisaks räägib OB kahjuks eriti väike/imeliku kujuga pakiruum. Maastikul ei saa jälle Scout OB-le vastu.
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Paar asja,mis tuli meelde,võrdluses Volvo-Scout .Üks on see,et kui teed järsema vajutuse kiirusel seal näiteks 100-120+,siis Scout ei vaheta käiku alla nagu volvo ,vaid üritab 6-ndaga ökolt punnida,aga see tundub veits aeglane.Selle vastu on muidugi nõks käigukangiga tagasi ehk sport reziimile ja siis on jälle minekut rohkem kui volvol.Mul muidugi alles 5000 läbisõitu ka ja väga pole piinanud.Volvo läks nö lahti alles peale 15000 läbimist.

Ja ühes teises teemas siin, oli juttu istmest.Ehk siis elektri iste on see mida oleks pidanud kindlasti sellele autole võtma.Proovikas oli elektriga ja ei tulnud selle pealegi,et istmepadja esiosa ei saa ilma elektita eraldi tõsta-langetada.Volvol sai.Kuna ainult ise sõidan,siis mõtlesin,et mis seda elektrit ikka vaja,aga seda ei osanud küsidagi,et kas reguleerimine on sama,mis elekti istmel.Ma küll saan lõpuks mugava asendi,aga see on tükk pusimist,enne kui õigeks saad.Ma olen 179 pikk

Maastiku kohapealt on OB manual ja automaat erinevad asjad.Nö pidev nelikvedu on ikkagi minu teada ainult manuaaliga.See,et nad väidavad seda ka automaadil olevat,siis see ei ole alates 2006-2007 päris nii.Üks sõber,kes oli alates 2003 vist mingi kümmekonna erineva OB-ge sõitnud, võttis eelmisel aastal Superb Combi 4x4 DSG ütles,et 4x4 on Superbil parem kui OB automaadil.


Ets - 25.09.15 13:15

Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Tsitaat:
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Laagri Škodas on üks selline "elustiili" masin pakkuda http://www.auto24.ee/clients/sko/used/detail.php?ct=3fa06689ee9200400883l6

http://img4.auto24.ee/auto24/560/155/73908155.jpg

Tänud! Tõesti, kaalumist väärt. Eks neid elustiile on erinevaid....


Ets - 25.09.15 13:24

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.

Eks ta nii on, igal autol omad plussid ja miinused ja Outbacki miinused sa nimetasid just ära. Ta on jah väljast päris palju suurem, aga salongis seda eriti tunda ei ole. Lisaks räägib OB kahjuks eriti väike/imeliku kujuga pakiruum. Maastikul ei saa jälle Scout OB-le vastu.
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Paar asja,mis tuli meelde,võrdluses Volvo-Scout .Üks on see,et kui teed järsema vajutuse kiirusel seal näiteks 100-120+,siis Scout ei vaheta käiku alla nagu volvo ,vaid üritab 6-ndaga ökolt punnida,aga see tundub veits aeglane.Selle vastu on muidugi nõks käigukangiga tagasi ehk sport reziimile ja siis on jälle minekut rohkem kui volvol.Mul muidugi alles 5000 läbisõitu ka ja väga pole piinanud.Volvo läks nö lahti alles peale 15000 läbimist.

Ja ühes teises teemas siin, oli juttu istmest.Ehk siis elektri iste on see mida oleks pidanud kindlasti sellele autole võtma.Proovikas oli elektriga ja ei tulnud selle pealegi,et istmepadja esiosa ei saa ilma elektita eraldi tõsta-langetada.Volvol sai.Kuna ainult ise sõidan,siis mõtlesin,et mis seda elektrit ikka vaja,aga seda ei osanud küsidagi,et kas reguleerimine on sama,mis elekti istmel.Ma küll saan lõpuks mugava asendi,aga see on tükk pusimist,enne kui õigeks saad.Ma olen 179 pikk

Maastiku kohapealt on OB manual ja automaat erinevad asjad.Nö pidev nelikvedu on ikkagi minu teada ainult manuaaliga.See,et nad väidavad seda ka automaadil olevat,siis see ei ole alates 2006-2007 päris nii.Üks sõber,kes oli alates 2003 vist mingi kümmekonna erineva OB-ge sõitnud, võttis eelmisel aastal Superb Combi 4x4 DSG ütles,et 4x4 on Superbil parem kui OB automaadil.

Ma ise olen 194 ja see tava iste vs elektriliselt reg. iste on minule oluline teema pm igal margil. Volvo on tõesti erand, kuna ees on väike laba, millega saab padja nina regullida. Minu pikkusele jääb Octavial tava iste nõrgaks, just regullimise poolest. Aga eks tagumikutunnetus ka inimestel erinev, mõnele sobib tava iste hästi.
Eks demokad on tihti rikkaliku varustusega ja väga kerge on mingi lisa unustada, mida sa elementaarseks pead.


Ets - 25.09.15 13:27

Aga olen sinu teemas liialt oma asjadest lobisenud, viin teema tagasi sinu masinale.
Kas oled julgenud juba korralikult maastiku proovida? Ma ei mõtle kerget põlluteed vaid pigemini liivaseid kallakuid ja märga metsateed?


urmas66 - 25.09.15 14:34

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Aga olen sinu teemas liialt oma asjadest lobisenud, viin teema tagasi sinu masinale.
Kas oled julgenud juba korralikult maastiku proovida? Ma ei mõtle kerget põlluteed vaid pigemini liivaseid kallakuid ja märga metsateed?


Ütlen ausalt pole aega olnud,aga kui enne ei saa,siis 9-10 okt lähen Saaremaale rallit vaatama ja seal saab ära proovida.Olen kuiva ilmaga põllul-metsas sõitnud,aga see pole ka esiveolisele probleem.
Demokaga paugutasin kruusal ja oli väga fun,auto käitus igati ootuspäraselt.Nelivedu töötas hästi.See oli kevadel ja autol olid all lamellid.
Minu autol on tehasest Michelin Pimacy3 ja see pole just eriline pori rehv.Samas maanteel on väga hea ja vaikne.Vihmaga märjal asfaldil on väga hea teelpüsivus.Möödasõidud ja kõik muu toimub nagu palju raskema-suurema autoga.


Ranx - 26.09.15 19:14

Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)


Ets - 27.09.15 13:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)

Tõsi ta on, viga rohkem minu segases sõnastuses. Pigemini mõtlesin "elustiili" all "elu stiili/laadi", ehk kus ma sõidan, kus asub minu suvila, kuidas veedan vaba aega, kuidas seal teeolud on jne.


Enrico - 28.09.15 08:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)

Tõsi ta on, viga rohkem minu segases sõnastuses. Pigemini mõtlesin "elustiili" all "elu stiili/laadi", ehk kus ma sõidan, kus asub minu suvila, kuidas veedan vaba aega, kuidas seal teeolud on jne.


Kõik need kirjeldused siin vastavad vaid ühte tüüpi autodele - ülikallitele maasturitele.
Lugege viimaste riigikogu liikmete põhjendusi, miks nad rahva raha eest endale luksus maastureid liisivad ja siis veendute isegi, et Škodal midagi neile pakkuda pole :cool:


urmas66 - 28.09.15 10:33

Tegin siis nädalvahetusel natuke kruusateedel sõitu ja julgeks väita,et väga hea.Sport reziimis on lausa nauditav,aga naisel hakkas hirm ja sõitsime edasi drive asendis.Teelpüsivus ka kurvides ja lahtisel kruusal lausa suurepärane,kui arvestada,et all olid ju asfaldi rehvid.

E:Eile jäädes jälle pimeda peale sain veelkord tõestust,et kaugtuled on ikka kehvad.Vaja mingid lisad panna.
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.


rstdi - 28.09.15 12:44

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tegin siis nädalvahetusel natuke kruusateedel sõitu ja julgeks väita,et väga hea.Sport reziimis on lausa nauditav,aga naisel hakkas hirm ja sõitsime edasi drive asendis.Teelpüsivus ka kurvides ja lahtisel kruusal lausa suurepärane,kui arvestada,et all olid ju asfaldi rehvid.

E:Eile jäädes jälle pimeda peale sain veelkord tõestust,et kaugtuled on ikka kehvad.Vaja mingid lisad panna.
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.

Mis rehvid ja veljed sul all on? Kui 17/18'' lisavad ka kütusekulude natukene juurde.


urmas66 - 28.09.15 13:45

Standard veljed 17" ja rehv on Michelin Primacy3 225/50R17.Scoudile ongi ainult kaks velge pakkumises ja mõlemad üks ja sama mõõt.Talvekad panen küll plekkidele ja 205/60R16.
proovisõidu autol oli sama mõõt mis mul praegu all,aga ainult lamellid.


Ranx - 28.09.15 19:21

No need tänapäeva autod on elektroonika abil ikka vägagi ära kastreeritud ,et peab lausa juhm olema ,et auto käest ära läheks ;)


komtuur - 29.09.15 06:47

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.

Kaabli abil on võimalik panna see kompuuter näitama selliseid numbreid nagu meeldib ;) Vaevalt küll esindus oma proovisõidu autosid sedasi "täiustanud" on..
Pole ma veel ühelgi autol näinud, et sõidukompuuter näitaks tegelike kulunumbreid, ikka 0,5-1,5l vähem, kui päriselt ära kulub.


Enrico - 29.09.15 08:33

Škoda: petutarkvaraga on varustatud 1,2 miljonit autot

Huvitav, mida selle teadmisega pihta hakata? Anda kontsern kohtusse, et raha välja pressida nagu need siin? «Kiired ja vihased» staari Paul Walkeri tütar annab Porsche kohtusse


Ets - 29.09.15 09:13

urmas66 - kas võib olla, et hommikuti sõidad sa Scoudiga mööda Nõmme teed? Ühte pruuni Scouti olen mitmel korral märganud.


urmas66 - 29.09.15 09:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
urmas66 - kas võib olla, et hommikuti sõidad sa Scoudiga mööda Nõmme teed? Ühte pruuni Scouti olen mitmel korral märganud.


Täna sõitsin,aga tegelikult satun sinna väga harva.


urmas66 - 29.09.15 09:54

Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Škoda: petutarkvaraga on varustatud 1,2 miljonit autot

Huvitav, mida selle teadmisega pihta hakata? Anda kontsern kohtusse, et raha välja pressida nagu need siin? «Kiired ja vihased» staari Paul Walkeri tütar annab Porsche kohtusse


Ma just eile esitasin oma müügimehele,kes on ka tegelikult hea tuttav ja koolivend,küsimuse,et kas ka minu auto käib sinna alla?Lubas uurida,aga vastata ei osanud.


urmas66 - 06.10.15 08:11

Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.


Ets - 06.10.15 08:51

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.

Kiire rehkendus näitab, et ca kahe kuuga oled sõitnud 7000km, seega oletatavasti sõidad aastas ca 40000km. Oli sul mõttes ka bensukas, või päris veendunult diisel?


urmas66 - 06.10.15 09:42

Sõidan jah nii 40-43 tuh aastas.Bensukat ei kaalunud,sest sõidan palju maanteed ja maantee kulu nagu oleks -peaks olema väga öko sellel diislil.Lisaks ka see,et transpordi ettevõttel on diislil väga hea hind,palju parem kui bensul.


rstdi - 06.10.15 10:58

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.


Huvitav täiesti. Mul ka 135kw 4x4 (ja kuluandmed paberil peaaegu sama) ja kui ma sõidan 90-100ga siis käib see kulu ikka alla 4L ära. Käisin pühapäeval just ka Taalis autokrossi vaatamas, sinna minnes näitas 6l keskmiseks ja kui tagasi tulin siis tuli 5,2l (tempo sinna oli selline 100+ koguaeg GPS järgi) ca 300km vist tuli kokku siis.
Kui ma olen käinud Rakveres, siis ma ideaalis 110 alas saan ikka 6ga hakkama (ma sõidan kiiremini kui 110), kui korralik olla siis 5,2-5,3 pole mingi küsimus.
Linnas mina seda 5,6 küll ei suuda saavutada, tavaliselt ikka 7 kandis on see.
Kuid väga palju sõltub ikkagi ilmast ja teekattest. Pinnatud teel olen näinud kuni 1,5L rohkem sama kiirusega sõites.


stefan - 06.10.15 12:09

Selline Scout peaks valdavalt maanteesõidu puhul pikaajalise reaalse keskmisena ~6.5 liitriga per 100km hakkama saama küll. See et konkreetse masina puhul on kulu kolmandik liitrit suurem, või suurem võrreldes proovisõidu masinaga, võib vabalt olla mingites pisiasjades kinni.
Ma toon mõned oma tähelepanekud sarnase masinaga omast kogemusest (Passat Alltrack TDI, 177hp, 380Nm, EURO5, Scoudiga samad rehvimõõdud ja DSG), millel samuti enamuse kilomeetreid maanteel. Auto enda arvestuse järgi on suvel pikajaline keskmine paari paagitäie järel 6.4-6.5 ja selliseks ta jääbki. Kui ise arvutan üle, on tulemuseks tavaliselt ligi 7 l/100-le paagi täie kohta, nagu alt lingilt näha. Teisalt avastasin juhuslikult, et auto odomeeter eksib kilomeetrite arvestamisel, rohkem kui eales varem ühelgi masinal kogenud. Suurusjärk on selline: iga auto arvestatud 1000km kohta, on GPSi järgi läbitud 1040km ja seda tehasest tulnud velgedel/rehvidel. Kui ma seda korrektsiooni arvestan kütusekulu läbiarvutamisel, saan sarnased numbrid sellele, mida auto pardakompuuter pikaajalise keskmisena kuvab.
Järgmine faktor on rehvid, täpselt samas mõõdus erinevad rehvimudelid ei ole reaalsuses sugugi täpselt sama diameetriga. Enamgi veel, kasutasin talveratastena 225/50R17 asemel 215/60R16, rehvitootja sama. Arvestuse järgi peaks sellise vahetusega rehvi diameeter olema ligi 8mm suurem ja sellega talveks +4mm kliirensit, aga reaalsuses oli 215/60R16 läbimõõdult hoopis väiksem , auto madalam (ja hodomeeter valetas vähem :) ).
Veel tähelepanekuid: külma mootoriga maanteel sõitu alustades, kütuse hetkekulu normaalsele tasemele langemiseks kulub 2x enam kilomeetreid (~25km), võrreldes sama mootor ilma DSG ja nelikveota. Ehk siis mootoriõli ja jahutusvedelik on ammu normtemperatuuril, enne kui veel mõned muud sõlmed „soojaks“ saavad.
Kui paagitäis päeva-paariga ära kulutada, on pardakompuutri keskmine ja enda arvutuse tulemus lähedasemad, võrreldes näiteks olukorraga kus paak saab tühjaks 2 nädalaga, iga päev veidi sõites. Ehk siis auto näidiku kuvataval pikajalisel keskmisel tekivad külmkäivituste ja tühikäigul töötamiste tõttu väikesed vead ja ümmardamised, mis summeritakse vist pigem ilusama näidu suunas.
Scout tüüpi universaalid on reaalses elus oma plastikust tiivalaiendite ja veidi kõrgemal istuva kere tõttu kütusekulu mõttes vastutuulele tundlikumad. Kahjuks allatuult sõites kulu nii palju väiksem pole kui vastu tuult suurem :)
Need tehase keskmised, mis on kuskil stendil iganenud stsenaariumi järgi mõõdetud ja välja arvutatud, ei arvesta paljusid reaalsel maantekasutusel mõjuvaid takistusi.
Lohutuseks võib öelda, et 4x4 TSI puhul paistavad olema keskmise kulu käärid lubatu ja tegelikkuse vahel veel suuremad.


urmas66 - 06.10.15 12:34

Mulle tundub,et minu eelmine auto ,Volvo XC90 2,4 D5,oli maanteel sama öko(ka peale 400000km läbimist) ,kui see auto.Selles suhtes nagu kerge pettumus,aga kuna üld keskmine on ikka ligi 2L väiksem,kui volvol ja auto ju igati hea,siis pole nagu mõtet väga viriseda ka. Lihtsalt müüja lubatud kütusekulu andmed ei ole,vähemalt minu auto puhul,adekvaatsed ühegi nurga pealt.


urmas66 - 07.10.15 12:58

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Selline Scout peaks valdavalt maanteesõidu puhul pikaajalise reaalse keskmisena ~6.5 liitriga per 100km hakkama saama küll. See et konkreetse masina puhul on kulu kolmandik liitrit suurem, või suurem võrreldes proovisõidu masinaga, võib vabalt olla mingites pisiasjades kinni.
Ma toon mõned oma tähelepanekud sarnase masinaga omast kogemusest (Passat Alltrack TDI, 177hp, 380Nm, EURO5, Scoudiga samad rehvimõõdud ja DSG)...


Ma arvan,et siin võibki olla tegu selle tarkvaraga,millega VW vahele võeti.Proovikas oli euro5 ja sellega ma paugutasin ikka südamest umbes 300km-t Harjumaa erinevaid teid.See oli aprillis.Keskmiseks sain 5,3.Tagasi Laagri esindusse sõitsin mööda pärnu mnt-d Kernust ja siis näitas kompuuter ,isegi suht tugeva vaskult puhuva tuulega, hetkekuluks keskmiselt 3,5-4.5, kiirus oli pandud piloodiga täpselt 100 peale.Autol olid all lamell rehvid,mis võiks ka natuke lisa anda.
Ma pole oma autoga sellisid numbreid isegi täpselt 90-ga sõites näinud.Üldiselt jookseb see number ikka 6-e ümbruses.
Minu auto kulu oleks ilmselt veel suurem,kui mul poleks koduteel 60-e ala,kus ma sõidan piloodiga 70-ga ,12km igapäev ja siis on auto tõesti öko.Sama teen ka Järvevanal liikudes ehk kokku nii 20-22km öko sõitu päevas.Kui seda poleks, näitaks keskmiseks ilmselt veel rohkem.


Ranx - 07.10.15 15:25

Auto kütusekulu saab kontrolli alla ,kui see maja ette seisma jätta ;)


reverse - 08.10.15 06:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Auto kütusekulu saab kontrolli alla ,kui see maja ette seisma jätta ;)


Ei pruugi, kui tulevad Vovka ja Danil õhtuhämaruses, kanistriga..:D


skopid - 09.10.15 16:07

Kuidas teistel octavia sõitjatel kütusekuluga? Mingi hetk 10 000 - 15 000 km läbides küttekulu ei hakanud vähenema?

Küll bensiinimootoriga rapid, kuid umbes 15 000 km läbides oli võimalik maanteel väiksemaid kulunumbreid näha kui algselt.


Ranx - 10.10.15 17:25

No lugedes neid teemasid jääb mulje ,et paljud on endale auto ostnud eesmärgiga mingit kütusekulu rekordit teha ;)
Auto eesmärk on ikka ühest punktist teise sõitmine ,siis kas mugavalt ,või vähem mugavalt .
Kes kütust kulutada ei soovi ,oleks pidanud õigel ajal elektri auto ostma (kui toetusi jagati) ;)


reverse - 12.10.15 07:13

Tsitaat:
Algselt postitas: skopid
Kuidas teistel octavia sõitjatel kütusekuluga? Mingi hetk 10 000 - 15 000 km läbides küttekulu ei hakanud vähenema?

Küll bensiinimootoriga rapid, kuid umbes 15 000 km läbides oli võimalik maanteel väiksemaid kulunumbreid näha kui algselt.


Patune diisel ja kütusekulu kukkus ca 10k peal. Peale seda on püsinud stabbilselt madalana. Vä need paagitäied, kui olen Eestis käinud. Siin ikka liitri jagu juures alati.


urmas66 - 12.10.15 12:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
No lugedes neid teemasid jääb mulje ,et paljud on endale auto ostnud eesmärgiga mingit kütusekulu rekordit teha ;)
Auto eesmärk on ikka ühest punktist teise sõitmine ,siis kas mugavalt ,või vähem mugavalt .
Kes kütust kulutada ei soovi ,oleks pidanud õigel ajal elektri auto ostma (kui toetusi jagati) ;)


Asi pole selles,et oleks konkreetselt ainult küttekulu arvestades selle auto ostnud,aga ostes midagi on ju sellel kaubal(antud juhul autol) mingid omadused,mida müüja on välja reklaaminud ja ka pakkumise teinud.Kui nüüd asi ei vasta pakkutule kuni 1/3 ulatuses,oleks nagu põhjust viriseda küll.


urmas66 - 12.10.15 13:05

Käisin nädalavahetusel Saaremaal rallit vaatamas ja seoses sellega sai ka autot sihtotstarbeliselt sõidutatud.Kuna talv hakkab lähenema ja kodus oli juba mitmel hommikul -5 ning tee härmas, panin alla talvekad-lamellid.
Talvekad panin kitsamad ja väiksema veljega, 205/60R16.Rehvid on GY Ultra Grip Ice 2.
Rehvid on asfaldil väga vaiksed ja lisaks oli ka üllatus see,et küttekulu on kohe jupike väiksem.Saaremaal käimisega langes üldkeskmine 0.5l ja viimase tankimise keskmist näitab 5,5l/100.
Ma pole enne selliseid numbreid sellel autol näinud.Läbisõit täna veidi alla 8000.
Sõitsin püsivalt spido järgi 100 ja veidi peale(möödasõitudel kohati ka kuni 140-150) ning kruusateedel sai vahepeal pikalt sport reziimis lastud :D,sest nii peab auto end kuival ja veidi libedal kruusal paremini teel.
Üldse oli kruusal sõit üks suur nauding,auto on ikka väga hea pidamise ja juhitavusega.
Väga meeldis ka veojõu kontrolli töö,st et peab ikka suht põhja vajutama,et kohalt minnes tuled vilkuma saaks.Kui Volvoga sõites ma lülitasin veojõu kontrolli kogu aeg välja, nii talvel libedaga kui ka kruusal sõites,siis sellel autol seda vajadust ei tundnudki.
Ma juba lausa ootan lund ja talve.:D


J2T - 12.10.15 16:34

Täna just lugesin, ei tule lund ega talve. :P


urmas66 - 14.11.15 21:39

Sai veelkord täna pikem sõit tehtud ja jäin pimeda peale.Sõitsin pimedas a“250km osa sellest tugeva vihmaga.Ja asi lõplikult selge,et kaugtuled on kehvad.Eriti vihmaga.
Lähituled on ok,aga kaugtuledel on tulede valgustus kaugus ikka kehv.Kõige rohkem häiris see,et nina esine on liialt valge ja see teeb kaugemale vaatamise veel kehvemaks.
Tegemist siis bi-xenon tuledega.Lisakaugtuled on hädavajalikud,et pimedas saaks kiiresti ja turvaliselt sõita.


tanelv - 15.11.15 09:59

Mul just vastupidine tunne. Lähitulede vihk lõpeb liiga vara. Kaugtuled väga head. Käisin ka hiljuti hoolduses, mille käigus ka tulesid reguleeriti.


urmas66 - 15.11.15 18:46

Mul näitavad lähid just parajale kaugusele,siis äkki kaugtuled näitavad liiga taevasse?Liiklusmärgid ja helkurpostid on küll kaugel helendavad,aga tuled teed ei valgusta.Samas kui ma keeraks tulesid maha ,siis hakkaks lähid jälle liiga lähedale näitama.
Bi-xenoniga see viga ju on,et eraldi neid ei regulli.Mõtlesin ise ka neid veidi maha keerata,et äkki saab siis parem.
Volvol olid lisaks xenonile ka halogeen H7.Kui lülitasid kaugtuledele,siis süttisid halogeenid lisaks xenonitele ja keeras ka xenonid üles.Ja tee sai peale seda ikka väga valgeks.Kasutasin seal Osrami Nightbraker pirne.


Tanel_P - 16.11.15 13:45

Mina olen OIII ksenoonidega väga rahul ikka - üparimad, millega olen kokku puutunud siiani.


urmas66 - 17.11.15 11:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Mina olen OIII ksenoonidega väga rahul ikka - üparimad, millega olen kokku puutunud siiani.


Aga millega sa võrdled?Kindlasti on kehvemaid olemas,aga ma neid parimateks ei julgeks pidada.Täna keeran veits alla ja andsin hinnapäringu Hella DE xenon tuledele.Vaatame,mis hinna saab,siis otsustab edasi.Need saab stange serva alla ära peita,ei jää silma riivama.


Ranx - 17.11.15 21:22

Mu audi bixenonid olid ikka seasilmad ,võrreldes octavia bixenonitega .
Ja mu praeguse audi xenon esitulesid võiks võrrelda octavia laevalgustusega ;)


urmas66 - 18.11.15 13:02

No ma ei tea,aga Volvo xenonid olid nende Škoda bi-xenonitega võrreldes,nagu oleks lisatuled(prožed)autol olnud.Meil veel olemas üks vana Mondeo 98`,millel põleb 4xH7 ,kui täied peal ja need annavad ka ikka head valgust.
Eile tegin nö tulede teste eri seadetes ja ei anna sealt kuidagi rohkem välja.Nii kui paar kraadi alla keerad,nii ei näita enam lähid ja kaugtuled ei lähe paremaks.Kui üles keerad,siis ilmselt lähid pimestavad vastutulijaid(tee on küll valge) ja kaugtuled näitavad puulatvasid,aga eemal on tee ikka hämar.
Minu auto tuled näitavad umbes 70-100m vähem kui vana Mondeo omad.Mondeo on tegelikult väga korras ja tuled tal ka nagu uued veel.Seal sees Osrami Nightbrakerid.
Tütre Focus 2007-l on halogeenidega täistuled paremad,lähid veidi lahjemad.Väimehe Hundai i40-l 2013 on kaugtuled veel kehvemad kui minu autol.Seal xenon+halogeen.
Hella DE seeria xenonid läheks maksma ligi 400+km.Pole just vähe.peab otsustama,mis teha.
http://hella.ee/index.php?page=134&
Teine variant on panna numbrialuse külge mingid halogeenid,aga ei tahaks auto välimust eriti rikkuda,samas hind pea 4 korda väiksem.


Ets - 18.11.15 13:50

See xenonide valguse arutelu on seepärast huvitav, et kõik oleneb millega võrrelda. St mis oli eelmine auto. Ehk inimese silm harjub keskpärase või väga hea valgusega, ja kui nüüd uuel autol on paremad, siis ongi jälle väga hea. Seega võib tegemist olla täpselt sama tulega (valgusega), üks mees ütleb, et supper hea, teine ütleb, et ei näe sõita.... sama arutelu võib olla ka vabalt autode piduritega jne.


urmas66 - 18.11.15 15:00

Mul silmanägemine üle keskmise hea ja tahaks,et ka tuled näitaks sama kaugele kui näen.Naine mul lühinägelik ja sõidab prillidega,aga ka tema jaoks on minu auto kaugtuled liiga lahjad.
Ja tegelikult ongi see halb,et autol on ninaesine lähidega valgustatud.Volvol keeras lähituled üles,kui täite peale vahetasid,aga Škodal tõstab vist ainult mingi klapi üles ja tuli hakkab kaugemale näitama,aga lähitule vihk jääb samasse asendisse.


urmas66 - 19.11.15 12:26

Tellisin Hella DE xenon kaugtuled ära.Sain veel veits hinda alla ka.Kahjuks tellimis aeg 3 nädalat.
Otsustasin nende kasuks,sest saab stange alla võre sisse ära mahutada.Stange peale ei saa sellele autole suurt midagi panna,sest stange on ainult paar senti iluvõrest ees pool.Ja see rikuks ilmselt auto välimust liialt ning automaatpesulas käimine muutuks ka problemaatiliseks.
Paigalduseks väidavad Laagri Škodas ,et läheb terve päev.
Originaal lülitit keskonsooli ei saa panna,sest pole sellist eraldi olemas,peaks kõik uued terve rivi ostma,sinna keskele käigukangi ette,kus just kui 2 tühja kohta olemas on.


CH4 - 19.11.15 15:43

Kui viitsimist on, siis tee paar pilti ka tulede võimekusest enne ja pärast. Soovitavalt pimedas (aga seda on enamus praegusest päevast :) ) kuskil metsavahe teel, siis on puude järgi hea kaugust hinnata. Fotokas manuaal reziimi, iso, säri ja ava paika ja tuld. Pärast koos Hellaga samas kohas, sama iso, säri ja avaga. Oleks täitsa huvitav neid pilte vaadata ja võrrelda.
Ise tulede üle ei kurda. Enamus minu sõite on sellistel teedel ja kellaaegadel, et kaugtulesid enivei ei saa kasutada või kui saab, siis väga lühikest aega ja seetõttu ei viitsi neid sisse-välja plõksida.


urmas66 - 19.11.15 18:34

Eks nii kuu aja pärast saan pilti teha.Ma sõidan iga päev 12km maanteed,kus ka peale autode igasugu asju ja tegelasi liigub.Praegu on veel hommikul valge,aga kohe on nii tööle minnes ,kui tulles pime.Ja seda ikka üsna mitu kuud.


Ranx - 19.11.15 20:02

Ja kuskohta sa need tuled autol paigaldad ?


urmas66 - 19.11.15 22:31

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ja kuskohta sa need tuled autol paigaldad ?


Stange alla võre sisse.Kaalusin ka nö numbri aluse varianti,aga sellel autol pole ju eenduvat stanget.Seal jäävad nad auto gabariidist ettepoole välja ja saaksid ilmselt viga.Eks oleks parem kui veits kõrgemal oleks,aga mujale ei anna panna,et muud elu segama ei jääks.Jäävad veidi kõrgemale kui udukad ja madalamale kui suured tuled.


urmas66 - 22.11.15 11:24

Eile siis sai ka libedat ja lund esmakordselt kogetud.Panin talvekateks alla Good Year Ultragrip Ice2 lamellid ,205/60R16 plekk velgedel.Ja väga hea,et ei pannud 225 või 215 laiusega rehve,nagu esindusest soovitati.Auto on ju suht kerge ja laiema rehviga oleks olnud väga kehv paksus lörtsis liikuda, nagu eile vastu ööd oli Harjumaa maanteedel.
Neid rehve kasutan esmakordselt ja kokkuvõtteks võin öelda,et super pidamine.Märjal asfaldil olin neid juba mõnda aega kasutanud ja ka siin olid nad igati head.Eriti hea oli rehvi müra puudumine.Võimsalt hämmastas pidamine lumisel teel,järsul pidurdamisel.ABS-i töölerakendumist ei toimunud kordagi.
Vedamisel sai muidugi tuled vilkuma(on ju võimsust ka,mis seda teeb),seda siiski kui ikka vajutasid.Rahulikul kulgemisel oli pidamine igati super.
Mina muidugi rahulikuks ei suutnud jääda,sest lihtsalt lahe oli täiega panna.Sellleks oli parim variant veojõu kontroll välja ja sport režiim käiguvahetuseks.
Selle auto 4 vedu töötab lausa ideaalselt.Kordagi ei jäänud tunnet,et midagi on puudu.Möödasõidud läbi paksude lörtsi vaalude,sujusid mängleva kergusega ja kordagi ei tekkinud tunnet,et kontroll auto üle oleks nö piiri peal.
Männiku teelt Tallinna ringteele(Pärnu mnt poole) minnes olid kurvid mõnusalt lumised ja seal sai nö pidamise piiri kombitud,aga umbes 80-ga seda läbides ei olnud probleemi.Pidamise piir oli ilmselgelt kaugemal.Rohkem ka ei julgenud vajutada ,sest mingil hetkel oleks gravitatsioon äkki sekkunud ja mind kraavi libistanud.
Muidugi nö tavarežiimis käiguvahetusega oli paksus lumes natuke nagu imelik,sest kui vedu kergem,siis logistas liiga madalatel pööretel ja nö jõupuuduses vahetas vahel imelikult äkki alla.
Mina kasutasin maanteel sellist varianti,et sees oli sport reziim ja sirgel panin püsika sisse,see tõmbas pöörded kohe tagasi tavareziimi,aga nii kui gaasi vajutada oli kohe kõik sport reziimi mõnud saadaval.
Ühesõnaga ainult positiivsed emotsioonid.:D:D:D:D


J2T - 22.11.15 18:35

Männikul proovimiseks on enne korraliku külma vaja :D


urmas66 - 05.12.15 10:23

Esimene hooldus-õlivahetus 15000km tehtud.
Lisaks tehti korda see vasaku tule metsa keeramine,teatud kiirustel.Vasak juhi aken ei töötanud mingist hetkest enam ühest vajutusest,vaid pidi nuppu all hoidma.Nüüd korras.Mingi softi uuendus tehti ka ilmselt,sest raadio näitab nüüd jaamade logosid(mis pimedas polegi nii väga hea,sest suht heledad need logod).Salongi filtri lasin ka ära vahetada sõefiltriks.
Muud asjad olid nagu korras ja pole probleeme.
Kokku läks mingi 200+€.
Käisin Laagri esinduses ja meeldivaks boonuseks oli korralik autopesu ja salongi puhastus.
Järgmine nädal lasen seal samas ka lisakaugtuled külge kruvida,pidi minema nii 5-6 tundi tööd.
Lähevad siis sellised tuled sain kätte 450-ga koos km-ga
http://www.rallylights.com/media/catalog/product/cache/1/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/0/0/008390801-pri.png
Elektrik käis väljas ja rääkisime sellest paigaldusest,ning nagu välja tuli, on lisatulede paigaldusi nende bi-xenonitega üsna tihti vaja teha.

Lõpuks õnnestus ka teema esimesele postile lisada auto pildid,mida ma olin kogematta kuidagi googles ära lukustanud,et ei saanud neid jagada.


Tiitk - 05.12.15 19:42

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tellisin Hella DE xenon kaugtuled ära.Sain veel veits hinda alla ka.Kahjuks tellimis aeg 3 nädalat.
Otsustasin nende kasuks,sest saab stange alla võre sisse ära mahutada.Stange peale ei saa sellele autole suurt midagi panna,sest stange on ainult paar senti iluvõrest ees pool.Ja see rikuks ilmselt auto välimust liialt ning automaatpesulas käimine muutuks ka problemaatiliseks.
Paigalduseks väidavad Laagri Škodas ,et läheb terve päev.
Originaal lülitit keskonsooli ei saa panna,sest pole sellist eraldi olemas,peaks kõik uued terve rivi ostma,sinna keskele käigukangi ette,kus just kui 2 tühja kohta olemas on.

Milleks lüliti? Põlevad ju koos originaalidega või sain valesti aru?


J2T - 05.12.15 22:59

Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


M.Jaaska - 06.12.15 02:23

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


Sooviks viidet seadusele.


Tiitk - 06.12.15 07:35

Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


Sooviks viidet seadusele.

Seaduses ei ole sellist nõuet. Nii-öelda "vanast rasvast" seda ikka praktiseeritakse. Loe lõpuosa.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?q=lisakaugtuled&s1=1&un=&fid=0&make=0&s2=1&s3=1&s5=0&s4=0& ;l=100&tid=138013#1297041


urmas66 - 06.12.15 08:56

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


On jah ja seda juba aastast 96 ,kui mälu ei peta.Kui tuled sisselülitatud,siis peab põlema märgutuli,aga selleks kõlbab ka lüliti sees olev tuluke.Lüliti on kindlalt nõutud ja tegelikult ka omale vajalik.Ega siis kogu aeg ka lisakatega ei ole vaja sõita.
Mul läheb käiku selle Hella komplektiga koos olev lüliti,mis on selline roheliselt põlev klahv lüliti.Panen(lasen panna) ta roolist vasakule allapoole,nii et silma ei riivaks.
peab jälgima ka referentsi arvu,mis praegu on vist 100,aga oli enne 75.
Veokaltel on meil ühendatud nii,et lisatuledele ümberlülitades süttivad lisatuled lisaks lähituledele,siis saab referents olla ka lisatuledel maksimaalne.Ehk siis lisatuled referentsiga kokku kuni 100.See asi on ÜV igati seaduslik.Volvo veokatel on see lisatulede väljavõte ja lülitus tegelikult juba tehasest olemas.Korraga võib põleda kuni 4 kaugtuld.Vahet pole on need siis lisatuled või autotuled.Ja ümberlülitus peab toimuma ainult auto originaal ümberlülitusega,muud variandid ei ole lubatud.


Tiitk - 06.12.15 12:03

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


On jah ja seda juba aastast 96 ,kui mälu ei peta.Kui tuled sisselülitatud,siis peab põlema märgutuli,aga selleks kõlbab ka lüliti sees olev tuluke.Lüliti on kindlalt nõutud ja tegelikult ka omale vajalik.


Et keegi kolmas valesti aru ei saaks-
summaarse referentsiga kuni 100 EI OLE eraldi lüliti kohustuslik.


urmas66 - 07.12.15 14:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Tiitk
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


On jah ja seda juba aastast 96 ,kui mälu ei peta.Kui tuled sisselülitatud,siis peab põlema märgutuli,aga selleks kõlbab ka lüliti sees olev tuluke.Lüliti on kindlalt nõutud ja tegelikult ka omale vajalik.


Et keegi kolmas valesti aru ei saaks-
summaarse referentsiga kuni 100 EI OLE eraldi lüliti kohustuslik.


Praegune kirjutis seaduses on jah suht segane ja ei ole otseselt välja toodud,et lüliti peab olema,aga samas ka kirjutatud ,et kaks paari kaugtulesid võivad põleda eraldi.Eraldi ei saa ilma lülitita.Või saab?Samas sõidan ka välismaal ja ei tea kus keegi mida nõuab.
Vahet pole,kuidas need seal paberil asjast aru saavad,aga mina panen lüliti,sest see on vajalik mõnedes ilmastiku tingimustes nagu näiteks udu ja tihe lumesadu.


Tiitk - 07.12.15 19:38

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: Tiitk
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lüliti on nõutud ja tuluke ka.


On jah ja seda juba aastast 96 ,kui mälu ei peta.Kui tuled sisselülitatud,siis peab põlema märgutuli,aga selleks kõlbab ka lüliti sees olev tuluke.Lüliti on kindlalt nõutud ja tegelikult ka omale vajalik.


Et keegi kolmas valesti aru ei saaks-
summaarse referentsiga kuni 100 EI OLE eraldi lüliti kohustuslik.


Praegune kirjutis seaduses on jah suht segane ja ei ole otseselt välja toodud,et lüliti peab olema,aga samas ka kirjutatud ,et kaks paari kaugtulesid võivad põleda eraldi.Eraldi ei saa ilma lülitita.Või saab?Samas sõidan ka välismaal ja ei tea kus keegi mida nõuab.
Vahet pole,kuidas need seal paberil asjast aru saavad,aga mina panen lüliti,sest see on vajalik mõnedes ilmastiku tingimustes nagu näiteks udu ja tihe lumesadu.


Kui ise soovid- loomulikult. Eelnevast jutust jäi mulje, et originaali kaugtuled on väga kehvad ja (edasine on minu arvamus) vaevalt need Hella nupud üksi oluliselt paremad on.


J2T - 07.12.15 19:44

Kas mitte lisa täistuled ei tohi süttida ilma auto enda täistuledeta?


M.Jaaska - 08.12.15 00:49

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Kas mitte lisa täistuled ei tohi süttida ilma auto enda täistuledeta?

Tohivad, kui armatuuris põleb kaugtule lamp.


urmas66 - 08.12.15 11:10

Tsitaat:

Kui ise soovid- loomulikult. Eelnevast jutust jäi mulje, et originaali kaugtuled on väga kehvad ja (edasine on minu arvamus) vaevalt need Hella nupud üksi oluliselt paremad on.


No kui nüüd otse välja öelda,siis sel autol ju kaugtulesid,kui selliseid eraldi pole olemaski.On lähituli(bi-xenon),mille kate tõuseb üles ja siis tuli näitab natuke kõrgemale.
Kus juures valgustab igasugu viitasid ja muud mudru üsna kaugelt,aga teed valgustab ikka max 150m.Normaalne oleks vähemalt 200-250m ja hea oleks 300m.
Reedel hoolduses regulliti ju ka,aga abi sellest suurt polnud.Pigem on nüüd lähid liiga lähedale suunatud.


urmas66 - 08.12.15 11:16

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Kas mitte lisa täistuled ei tohi süttida ilma auto enda täistuledeta?


Nad peavad süttima-kustuma auto originaal ümberlülitist.Lisa lülitiga võib panna lisatuled ka nii põlema,et põlevad lähid ja lisa kaugtuled.Selle variandiga saab 37,5 referentsiga lisatulesid legaalselt kasutada,kui koos originaal tuledega läheb ref arv üle 100.


urmas66 - 09.12.15 21:00

Lisatuled paigaldatud.Nüüd ikka hoopis teine asi.Elul on ka pimedal ajal värvid,tuleb nüüd välja.
Tuled lasin panna alumise võre taha ja jäid nii,et eemalt ei paista väljagi,sest võresse auke ei tehtud.Samas valguse laseb läbi.Sai proovitud võrega ja ilma ning vahet polnud,valgus jõudis teele sama hästi.
Lüliti pandi vaskul oleva sahtli serva alla ehk pole midagi näha,ainult väljalülitamiseks peab kaane lahti tegema.
Teen mõnel õhtul ka mõned pildid ja panen siia üles.Täna ei viitsinud telefoniga tegema hakata.


urmas66 - 10.12.15 10:08

Tuled siis selle alumise võre taga


ja lüliti pandi siia


https://lh4.googleusercontent.com/-HyUCrBLnA1A/VmlCD4QTS8I/AAAAAAAAFlE/WJEj4utfKm8/w1538-h865-no/IMG_20151210_104205405.jpg


viiking - 10.12.15 19:34

Kas teesoppa ei korja seal klaasidele peale?


urmas66 - 11.12.15 09:40

Eks nad kindlasti lähevad,aga kui oleks kõrgemal läheks ju ka täpselt sama moodi.Peab lihtsalt aegajalt puhastama.Seal need augud võre sees suht suured ja tuled väikesed,nii et pole üldse probleem.Xenon ei lähe nii kuumaks kui halogeen ja seega ei kõrveta seda mustust sinna väga kõvasti kinni ka.Paberi või lapiga pääseb puhastama vabalt.


urmas66 - 15.12.15 19:11

Mõned pildid siis valgusest lisatuledega ja ilma.Vahe on silmaga tunduvalt suurem,kui kaamerasse võttes pildilt näha.Võetud telefoniga,sest suure kaamera kaasavõtmine unub pidevalt ära.Lisatuled on ka kindlasti mustad mingil määral,sest sõidetud tänase ligase ilmaga umbes 200km.

Lähituled
https://lh4.googleusercontent.com/-1goohLfC30w/VnBVe2AsEfI/AAAAAAAAFqE/RHjRNSnJXz8/w1026-h577-no/IMG_20151215_184554991.jpg

Originaal kaugtuled
https://lh6.googleusercontent.com/-MY2jcA9G-vE/VnBVe5RbtOI/AAAAAAAAFqE/c4K9d2yt2gE/w1026-h577-no/IMG_20151215_184544904.jpg

Ja lisatuledega
https://lh4.googleusercontent.com/-As9n8O_S6k8/VnBVe8WgdhI/AAAAAAAAFqE/Tr_OB3jJkfw/w1026-h577-no/IMG_20151215_184533109.jpg


SiimSa - 15.12.15 19:18

Mis see kaugjuhtimisega lisasoojendus endast kujutab?


urmas66 - 15.12.15 20:07

Tsitaat:
Algselt postitas: SiimSa
Mis see kaugjuhtimisega lisasoojendus endast kujutab?


Ilmselt Webasto(pole küll täpsemalt uurinud, äkki on Ebespähcer)auto kütusel töötav soojendus.Saab programmeerida erinevateks aegadeks ja nädalapäevadeks või lülitad toas olles puldiga sisse.Võid ka poodi minnes sisse lülitada kui lund sajab ja tulles on auto aknad puhtad,ning salong soe.Kasutan tegelikult puldi varianti kõige rohkem,sest pult võtab igalt poolt,kus olen siiani proovinud.Hommikul kui tõusen ja kohvi võtma hakkan vajutan nuppu,ning kui umbes 40min pärast väljun on auto soe,aknad puhtad ja võib kohe sõita.Ilmselt hoiad sellega ka mingil määral mootorit,kuna soe mootor kulub vähem ja ka sooja mootori küttekulu on väiksem.Kui aga pole seda eenne sõitu sisse lülitanud,siis istudes külma autosse hakkab ta peale käivitamist kohe tööle,ning auto läheb paari km läbimise järel juba üsna soojaks.
Kui oled korra proovinud,siis ilma enam ei oska eladagi.
http://www.webasto.com/ee/turud-ja-tooted/soiduautod/
http://soeauto.ee/kaubamark/eberspacher/


SiimSa - 15.12.15 20:25

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: SiimSa
Mis see kaugjuhtimisega lisasoojendus endast kujutab?


Ilmselt Webasto(pole küll täpsemalt uurinud, äkki on Ebespähcer)auto kütusel töötav soojendus.Saab programmeerida erinevateks aegadeks ja nädalapäevadeks või lülitad toas olles puldiga sisse.Võid ka poodi minnes sisse lülitada kui lund sajab ja tulles on auto aknad puhtad,ning salong soe.Kasutan tegelikult puldi varianti kõige rohkem,sest pult võtab igalt poolt,kus olen siiani proovinud.Hommikul kui tõusen ja kohvi võtma hakkan vajutan nuppu,ning kui umbes 40min pärast väljun on auto soe,aknad puhtad ja võib kohe sõita.Ilmselt hoiad sellega ka mingil määral mootorit,kuna soe mootor kulub vähem ja ka sooja mootori küttekulu on väiksem.Kui aga pole seda eenne sõitu sisse lülitanud,siis istudes külma autosse hakkab ta peale käivitamist kohe tööle,ning auto läheb paari km läbimise järel juba üsna soojaks.
Kui oled korra proovinud,siis ilma enam ei oska eladagi.
http://www.webasto.com/ee/turud-ja-tooted/soiduautod/
http://soeauto.ee/kaubamark/eberspacher/

Tundub väga hea lisa olevat. Kas see ongi see sama lisa, mida pakutakse 990€ eest lisavarustusena? Vähemalt uue Superbi hinnakirjas on see sellise hinnaga ja nimetuseks on kaugjuhtimisega seisuküte.


Ranx - 15.12.15 21:28

Seda seisusoojendit saab puldist vajutades aktiveerida (umbes 800mkauguselt),samas saab seda aktiveerida autos olevast nupust ,ning eelseadistada päevade ja kellaaegadega auto menüüst.
Jahedate ilmadega alates umbes+7 lülitub ta sisse koos auto käivitamisega .
Auto menüüst saad ise sättida ,kui pikaks ajaks soojendust soovid ,ning suvel on võimalik seda sama kasutada auto jahutamiseks/ventileerimiseks.
Talvel külmaga toast nuppu vajutades umbes 20 minutiga mootor/salong soe ja klaasid puhtad.
Seda peab ise kogema !


urmas66 - 16.12.15 08:47

See on jah see sama lisa mida pakutakse.Mul läks auto ooteaeg ka paar kuud pikemaks,sest tahtsin kindlalt seda saada,kuna eelmisel autol oli.Ilma selleta autosid oli nö olemas,aga sellega polnud.Ja nagu Ranx veel,lisas,siis see ventileerimise teema suvel on ka jumala vinge asi.Seal menüüs on tõesti valikuid seinast seina,igale naitsele.


jk - 16.12.15 08:59

Ülemistelt piltidelt paistab et need lisa kaugtuled tekitavad juhi nina alla väga ereda laigu - kas neid nii ei saa timmida, et nad ikka vaid kaugele näitavad?


jaagok - 16.12.15 12:34

Mulle tundub ka, et tekitavad sama efekti, mis udutuled ehk valgustavad ninaesise üle ja see pärsib kaugele nägemist ehk kokkuvõttes on hoopiski halvem nähtavus. Aga ilmselt pildi pealt ei saa lihtsalt õiget efekti.


urmas66 - 16.12.15 13:11

Tsitaat:
Algselt postitas: jaagok
Mulle tundub ka, et tekitavad sama efekti, mis udutuled ehk valgustavad ninaesise üle ja see pärsib kaugele nägemist ehk kokkuvõttes on hoopiski halvem nähtavus. Aga ilmselt pildi pealt ei saa lihtsalt õiget efekti.


See on seal lume peal veidi petlik.Vaata parem kauguses olevaid puid ja vahe on seal nähtavam.Laik nina ees ei ole asfaldil üldse segav.Kaamera tegelikult võimendab seda.


J2T - 16.12.15 21:12

Mida madalamal täistuled on, seda vähem kasu neist on. (miks muidu suurtel masinatel täistuled kabiini katusel) '
Udutulesid lisavalgustusena kasutamine näitab hoopis muud...:P


urmas66 - 17.12.15 09:01

Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Mida madalamal täistuled on, seda vähem kasu neist on. (miks muidu suurtel masinatel täistuled kabiini katusel) '
Udutulesid lisavalgustusena kasutamine näitab hoopis muud...:P


Olles ise ikka üle 10 aasta omal ajal suurega sõitnud,siis võin öelda,et need katuse tuled ei ole alati parim lahendus.Minul oli 4 lisatud,millest 2 katusel ja 2 stange ,sees udukate kohapeal.Udud olid suurte tulede sees.Olenevalt ilmast ja teeoludest kasutasin nii ühte kui teist eraldi,aga vahel ka koos.
Loomulikult oleks ka Škodal pannud tuled kõrgemale,kui oleks saanud,aga pole kuhu panna.Ülemist võret ei tahtud retsima hakata ja see oleks kole ka jäänud.Stanget mille peale panna polnud.
Valisin omast arust parima lahenduse,et oleks valgust rohkem ja ei rikuks auto välimust.
Välimus jäi samaks ja valgust sai rohkem.Mina olen rahul.
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


mihkelt - 17.12.15 12:46

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


urmas66 - 17.12.15 15:11

Tsitaat:
Algselt postitas: mihkelt
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


Kui vastutulija arvab,et on mõistlik nii sõita võin mina ka täitega sõita.
Ise vahetan alati ümber,aga kui ei vahetata,siis ei vaheta mina ka.Kui sind ei sega,milles siis probleem.
Mind küll häirib,eriti kurvides,kus see on ka tegeliklult liiklusseadusega keelatud.


mihkelt - 17.12.15 16:28

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: mihkelt
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


Kui vastutulija arvab,et on mõistlik nii sõita võin mina ka täitega sõita.
Ise vahetan alati ümber,aga kui ei vahetata,siis ei vaheta mina ka.Kui sind ei sega,milles siis probleem.
Mind küll häirib,eriti kurvides,kus see on ka tegeliklult liiklusseadusega keelatud.


Hehe, aga samas sa paned täistuled peale koos lisatuledega, kuigi pead piisavaks lähituledega sõitmist. See pole üldse pahatahtlik, eksole....

Vähemalt Eestis kehtivas liiklusseaduses pole seda niimoodi otsesõnu öeldud ning kehtib sama reegel nagu ka sirgel teel...


urmas66 - 17.12.15 19:16

Minu auto kaugtuled koos lisatuledega jäävad valgustugevuselt alla lubatud piiride ehk ref kokku alla 100.Lisad on ref 17,5 ,auto originaale ei tea(ei viitsi vaatama ka minna),aga vaevalt need üle 25 on,pigem 20 ehk kokku tunduvalt vähem kui lubatud.
Mina vahetan alati pigem kaugemalt tuled ära kui viimasel sekundil.Kui vatutulija ei vaheta,tõmban ka uuesti kaugtuled peale.Ma ei ole kiuslik,aga ei lase ka endale ära panna.
Mul silmanägemine väga hea ja üldjuhul on meie 4 realistel ka lähituledega piisavalt hästi kõik näha,sest ka vastutuleva auto lähituled valgustavad ju kahe auto vahelist ala..Pigem on kehva siis kui mõlemad ullikesed kaugtuledega üksteis pimestavad.
Seaduses on selgelt öeldu,et ei tohi pimestada teisi juhte.Kui mind pimestab,siis ühekorra vilksan ja kui ei reageeri,siis nagu küla koerale,nii koer külale.


markus - 17.12.15 19:39

On 2 erinevat asja, pimestamine ja häirimine. Häirimise all pean silmas seda, et sa märkad vastutulija täistulesid ja silmanurgas ka natuke ehk häirib, aga kui sa vaatad oma sõidujoont ning ei hakka vastutulija tulesid vahtima, siis ei pimesta kah. Mul on küll omal mingi loll refleks vahtida vastutulijat, vähemalt varem oli. Eks neid 4-realisi on erinevaid, väga palju oleneb kui lai on haljasala erinevate suundade vahel ning kurvid on arusaadavad. Aga üldjuhul pole mingit pimestamist enamuses. Soovitan ära käia näiteks Autosõit koolitusel, mul õnnestus seda teha mõned aastad tagasi. Sain nii libeda- kui ka pimedasõidu oma ja pärast seda hindasid kõik osalejad oma senised teadmised ja tõekspidamised ümber. Millal sõita milliste tuledega, millal neid ümberlülitada ja mis pimestab ning mis mitte ja kas lähituledega ikka näeb piisavalt kaugele või eelistada 4-realisel siiski täistulesid kõige parempoolsel sõidurajal. Soovitan see läbi teha, siis tasub rääkida oma heast silmanägemisest. Võrdluseks, mul on silmanägemine üle 100%, aga koolitusel :o


urmas66 - 18.12.15 08:49

Ei saa ikkagi aru teie probleemist nende tuledega.Ma ju ütlesin,et vahetan alati ümber.Kui vastutulija ei vaheta,siis panen ka täied peale.Kui nüüd vastutulija vahetab,siis järelikult teda pimestas ja ka mina lülitan ümber lähidele.
Vaatasin täna hommikul oma auto kaugtulesid kaugemalt.Ja mis kõige huvitavam,auto originaal kaugtuled pimestavad palju rohkem kui need luup lisatuled.Lisatulesid on lihtsalt näha ,aga nad ei pimesta nii tugevasti kui originaal tuled.Vaatsin umbes 150m kauguselt väikse nurga alt.A“la 4-realise situatsioon.
Ma kasutan enamuses Pärnu mnt 4 realist ja seal on valgustamatta ainult üks sirge lõik Kanama-Jõgisoo vahel ja see ka vaevalt paar km pikk.Muu valgustamatta osa on kurvidega ja üldiselt üsna tiheda liiklusega.Aga leidub ikka mõni ,kes sõidab isegi teise taga nii 200m kaugusel täistuledega.Ma ei saa aru on neil pime hingata või?Selleks ,et üks poolpime näeks teed ,ei näe paljud teised seda kohe kindlasti paremini.


kuzmits - 18.12.15 14:10

Olen pigem ka selle poolt, et kuigi 4 realine, siis kaugtuledega sõitmine ei ole õigustatud. Kui sa ikka narv-tln otsalt pimedas tuled ja oled juba pikalt näiteks vihmases ilmas juba üle 1,5 tunni neid tulesi vahtinud kes vastu tulevad, siis lõpuks peale Rakvere risti 4 realisele jõudmist, eriti näiteks pimeda ja vihmaga, on silmad juba väsinud ka sellest tulede voost, siis häirib ikka tugevalt kui täistuledega auto vastu tuleb. See võib küll lubatud olla ja seda ka propageeritakse, aga mina leian, et päris õige see ei ole ja kui vähegi lugupidamist on kaasliiklejate suhtes, siis mõistlik juht nii ei tee. Kui lähituled on omal kehvad, siisi võiks pigem kiirust tiba maha võtta, mitte täitega panna. Vabandust teise mehe auto teema risustamise pärast.


kuzmits - 18.12.15 14:18

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Sai veelkord täna pikem sõit tehtud ja jäin pimeda peale.Sõitsin pimedas a“250km osa sellest tugeva vihmaga.Ja asi lõplikult selge,et kaugtuled on kehvad.Eriti vihmaga.
Lähituled on ok,aga kaugtuledel on tulede valgustus kaugus ikka kehv.Kõige rohkem häiris see,et nina esine on liialt valge ja see teeb kaugemale vaatamise veel kehvemaks.
Tegemist siis bi-xenon tuledega.Lisakaugtuled on hädavajalikud,et pimedas saaks kiiresti ja turvaliselt sõita.



Mul a4 täpselt sama teema bixenonitega. Kaugtuli on äärmiselt kehv. Ilmselt on need vag grupi lahendused ühe põhimõttega. Pirn on üks ja kaugtule lülitamisel liigub ainult mingi katik ilmselt. Sisuliselt hajub valgus natuke ülespoole ja kõik. Nendel tuledel on d3s tüüpi xenon pirn. Mina pole siiamaani leidnud, et mõni pirnitootja teeks vähe parema valgustugevusega d3s pirni. Osram teeb nightbreakereid küll ga nende tootevalikus on d12 ja d2s xenonitele tavalisest vähe paremad pirnid. Philipsiga minuarust sama lugu. Kas keegi teab järsku mõnel teisel tootjal on valikus?


Ranx - 18.12.15 14:29

Audi puhul põlevad luubi reflektorid seest pruuniks ja valgus tugevus kaob ,
Olen mitmel oma audil need tuled pilbasteks lammutanud ,netist saab osta uued reflektorid ,kui uusi tulesid ei raatsi osta.
Pärast reflektorite vahetust ei tunne sa oma tulesid äragi.
Lihtsalt üks näide :
http://www.ebay.com/itm/New-2-5-Bi-Xenon-HID-Projector-Kit-Lens-Car-Headlights-Retrofit-Shroud-AC-35W-/181344042858


Tiitk - 18.12.15 14:58

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Minu auto kaugtuled koos lisatuledega jäävad valgustugevuselt alla lubatud piiride ehk ref kokku alla 100.Lisad on ref 17,5 ,auto originaale ei tea(ei viitsi vaatama ka minna),aga vaevalt need üle 25 on,pigem 20 ehk kokku tunduvalt vähem kui lubatud.

2x17,5 + 2x27,5=90 (27,5 Superbi bi-xenonil)


markus - 18.12.15 21:30

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Olen pigem ka selle poolt, et kuigi 4 realine, siis kaugtuledega sõitmine ei ole õigustatud. Kui sa ikka narv-tln otsalt pimedas tuled ja oled juba pikalt näiteks vihmases ilmas juba üle 1,5 tunni neid tulesi vahtinud kes vastu tulevad, siis lõpuks peale Rakvere risti 4 realisele jõudmist, eriti näiteks pimeda ja vihmaga, on silmad juba väsinud ka sellest tulede voost, siis häirib ikka tugevalt kui täistuledega auto vastu tuleb. See võib küll lubatud olla ja seda ka propageeritakse, aga mina leian, et päris õige see ei ole ja kui vähegi lugupidamist on kaasliiklejate suhtes, siis mõistlik juht nii ei tee.

Siin aitab vastutulija tulede mitte vahtimine. Väsitab kui hakata vastutulijat pingsalt jälgima. Ja olgem ausad, Tln-Narva teel on haljasala ikka piisavalt lai, et ega ikka ei sega küll kui oma teepoolt vaatad. 4-realisel pole ka mingit põhjust vastutulijat vahtida rohkem. Aga jah paljudel on refleks ikka vastutulijat fookuses hoida. Aga ega paljud saagi tulede kasutamisest või mittekasutamisest enne koolitust aru. Ma olin ka sama meelt eelkõnelejaga seni kuni koolitusel sai erinevaid olukordi läbi mängitud ja otsene võrdlus sarnases olukorras tehtud. Lisaks täistuledele oli teine hea võrdlus vastassuuna teepervel parkiv auto pooltulede või parktulede korral ja selle kõrval n.ö ratas vahetav autojuht. Aga ok, nüüd läheb liiga OT-ks teise mehe autoteemas


urmas66 - 19.12.15 09:40

Tegin eile väikese katse,et aru saada kumb tuli,kas lisa või originaal kaugtuli, pimestavad vastutulijat rohkem.Seotud ,siis süüdistusega 4 realisel teiste pimestamisest.
Nii üllatav kui see ka pole siis originaal tuli ,kui lülitad kaugtulele muutub jõhkralt pimestavaks.Lasin naisel enda autoga maanteel sõita ja ise sõitsin tema autoga vastu.Tegin seda lausa mõned korrad, eri variante proovides.Neid lisatulesid ei pane isegi tähele enne kui kuskil 150-100m hakkab silm alles neid eristama,aga üldpilt on sama nii lisadega kui ilma, ehk siis, nii kui see katik lähitulelt eest tõuseb muutub tuli vastikult pimestavaks.Tundub,et kogu lisavalgus,mis täistule asendis lisandub, läheb rohkem õhku laiali,kui tee peale.
Ma tegin seda muidugi tavateel,mitte 4 realisel,aga vaevalt ,et seal tuled teisiti näitavad.Tuled olid nö manuaal asendis,mitte automaadi peal,sest muidu keerab väiksemal kiirusel tuled ära,kui keegi vastu tuleb.Maanteel suuremal kiirusel seda ei tee.Ja kiirtee asend hakkab toimima alles kiirusel üle 110(manualis nii kirjas)ja suunab täistulede vihud natuke tee keskele kokku.Meil nagu praegu eriti üle 110 ei sõida ja tegelikult kogu pimeda aastaaja ei saa sõita.
Volvol olid mul reflektoriga xenon(D2R) lähid+halogeen kaugtuled.Kui kaugtulele ümber lülitas,siis keeras lähitule reflektorit üles ja see muutus ka kaugtuleks.Tuled olid paremad ,kui Škodal koos nende lisatuledega praegu.Hea oli veel ka see,et lähitule valguslaik auto eest kadus kaugtuledega ära ehk silmale oli parem vaadata.Praegusel bi-xenonil aga jääb lähitule laik sama koha peale nina ette,mis teeb kaugele nägemise ka halvemaks.
Aga kokkuvõtteks,kes ikka palju maanteel sõidab on mõistlik lisatuled panna.Olukord on ikka palju parem(kuid mitte ideaalne) kui enne.


Ranx - 19.12.15 12:27

Ma arvan ,et see on ka suuresti "rekkameeste haigus",kui oled rekka tuledega harjunud ,siis tunduvad kõikide sõiduautode tuled seasilmadena ;)


urmas66 - 20.12.15 08:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ma arvan ,et see on ka suuresti "rekkameeste haigus",kui oled rekka tuledega harjunud ,siis tunduvad kõikide sõiduautode tuled seasilmadena ;)


Tegelikult on tänased veoka tuled,kui lisatulesid pole, samuti suht mannetud.Ma küll ise juba üle 10 aasta ei sõida,aga tööalaselt olen nedega seotud ja aegajalt viin mõne remonti või toon ära ning kui ei ole xenon lähitulesid,siis näiteks Volvo veokatel on ikka jube kehvad originaal tuled.Teiste tootjate kohta ei oska öelda,pole ise sõitnud.
Minu silm oli harjunud oma eelmise autoga ehk Volvo XC90-ga aastast 2007 ja tänane Scout on ikka väga mannetu selle kõrval.
Minu tähelepanek on see,et üldse on paljud tänapäevased autod kuidagi kehvemate tuledega, olenematta xenonite ja ledide kasutusele võtmisest.Lähituled on üldjuhul head,aga kaugtuled ei kannata päris paljudel mingitki kriitikat.
Meil pereringis-suguvõsas on erinevate tootjate autosid,millel kehvad kaugtuled.Minu Sout,Hunday i40(2013),Ford Kuga(2014),Lexus RX350(2007).Kõigil on xenon lähid head, peale Lexuse,millel need ka suurt midagi ei näita.
Head tuled on Ford Mondeodel 98 ja 2005 aasta ning Focused 2005 ja 2006 aasta.Kõigil on halogeenid kuid tuled on igati head.Ühel naabril on Seat led tuledega ja need tundusid ka väga head.
Aga loeme selle tulede teema lahendatuks,sest lisades lisakaugtuled on minu mure murtud.Ja ka kõigile kellel see plaanis ,peaks nüüd siin lugemist küll ja veel olema.


urmas66 - 04.01.16 18:47

Eile tegin pikema tiiru mööda Eestit ja enne korralike miinustega ning lumesajuga sõitma hakkamist tekkis mõte võtta maha sooja puhumine esiklaasilt.Aga ,üllatus üllatus,sellel autol ei õnnestu,õhu liikumist salongis üldse reguleerida.On ainult automaat asend ja kõik.
Õnneks(või on autol nii tark kliima)aga esiklaas ei saanud eriti palju sooja ja lumi ei hakanud kleepuma ei kojameestele ega ka klaasile.Sõitsin ligi 700 km ja ei tekkinud kordagi vajadust kojamehigi puhastada.
Kuna oli esimene nö pikem sõit libedatel-lumistel teedel,siis kasutasin käiguvahetusel nii sport,käsitsi kui tava režiimi .Üritasin leida endale parimat ja mugavaimat,aga samas ka kiiret varianti.Käsireziim ei ole, igal juhul maante sõidul, üldse vajalik.
Kõige mõistlikum variant kiirusel umbes 100-105 spido järgi tundus maanteel liikudes nii,et muidu liigud tava-automaat reziimil ja saab ka vabalt püsikat kasutada(mis vähimagi veojõu kontrolli rakendumisel maha läheb) ja kui tuleb natuke paksem lumi või näiteks kurv ,siis lükata sport sisse ja auto läbib kurvi mängleva kergusega(võrreldes tava reziimiga).Eriti hea tundus see kombo Valga-Uulu mnt-l,kus on pikad ja kiired kurvid,mis olid kohati ,aga lumest puhastamatta.
Kusjuures see pidev spordi kasutamine(kohati ka mitukümmend km järjest lõuna-eesti väiksematel teedel) ei mõjunud küttekulule peaegu üldse.Päeva keskmiseks jäi 6,3 auto kompu järgi.Üld kesmine on algusest siiani 6,5-6,6.
Ja järjekordeslt tõdesin,et auto on väga hea.Päev möödus lausa nautides seda sõitu.


markus - 05.01.16 01:50

Oot, mis mõttes ei saa esiklaasilt puhumist maha võtta? Kliimaplokist saad ju panna jalgadele ja armatuurivõredest puhuma. Proovisin isegi seda sinu soovitatud nippi pühapäeval Octaviaga, aga mõne aja päradt avastasin vastutuleva auto tuledevalguses, et esiklaasil on kerge uduvine peal ja loobusin sellest katsetusest. Ning lumi ei kleepund ediklaasile kummalgi juhul.


urmas66 - 05.01.16 09:25

Kui nüüd sinu jutu peale alles avastasin need nupud seal istme soojenduste vahel.:D


urmas66 - 05.01.16 09:39

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Oot, mis mõttes ei saa esiklaasilt puhumist maha võtta? Kliimaplokist saad ju panna jalgadele ja armatuurivõredest puhuma. Proovisin isegi seda sinu soovitatud nippi pühapäeval Octaviaga, aga mõne aja päradt avastasin vastutuleva auto tuledevalguses, et esiklaasil on kerge uduvine peal ja loobusin sellest katsetusest. Ning lumi ei kleepund ediklaasile kummalgi juhul.


Mul ka ei kleepunud ,nagu juba eelpool mainisin.Ilmselt ei suuna Octavia sõidu ajal eriti kõvasti klaasile sooja.Volvol tegi just sinna klaasi keskle liialt sooja ja lumi hakkas seal sulama.


markus - 05.01.16 09:43

:D Kliimaplokk kõigil selline, kel kliimaseadmega auto. Sul muidugi Webasto ja Menu nupp lisaks.


urmas66 - 11.04.16 09:04

Tänaseks siis 30050km läbisõiduks ja viisin auto Laagri esindusse hooldusse.

Küsiti,et kas on midagi viga ka, või mingeid muresid,aga polnud nagu midagi kurta.

Letihinnas pakuti hoolduse hinnaks 245.- koos km-ga.Oli töölehel ette välja toodud.Lepingujärgselt peaks pärast soodus ka peale tulema.Töö teostamisele pidi kuluma 1,5-2 tundi.


urmas66 - 01.05.16 08:02

Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.Ise pakuks,et stabika kondi kolin.Aga eks viib see nädal esindusse ja saab teada.
Klobin on eriti hästi kuulda, kui nö vaba hooga, väikese kiirusega, konarlikul asfaldil veereb.
Kui see tõesti stabika kolin,siis ikka kuradi vähe see auto kestab.Mul pole siiani enne 80tuh ühelgi autol midagi veermikus vahetatud.Mondeoga sõitsin 192tkm ja 2x stabikakondid+1 rooliots.Outlanderiga umbes sama läbisõit ja 150tkm pealt esimesed tööd sillas ehk stabika kondid,aga nad ei kolisenud veel, vaid hoolduses öeldi,et võiks vahetada.Volvol läks esimese stabika kontide vahetuseni üle 200tkm.


Ranx - 01.05.16 21:28

Tunnen tõsiselt kaasa neile ,kes octavia 3 kasutatuna ostavad ,näiteks 200 tuhhi sõitnud , siis on sellest autost vist vaid riismed järel ;)


reverse - 02.05.16 09:14

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.


Mees, ära valeta. Kiirusel 32000+ km/h ei tohiks midagi kuulda olla kuna helikiiruse barjäär on ületatud. :P

Muidugi, kui jutt käib odomeetrist on asi teine :D


Enrico - 02.05.16 12:18

Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.


Mees, ära valeta. Kiirusel 32000+ km/h ei tohiks midagi kuulda olla kuna helikiiruse barjäär on ületatud. :P

Muidugi, kui jutt käib odomeetrist on asi teine :D


:D :cool:


Ranx - 02.05.16 18:51

"Väike" eksimine spidomeetri näiduga on tänapäeval täiesti normaalne :D


urmas66 - 02.05.16 19:12

Täna ma juba ei olegi väga kindel,et see üldse stabika kont on,sest on tekkinud mingi ragina laadne hääl.Tekib juba igasugu kiirusega kui gaasipedaali lihtsalt üles lased.Pidurit vajutades jääb jälle vait.Kohati tundub juba pooltelje otsa moodi.Panin aja homseks Laagri esindusse,eks siis kuuleb,mis saab.Omal oli ka nii kiire päev,et polnud aega ise lähemalt uurida.Täna hommikul oli läbisõit 32240km

P.S Mis puutub spido nimetamisse spidomeetriks ja odomeetriks eraldi,siis pole seda keegi nö kõnekeeles kasutanud ja ei kasuta ka tulevikus.
No ei lähe ju sõbra käest küsima,et "mis sinu auto läbisõit odomeerti järgi on"???:D
Ma saadaks kukele sellise ninatarga koos oma odoga.:P


markus - 02.05.16 20:24

Täpselt, sest keeleliselt on õige hodomeeter:D Aga võid ka läbisõidunäidik kasutada või läbisõidumõõdik:P


jato - 03.05.16 05:54

Kas 30tuh. hoolduse ajal ei olnud üldse midagi kuulda ja peale hooldust juba 32tuh. pealt kuuldav klobin?

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.Ise pakuks,et stabika kondi kolin.Aga eks viib see nädal esindusse ja saab teada.
Klobin on eriti hästi kuulda, kui nö vaba hooga, väikese kiirusega, konarlikul asfaldil veereb.


urmas66 - 03.05.16 11:28

Tekkis see hääl nädala lõpus ja oli ainult vaba hooga kergelt hoomatav.Eile ,aga läks ikka kõvasti tugevamaks ja pigem laagri ragina moodi tundus.Hääl oli ainult sooja autoga ja külmalt mitte midagi.Viisin täna kohe hommikul esindusse ja tegima ka töökoja pealikuga proovi sõidu,mille tulemus oli üllatav ka temale.Paregu ootan tulemust.


urmas66 - 03.05.16 13:52

Sain asendusauto ja aega pidi minema paar nädalat,sest asi on imelik ja pole enne sellist viga konkreetselt kellelgi olnud.Käigukastiga midagi.Ma ise arvan,et midagi vasaku veovõlli seespoolses otsas ja seda arvas ka töökoja pealik.Kirjutati tehasesse ja nüüd ootame sealt vastust.


Ranx - 03.05.16 14:23

Hoplaaa ,hea et sulle ei öeldud ,kuluvad osad garantii alla ei lähe ,see on esinduses pähe õpitud lause ;)
Asenduseks anti siis 1.2 polo ? Või midagi paremat.
Kui ma peaks kunagi veel skoda ostma ,siis ostan kohe 2 samasugust korraga ,siis saab kordamööda neid garantii remonti viia ;)


urmas66 - 03.05.16 15:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Hoplaaa ,hea et sulle ei öeldud ,kuluvad osad garantii alla ei lähe ,see on esinduses pähe õpitud lause ;)
Asenduseks anti siis 1.2 polo ? Või midagi paremat.
Kui ma peaks kunagi veel skoda ostma ,siis ostan kohe 2 samasugust korraga ,siis saab kordamööda neid garantii remonti viia ;)


Octavia 1,6 D 5-man 77kw :D


urmas66 - 03.05.16 15:51

Paldiski mnt esinduses oldi väga viisakad ja valmis aitama,aga kuna auto on nii uus,siis tahavad tehasest mingit vastust asja kohta saada.
Teeniduse käitumise eest annaks lausa 5+.Pole enne ühtegi juhust,kus nii ladusalt garantii asjad käinud on.


jato - 03.05.16 17:55

Loodame siis, et ikka läheb garantii alla mis see ka ei oleks ja ei ole nn. kuluv osa. Rattalaager võib küll lärmi teha ja erineva koormuse või ratta pöörde nurga juures erinevalt. Minu kogemusel siiski järsult paari päeva või nädalaga see ei juhtu vaid laseb ikka mitu kuud sõita kuni enam lärmi ei jõua välja kannatada.


urmas66 - 04.05.16 07:44

Ratta laagriga ei ole tegemist,see on kindel.
Mina arvan,et on mingi laager ribadeks(pigem laagri separaator ribadeks) või mõni laager pesas lahti ja elab oma elu.See ei ole ilmselt standartne mingi detaili purunemine kulumisest vaid ikka praak toode või praak töö koostamisel.Tundub nagu vasaku veovõlliga seotud olevat,aga ei saa ka näiteks difrit välistada.


urmas66 - 04.05.16 12:03

Asi osutuks labasemaks ,kui võiks arvata.Kõik rattad olid võrdselt nõrgalt kinni ehk siis ükski polt ei onud nii lahti,et oleks loksunud ,aga pikki pöörlemist võttis klobisema-ragisema.
Rehvivahetuses vahetas kaks meest minu nähes rattaid ja pingutati moment võtmega üle.
Järgmisel päeval käis auto Laagris hoolduses,kus väidetavalt rattaid ei puudutatudki.Jääb üle variant,et äkki oli võtmel nõrgem moment peal ja sellest jäidki kergelt pingutatuks või siis keerasid kõik poldid ennast ise võrdselt lahti.
Ma olen ise enne mitmeid kordi elus sattunud lahtise ratta peale,aga siis on ikka hoopis teine hääl olnud ja ka mõni polt konkreetselt lahti olnud.Seekord ei olnud ükski nii lahti,et käega oleks saanud keerata.
Aga nüüd kõik korras ja auto sõidab nagu enne.


markus - 04.05.16 14:47

:D kas läks garantii alla ja mis tehas vastas? :P Aga tõsiselt rääkides, kas velje poldiaugud ei saanud kahjustada hetkel? Ovaalsed tsipa või nii?


jato - 04.05.16 15:19

Kahtlane veidi siiski, loodetavasti mingeid laagreid või jubinaid vanade vastu välja ei vahetatud.


urmas66 - 04.05.16 19:11

Velje koha pealt väidetavalt oli kõik korras.Jäin neid uskuma ja ei kontrollinud.On näha ,et ei ole midagi lahti võetud,ei selle veovõlli juurest, ega mujalt.Auto oli puhas,aga kergelt tolmune ja see oleks kohe näha ,kui midagi oleks tehtud.
Poldid olid just nii palju lahti,et külgepidi ratas ei loksunud ja kolinat tegi ainult üks ratas,vasak esimene.Ma töö juures tõstsin laotõstukiga eelmine päev ka külje üles ja proovisin loksutada,aga midagi ei loksunud.Seda tegid nad seal teeninduses ka ja ei avastanud midagi,enne kui hakkasid ratast alt ära võtma.
Kus see nüüd nii keerati ongi tuvastamatta,sest suvekate vahetamisel olin ise kõrval ja ei taha uskuda,et nad moment võtit,mis on seal ainult selle töö jaoks, vahepeal ümber seadistavad.Sama päeva hommikul kui auto oli külm polnud mingit kolinat,sest poldid külmaga tõmbavad mingil määral kokku.Kolin tekkis alles mingi 30km läbimise järel.Sõitsin tol hommikul,kodust välja tulles umbes kilomeetri ulatuses ussi,et aru saada,aga kõik oli vaikne.
Seal oli ilmselt 120Nm asemel poldid kinni näiteks 70-80ga ,sest kõik olid suht võrdselt kinni-lahti või kuidas seda öeldagi.


frequency - 05.05.16 08:25

Tsitaat:
Algselt postitas: jato
Kahtlane veidi siiski, loodetavasti mingeid laagreid või jubinaid vanade vastu välja ei vahetatud.


Peab ikka raske olema elada küll niimoodi, kui arvata, et esindus hakkab mingeid varuosi auto pealt maha kerima ja neid vanadega asendama.


urmas66 - 05.05.16 09:36

Unustasin mainida,et garantii alla see loomulikult ei läinud.Tehti arve 1,5 tunni eest.Ma sellega igati nõus,sest anti ka asendus auto,millest ei küsitud midagi.
Teeninduse personali käitumist ja abivalmidust hindaks hindega 5+,väga rahul sellega.


jato - 05.05.16 10:41

Kaugel sellest, et ma ametliku esindust milleski kahtlustaks.
Eks ikka konkreetne inimene võib varem või hiljem libedale teele sattuda kui selleks võimalus on jäätud.
Mulle meeldis kunagi üks Mustamäe teel olnud Nissani teenindus, nimi ei tule enam meelde. Seal sai ootesaalist läbi akna jälgida auto juures toimetamist. Eelistasin alati seda kohta remondi-hoolduse tegemisel kuigi loomulikult ma ei jälginud seal kogu aeg. Tänasel tehnika tasemel võiks olla weebikaamera salvestuse kaudu võimalik remonti jälgida, omanikul võiks see õigus olla näha mis tema omandiga tehakse.
See aitaks ka töötajaid ausaks jääda ja minu silmis looks see kohe eelise ka firmale kuhu oma auto remonti viia. Praegult saame ainult loota, et sinu omandiga heaperemehelikult käitutakse ja ikka kõik arvele minevad vidinad külge saavad.

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Peab ikka raske olema elada küll niimoodi, kui arvata, et esindus hakkab mingeid varuosi auto pealt maha kerima ja neid vanadega asendama.


urmas66 - 05.05.16 10:50

jato kas sulle meeldiks,kui tööd tehes oled terve päeva mingi kliendi vaateväljas?Ma ei töötaks sellisel kohal poolt tundi ka ja ilmselt enamus ei töötaks.Peale kõige see ka keelatud vist lausa seaduse tasemel.
Meil on tööjuures ka kaamerad,et vältida just klientidega vaidlusi teemal,kuidas midagi juhtus,aga neid saab ikka vaatadata pärast,kui on probleem.Kõik teavad seda ja arvestavad sellega.
Enamus inimesi teeb oma tööd ausalt ja kui midagi juhtub,siis räägitakse asjast kohe.See on see,mis loob usalduse.kaamerad on selleks,et keegi mingit juhtumit maha ei salgaks või teiste kraesse ei üritaks ajada.
Ma muideks ei saada kliendile isegi väljavõtet videost.Kui vaja, tuleb minu juurde ja vaatame koos,minu avutist.siiani on kõigile see sobinud.


jato - 05.05.16 10:55

Vaatasin oma hoolduse aruannet, kontrollitakse rehvi rõhkusid, mõõdetakse mustri sügavust, pannakse numbrid kirja aga ilmselt ei kontrollita kas rattamutrid ikka külladaselt kinni on. See on ju sõiduohutuse kohalt isegi nõks tähtsam kui rõhk või mustri sügavus ja võiks ka kontrolli listis olla.

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Unustasin mainida,et garantii alla see loomulikult ei läinud.Tehti arve 1,5 tunni eest.Ma sellega igati nõus,sest anti ka asendus auto,millest ei küsitud midagi.
Teeninduse personali käitumist ja abivalmidust hindaks hindega 5+,väga rahul sellega.


jato - 05.05.16 10:58

Sellega nõustun kui see nii on korraldatud.

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
jato kas sulle meeldiks,kui tööd tehes oled terve päeva mingi kliendi vaateväljas?Ma ei töötaks sellisel kohal poolt tundi ka ja ilmselt enamus ei töötaks.Peale kõige see ka keelatud vist lausa seaduse tasemel.
Meil on tööjuures ka kaamerad,et vältida just klientidega vaidlusi teemal,kuidas midagi juhtus,aga neid saab ikka vaatadata pärast,kui on probleem.Kõik teavad seda ja arvestavad sellega.
Enamus inimesi teeb oma tööd ausalt ja kui midagi juhtub,siis räägitakse asjast kohe.See on see,mis loob usalduse.kaamerad on selleks,et keegi mingit juhtumit maha ei salgaks või teiste kraesse ei üritaks ajada.
Ma muideks ei saada kliendile isegi väljavõtet videost.Kui vaja, tuleb minu juurde ja vaatame koos,minu avutist.siiani on kõigile see sobinud.


urmas66 - 03.06.16 14:33

Sai tehtud pikem trip läbi Rootsi-Taani-Lõuna Saksa ja tagasi sama teed koju.Kokku 3200km.Sai autot katsetatud pikemal ja kiiremal sõidul.Tegemist oli töö sõiduga ja läbisõit just seepärast 6 päevag selline.
Kokkuvõtteks võiks öelda,et väga rahul,aga kui mootor oleks nõrgem,siis vähemalt saksa kiirteedel ei oleks mingit mõnu.
Auto on parim kiirusel 140-150,siis on pöörded just nii suured,et kiirendab hästi kui vaja.Ja saksas on üsna tihti vaja.
Keskmine küttekulu oli kodus selline 6,4-6,8 ja sinna jäi ta ka peale reisi.Oluliselt suurem kiirus ei lisa oluliselt küttekulu.Pole seda enne ühegi autoga kogenud,et kiiremal sõidul kulu ei tõuseks,sest tavaliselt on ikka liiter või paar otsa tulnud.
Loomulikult on auto saksas sõites 140-ga sama vaikne,kui meie ja rootsi asfaldi peal 50-ga sõites.


urmas66 - 21.07.16 13:06

Hakkab lähenema 45000 hooldus ja nüüdseks loen,et auto peaks olema ikka väga hästi sisse sõidetud.
Kõik on tore ja auto sõidab igati hästi.ma olen autoga väga rahul.
Aga veidi häirib see,et kütuse kulu on püsivalt üle 6-e ütleme nii,et 6,5 on üldine keskmine,sda siis reaalselt paagist läbikäinud ja maha sõidetud km arvestuses.Tehase pakutud 4,9-t ei nõuaks,aga alla 6-e võiks ju ikka näidata.
Minu arust on see 6,5 ikkagi liiga palju,sest suurema osa sõidan üksi.Mitte ammu oli juhus nö eskortida ühte veokat,sõtsime umbes 1700km max 90-ga ja seda peamiselt maanteel.Mööda sõite praktiliselt ei teinud ja liikusime mööda 4 realisi teid.Siis sain autole näidu ette 6,0 ja tegelik paaki läinud ning läbisõidetud km arvestatdes, oli ikka 6,3.

Kuidas teil kütte kuluga lood on,kel ka sama euro6 2,0 135kw mootor 4x4 DSG kastiga on?
Ma isklikult olen ikka pigem ökonoomselt siiani sõitnud-või enda arust osanud sõita ja kõigi eelnevate autodega ikka selle tehase lubatu ka kätte saanud.Selle autoga ,aga ei saa sinna lähedalegi,proovi kuidas tahad.
Vahepeal ühe ööpäeva kasutuses olnud 1,6 6k man kastiga sain keskmiseks 3,9 ja seda sama moodi sõites ,kui enda autoga.
Tahaks hooldusse minnes, neilt selle kulu kohta veidi selgitusi saada,kui see kulu ainult minul selline on.


rain - 21.07.16 13:52

see kütsiteema ikka nagu jumal juhatab. ise olen saanud oma 132kw masinal maanteel 5,9 ette ühe korra 600km ringi peale. lubatust ca liiter rohkem väga jubeda töristamise peale. tavasõit maanteel 110-120 on 6,5 ning kui natuke lisa vajutada, siis 7
linnas arvesta 10- sõida ükskõik kuidas tahad. ümardada saab vaid ülespoole
seega skoda oma kütsiarvestuses paneb korralikult teooriat - samas sa seda kütsi ise ei tooda vaid seda saab igalt nurgalt osta.
järgmine võta gaasikas ja sellega säästad kütuse pealt


urmas66 - 21.07.16 19:46

Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


kkaurkk - 22.07.16 09:34

Mingist ajakirjast lugesin, et kui ostes tahate hinnata oma auto kütusekulu, siis üldine keskmine tuleb natuke madalam kui on tehnilistes andmetes näidatud linnasõidu kulu. Enda auto pealt suudan sellega isegi nõustuda.

Oma 1.2 TSI 81 kw maantesõidu 4,1 pole iial näinud. Olen saanud maanteel gramm alla 90 sõites kätte 4,4 (kompuutri järgi). Talvel on kütusekulu pea liitrike kõrgem kui suvel. Ja minu kogu keskmine kütusekulu aastaga läbi sõidetud 27 tuhande peale on 6.08. Viimane on arvestatud reaalselt sisse valatud kütuse pealt. Kasutan telefonis äppi nimega Fuelio ja kõik tankimised panen kirja. Olen ka üsna palju kilomeetreid haagisega sõitnud, mis ka mehiselt tõstab kütusekulu. Minimaalne, mida olen kahe tankimise vahel saavutanud on olnud 5,09 reisil olles pikal maantesõidul.


rstdi - 22.07.16 12:33

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Hakkab lähenema 45000 hooldus ja nüüdseks loen,et auto peaks olema ikka väga hästi sisse sõidetud.
Kõik on tore ja auto sõidab igati hästi.ma olen autoga väga rahul.
Aga veidi häirib see,et kütuse kulu on püsivalt üle 6-e ütleme nii,et 6,5 on üldine keskmine,sda siis reaalselt paagist läbikäinud ja maha sõidetud km arvestuses.Tehase pakutud 4,9-t ei nõuaks,aga alla 6-e võiks ju ikka näidata.
Minu arust on see 6,5 ikkagi liiga palju,sest suurema osa sõidan üksi.Mitte ammu oli juhus nö eskortida ühte veokat,sõtsime umbes 1700km max 90-ga ja seda peamiselt maanteel.Mööda sõite praktiliselt ei teinud ja liikusime mööda 4 realisi teid.Siis sain autole näidu ette 6,0 ja tegelik paaki läinud ning läbisõidetud km arvestatdes, oli ikka 6,3.

Kuidas teil kütte kuluga lood on,kel ka sama euro6 2,0 135kw mootor 4x4 DSG kastiga on?
Ma isklikult olen ikka pigem ökonoomselt siiani sõitnud-või enda arust osanud sõita ja kõigi eelnevate autodega ikka selle tehase lubatu ka kätte saanud.Selle autoga ,aga ei saa sinna lähedalegi,proovi kuidas tahad.
Vahepeal ühe ööpäeva kasutuses olnud 1,6 6k man kastiga sain keskmiseks 3,9 ja seda sama moodi sõites ,kui enda autoga.
Tahaks hooldusse minnes, neilt selle kulu kohta veidi selgitusi saada,kui see kulu ainult minul selline on.


Mul Scout ei ole, aga mootor sama. Tulin mina nädalavahetusel Viljandist Tallinna. Kaherealisel sõitsin meelega rahulikult, püsikas 100 peal. Nägin enne 110 ala numbreid 4,7-4,8 keskmiseks. Koju jõudes oli ees 5.0 (neljarealisel vajutasin), siiani parim tulemus.
Kui mul on linnasõidud, siis keskmine sinna 6,5-7 vahel. Aga maanteel saab alla 6 ikka päris tihti hakkama. Alla 5 on juba selline säästusõit, mida ACC õnneks saab kenasti teha, aga pole väga üritanud.
Komptuuter näitab üldiseks keskmiseks ikka ca 6l, talvel oli see 7l (peamiselt linnas) ja maanteed sõitev RS bensukal 7.1 :D.
Kuid sul on küll selgelt liiga palju. Kui ma rahulikult vuran pikemat otsa, siis 5 kanti tuleb see keskmine päris ruttu, alla selle tõesti ma väga saanud ei ole, kuid pole väga püüdnud ka.

Mis rehv sul all on? Vahest mõni rehv annab oluliselt seda kütusekulu juurde. Mul väike 205/55R16.


urmas66 - 22.07.16 13:14

Tsitaat:
Algselt postitas: kkaurkk
Mingist ajakirjast lugesin, et kui ostes tahate hinnata oma auto kütusekulu, siis üldine keskmine tuleb natuke madalam kui on tehnilistes andmetes näidatud linnasõidu kulu. Enda auto pealt suudan sellega isegi nõustuda.


Ma pole sellist väidet küll kuskilt lugenud,aga minu auto linnakuluks, on Škoda andmetel, 5,6l/100km.
ma võin selle väitega nõustuda ja oleks see mul kekmiseks ma oleks üli rahul.Sellist numbrit pole veel enda autol reaalselt keskmisena näinud.


urmas66 - 22.07.16 13:17

Rehv on mul Michelin Primacy 3 225/50R17 originaal mõõt ja tehase velg ka all.
Eeldan,et kulu on antud ikka tehase seades autole,mida ta mul ka on.

E:surved on kõigis rehvides 2,5( lämmastik), mis on isegi rohkem,kui ette nähtud üksi sõitmiseks(2,2)


mar - 22.07.16 17:46

Minu autol tõusis 16 -17" peale minek jämedalt 0,4l kuskil keskmine:cool: (205 laius 225 laiusele)


urmas66 - 22.07.16 18:22

Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Minu autol tõusis 16 -17" peale minek jämedalt 0,4l kuskil keskmine:cool: (205 laius 225 laiusele)


Täiesti reaalne ja nii peakski see arvutuslikult umbes olema.Aga võttes 0,4 maha jääb keskmine ikka sinna 6,1-6,2 juurde.
Seekord hoolduses lasen ikka kiunu üles,las selgitavad,miks nii on.Ma saan tehnika inimesena aru,et hea minek peabki kütte kuluga seotud olema,aga müüakse ju ligi paar liitrit vähema keskmise kuluga autot.Ma ei saa keskmist isegi väljakäidud linnakulule ligilähedale.


nrvous - 23.07.16 10:41

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


Minu autol on Long-term (2216 km) 7.0 l/100km, enamus on linnasõidud.


komtuur - 23.07.16 13:47

Selle spritmonitori lehe järgi on jäme keskmine 6,71L/100km.


jato - 23.07.16 21:22

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.


Seda on jah erinevates artiklites ja foorumites märgitud, et selle petutarkvara asendamine tõstab kütuse kulu. St. siis, et euro6 normidele vastavusse viimine nagu tõstaks kütuse kulu mis on ju sellisel kujul nonsenss kuna suurem kütuse kulu suurendab otseselt üldist saastamist ja jalajälge. Teistpidi jälle petetakse ostjat ikkagi madala kütusekuluga meelitades. Nii suur kahvel lubatu ja tegeliku vahel on ikka räige pettus, eriti kui sõidetakse pikemaid otsi. Ilmselt siis ei ole ikkagi tänase diislite arengu järgus veel võimalik mõistliku kuluga euro6 ja 2017 septembrist veelgi karmistuvaid norme diislitele saavutada ilma üht või teist poolt petmata ja hiljuti tuligi uudis, et volvo ja toyota loobuvad järkjärgult sõiduautodele diislite pakkumisest.


urmas66 - 24.07.16 07:07

Eile tuli uus üllatus.Läbisõit oli sel hetkel 43350km,kui lõi ette kirja,et kontrolli mootori õlitaset.No ja see oligi ainult mill või paar üle miinimumi.Siiani olen kahe esimese hoolduse vahe ikka ilma lisamatta ära saanud sõita.Mootor on igalt poolt kuiv ja lekkeid ei tuvastanud.
Nüüd muidugi ka selge,miks ei saa longterm õlivahetus välp olla üle 15000-ne,sest lihtsalt ei vea õliga rohkem välja.
Ma pole nagu enne kunagi varrast vaadanud,aga paar nädalat tagasi klaasipesu lisades,lihtsalt huvipärast vaatasin ja oli 1/3 peal ,arvasin et veab hoolduseni(2700 umbes oli jäänud) ilusasti välja,aga võta näpust ei vedanud.
Volvol valasin esimest korda hoolduste vahel peale ,kui läbisõit oli 280tkm.43tkm tundub selle kõrval ikka ebaloomulikult vähe.


jato - 24.07.16 09:45

Kas kuskil manualis on kirjas kui palju tootja ise lubab õlikulu sellel 2.0TDI'l.

Tuli meelde see soomlase võitlus TFSIga:
http://forte.delfi.ee/news/auto/soome-autojuhi-sojakaik-kaheksakordses-koguses-mootorioli-neelava-audi-vastu?id=71587591


urmas66 - 25.07.16 08:40

Pole isegi küsinud ega ka uurinud,mis on õlikulutus sel autol,aga minu jaoks on nii ueele autole ikkagi üks kriteerium ja see oleks tehase poolt ette antud hooldusvälp,mille jooksul ei peaks juurde valama.
Ma pole juba 97“a saadik uuena ostetud autodele praktiliselt üldse õli juurde valanud ega ka tasapinda kontrollinud.
Mondeo 1,8bens sõitis 192000 minu käes,Mitsu Outlander 2,0 bens sõitis 160000 ja kummalegi ei valanud koragi õli juurde.Volvoga sai 395000 läbi sõidetud ja sinna valasin mõned viimased korrad peale.1L hoolduse kohta,mille välp on 20000.


rstdi - 25.07.16 12:55

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


Kui vaadata Skoda.ee lehele Octavia hinnakirja ja seal PDF lõpus on nad arvutanud eeldatava eelarve, tehase andmete järgi.
Siis kui unistada 4,9 keskmisest on sinu aastane kulu 3 050 eurot, kui aga 6,2 (suuremat numbrit seal tabelis lihtsalt pole) 3 939 ehk siis 74 eurot kuus on see vahe. Sul on muud kulud seal palju suuremad kui see kütusekulu.
Pole olemas suurt kütusekulu on lihtsalt väikesed tulud :D. Kui sa nüüd mõtled oma autode peale tagasi, siis kas Scout on nendest parem ehk kas see suurem kütusekulu päeva lõpuks ongi enam nii oluline?
Mul on õnnestunud reaalselt saada paagi keskmiseks 5.2l, aga üldine keskmine on suht sama, mis on sul ehk seal 6-7 vahel, kuna mul on linnasõit ülekaalus.


urmas66 - 25.07.16 14:31

Eks kõik autod on omal hetkel olnud omast arust parim valik,muidu poleks neid ju ostnudki,aga sellist nö pettust andmetes, pole siiani ühegi autoga olnud.
See on umbes sama,et ostad 0,5l õlle milles on 0,33 sees.
Ma olen tegelikult pigem kiire sõidu harrastaja ,kui uimerdaja,aga ma oskan ökolt ka sõita.Ja kui ma ökolt üritan sõita, tahaks et siis oleks ka sellele vastav tulemus.Siiani olen seda kõigi autodega suutnud saavutada,peale Scoudi.


rstdi - 27.07.16 08:22

Samas niipalju kui mul kogemusi, siis see "valetamine" madalama kulu osas tekkis siis, kui tuli see start/stop süsteem.
Enne seda oli RS bensukas linnas 10,7l, mis oli ka reaalne täiesti. Peale seda 8L, mis tegelikult ei kehti ja linnas bensukas võtab ikka sinna 10-11 ligi.
Ehk sisuliselt ei ole toimunud mingit arengut viimased 5a+ jooksul, ainult numbrid paberil on ilusamad, et inimesed ikka ostaks. Teine valik on elekter või CNG, kuid esimese laadimise ajad on ulme ja teise tanklaid on ikkagi väga vähe veel.


urmas66 - 12.08.16 19:06

45000 hooldus tehtud.Lisatööna lasin panna kaks voolupesa lisaks.Sest neljakesi igasugu seadmeid omavas seltskonnas,on üks pesa salongis ikka vähe.Üks lisapesa pandi keskkonsooli, originaali kõrvale ja teine tagumisse tuhatoosi.Elektrik Laagri Škodas pakkus ise nii välja ja väga hea jäi.Üldse on see üks väga asjalik mees.Lisa kaugtuled pani ka tema ja töö on tal igati pefekne.
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.Muid hädasid-vigasid ei olnud ja nemad ka ei leidnud.Softi uuendamine tehti ka.
Küsisin liitri õli kaasa ja sain spetsiaalses vutlaris liitrise potsiku Castrolit kaasa.Vutlar on väga soliidne.Seal sees vist lapp ja äkki ka ühekordsed kindad.Škoda logo peal ja puha.
Samas omades sellist toodet, tootja nagu tunnistab,et selline häda neil autodel on.Tuttav sai Q7-ga kohe uuest peast sellise vutlaris kopsiku Audi logoga :D


martinifoto - 13.08.16 06:56

Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


urmas66 - 13.08.16 07:07

Tsitaat:
Algselt postitas: martinifoto
Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


No ega seal japsi poolel ka midagi erilist pole.Kui siis Lexus hübriid,aga seal hinnanumbrid ka teisest klassist.Toyota disain on minule vastuvõetamatu ehk siis koledad on nad.Honda on tehniliselt kuidagi üldse ajast maha jäänud ja disain on ka kudagi sobilikum lennukitele,kui autodele.Nissan ehk siis neist täna kõige asjalikum,aga mulle nad ka ei meeldi.
Eurooplastest on veel Ford ja Volvo ,aga neil mõlemil ka uued mootorid just tulnud,ei tea mis need endast kujutavad.


Ranx - 15.08.16 09:42

Tsitaat:
Algselt postitas: martinifoto
Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


Väidaks vastupidist ,minu 135 kw diislil ,näitab õlivarras enne hooldusesse minekut praktiliselt sama taset ,mis hooldusest tulles.
Mitte mingisugust õlikulu .


jato - 15.08.16 19:48

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.


Huvitav küll millega seda õlikulu siis ka põhjendatakse juba nii uuel mootoril, kulumist ei tohiks ju veel olla. Mina olen siiani teadnud,et korras mootor õli ei võta hoolduste vahelisel ajal ja mul ei ole ka mitte ükski auto õli juurdevalamist vajanud.


urmas66 - 15.08.16 20:06

Tsitaat:
Algselt postitas: jato
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.


Huvitav küll millega seda õlikulu siis ka põhjendatakse juba nii uuel mootoril, kulumist ei tohiks ju veel olla. Mina olen siiani teadnud,et korras mootor õli ei võta hoolduste vahelisel ajal ja mul ei ole ka mitte ükski auto õli juurdevalamist vajanud.


Nagu ma juba eespool mainisin,siis ei põhjendatagi, vaid loetakse normaalseks.Kui ma vastu ütlesin,et Volvole valasin esimest korda õli, hoolduste vahel lisaks, peale 336000 km läbimist. 320000 hooldusest oli siis 16000km möödunud.Rohkem,kui Škoda välp.Selle peale oldi lihtsalt vait.
Mees kes müüs mulle auto ütles,et tal oli ühel 2,0 dislal vahepeal korra võtnud ja siis oli jälle asi ok olnud.
Mul sattus siia vahele ka paar-kolm tuhat km Saksa kiirteedel,äkki see oli määravaks.Samas ei tohiks ju olla, kui loogiliselt mõelda.


urmas66 - 03.09.16 15:04

Puhkusereis Horvaatiasse ja tagasi tehtud ning poole reisi peal,4800km peale hooldust, valasin liitri õli sisse.Minu jaoks ikka ilmselgelt ei ole asi enam normaalne.
Helistasin Laagri esindusse ja panin esmaspäevaks aja.Tehakse siis nö õlikulu monitooring.Lastakse kõik õli välja ja pannakase norm sisse.Siis ilmselt mingi aja takka lähen uuesti näitama.Eks kohapeal selgub.
Nüüd hakkan vist 50+tkm läbinud autoga iga nädal teeninduses käima :D


kps - 03.09.16 17:49

Loe nagu muinasjuttu, mul vanem kärakas 2010 aastast ja kahel hooldusvälbal on õlikadu peale 10-12tkm olnud õlivarda järgi maksimumist ~1/3 allapoole. Läbisõit 200+tkm. Pole ka ise teab mis kerge jalaga.


viiking - 04.09.16 04:59

Minu 1,8TSI masin võeti 4-aastase garantiiaja lõpupoole jutule, kui õlikulu oli üle 1l 1000km, tehti mõõtmine ja läks töösse. Läbisõit oli siis ca 80k km.
Momendil on vahetatud mootoriga (läbisõit sellega omakorda ca 50k km) kuluks nii 0,25-0,5l 5000km piires, pigem väiksema numbri poole. Esimese hoolduseni peale valama ei pidanud kusjuures. Ei oskagi öelda, millest antud kõikumine sõltub (linn, maantee, kiirtee, talv-suvi jne) aga selle numbriga võin vist rahul olla.

Võibolla küll diislitega on teine lugu ja aktsepteeritakse ka väiksemat kulunumbrit ning sinul juba uuema põlvkonna mootor samuti.


urmas66 - 04.09.16 20:38

Kuni 30tuh(esimesed kaks hooldust) oli kulu ok ehk ei pidanud vahepeal peale valama.Esimest korda küsis õli 42000 pealt,kui 12tuh peale hooldust sõidetud.Ja siis 45tuh hoolduse järel kohe 4800 pealt.See on nagu jube järsk kukkumine.Samas auto sõidab igati hästi,ei suitse ,küttekulu on ka sama,nagu koguaeg olnud.


viiking - 05.09.16 12:46

Mul oli eelmse mootoriga nt stabiilselt peale teise ringi autona ca 60k pealt soetamist kuni 80k-ni ca 0,3l 1000km, mille elasin üle ja olin autoga muidu rahul. Siis aga lambist põrutas 0,8l 1000km ning peale seda lasingi panna õlikulu mõõtmisse Auto 100 soovitusel, kus lõpuks näitas juba üle 1l 1000km. Vahepeal mõõtmisperioodil kusjuures Auto 100-st helistati ega õlituluke juba põle :) ja kuhu ma olen jäänud neile kulu fikseerimisse tulemisega (sai lihtsalt vähem sõidetud). Tehti siis mootoriremont (uued kolvid jne). Kuna üks defektne saale aga andis saba suht varsti peale remonti ning lammutas sisu väheke, siis lõppakordina visati veel uus mootor ka peale. Olgu õnnistatud garantii :)

Praegu siis tiksub kulu stabiilselt ühte auku ning võrreldes eelmise mootoriga on olnud üsna olematu.


urmas66 - 05.09.16 19:42

Käisin täna seal ära ja asi fikseeriti nö garantii juhtumina.Enne sinna minekut varrast ei vaadanud.Kohapeal selgus,et tase normis .Valasin selle liitri peale Horvaatias ja nüüd vist 3000+peale seda sõitetud.Kui nüüd asi nö pidama jäi, oleks ju igati tore,aga eks paistab.
Tuttav väitis,et tal Jeti, oli ka mingi hetkel korra õli võtnud,aga siis järsku enam ei võtnud.


viiking - 06.09.16 06:49

Minu jaoks on igal juhul täielik üllatus, et diiselmootoritegagi on õlikulu mure üleval.
Ega ma küll jooksvaid vastavaid uudiseid ei jälgi just iga päev, et olla sedalaadi teemadega kursis ja uued mootorid on ehituselt teised aga ikkagi.
Millest siis aga üldse tekivad nn äkilise õlikulu anomaaliad? Ei tundu just loogiline ja sellel peaks olema mingi põhjus (Horvaatia kiirteed?).


Ranx - 06.09.16 15:39

Olid ajad kui kiruti vag gruppi esimesi v6 diisleid ,sest 200 tuhhi pealt tuli nukad vahetada .
Nüüd on ajad ,kus vag-i mootoreid tuleb 100 tuhhi pealt vahetada ;)


urmas66 - 06.09.16 17:58

Tsitaat:
Algselt postitas: viiking
Minu jaoks on igal juhul täielik üllatus, et diiselmootoritegagi on õlikulu mure üleval.
Ega ma küll jooksvaid vastavaid uudiseid ei jälgi just iga päev, et olla sedalaadi teemadega kursis ja uued mootorid on ehituselt teised aga ikkagi.
Millest siis aga üldse tekivad nn äkilise õlikulu anomaaliad? Ei tundu just loogiline ja sellel peaks olema mingi põhjus (Horvaatia kiirteed?).


Horvaatias ei sõitnudki eriti kiirteid.Neid sai muidugi siin seal sõidetud,aga kiirus 140-150 on kogu euroopas tavaline igapäevane kiirus ja selleks on ka auto ehitatud.Kuna oli tegemist ikkagi puhkusega,siis ei olnud mingit andmist ehk pigem rahulik kulgemine.Kiirteid sõitsin 6940km-st äkki 1/3.
Suurema osa kiirteest sai tegelikult tagasi tulles sõidetud ja nagu selgus, nüüd oli õlikulu justkui peatunud.
Meeldiv asi oli see,et kiirteel nii 130-150 lastes,ei tõuse küttekulu rohkem kui 0,5 l võrreldes tavateedel kulgemisega.Autos oli 4 inimest ja neli kohvrit+natuke muud mudru.


viiking - 13.09.16 07:37

Eks hoia meid kursis, kuidas õlikuluga edaspidi läheb. Täitsa pakub huvi, et mismoodi see diislil võiks kulgeda. Loodetavasti muidugi võiks enam mitte midagi toimuda :)


urmas66 - 14.09.16 08:27

Nüüd a“8000km, peale seda viimast juurde valamist Horvaatias,sõidetud ja norm endiselt sees.Just eile vaatsin,et oli täpselt max peal, varda järgi.Ei oskagi nagu mingit seisukohta võtta.Pole ka nagu esinduselt praegu midagi nõuda.
Ühesõnaga vahepeal põletas 2l õli, kuidagi ei tea kuhu ära ja siis sai isu täis.

Täna tegin väikese täienduse auto juures,käisin A-Autokiles ja lasin esiklaasi ülaserva päikese riba panna.Sügishommikune päike on ikka jube häiriv ,kui sealt peegli vahelt silma tulistab.Nüüd asi hoopis parem.


M8DSwordfish - 14.09.16 09:02

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Täna tegin väikese täienduse auto juures,käisin A-Autokiles ja lasin esiklaasi ülaserva päikese riba panna.Sügishommikune päike on ikka jube häiriv ,kui sealt peegli vahelt silma tulistab.Nüüd asi hoopis parem.


Hmm see võib ka politseinikele silma tulistada, vähemalt mingil ajal oli esiklaasile igasugune kilede kleepimine illegaalne tegevus... ;) Ja kampaania korras käis ka kontrollimine, olen isegi ühel autol pidanud tõestama, et see tumedam riba seal üleval klaasi servas on tehasest ja mitte omalooming...


urmas66 - 19.09.16 12:13

istusin ise alles hiljaaegu politsei Octavias,millel oli ka see riba kleebitud.ÜV jaoks on neil samad nõuded,mis tavakodanikel.Minu uurimise järgi ei osanud keegi öelda,et keelatud oleks.


reverse - 19.09.16 12:43

Kunagi selgitati, et kõik mis jääb kojameeste teekonnalt välja on lubatud. Nt Rootsis sõidavad rullnokad ringi igasuguste erinevate sõnumitega esiklaasil, tüüpilised "Louder than your girlfriend" jms. Suured säravad tähed kleebitud esiklaasile. Tobe aga lubatud vist.


Enrico - 19.09.16 13:10

Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Kunagi selgitati, et kõik mis jääb kojameeste teekonnalt välja on lubatud. Nt Rootsis sõidavad rullnokad ringi igasuguste erinevate sõnumitega esiklaasil, tüüpilised "Louder than your girlfriend" jms. Suured säravad tähed kleebitud esiklaasile. Tobe aga lubatud vist.


No meil sõidetakse kah igasugu tiluliluga ringi aga seda vaid seni kuni vahele jäädakse.
Vot siis ongi nii tore vaadata kuidas rullnokk, pisar silmas, seda jube kalliks läinud kleepsu politseiniku range pilgu all maha tõmbab.
Kusjuures on viimasel ajal liikluses taas silma jäänud autod, millel esimeste uste klaasid ja mõnel isegi esiklaas nii tumedad, et midagi läbi ei paista.
Huvitav kas neid lastakse panna teadmatusest või sellest, et neil on p****i.


rain - 19.09.16 15:15

Tsitaat:

Huvitav kas neid lastakse panna teadmatusest või sellest, et neil on p****i.


Endal on klaasid puhtad eest, kuid mis see teiste asi on kuidas ja mismoodi on kaassõitjate autod kleebitud või tehtud? Kui tahan, määrin või kanasitaga kokku ja senimaani haiseb kuni maha pestakse või ära kuivab... Endale meeldib, siis kasutan ja ongi valmis. Tuleb kuri võmm ja laseb ära kakkuda küljest- siis kakuvad silmad märjad või käed rusikas. Üldjuhul lastakse järgmine päev tagasi panna ja sõidetakse edasi. Kui sellele järgneb pisikene rahasüst eesti majandusse, siis sellepeale pole ka midagi öelda kui luksus maksab. Välismaal sõidame mööda tasulisi kiirteid, et oleks parem ja kiirem ning keegi ei virise, et miks maksta kui saab kõrvalteidmööda ka liikuda :D

Vaatame ikka oma seisukohta ja mõtleme, kas tahan või ei. Kui päike ikka sisse paistab ja sõita ei lase, siis saab sellest iga võmm aru ning kui muud asjad korras, siis ei huvita see päikesevari seal mittekedagi peale paranoiliste kaassõitjate.


urmas66 - 19.09.16 19:29

Volvol oli klaasi keskelt peegli tagant tegelikult täiesti musta-läbi paistmatu kilega tehasest juba üle tehtud.Ja edasi oli toonitud klaas.XC90-l ei olnudki toonimatta ülaosaga originaal klaasi.Praegune mul tumedam ei ole ja kui päiksesrimid all,siis mujalt kui keskelt ei näegi,et on kleebitud.No natuke ilu(edevuse :) ) pärast tehti külgedele kaarega langev,aga ei torka see silma ja vaatevälja ei sega.
Täna ei ole vaja midagi teel katkuda,sest saadetakse korduvale ÜV-le.Sõbra poeg on oma autol vist igal aastal kolm-neli korda esimesi külje aknaid kiletanud.Sõidab kuni vahele jääb ja siis jälle uuele ringile.


hulgus - 19.09.16 21:00

Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Kunagi selgitati, et kõik mis jääb kojameeste teekonnalt välja on lubatud. Nt Rootsis sõidavad rullnokad ringi igasuguste erinevate sõnumitega esiklaasil, tüüpilised "Louder than your girlfriend" jms. Suured säravad tähed kleebitud esiklaasile. Tobe aga lubatud vist.

Rootsis on üldse ses suhtes liberaalsem olukord. Seal peedistatakse ikka selle eest mis tõepoolest liikluses ohtu põhjustab. Kudamoodi saab klaasi ülaservas olev tumedam riba või kiri häirida juhti või veel enam kaasliiklejaid?! Kas sealt peegli juurest otse silma tulistav päike on siis ohutum? Kudamoodi siis läbipaistmatud päikesesirmid ohutumad on kui tumedam aga ikkagi läbipaistev kile? Muideks mul eelmisel Golfil oli esiklaasil üleval ääres valge kiri "car.stage.ee" (klubi aadress kus masin oli tuunitud)-viie aasta jooksul ei tulnud kordagi ühtegi märkust selle kohta ei politseilt ega ülevaatuspunktis.


urmas66 - 09.10.16 19:00

Käisin nädalavahetusel Saaremaal.Kuna seal oli teatud ürituse puhul ,mitu korda vaja politseiga suhelda-puhuda jne ,aga see esiklaasi päikeseriba küll kedagi ei huvitanud.
Pilves ilmaga on see ülemine serv ikka simatorkavalt must.
Aga täiega tore oli üle hulga aja kurvilisel kruusal S režiimis hullata.:D
Selles on see auto ikka kohe väga hea, isegi suvekatega.


Raigo1 - 10.10.16 11:01

Mul saab kohe 2 aastat see riba olnud ning keegi pole midagi öelnud... sama hästi võiks päikesesirmi eest trahvi teha :)


reverse - 10.10.16 11:09

Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Rootsis on üldse ses suhtes liberaalsem olukord. Seal peedistatakse ikka selle eest mis tõepoolest liikluses ohtu põhjustab...


Tõsi. Alati tore vaadata kuidas lääpas ratastega "stance" vennad autode kõrval teeääres hääletavad kuna edasi sõita ei lubata. :D


urmas66 - 10.10.16 13:51

Vahepeal toimunud mootori õli kadu on nüüdseks tõesti pidurdunud.
Peale Horvaatias sisse valatud liitri ,olen nüüd kohe pea 10tuh veel läbi sõitnud ja tasapind on lanegenud natuke alla maksimumi ,aga ei midagi traagilist.
Natuke müstiline see on,aga ega seda õiget põhjust ilmselt välja ei tule ka.


urmas66 - 22.10.16 07:03

Eile tegin Laagri esinduses ära 60000 hoolduse ja lasin panna uued kojamehed.Kokku 550€.Ei ole just vähe,peaaegu nagu Volvo juba.Iga liigutus on ära toodud eraldi tunni hinnaga.Ilmselt neil puudub mingi konkreetne hooldus pakett.Kojamehed maksid a“30+km.Vahetati kõik filtrid ja mootori ning kasti õlid.Kui võtta keskmine hind per km,siis ei ole üldse odav see hooldus,sest 60000 km peale on kulunud hooldustele umbes 1400€.Kui võtta välbaks 20tkm nagu volvol oli,siis keksmine hoolduse hind tuleb peaaegu sama ja hoolduses käimisi on mitte 3 vaid 4.

Vahepeal tegi parema esiukse aken sellist pulli,et keeldus ühe vajutusega alla-üles liikumast.Samas eile hommikul enne hooldust asi toimis.Esinduses sain teada sellise tarkuse,et Octaviatel pidid esiaknad aegaajalt ära kaotama oma asendi mälu ja siis ühe vajutusega ei toimigi.Selleks ,et teda nö uuesti õptetada,tuleb aken alla lasta ja hoida natuke aega veel nuppu all.Peale seda peaks aken õpetatud olema ja asi toimima.Ilmselt mul nii juhtuski,aga tahmatult.

Ostsin ka uued veljed talvekatele.Need uuena kaasa ostetud plekid andsin neile tagasi,sest kolm velge olid mingil määral kõverad.Mitte sõidetud kõveraks vaid pöid ja südamik olid valesti kokku keeviatatud.Saatsin need sirgestamisse,aga sealt öeldi,et südamik on sirge ja pöid ise ka,aga nad on omavahel valesti kokku keevitatud.Raha pole veel kätte saanud.
Panin kaks päeva tagasi talvekad uute musta värvi valudega alla ja kahetsen,et kohe sellele autole musti alla ei pannud.Pruuni metalliku ja mustade plastik tiivaäärtega ,on must velg väga ilus.
Läksid need veljed 16tolli ja samad veljed ostsin ka naise Fabiale 15tolli.
http://media.motoral.ee/productfiles/AU44652/image/AU44652.jpg


mein - 22.10.16 14:11

Ilus velg! (Y)
Aga hoolduse kohta arvan, et hiljem läheb Volvo ikka kulukamaks. Seni kuni lihtsalt õlid-filtrid, siis tihedam hooleskäik võib km hinda veidi ju tõsta, aga kui tuleb see aeg kui igasugu suuremaid asju juba vahetama peab, siis on Škoda kindlasti odavam.


martinifoto - 22.10.16 16:02

Eks ta oleneb suurel määral sellest vast, kui kaua pihustid ja DPF vastu peavad...


urmas66 - 22.10.16 17:10

Peale eilset hooldust olen sõitnud ainult koju, umbes 25km ja õlivarrast kontrollides selgus,et õli on valatud napilt üle poole normi.Arvel seisis 4,6L ,aga kas 4,6 L seal ka sees on ,on nüüd vaja välja selgitada.Kui ei ole,siis on mootori õlikulu oma selgituse leidnud.
Käisin Laagri Škodas.Vaatasin vanade arvete pealt,et töö teostaja on sama nimeline, mõlemas eelmises hoolduses olnud.Mõlema eelmise hoolduse järel on õli enne järgmist hoodust otsa saanud.Kui ise eelmise hoolduse järel sõidetud 4700km läbimist max sisse valasin,siis seisis õli tasapind kuni eilse hoolduseni üle poole normi peal.
Uuel autol oli ka max peal,nii Scoudil kui Fabial,ise kontrollisin.


jk - 24.10.16 08:06

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Eile tegin Laagri esinduses ära 60000 hoolduse ja lasin panna uued kojamehed.Kokku 550€.Ei ole just vähe,peaaegu nagu Volvo juba.

Sain just oma Volvole suurema hoolduse pakkumise (sh hammasrihm, aut. kasti õli) ja numbriks oli pea 1500EUR. Kui tahta ka difri ja Haldexi õlide vahetust, siis maksad veelgi enam. Nii et sõitke rahulikult Škodadega ja nautige kolmekohalisi hooldusarveid :)


urmas66 - 24.10.16 14:15

Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Eile tegin Laagri esinduses ära 60000 hoolduse ja lasin panna uued kojamehed.Kokku 550€.Ei ole just vähe,peaaegu nagu Volvo juba.

Sain just oma Volvole suurema hoolduse pakkumise (sh hammasrihm, aut. kasti õli) ja numbriks oli pea 1500EUR. Kui tahta ka difri ja Haldexi õlide vahetust, siis maksad veelgi enam. Nii et sõitke rahulikult Škodadega ja nautige kolmekohalisi hooldusarveid :)


No see ei ole sul ju 60tkm hooldus vaid 140 või 280-ne,kui rihma vahetad.Mul oli Volvo XC90 8 aastat ja oli muidugi ka kalleid tegemisi,aga seekord vahetati ju ainult õlid ja filtrid mootoris ja käigukastis.Kui midagi enamat,siis tuleb sealt ka arve ilmselt ikka palju suurem.Ma viitasin sellele,et Škoda välp on 15tkm ja Volvol 20tkm ehk see teebki asja teiseks,sest 60tkm peale on üks hooldus rohkem ja raha kulu ei ole oluliselt väiksem.
Õli vähesuse juhtumit ,aga uuritakse ja pidin homme läbi minema ja liitrise pudeli tasuta saama.Valan nüüd normi sisse ja siis saab äkki ka selgeks kas mootor võtab õli või võttis keegi teine selle õli omale.


urmas66 - 24.10.16 14:46

Pilt mustade velgedega

https://goo.gl/photos/987mmNVqoUA3hX4J6


markus - 24.10.16 16:05

Veljed on maitse asi, isiklikult ei meeldi kui rehv-velg-koopaäär üheks suureks mustaks auguks sulanduvad.
A mine järgmine kord Möllerisse hooldusesse, vaata palju seal valavad. Mul Passatiga 1,5 nädala pärast minek, peaks kohe huvi pärast hiljem kontrollima.


Raigo1 - 24.10.16 17:25

Talveks, mida vähem kodaraid ja suuremad vahed seda parem, kui täis kogub siis parem puhastada...


urmas66 - 24.10.16 18:53

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Talveks, mida vähem kodaraid ja suuremad vahed seda parem, kui täis kogub siis parem puhastada...


Õige tähelepanek :) ja see auto kogub tuisusel teel tagavelgedesse ikka isuga seda kraami.Nendel velgedel mahub käsi enavähem sinna vahele.


urmas66 - 25.10.16 10:28

Sain Laagri esindusest liitri õli lisaks,aga nad olid ikka kindlad,et pole isegi vaja juurde valada,nii on hea küll.Meister käis isegi asja õues kontrollimas.
Ma ikkagi valasin ise peaegu max sisse ,paar milli alla max jätsin nagu pidi tehas ette nägema.Mahtus sinna lisaks umbes 0,45l
Kuigi kasutusjuhendis on selgelt kirjas,et max on maksimum ja ei mingit vahepealset lähenemist.
Vaatab nüüd ,kas saab järgmise hoolduseni ,õli juurde valamatta sõita.


viiking - 25.10.16 20:06

Vaatasin viimaste hooldusarvete järgi, et mul on õli sisse mahtunud järjest rohkem: 4,6-4,7-4,8 liitrit. Varsti jälle aeg käes, eks näis, mis siis läheb. Viimati mainiti, et panevad ikka maksimumini ja seetõttu ongi rohkem. No minugipoolest ehk praeguse hooldusaja vahemikus on nn tavaline kulu ka justkui pigem väiksem olnud.
Mis aga hoolduskuludesse puutub, siis kas klubiliikmeks pole plaaninud hakata? Sõna võtad ju foorumis kõvasti ning peres rohkem kui üks Škoda ehk ei tohiks ju kahtlustki olla, et täitsa igast kandist ära teenitud staatus või nii ehk ei ole "kullajahil" ja 15% (10%) alet on siis abiks. Kui arvel klient on firma ja maksja nimeliselt sina, siis klubisoodukas täitsa kehtib. Pärast peab arve muidugi firmale esitama, kes sulle siis kulud panka tagasi kannab või kuidas just parasjagu kokkuleppele saate "omavahel" ;)


urmas66 - 26.10.16 08:46

Soodustusega asjad korras,pole probleemi.Kui selle õli teema ka korda saaks,olek elu lill :D


Ranx - 08.11.16 23:02

Kummaline ,et minu autol sama mootor ,aga õli ei kulu absoluutselt mitte .
Äkki on nagu vanasti sotsialismi ajal ,mingi kvartali lõpu auto ja unustatud näiteks õlirõngad paigaldada ;)
Ma peaks mainima ,et ma ei pea oma 4.2 v8-le kah juurde kallama .


urmas66 - 13.11.16 07:56

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kummaline ,et minu autol sama mootor ,aga õli ei kulu absoluutselt mitte .
Äkki on nagu vanasti sotsialismi ajal ,mingi kvartali lõpu auto ja unustatud näiteks õlirõngad paigaldada ;)
Ma peaks mainima ,et ma ei pea oma 4.2 v8-le kah juurde kallama .


Peale viimast hooldust Laagri esinduses,kus normi täis ei valatud(kontrollisin kohe varrast),tegin kisa,sain liitri õli juurde,valasin ise normi sisse.Nüüd vaatan,et mis ja kuidas.Ei ole välistatud,et õlikulu läks lukksepa taskusse,mitte mootor pole vigane.
Ma pigem usun seda vähem valamise skeemi isegi rohkem.Ega ma neilt selget vastust,et mismoodi või milliste juhiste järgi seda õli sinna mootorisse valatakse.Palju sinna viimasel korral ka reaalselt valati jäi ka selgusetuks.Arvel oli kirjas 4,6l ja varras näitas suts alla poole normi.


viiking - 13.11.16 13:12

Just käisin hooldust tegemas ja sisse kallati 4,6l nagu norm ette näeb ning varras oli kusagil poole rihvelduse (või veidi enamgi) peal, kontrollisin. Panin ise sisse veel ca 0,15l ning hakkas liginema maksimumi (ei tahtnud üle kah kallata, et oleks priisanud kohe), väike mahtuvuse proov nii öelda.
Üks hooldus enne viimast kallati sisse aga 4,8l ning öeldi, et pandi maksimumini ja oli küll õli siis pmst maksimumi kandis mälu järgi.
Ühesõnaga oma kogemuse põhjal on mulle vähemalt arvele vastav kogus sisse kallatud. Auto 100 siis teostaja mõlemal korral.
Töölehel on neil tegelikult olemas koht, kuhu peaks laskma linnukese teha, et pangu õli maksimumini, kunde soovi korral. Midagi sarnast siis, et kas klaasivett lisada või ei, mida küsitakse alati.


urmas66 - 13.11.16 20:06

Ma valasin viimati mingi a“650ml juurde,et norm täis saaks.Siis ilmselt ikka ei olnud 4,6l sees,kui sul palju vähemaga täis sai.Eks sõidan nüüd järgmise hoolduseni ära(kui selle kogusega välja veab) ja vaatan kuidas õlikulu on.Siis saab täpsemad järeldused teha.


urmas66 - 15.11.16 18:20

Tänaseks sõidetud peale hooldust 4750km ehk sama palju ,kui peale eelmist hooldust õli otsa sai.Praegu näitab varras võibolla 1-2mm, silma järgi alla selle joone mis ma peale hooldust täis valasin.Ehk hetkel autol õli kulu ei ole,sest vahe ei ole tegelikult tuvastatav.
Teen järgmise mõõtmise 12000km peale hooldust,see oli see number,kus peale üleeelmist hooldust õli otsa sai.


urmas66 - 27.12.16 11:53

Kontrollisin täna õlitaset ja see on natuke rohkem,kui oli peale hooldust ja enne viimast hoolduse järgset,peale valamist.
Sõidetud 10tkm ja kulu siis selle ajaga umbes 0,4-0,5l.
Ehk ilmselt sõidan autoga järgmise hoolduseni ilma peale valamatta ära,mis omakorda viitab ikkagi sellele,et õli ei kulu liigselt ja õli kadus pigem kellegi hooldusmehe kankusse.
Kui hoolduses norm sisse valataks,siis sõidab ilmselt ilma peale valamatta välba ära.


urmas66 - 06.01.17 07:31

Kuna nüüd ilmad päriselt talvised,siis oli täna esimene kogemus,kui webasto ei tööta.Nimelt unustasin eile õhtul tankida ja vahetult enne koju jõudmist hakkas kütuse tuli põlema ehk siis märguanne ka selle kohta,et webasto hommikul ei käivitu.
Hommikul oli temp -11,5 ja auto töötas tund aega kohapeal,aga autosse tulles oli temp seier ikka 0-s,kuigi salong oli kergelt leige ja ka esiklaasilt oli õhuke lume kirme ära sulanud.muud klaasid olid lumised.Ehk tühikäigul soojendamine ei anna sellel autol suurt midagi.
Samas sõites läks soojaks üsna ruttu ja ka linnavahel sõites hoidis temp 90-ne peal,erinevalt XC90-st ,mis linnavahel vaevalt 50kraadi hoidis,kui webasto ei töödanud.


kkaurkk - 06.01.17 09:28

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Hommikul oli temp -11,5 ja auto töötas tund aega kohapeal,aga autosse tulles oli temp seier ikka 0-s,kuigi salong oli kergelt leige ja ka esiklaasilt oli õhuke lume kirme ära sulanud.muud klaasid olid lumised.Ehk tühikäigul soojendamine ei anna sellel autol suurt midagi.


Algatuseks tuleb lasta mootor soojaks, ehk siis tuleb ventikad nulli keerata. Mootor läheb siis 10 - 15 minutiga soojaks ja kui seejärel panna ka ventikad tiksuma, siis hakkab sooja puhuma. See on tüüpiline viga, mida inimesed teevad, et loodavad, et külmast mootorist saab ventikate täisvõimsusega sooja kätte.


urmas66 - 06.01.17 11:10

Tsitaat:
Algselt postitas: kkaurkk
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Hommikul oli temp -11,5 ja auto töötas tund aega kohapeal,aga autosse tulles oli temp seier ikka 0-s,kuigi salong oli kergelt leige ja ka esiklaasilt oli õhuke lume kirme ära sulanud.muud klaasid olid lumised.Ehk tühikäigul soojendamine ei anna sellel autol suurt midagi.


Algatuseks tuleb lasta mootor soojaks, ehk siis tuleb ventikad nulli keerata. Mootor läheb siis 10 - 15 minutiga soojaks ja kui seejärel panna ka ventikad tiksuma, siis hakkab sooja puhuma. See on tüüpiline viga, mida inimesed teevad, et loodavad, et külmast mootorist saab ventikate täisvõimsusega sooja kätte.


Miks sa arvad,et ma ventika põhja keerasin?ventikas oli küll sees,aga puhus min peal.Ja sellest ei olene mootori soojenemine tunni aja jooksul.Mootor lihtsalt soojeneb aeglasemalt,aga see pole nüüd see teema enam.Kui,aga mootor on 65min töötanud ja seier ei tõuse milligi,siis pole selles asi.Autod,mootorid ja muu sinna juurde, on minu töö ja hobi jne.Ma oleks küll siiralt üllatunud,kui sa selle mootori kohapeal tuksudes soojaks saad, pelgalt ahju ventika väljalülitamisega.


kkaurkk - 06.01.17 17:27

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: kkaurkk
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Hommikul oli temp -11,5 ja auto töötas tund aega kohapeal,aga autosse tulles oli temp seier ikka 0-s,kuigi salong oli kergelt leige ja ka esiklaasilt oli õhuke lume kirme ära sulanud.muud klaasid olid lumised.Ehk tühikäigul soojendamine ei anna sellel autol suurt midagi.


Algatuseks tuleb lasta mootor soojaks, ehk siis tuleb ventikad nulli keerata. Mootor läheb siis 10 - 15 minutiga soojaks ja kui seejärel panna ka ventikad tiksuma, siis hakkab sooja puhuma. See on tüüpiline viga, mida inimesed teevad, et loodavad, et külmast mootorist saab ventikate täisvõimsusega sooja kätte.


Miks sa arvad,et ma ventika põhja keerasin?ventikas oli küll sees,aga puhus min peal.Ja sellest ei olene mootori soojenemine tunni aja jooksul.Mootor lihtsalt soojeneb aeglasemalt,aga see pole nüüd see teema enam.Kui,aga mootor on 65min töötanud ja seier ei tõuse milligi,siis pole selles asi.Autod,mootorid ja muu sinna juurde, on minu töö ja hobi jne.Ma oleks küll siiralt üllatunud,kui sa selle mootori kohapeal tuksudes soojaks saad, pelgalt ahju ventika väljalülitamisega.

See lihtsalt nii tavaline, et inimesed sedasi toimivad. Olen isegi sedasi toimetanud ja siis hakanud füüsika peale mõtlema ja jõudnud selleni, et külmast mootorist olematu sooja ära viimine ainult pikendab kogu soojenemis protsessi. Kokkuvõttes vabandust, et omistasin sulle teguviisi, ilma uurimata, kas tegid nii.
P.S. Oma masina olen küll ilma salongi kütmata saanud kohapeal soojaks.


urmas66 - 06.01.17 17:49

Kusjuures naise Fabia 1,2 TSI läheb ka soojaks umbes 20min-ga.Näitab mingi 60+kraadi.
Minu autol ei hakka kliima täiega enne puhuma,kui mootor soe.Fabial kusjuures ka ei hakka.Samas vanemad autod hakkasid kohe täiega puhuma,aru saamata et pole sooja kuskilt võtta.
Praegu koju sõites näitas vahepeal -20,5 ja minu arust webasto järgi ei olnud,sest see oli vahetult enne koju jõudmist ja mootorit välja lülitades oli vaikus.Ilmselt mootor suudab korralikult ka ilma selleta sooja tekitada ja hoida,mis on tänapäeval suht ebatavaline.

Kuna enne pole korralikult platsil libedat proovinud,siis kui see lumi maha tuli,oli võimalus töö juures ka natuke libedal pikemalt driftida.Suurel siledal ja kinni sõitmata platsil.
Kuni kiiruseni umbes 40-50 laseb ESC Sport mode igaljuhul vabalt külg ees lasta ja ka kohapeal sisuliselt panizzit teha ja seda nii palju kui viitsimist on.Suuremat kiirust ei saanud arendada turvalisuse pärast.
Täna proovisin sama teha kergelt kinnisõidetud ja natuke konarlikul lumel,kus mõni asfaldi triip ka sees ja tuul lahtise lume ära puhunud.Sai seda kõike teha,aga ESC ,ABS ,Veojõu kontroll,Rehvirõhu kontroll jne läksid natuke lolliks.Ühesõnaga lõi kirja ette et kõik on välja lülitaud ja error.Pärast seismajäämist ja süüte välja keeramist kohe kõik isegi ei taastunud vaid pidi veidi otse sõitma,et ta aru saaks,mis ja kuidas.
Aga jälle jõudsin arusaamisele,et väga hea auto on mul :D


viiking - 17.01.17 19:14

Teemaks oleva õlikulu kohta oma auto kohalt jätkuks niipalju, et peale viimast hooldust möödas ca 3500km ning õli justkui võtnud ei olegi :o
Õliks ikka esinduse valikul sisse kallatav Castrol aga nüüd vist mingi uuema tüübi Titanium vms lisanimega. Niipalju kui vahepeal selle teemaga poole silmaga uusi tekste lugedes kokku puutunud olen, siis õige õli (voolavus jt) pidavat olema üsnagi oluline uutel mootoritel õlikulu vältimiseks ning Longlife 30k km tagant hooldused võiks ära unustada. Ju mõjubki.
Tont seda siis teab ning kindlasti tulevik annab arutust aga praegu on nii või naa põhjust sellega rahul olla.


viiking - 30.01.17 16:34

Rehviteemas mainisid, et auto läheb müüki?


urmas66 - 30.01.17 18:44

Nii on,aga umbes kuu läheb veel,enne kui uus saabub.Tuleb MB Vito 190 4x4 ehk istmetega kaubik.Lihtsalt tegemist töö autoga ja vajadused vahel muutuvad.Muidu poleks äkki müüki pannudki(oleks liisingu eraisikule üle võtnud),aga naisele sai ka just kevadel uus Fabia ostetud ja ta sellega väga rahul.
Tegelikult olen mina ka siiani autoga väga rahul ja erinevalt paljudest Suberbi omanikest pole mul mingeid kalasid ka olnud.Oli probleem tulede tarkvaraga,kus vasak tuli näitas kohe uuena vahel võssa,aga see tehti korda ja siiani kõik OK.
Õli võtmine pole ka nüüd veel tuld vilgutanud, kohe saab 74tkm täis.Ehk natuke üle tuhande km hoolduseni,mille teen ise ära.
P.S ma olen õli vahetanud 15tkm takka ja kõik on tehtud Laagri esinduses.


urmas66 - 17.02.17 10:51

Nüüd siis minul selle autoga asjad ühelpool.Viisin eile ära Laagri Škodasse komisjoni müüki.Esmaspäeval pidid kuulutruse auto24 ja oma kodulehele üles panema.


urmas66 - 01.05.17 20:00

Neljapäeval 27.04 sai uus omanik auto kätte.Minul siis selle autoga teema lõpetatud.
Müük kujunes küll pikemaks kui ootasin,aga kuna omal polnud aega tegeleda,siis nagu eelpool mainitud müüs autot Laagri esindus,kus seda eriti aktiivselt ei tehtud.
Sinna komisjoni ei soovita autot panna,mina isiklikult oleks selle ilmselt ise kiiremini maha müünud.


lare - 02.05.17 14:03

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Müük kujunes küll pikemaks kui ootasin,aga kuna omal polnud aega tegeleda,siis nagu eelpool mainitud müüs autot Laagri esindus,kus seda eriti aktiivselt ei tehtud.
Sinna komisjoni ei soovita autot panna,mina isiklikult oleks selle ilmselt ise kiiremini maha müünud.

Milline on aktiivne komisjonimüük? Reklaamid teles, Eesti Ekspressi esikaas, tantsutüdrukud auto kõrval?
Meil on väga hea kasutatud autode müüja ja väga palju rahulolevaid kundesid, kelle auto on kiiresti maha müüdud.
Scout ei ole päris igaühe võimaluste auto.
See, et auto ei müünud Sinu arvates piisavalt kiiresti, ei anna õigust mustama hakata. :mad:


Raigo1 - 02.05.17 15:18

Isegi hästi ju, kahe kuuga sisuliselt.komisjonimüük ongi kõige mugavam ja endale lihtsam müügiviis. Miks ise ei müünud kui arvad, et oleks esimesel laupäeval ära läinud?


urmas66 - 02.05.17 15:31

Tsitaat:
Algselt postitas: lare
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Müük kujunes küll pikemaks kui ootasin,aga kuna omal polnud aega tegeleda,siis nagu eelpool mainitud müüs autot Laagri esindus,kus seda eriti aktiivselt ei tehtud.
Sinna komisjoni ei soovita autot panna,mina isiklikult oleks selle ilmselt ise kiiremini maha müünud.

Milline on aktiivne komisjonimüük? Reklaamid teles, Eesti Ekspressi esikaas, tantsutüdrukud auto kõrval?
Meil on väga hea kasutatud autode müüja ja väga palju rahulolevaid kundesid, kelle auto on kiiresti maha müüdud.
Scout ei ole päris igaühe võimaluste auto.
See, et auto ei müünud Sinu arvates piisavalt kiiresti, ei anna õigust mustama hakata. :mad:


Kui auto sai müüki pandud,siis jäi kokkulepe,et kui keegi midagi pakkuda tahab või mida iganes,siis võtab ühendust ja oleme avatud kõigile pakkumistele.
Mingi aja möödudes helistasin ja küsisin kas on ka huvi jne.Esimene vastus oli ,et "eile üks käis ,pakkus 500 alla väljasoleva hinna,ma saatsin pikalt".
Ootasin oma auto kuuulutuse ülepanemist vist ligi nädala,sest inimene oli paar päeva haige(mõistetav),seejärel oli tal palju tegemist(see ei ole mõistetav).

Palusin tal mitu korda kogu lisvarustuse ja ka muu hiljem paigaldatu kirja panna(oli väljatrükina kaasas,kui auto sinna tõin),saatsin hiljem meilile nagu ta soovis,aga kuulutusse panematta see jäigi.
Kaks potensiaalset klienti ,keda mina saatsin ei saanudki temaga kokku,sest teda lihtsalt polnud.
Ma tegelikult võiks veel ka meie kogu vestluse ja siia kirja panna,siis alles oleks see mustamine,aga ei pane.
Kui kuulutus on juba poolik,siis pole sealt ka edasi midagi head oodata.
Kui keegi helistab ja küsib auto kohta,siis oleks müügimehe töö seda nö aktiivselt müüa,mitte ostja ei pea temalt sõnu suust kiskuma.
Ma tegelikult ei musta kedagi,vaid rääkisin enda mitte kõige paremast kogemusest.
Kui oli kokkulepe hinda alla lasta,siis see kajastus kuulutuses alles mitme päeva ja meeldetuletuse järel,aga platsil oli auto küljes 2000€ kallim hind veel pikalt.
Kas see on nagu hea müügimehe töö??? Mul polnud aeg selleks kriteeriumiks,mida ma kehvaks tulemuseks pidasin, vaid suhtlus ja muu.Ma lihtsalt mainisin,et oleks ise tegelenud oleks kiiremini müünud saanud ,sest olen siis ilmselt parem automüüja.


Wazer - 02.05.17 19:53

Ma huvi pärast uurin, et kuna omal on ka plaan Skoda poole vaadata, et mis on Skoda esinduses olemasoleva auto müügi kulu? Mis nad pakuvad olemasoleva eest, ca paar tonni alla turuhinna? Ilmselt on hinna vahe väga suur kas müüa auto kohe neile või lihtsalt nemad tegelevad minu auto müügiga.
Kuidas teil kogemused on?
Ise müüa on odavam aga see võib võtta ju väga pikka aega ja peab olema aega tegeleda.


Raigo1 - 02.05.17 20:06

Sa mõtled nagu sissemaksuks anda? Mina otsustasin ise müüa kui sain teada kui palju nad pakuvad. Jäin 1500€ kasumisse.;)


Wazer - 02.05.17 20:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Sa mõtled nagu sissemaksuks anda? Mina otsustasin ise müüa kui sain teada kui palju nad pakuvad. Jäin 1500€ kasumisse.;)


Jah, et kui uus masin on tellitud mingi hetk, see tuleb ju kaua, mitu kuud, siis kui selgub, et ise masinat müües ei jõua uue saabumiseks müüdud, kas siis tasub neile sissemaksuks anda või siis peaks seda kohe kokku leppima? Vahe tuleb ilmselt jah üüratu aga mingil hetkel on uus kohal ja vana müümata, sissemaksu raha ju enne pole, siis on jama.


Raigo1 - 02.05.17 20:21

Ma lasin enne ostmist ära hinnata ja otsustasin kohe peale seda et ei anna. Ja mul oligi nii et oli mingi aeg kaks autot. Uus tuli ära ja vana oli veel alles. Aga teadsin et saan tunduvalt rohkem. Oli jh sissemaksu raha olemas. Eks Sa pead müügimehega rääkima mis variandid on, sellist kogemust pole olnud.


urmas66 - 03.05.17 11:24

Minu puhul oli tegemist suht uue autoga 1,5a ja ei küsinud neilt pakkumist,sest uus auto oli teist marki ja mujalt ostetud.Üldiselt need pakkumised on kõigil esindusetel alla igasugu arvestust va kui on mingi kampaania.
Komisjoni tasu oli mingi 350-360€,see ei sõltu hinnast.
Müük toimus nende kodulehel,auto24-s ja auto oli nende platsil.Minu auto oli müügis veebruari keskelt kuni aprilli lõpuni.
Minul kiiret polnud,aga mis ei meeldinud,sellest kirjutasin eespool.Võibolla probleemid seal tingituid sellest,et neil ainult üks mees tegeleb kasutatud autodega,aga aed on ääreni täis ja ta ei suudagi kogu seda pakki piisavalt hallata.
Muidu ei oska Laagri esinduse kohta küll ühtki laitvat sõna kosta,parim teenindus ,mis mul autoesindustes olnud on.