Foorumi logo

Karoq
ets0 - 20.03.18 20:11

Ega Eestis Karoqe eraisikute käes vist ei liigu aga euroopas vist juba on.? Oskab keegi rääkida Karoqist, kui on juba omanik. Ise olen proovisöite teinud, tundub möistlik valik.?


indrekp - 21.03.18 08:33

Neid ikka juba mõnda aega müüdud, seega vast eraisikute kätte ka juba paljud jõudnud, kuigi pole ise ühtegi vastu sõitmas näinud (v.a esinduse proovikad). Samas pole Karoqi sõsarmudelit Seat Atecat samuti näha, ainult ühte olen näinud, mis mõnikord hommikuti mulle Tehnika tänaval vastu sõidab. See-eest Kodiaqe näen ühe teekonna jooksul vähemalt 3tk ikka.
Pigem huvitab Karoqi puhul, kuidas sinna pagasiruumi mõne suurema asja nt lapsevanker mahutamisega on, enne ei riski ostma hakata kui tõde teada, Yetiga saan varsti proovida.


timo99 - 21.03.18 09:16

Võta käru esinudsse kaasa ja tõde avaldub! :P


markus - 21.03.18 20:14

Käisin ka nädalavahetusel huvist vaatamas, mitte ostumõttega, sest välimuselt tundus täitsa meeldiv. Tagatuled teeks ringi, aga muidu on proportsioonidelt ja üldmuljelt palju kenam kui suurem vend Kodiaq. Mis minu arvates on lihtsalt üks suur ja ilmetu kuut. A see selleks.
A mis Karoqi puhul suu ammuli ajas, see oli hind. Salongis olnud näidisauto 36+ tuh EUR! Wtf?! Skoda pisimaasturi laadse toote eest, mil 1.6 diisel mingi 85kW-iga. Really? Kui sellist hinda küsida, siis võiks natuke rohkem ikka interjööris olevatesse materjalidesse ka panustada, sest see odav plast ja termatiin mida seal pakutakse, pole küll sellist raha väärt. See nahalaadne toode mis istmetel on, sellisest materjalist olid 90-ndatel Kadaka turul müüdavad nahktagid ja vuffel brändikotid. Kui ma mingil põhjusel peaks Skoda võtma, siis ennem tekstiilsisu kui see porr. Aga no sellise hinna puhul ma vaataks küll muid marke ja oleks nõus rohkem maksma.


timo99 - 22.03.18 07:22

Selle hinna sees on ilmselt kogu lisavarustus, mis olemas on, selle hinna põhjal ei saa küll mingid järeldust teha. Muud sarnased masinad on võimalik ka nii kalliks ajada. Samas saab täitsa ok variandi ka 10k odavamalt.

Kodiaqi kõrval vaadates mulle tundus just Karoqi välimus ilmetu, eriti igav ja iseloomutu. Sisekujundus tundus odavam ja ruumi oli ka sees nagu vähem (mitte ainult pakiruumis). Ja hinnavahe Kodiaqiga ei ole nii suur, kui esialgu paistab - näiteks ambition varustuses ei ole Karoqil täisled tulesid, mis paneb kohe kilo hinda juurde.

Aga soovid ja maitsed on ikka niiii erinevad inimestel, et siin ei olegi midagi vaielda. (näiteks on mõni inimene läinud poodi ja ostnud Nissan Juke :o )


tnx - 22.03.18 08:22

Škoda puhul on pea kõikide mudelitega nii, et hea hind on argumendiks pigem vähese varustuse korral, aga kallimate eest küsitakse nii palju, et sellise eelarvega kannatab isegi klass kõrgemaid autosid vaadata. Need, kes autot Exceli abil valivad, saavad muidugi õigustatult vastu vaielda, et rehvimustri mõõtjaga jääkaabitsat ikka keegi teine hinna sees ei paku, aga materjalide kvaliteet, müratase ja muu meeltega tunnetatav hinnakirjas välja ei paista.

Karoq veel planguna ei pakutagi, kõige väiksem number hinnakirjas on 19600, mis ei ole teiste markidega võrreldes küll mingi eriline soodukas.

Seat Atecaid olen mina näinud ikka rohkem, kui ühte, suhe Kodiaqdega on vast võrreldav mõne teise mudelipaariga, nt Leon-Octavia või Toledo-Rapid. Seate ongi lihtsalt nii palju vähem. Uusi Tiguane, mis ka sama asi, liigub rohkem.


maxe - 22.03.18 09:58

Hetkel tundub, et Skodal läks kehvasti karoq väljalaske ajastusega. Praegu tundub, et poplaarsemad on klass väiksemad ja odavamad corossoverid: C3 Aircross, 2008, Captur, CX3, vag gruppi sees veel Arona ja T-Roc. Vana yeti ehk oleks sinna gruppi veel mahtunid aga Karoq veits suur selles segmendis. Ning tundub et nad jäävad hilaks ka Fabia/Rapid XXL (Arona/Trock)baasil masinaga.


stefan - 22.03.18 11:03

Tiguan ei ole Karoq´ga sama asi. Tiguan on puhtalt Kodiaq, võrdle või „jalanumbreid“ neil autodel. Karoqi vaste on T-Roc, lihtsalt Karoq on palju praktilisema kere ja ruumi lahendusega, nii et kiputakse teda klass suuremaga võrdlema.
Tiguan Allspace ja T-Roc muutusid tellitavaks umbes samal ajal kui Karoq, aga ega neid ka igapäevaselt tänavaliikluses veel ei kohta.

Meie peres olev Karoq on juba 2 kuud ringi vuranud. Kuna see ei ole minu igapäevaauto, siis päris kõigis olukordades ma teda veel proovinud pole. Aga muidu on sümpaatne. Ukseplastiku lihtsakoelisuse üle võib norida. Huvitav, et lisavarustuse sportistmete mõnusat tuge kiidab eriti vanem generatsioon :)
Pagasiruum on märksa suurem kui Yetil. Kes vajab veidi lisa, peaks valima juurde tagaistmete VarioFlex funktsiooni, siis saab istmerida ettepoole nihutada või ühekaupa istmeid täitsa välja visata.

Need ulmehinnaga esiveolised esinduste demoautod ei ole just tavapärane komplektatsioon. Karoq Style/Elegance on üle pika aja üks Skoda, kus hea komplekti saamiseks tuleb lisavarustusest tuleb juurde panna vaid mõned hinnalt väiksed pudinad. Ehk siis koos mõningase tavapärase hinnasoodustusega saab 30000EUR eest hästi komplekteeritud 4x4 diisel DSG Karoqi.
Nahksisu, panoraamkatus, 18 või 19 tollised veljed, Columbus navi – no ei ole neid praktilisel inimesel vaja. Kahe füüsilise nupuga Bolero on igapäevaselt mõnusam kasutada ja navi funktsioon sellele juurde ei maksa palju. Kui auto on öösiti garaažis, kas siis tegelikult vajad Vebastot. Kui konksuga masinaid majapidamises juba on, võib kerge südamega loobuda ka tehase pakutavast kallist elektrilisest kärukonksust ja piirduda kärukonksu ettevalmistusega.
Sisuliselt vajab Style juurde vaid adaptiivset püsikat, varuratast ja võib-olla ka tagerduskaamera, rooli- ja esiklaasisoojendus.
Kuna raadio heli on võrreldes Passati/Superbi standardheliga veidi kehvem, tasub ehk juurde võtta ka Canton helisüsteem.

Juhin tähelepanu, et nelikveolisel on 17 tollise rehvimõõt laiem kui esiveolisel, kuid M+S rehvina on täiesti lubatud sama tollimõõdu juures ka sentimeeter kitsam ehk 215/55 rehv. Ühe Tallinna esinduse müügimees väitis mulle sügisel, et 4x4 versioonile seda ametlikult ei lubata, kuid see osutus väärinfoks.


timo99 - 22.03.18 12:10

Julgeks vaielda, et karoq on igas mõttes tiguani konkurent, omadustelt, hinnalt ja sisult. Nagu kodiaq on tiguan allspacele. t-rock oluliselt väiksem, pigem kahe inimese auto.


stefan - 22.03.18 13:08

Nojah, eks see olenebki kas võrrelda disainilahendusega saavutatud puhtpraktilist ruumikust ja pagasiruumi liitreid või platvormist/kaalust tulenevat tehnilist poolt ja käsitsetavust (pöörderaadius, rööbe, kui kiiresti auto soovitud suunamuutustele reageerib jne). Tiguan on laiem ja seetõttu kohmakam sõita. Salongis on ees törts rohkem külgepidi ruumi, kuid normaalkaalus inimene seda ei vaja.
Lühikese Tiguani jaoks sai ka pakkumine võetud, sama mootori ja mugavusvarustusega komplektatsioon. Hoolimata suuremast soodustusest oli hind ligi 2kEURi suurem ning Style Karoq sisaldas ikka veel rohkemat (el. tagaluuk näiteks). Puht subjektiivselt Tiguan näeb tänaseks päevaks veidi väsinud välja. Võimalik et praeguseks või mingis muus komplektatsioonis on hinnad sarnasemad.
Tehnilise identsuse teemal veel seda, et Karoq´le talveveljed leidsin näiteks T-Roc´le pakutavast valikust – originaalvelgede laiused ja offsetid on samad. Tiguan ja Kodiaq on teises liigas.


indrekp - 22.03.18 16:34

Karoqil on teatavasti võimalik kasutada ka 16" velge (215/60), aga pole aimu, mis offset on, kui on nagu Yetil 45, siis oleks endal juhul kui vajadus tekib sobiv jooks velgesid talveks olemas.
Eile õnnestus siiski üks valge Karoq ka Sikupilli parkimismajas ära näha, seega liigub neid mõningaid juba ringi.


markus - 22.03.18 17:23

Stefan, miks praktilise meelega inimene adaptiivset püsikat vajab? Tavalisega saab ju ka ilusti hakkama ning töötab iga ilmaga.
Astusin just koduuksest sisse, Riia-Tln ots selja taga. Peale Märjamaad hakkas vaikselt lumeloppa tulema ja Kernu kandis ütles adaptiivne püsikas “no visibilty” ja oligi jalaga püsikas ainus variant;) Krt, kinni ka ei viitsi pidada, et selles sajus välja minna ja VW logo puhtaks nühkida.
Ukseplast ja üldse uksepolstri lihtsakoelisusest ei saa mina ka aru. Mis värk Skodal sellega on? Krt, mõnel kaubikul on ka kvaliteetsemast või meeldivamast materjalist. Ja selline porr on neil valdav, kummaline.


stefan - 22.03.18 19:01

Karoqi veljed on 7J x 17“ ET 45, sama nagu Yeti 17“ korral.
16“ tehasevelgede puhul on erinevus. Yetil on velje laius ikka 7J ja offset 45.
Karoqi puhul 16“ originaalveljed on 6J x 16“ ET 43, ning 4x4 puhul on lubatud ka rehvimõõt 225/60R16. See viimane mõõt nii kitsal veljel näeb vist paras balloon välja. Passat Alltracki 17“ originaalmõõt on ka 225 lai, kuid venitatud 8J laia velje peale (mis on teine äärmus).
Terve mõistus ütleb, et Yeti 16“ velgi võib Karoqile alla toppida küll, ei usu iial, et mõni esindus nii väikse offseti erisuse kallal irisema hakkaks.

Markus, nõustun et adaptiivsel püsikal on ka miinuseid. Samas võib läheneda ka nii, et praktiline inimene sita ilmaga pikka maantee otsa ei plaani, jääb koju või viskab hotellis jalad seinale :)


indrekp - 22.03.18 19:12

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Karoqi veljed on 7J x 17“ ET 45, sama nagu Yeti 17“ korral.
16“ tehasevelgede puhul on erinevus. Yetil on velje laius ikka 7J ja offset 45.
Karoqi puhul 16“ originaalveljed on 6J x 16“ ET 43, ning 4x4 puhul on lubatud ka rehvimõõt 225/60R16. See viimane mõõt nii kitsal veljel näeb vist paras balloon välja. Passat Alltracki 17“ originaalmõõt on ka 225 lai, kuid venitatud 8J laia velje peale (mis on teine äärmus).
Terve mõistus ütleb, et Yeti 16“ velgi võib Karoqile alla toppida küll, ei usu iial, et mõni esindus nii väikse offseti erisuse kallal irisema hakkaks.

Markus, nõustun et adaptiivsel püsikal on ka miinuseid. Samas võib läheneda ka nii, et praktiline inimene sita ilmaga pikka maantee otsa ei plaani, jääb koju või viskab hotellis jalad seinale :)


Konkreetsed veljed mis mul on, on mõõdus 6,5J X 16" ET45.
Ja näiteks talvistes tingimustes ei kasuta mina üldiselt isegi tavalist püsikat, see-eest muul aastaajal oleks adaptiivsel püsikal mõtet küll, saab muidugi ka klassikalise püsikaga edukalt toime. Aga lume ja libedaga on mõistlik asja ise kontrollida.


roosteuss - 22.03.18 21:17

Kõik sõltub ju ikka inimesest,mulle isiklikult tundub Karoq olema paremate proportsioonidega kui Kodiak.
Ükski Skoda pole VW otsene konkurent ,kas on odavam või kallim, väiksem ,suurem.Kõik mudelid on nihkega.Kodiaqi tagauks on Tiguani omast vist 8cm pikem ja suurel Tiguanil on ainult tagaots pikem.Skoda mudelid üldiselt ei hiilga oma plasti pooolest kui eesmärgiks on pidev armatuuri või uksepolstrite silitamine,silmaga kärab vaadata küll.Eespool mainiti et selle raha eest lähen mõnda teise salongi,ilmselt peeti silmas mõnda premiumi poole kiikavat esindust.Suure tõenäolisusega saab sealt selle raha eest Plank line varustusega auto.
Endal oli ka Karoq valikus sest viimase kahe aasta ja umbes 30000 km läbimisel on umbes 100km jooksul keegi tagaistmel istunud ,niiet istumisruum tagaistmel on minu jaoks ebaoluline ja istmete kokkuklappimisel on kaubaruum mulle piisava suurusega.Kuna Karoq oli alles tulemas ja ootata ei olnd aega ja ette jäi minu kriteeriumitele vastav sobiva hinnaga Yeti siis läks nagu läks .


tnx - 23.03.18 07:47

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Skoda mudelid üldiselt ei hiilga oma plasti pooolest kui eesmärgiks on pidev armatuuri või uksepolstrite silitamine,silmaga kärab vaadata küll.Eespool mainiti et selle raha eest lähen mõnda teise salongi,ilmselt peeti silmas mõnda premiumi poole kiikavat esindust.Suure tõenäolisusega saab sealt selle raha eest Plank line varustusega auto.


Ei pidanud midagi väga konkreetset silmas peale selle, mis välja ütlesin, et täisvarustuses Škoda ei ole kuidagi eriliselt soodus või konkurentsivabas liigas. Siin teemas on korduvalt kurdetud, et Škoda salongiplast on kehva - Plank line premium autos nii ei ole ja see ongi võimalik otsustuskoht, et kas tahan paberil parimaid numbreid või mõnusat salongi. Lisavarustust saab juurde osta, kui raha on, salongiplasti saab muuta ainult väheses ulatuses, kui üldse.

Karoq puhul lisandub vähemalt esialgu ka see, et kui kõige odavam võimalus on 20k eest osta esiveoline manuaalkastiga 85kW bensukas, siis sama pikka-laia-võimsat masinat on võimalik ka 15k eest leida ja hoopis otsustada, et varustuse erinevus ei ole seda 25% hinnavahet väärt. Loodetavasti suvel lisanudvad baasmudelid parandavad olukorda.


timo99 - 23.03.18 08:03

No kui juba, siis miks mitte tuua võrdluseks Duster oma 9999 alghinnaga. See annab muidugi sõnalge plank hoopis uue mõõtme :o


markus - 23.03.18 08:33

Duster näeb oma hinna kohta väga hea välja tegelt, eksterjööri osas. Ütleks, et on hinnaga kooskõlas või isegi parem kui ootaks selle hinna eest. Interjööri pole kunagi lähedalt vaadanud, seal arvatavasti nii positiivne pole. Ka varustus oli varem mingi kummaline, oli vist kiiruse limitaator, aga mitte püsikiirushoidja.
Skodad on väliselt sümpaatsed, v.a. Kodiaq, mis oleks nagu 10 aastat tagasi võinud seesuguse disainiga tulla. A vot sisu on see, mis selgelt minu VW poole tõukab. Seal lööb see “odava” margi tunne välja, kuigi hinnakiri seda enam nii ei kajasta.
Karoq puhul mis lisaks üldisele sisedisainile häiris, oli käigukang. Miks see sellises võtmes nagu eelmisel Octavial ja Superbil oli, peab olema? Selline macho stiil veel Kodiaqile sobib, a Karoq, mis peaks rohkem just naiskliente meelitama, võiks hoopis soliidsema nuiaga olla.


markus - 23.03.18 08:40

Krt, tundub et uuele Toaregile on ka seesugune nui pandud:o


roosteuss - 23.03.18 11:59

Siit hakkabki pihta see et kes rahuldub kummirooli,käigukanginuga ,kellele piisab nahkroolist ja käigukangist,kuna ta nagunii rohkem autot ei silita ja kellele on oluline et saaks kogu aeg kõike silitada ja tunduks veel super ka käe all.Iga valiku jaoks on vaja rahakotti erinevalt avada.
Uut Dusterit ei oska kommenteerida aga eelmisel plastik mitte ainult ei näinud välja vaid oli ka seda.
Lõppkokkuvõtteks on ju hea et kasvõi VAG grupi sees on nii rikkalik valik et igaüks leiab endale midagi,põhiline on viia kooskõlla oma soovid ja rahakoti sisu.


markus - 23.03.18 12:46

Roosteuss, päris nii pole. See et soovid on erinevad ja rahakotti tuleb vastavalt sellele kergendada, see on loogiline. Aga see, et sa saad tippvarustuses auto, antud juhul Skoda, kus hind pole enam säästuklassi Duster või mis iganes ja uksesang on ikka plast mis sobiks kaubikule ning nahksisu on pigem krt teab mis materjal, vot see on kummaline.


frequency - 23.03.18 13:16

Ma jällegi nõustuks roosteussiga. See et sa oled Skodale pannud peale kõik lisavarustuse ei tähenda, et selle lisavarustuse lisamisega peaksid muud auto komponendid ka muutuma. Või kui peaksid, siis mis hetkest see muutus toimuks? Need kes võtavad panoraamkatuse, webasto jms lisa mugavusvarustuse saavad paremad polstrid kui teised?
Kallima hinnaklassi baasvarustusega autot ei ole ka päris kohane võrrelda madalama hinnaklassi tippvarustusega autoga. Kallim auto ongi ju seepärast kallim, et seal sees on paremad komponendid. Kui lisavarustus ei oma tähtsust, siis valid kallima hinnaklassi auto ja kui lisavarustuse olemasolu mängib rolli, siis odavama aga rohkemate lisadega auto.
Näiteks enam-vähem sarnase suurusega Audi A4 ja Skoda Octavia baasmudelite hinnavahe on 17220€ - see on rohkem kui baasvarustuses Octavia üldse maksab (ning jah, ma hooman, et need baasvarustuses autod on üksteisest täiesti erinevad - aga sealt see hinnavahe ju tulebki. Kuigi ka Audi tuleb baasvarustuses plekkvelgedel nagu Octaviagi + Audil ei tule ise mitte esimesed istmesoojendused baasvarustuses kaasa)


markus - 23.03.18 13:53

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Ma jällegi nõustuks roosteussiga. See et sa oled Skodale pannud peale kõik lisavarustuse ei tähenda, et selle lisavarustuse lisamisega peaksid muud auto komponendid ka muutuma. Või kui peaksid, siis mis hetkest see muutus toimuks? Need kes võtavad panoraamkatuse, webasto jms lisa mugavusvarustuse saavad paremad polstrid kui teised?

Kas täna ei muutu või? Ambition, Elegance... ehk varustuspakett. Ei tundu loogiline w? Kui istmepolstrid jne. muutuvad, siis millest me sel juhul räägime?


timo99 - 23.03.18 14:04

Tegelikult jah, auto sisemuse välimus (hea sõnade mäng) muutub odav vs kallis varustus ikka täielikult, isegi sõiduomadused (erinev vedrustus, nelivedu, mootor jne), muusika, istmed.. Kerekuju jääb jah samaks ja (ilmselt) müraisolatsioon, aga suures osas saab täitsa plangu ja täitsa viimase varustusega auto olla ikkagi üsna erinev.


frequency - 23.03.18 14:33

Või no võtame siis näiteks odavaima Elegance Octavia (20430€) ja odavaima baasvarustuses Audi A4-ja (32850€). Ikka on hinnavahe väga suur. Ja kui näiteks Audile panna peale sama varustus mis Octavia Elegance siis lisandub Audi hinnale veel tuhandeid (näiteks led esituled 1340, istmesoojendus ette 405€, jne jne).
Minu jutu mõte jääb samaks. Skoda ei saagi olla sama kvaliteediga salongiga kui kallima hinnaklassi autod, hinnavahe on ju meeletu.


markus - 23.03.18 15:01

Sa korrutad nagu mantrat ja räägid siin Skoda vs Audi ning ei saa pointile endiselt pihta. Ja kui saad, siis lased samamoodi edasi. 36 tuh mis näiteks on Paldiski mnt salongis oleva näidisauto hind, ei ole 18 tuhat ja on kaugel odavast. Eriti veel mingi 85kw moto puhul. Sellise hinna eest ootaks juba ka midagi rohkemat kui Renault Traffic töökaubikule sobivaid materjale. Mis ma öelda tahan on see, et baasvarustuse puhul a’ hind alates on kõik OK. Aga kui sa hinna kangema varustusastmega ikka ükes krutid, siis peaks see avalduma ka materjalides mis silma ja kõrva hakkavad ning mida käega igapäevaselt katsud. Täna aga on Skodal küljes häbiväärselt odava tegumoega uksekäepide ja seda hoolimata mudelist ja hinnast. Ka mõningaid muid detaile kus on arusaamatult kokku hoitud või on see mingi VAG grupi sihilik valik.
Kokkuvõttes, autod on vägagi fine, kuid mõned tõrvatilgad meepotis rikuvad palju ilusat ära.


frequency - 23.03.18 15:23

Minu point on see, et nimetatud 36 tuhat on tulnud lisavarustuse arvelt. Mine vaata Audi või mõne muu premium automargi salongis ringi ja kindlasti on seal kõikide lisadega autosi kordades kallima hinnaga. Mulle tundub, et sa selle 36 tuhande eest tahad saada märksa kallima hinnaklassi autot. Ma saan aru, et see on päris suur summa aga reaalselt on preemium klassi autod veel kallimad


indrekp - 23.03.18 15:27

Aga enamasti ikka ostetakse keskmises või pisut madalamas kui keskmises varustustasemes masinaid. Karoqi kohapealt ei oska öelda, laoautod on enamasti Ambition, Elegance on mõned. Aga nt Yeti puhul, kui auto24 lahti lüüa siis n.ö teisele ringile minevad on enamasti Active varustuses (on ka mõningaid Freshe, mis ikkagi põhineb Activil), Ambitionit ja Elegance (varem Experience)oluliselt vähem, päris baasvarustuses (Basic) pole ühtki näha (kas sellist väga ostetigi). Elegance varustuses masinad on olnud algselt enamasti välismaist päritolu (Rootsi, Saksa jne). Seega eestlane ikkagi väga palju varustusele ei raatsi kulutada. Või siis on pareminmi varustatud auto omanikud oma masinaga nii rahul, et nii ruttu veel müüki ei pane.


markus - 23.03.18 15:51

Yeti puhul äkki põhjus asjaolys, et enamus uuena ostetud autosid osteti firmade poolt tööautodeks.


markus - 23.03.18 16:02

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Minu point on see, et nimetatud 36 tuhat on tulnud lisavarustuse arvelt. Mine vaata Audi või mõne muu premium automargi salongis ringi ja kindlasti on seal kõikide lisadega autosi kordades kallima hinnaga. Mulle tundub, et sa selle 36 tuhande eest tahad saada märksa kallima hinnaklassi autot. Ma saan aru, et see on päris suur summa aga reaalselt on preemium klassi autod veel kallimad

Nii lisade kui varustuspaketi arvelt. Ma ei räägi lisadest, püüa nüüd natuke süveneda ka ikka ja unusta see Audi jutt ära. Ma ei võrdle Skodat preemium klassiga, sellest on Skoda kaugel. Antud näidisauto hinnakirjahind algab 26tuh, selle eest 1.6TDI koos DSG7 kastiga ja esivedu. Pole just ka hind alates. Tegemist siis Elegance varustusega, kus led tuled jne. Seega antud mudeli tippvarustus, mis aga mõnes detailis tundub pigem baasvarustus.


indrekp - 23.03.18 16:03

Enamik mis müügis paistab olevat jah keskmist firmaauto tüüpi, kas baasbensiin 1.2 või esivedu diisel.


ets0 - 23.03.18 18:33

Olen vaadanud vene juutuuberid, kes väidavad et 1,5 dsg kuivsidur kestab max 100000?
Mis mötted on käimakasti teemal?


roosteuss - 23.03.18 20:00

Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.Lihtsalt on detailid igal autol mis varustuse muutudes ei muutu ja sellega tuleb leppida kui ei sobi tuleb järgmisest uksest sisse astuda.
1,5 mootorid on nii uued asjad et nend koostööst DSG kastiga pikas perspektiivis ilmselt on vara rääkida.
Kuna Karoq on Yeti järeltulija siis on tõesti nii et Eestis müüdavad Yetid on olematu varustuse ja olematu mootoriga või lihtsalt olematu varustusega või suure läbisõiduga,mulle lihtsalt jäi pihku väga hea vaustusega auto millel oli ka olematu läbisõit ja mulle sobiv mootor .Tuttav käis uurimas Active Karoqi ,hind oli suhteliselt mõistlik aga kuna saabumisaeg oli kunagi tulevikus siis langes valik muule margile.


MartinM - 23.03.18 20:29

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Markus, nõustun et adaptiivsel püsikal on ka miinuseid. Samas võib läheneda ka nii, et praktiline inimene sita ilmaga pikka maantee otsa ei plaani, jääb koju või viskab hotellis jalad seinale :)


Adaptiivne püsikas (3a igapäevaselt kasutanud) on mind nii umbes täpselt 3 aastat ärritanud. Ja nüüd seltsimees kirjutab, et praktiline inimene kehva ilmaga ei sõida...

Ma olen ebapraktiline inimene, kes vihmase ilmaga üritab varbaga piirkiirust kombates vältida tasulisi kaamerapilke ning samas hotelli asemel koju laste juurde jõuda.

Õnneks saab osadel autodel veel tavalist püsikat tellida (k.a. Skoda). Mina läksin nüüd seda teed
:)


markus - 23.03.18 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.

Oot-oot, mis häma sa nüüd ajad? Kuskohast see universaal Skoda sul 16500 algab? Või võrdled Passati juba Octaviaga?
Superb sedaan/luukpära on kopikad alla 20tuh ja Passat ca 1tuh kallim ja seda vahet on interjööris selgelt ka tunda.


indrekp - 23.03.18 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.Lihtsalt on detailid igal autol mis varustuse muutudes ei muutu ja sellega tuleb leppida kui ei sobi tuleb järgmisest uksest sisse astuda.
1,5 mootorid on nii uued asjad et nend koostööst DSG kastiga pikas perspektiivis ilmselt on vara rääkida.
Kuna Karoq on Yeti järeltulija siis on tõesti nii et Eestis müüdavad Yetid on olematu varustuse ja olematu mootoriga või lihtsalt olematu varustusega või suure läbisõiduga,mulle lihtsalt jäi pihku väga hea vaustusega auto millel oli ka olematu läbisõit ja mulle sobiv mootor .Tuttav käis uurimas Active Karoqi ,hind oli suhteliselt mõistlik aga kuna saabumisaeg oli kunagi tulevikus siis langes valik muule margile.


Kui ma 2011 omale Yeti soetasin, siis polnud Ambition tasemel isegi tagumisi el aknaid, isegi need tuli lisaks võtta. Plus varustuses lisandusid juurde parkimisandurid (taga), xenonid. Ise panin lisana veel eelnimetatud el.aknad, Bolero, tagakõlarid Climatronicu v.o miskit veel (ei mäleta enam mis varustuses kohe olemas oli, mida oli vaja lisada). Igatahes praegu on Ambition tasemel kõik need asjad olemas (v.a xenonid - neid vist praegu ei ole Škodadel st LED nende asemel), miskit saab isegi Active standardis juba. Seega 2018 on Škoda palju paremini varustatud kui 2011, mõtlen neid asju mida sai siis ka juba.


Mrtnl - 23.03.18 21:02

Tsitaat:
Algselt postitas: MartinM

Adaptiivne püsikas (3a igapäevaselt kasutanud) on mind nii umbes täpselt 3 aastat ärritanud. Ja nüüd seltsimees kirjutab, et praktiline inimene kehva ilmaga ei sõida...

Ma olen ebapraktiline inimene, kes vihmase ilmaga üritab varbaga piirkiirust kombates vältida tasulisi kaamerapilke ning samas hotelli asemel koju laste juurde jõuda.

Õnneks saab osadel autodel veel tavalist püsikat tellida (k.a. Skoda). Mina läksin nüüd seda teed
:)


Mul seni tavaline püsikas olnud, a kas adaptiivne tähendab, et on koguaeg adaptiivne, ei saa adaptiivsust on/off lülitada? Ma miskipärast arvasin, et adaptiivsus on lisavõimalus, mida soovi korral aktiveerida, mingis Audis oli küll nii. Jätsin oma valikust kõrvale, võimalik et margiti erinevused, ega seda jama meie liikluses küll ei tahaks, kui tavapüsikas asendataks adaptiivsega (oleksin valmis isegi mõningase lisa maksma selle vältimise eest :)).


MartinM - 23.03.18 21:11

Ma ei tea, kuidas teistel autodel, ent Insignial ei ole võimalik valida adaptiivse ja tavalise püsikiirushoidja vahel. Ehk kui ilm on kehv, siis püsikiirust hoiab parempoolne pedaal. Lisaks võtad selle nii-või-naa ka ilusa ilmaga enne eessõitvale autole järele jõudmist maha (nagu tavalisegi püsika), et sooritada turvaline möödasõit.

Samuti on uuel Superbil adaptiivse püsika kang ebameeldiva koha peal. Tavapüsikas (ma loodan) on suunatule kangi otsas nagu vanasti.

Nn front assist või avariipidurdussüsteem käis vanasti adaptiivse kiirushoidikuga kaasas, tänapäeval on see juba standardis. Kuna see on minu auto ees peatunud Porsche Cayenne'i ja selle ees teed ületanud jalakäija halvimast säästnud, siis seda süsteemi ma kiidan.


Mrtnl - 23.03.18 21:32

Ei teagi kuidas see Skodal lahendatud on, aga suurem abi oleks sellest vast Saksas vms kiirteel tundide kaupa kupatades ca samal kiirusel. Meie väikeste törtsude juures pigem tüütu, kui tahaks oma kiirusega sõita, mitte igas lõõtsatõmbes osaleda, kui osav "rongijuht" tempot dikteerib, igas kurvis igaksjuhuks aeglustades jne.


roosteuss - 24.03.18 15:54

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.

Oot-oot, mis häma sa nüüd ajad? Kuskohast see universaal Skoda sul 16500 algab? Või võrdled Passati juba Octaviaga?
Superb sedaan/luukpära on kopikad alla 20tuh ja Passat ca 1tuh kallim ja seda vahet on interjööris selgelt ka tunda.


Ma teen lahti ametliku edasimüüja hinnakirjad kus on ilusti välja toodud hinnad alates.Peaaegu mitte ükski VAG grupi auto pole otsene konkurent teisele kontserni autole.Univeraaal Passati tõin selle pärast näiteks et sellise ülemise hinnaga autoga olen tegelenud.Octavia on väiksem ja kesisematest materjalidest kokku pandud kui Passat,Superb mille alghind 20990 maaletooja kodulehel on mõõtudelt jalle Passatist suurem aga alghind ikkagi väiksem.Kasutatavate materjalide ja üldse ehituse poolest ei saa tegelikult ühtegi Skodat võrrelda VW-ga.
See et Passati hinnad lähevad 50000 taha ei tee tast veel Audit.


markus - 24.03.18 20:45

Nõus olen su väidetest ainult ühega, 50+ tuh hind ei tee Passatist Audit. Audi on premium mark ja konkurendid on BMW ja Mesa. A see jutt, et Skoda ja VW omavahel ei konkureeri, see on BS. Ostja vaatab otseselt Fabia vs Polo, Octavia vs Golf ja Superb vs Passat. Kui sa üritad muud väita siis, no sorri aga BS pole mõtet ajada. Loomulikult on seal ka teised margid oma mudelitega, aga need 2 on mainstream brändid ja ostja valib sealt kas väike, väike keskklass või suur keskklass valikust. See, et 1 on pikem kui teine ja hinnavahe on 1 tuh euri, see ongi see millega eristutakse üksteisest. Sest kui 2 mudelit oleks täpselt samade mõõtude ja varustusega ning sama hinnaga, siis julgen väita et 90+% võtab VW. Kui aga muu on sama ja hind Skoda kasuks, siis neelatakse ego alla ja lepitakse Skodaga.


Kuuba - 24.03.18 21:41

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Nõus olen su väidetest ainult ühega, 50+ tuh hind ei tee Passatist Audit. Audi on premium mark ja konkurendid on BMW ja Mesa. A see jutt, et Skoda ja VW omavahel ei konkureeri, see on BS. Ostja vaatab otseselt Fabia vs Polo, Octavia vs Golf ja Superb vs Passat. Kui sa üritad muud väita siis, no sorri aga BS pole mõtet ajada. Loomulikult on seal ka teised margid oma mudelitega, aga need 2 on mainstream brändid ja ostja valib sealt kas väike, väike keskklass või suur keskklass valikust. See, et 1 on pikem kui teine ja hinnavahe on 1 tuh euri, see ongi see millega eristutakse üksteisest. Sest kui 2 mudelit oleks täpselt samade mõõtude ja varustusega ning sama hinnaga, siis julgen väita et 90+% võtab VW. Kui aga muu on sama ja hind Skoda kasuks, siis neelatakse ego alla ja lepitakse Skodaga.

Nii on...


Maahärra - 24.03.18 22:09

Mina liikusin VW'i pealt Škoda peale ja ei ole pidanud oma ego neelama...


stefan - 25.03.18 00:16

Ei ole kõik nii mustvalge. Grupisiseselt on ka sõsarmudelid oma modifikatsioonide ja erinevate tehniliste võimaluste poolest piisavalt hästi positsioneeritud, et kui mingis osas ollakse konkurendid, leiab pea iga mudeli juures versiooni, mida teise embleemi all ei saa. Lühikesele Golfile ei leia ju Skodade seast otsest konkurenti - Rapid on võimalustelt ja lahendustelt kõva klass madalam ja iganenum. Universaalid on otsesed konkurendid, kuid samas leidub mõlemal mootori ja käigukasti kombosid mida teisele ei saa.
Minnes suuremate autode juurde, Superbi ei saa veel 2.0TSI 4x4 ja 7 käigulise DSG-ga, ning DCC vedrustust kõrgema kliirensiga. Passati saab, mis sest et vähema kW-dega 2.0TSI versioon, kuid see eest ei vaja ka kütust 98. Ning kui 7-DSG jõuabki kevadest võimsaimale Superbile, on see värske DQ381 (nagu Arteonil), kuid Passat Alltrackil on jäädud robustsema ja seni kõige suurema momenditaluvusega DSG versiooni DQ500 juurde, mis on minu silmis pluss.
Yeti praktilisusele ja sõidulõbu kombole ja suurele mootorivalikule, ma julgen väita, et grupisisene konkurent puudus. Samal ajal oli peres ka Tiguan 1, mis oli Yetiga võrreldes rämeda pöörderaadiusega ja mootorimüra salongis nii kuradi vali, et ei olnud minul soovi seda autot kasutada. Eriti võrreldes helipilti suht sama TDI mootoriga minu tollal igapäevases kasutuses olnud 2 põlvkonna Octavias ja Superbis. Ja see krooniajal soetatud Yeti on siiani pereringis alles ning talvistel nädalavahetustel jätkuvalt minu eelistus nr 1 (kuna ta on lihtsalt niivõrd lõbus sõita oma manuaalkastiga, et mul on jäänud Karoqi testimine unarusse).
Ega Audi ei suuda oma premium imagot veatuna hoida. Vaatasin korra salongis lähemalt Audi S1, võiks ju eeldada et on oma 30+ kEUR hinnaga igast otsast kvaliteetne mutukas, aga uksed on nii kuradi õblukesed ja plekise sulgemisheliga, et ma pole rendikatena põgusalt kasutatud Fabiatel ka nii häirivat ustega opereerimist kohanud.

Seda veel VAG kohta, et mida rohkem Premiumiks peetav brand, seda suuremad on sooduspakkumised (eriti korporatiivmüügi korral) nendel mudelitel ja modifikatsioonidel, millele leidub sama tehnikaga konkurent grupisiseselt. Kokkuvõttes on eriti Skandinaavias võrreldavate omadustega autode hinnad Skodast-Audini üllatavalt ligilähedased. Baltikumis on suudetud brändiga kaasnevat imagot inimestesse sügavalt kinnistada.


markus - 25.03.18 00:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Mina liikusin VW'i pealt Škoda peale ja ei ole pidanud oma ego neelama...

Loe nüüd mu eespool olevat mõtet uuesti, siis saad aru mida mõtlesin.


markus - 25.03.18 00:42

Grupisisene või väline ei oma siin mingit tähtsust. Autod positsioneeruvad erinevatesse hinna- ehk value, mainstream, premium ja suurusklassidesse nagu väike, väike kesk ja suur keskklass. Klient ostma hakates omab mingit ettekujutust millist autot ta soovib ja seejärel võrdleb mida pakutakse ning millised iseärasused talle olulised on. Ehk kui soovib mainstream hinnaklassis väike keskklassi luukpära, siis valik on Golf, Octavia, Megane, 308 jne. Seejärel tuleb juba võrdlus erinevate mootorite ja käigukastide ning veoskeemide osas, lisaks varustus, mõõdud ja muud iseärasused ning loomulikult hind. Luukpära on luukpära ja see, et Octavia on teistsuguse lahendusega, ongi antud auto iseärasus. Nüüd on kliendi otsustada kas see on tema jaoks argument, et saab suurema pakiruumi või pole see tegur oluline.
Osade jutu järgi on automudelid konkureerivad ainult juhul kui pakuvad samu mõõte, tehnilisi lahendusi ja hinnad on ka samad. Ise saate aru, et see on jama jutt? Tavaline inimene soovib omale autot stiilis x hinnaklass, bena mootor + automaat, esivedu ja keretüüp ning seejärel hakkab sõeluma valikut. Tihti pole ka veoskeemist tal ettekujutust, samuti kas manuaal või automaat ning ka mootor võib bena asemel hoopis diisli vastu vahetuda protsessi käigus. Enamus teab ainult paari olulist faktorit, mis tema jaoks kindlasti oluline. Umbkaudne suurus ja mitu inimest ning mis kola see peab mahutama, umbkaudne hind ja heal juhul ka keretüüp. Ei lähe ta poodi sellise algteadmisega nagu mõne riigiametniku autohange, kus mõõdud on mm pealt paigas, lisaks kW, käikude arv ja veoskeemi lahendus ( Haldex või pidev 4-vedu), spetsiifilise täpsusega varustus ning värvi- ja materjalilahendused. Ei lähe!


stefan - 25.03.18 09:59

Püüan viia jutulõnga Karoqi teemasse lähemale. Ükskõik mis hinnaklassis autode puhul ei ole eraostjal 10 protsendiline hinnaerinevus omadustelt sarnase masina puhul ainus põhiline faktor tehingu toimumises ühe või teise kasuks. Sellesse hinnavahemikku võivad sattuda olenevalt mudelite elueast ja tootmistsükli faasist ka erineva „preemiummääraga“ või veidi erineva suurusklassi esindajad. Tavalisel ostjal on selge ettekujutus mingisugusest enda jaoks aktsepteeritavast auto disainist ja välimusest seejärel tulevad sõelale jäänute vahel kasutajasõbralikkuse alla kuuluvad faktorid. Ja kui ostjal on peale esmaste tingimuste läbimist sõelale jäänud samas hinnaklassis olevad Karoq, Kodiaq, Ateca ja lühike Tiguan (juhtumisi kõik „mainstream“ ja räägin tegelikest müügihindadest, mitte hinnakirjast ning jätan teadlikult grupiväliselt eksisteerinud konkurendid hetkel kõrvale), siis proovisõitudel selgub, et need autod on piisavalt erinevad, mis lihtsustab oma vajadustele paremini sobiva sõiduki valimise. Mõnele inimesele on otsuse tegemisel piisavaks faktoriks manööverdamisvõime, teisele pakiruumi võimalused, kolmandale käigukangi disain ning neljas ei saa üle aastatega kinnistunud brändikultusest. See on ongi VAG-i eesmärk et grupisiseselt on mudelid hästi positsioneeritud, et isegi erineval alusplatvormil olevaid masinaid peavad inimesed konkurentideks ning on leitav pea iga inimese soovidele vastav modifikatsioon.
Ateca jäi mul tegelikult lõppvalikust kõrvale kahel põhjusel: põhilises kasutuspiirkonnas pole järelteenindust ning parema varustutaseme juures kaasneb 18 tolline madala profiiliga ebapraktilisem rehvimõõt.


urmas66 - 25.03.18 10:19

Mujal on see võibolla nii ja mingi väike protsent ka meil neid kes kaaluvad argumente,aga eestis ostetakse välimust ja hinda.Siis tulevad kõik muud argumendid.Rohkem valitakse firmaautode ostul,aga see on ka nii ja naa.
Arenenud riikides on eraiskute autoost 80% väljaost ja 20% liising,meil on täpselt vastupidi.Ja Škoda müübki head väljanägemist taskukohase hinnaga.Samas jääb paljudel eesti autoostjatel välja arvestamata auto edasine kulu ja veel nipiet näpet,mida arvestades saaks hiljem odavamalt hakkama.
Minu arust on VW grupi autod oma hooldusvälpade,DSG probleemide,õlikulu ja muu standard vigadega kõlblikud erisikule,kes sõidavad vähe ,max 10-15tkm aastas.Siis saad 5a garantiid suuremate probleemideta läbitud.Suurema läbisõiduga on vaja vaadata ka muid marke ja nendega kulusid võrrelda.
Võin kinnitada,et 3aastase tsükli puhul on uue V-klassi,S-klassi või GLS Mersu, ülalpidamine odavam,kui uue Octavia,kui aastane läbisõit on umbes 40tkm-t.Mersul on selle aja peale 3 hooldust.Kaks A hooldust umebs 200€ ja üks B hooldus 300-400€ vahel.Ehk kokku max 800€.
120tkm läbimiseks ükskõik millise Škodaga on vaja käia hoolduses 8 korda,millest 4(õlivahetus) on umbes 200€ ja 4 on umbes 350€.Jutt diisel mootoritest.Lisaks vajab Škoda veel hoolduste vahepeal õli lisamist,mis ka suts maksab.Ehk kokku umbes 2200+ õli
Paljud teist selle peale autot ostes mõtlevad?


Suslik - 25.03.18 10:50

Arvuta, mismoodi tahad, no ei tule 120 tuhande peale kaheksat hooldust....;)


timo99 - 25.03.18 11:11

120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


timo99 - 25.03.18 11:27

tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.

Aga e r i l i s e l t jabur on võrrelda hoolduse hindu sellistel masinatel . Isegi kui need mersu hoolduse numbrid peavad paika, vahe 400 eur aastas kui järelmüügi hind ühel kukub 15k aastas ja teisel 3k ehk, mõtlesin näiteks S mersut. Lisaks väga puusalt kasko hinna vahe äkki 1000 eur aastas, kütusekulu vahe 1000++ eur aastas. Enamasti ostetakse auto liisinguga, 1000 eur aastas kulub s mersu liisingu intresside peale, kui mingil keskmisel skodal.

Aga ülalpidamine on odavam, jees, ostma.

ahjaa.. näita mb S klassi hoolduse hinnapakkumist 120 000 km-ni hinnaga 800 eurot or didn't happen :P


Tsitaat:

Võin kinnitada,et 3aastase tsükli puhul on uue V-klassi,S-klassi või GLS Mersu, ülalpidamine odavam,kui uue Octavia,kui aastane läbisõit on umbes 40tkm-t.Mersul on selle aja peale 3 hooldust.Kaks A hooldust umebs 200€ ja üks B hooldus 300-400€ vahel.Ehk kokku max 800€.
120tkm läbimiseks ükskõik millise Škodaga on vaja käia hoolduses 8 korda,millest 4(õlivahetus) on umbes 200€ ja 4 on umbes 350€.Jutt diisel mootoritest.Lisaks vajab Škoda veel hoolduste vahepeal õli lisamist,mis ka suts maksab.Ehk kokku umbes 2200+ õli
Paljud teist selle peale autot ostes mõtlevad?


markus - 25.03.18 11:42

Stefan, absolutselt nõus su jutuga. Autotootjate mudelite ja modifikatsioonide paljusus ongi eesmärgiga katta võimalikult suure tarbijaskonna vajadusi. Lisaks siis kontsernid nagu VAG veel erinevate brändidega, et kõigile oleks midagi.
Jah, tihti on nii et lõplik hinnapakkumine võib olla suht sarnane Octaviale ja Superbile, see aga ei tähenda et need on sama klassi autod ja mõeldud omavahel konkureerima. Superb on ikkagi eelkõige Passati ja kõigi teiste suurde keskklassi positsioneeruvate konkurent. See et teda pakutakse luukpärana, on eripära mis võimaldab tegelt konkureerida nii sedaanide kui universaalidega. Sest tihti pole täismõõdus universaali vaja, aga sedaani luugist ei mahu vajalikud asjad sisse ning vagunid tegelt ei meeldi välimuselt. Sama siis Octaviaga.
Kunagi sai ise autot ostetud ja vajalik oli lapsevankri mahtumine pakiruumi. Suht sarnase hinnaga tuli Octavia ja Superb, mingid laoautod eripakkumisega. Lisaks oli Octavia valida nii 1.4TSI kui ka 1.8TSI ja hind per kg oli võimsamal isegi parem, sest hinnavahe oli olematu, samas võimsam mootor, kärukonks ning parkimisandurid. Naine valis Octavia 1.4TSI, millele lisasime parkimisandurid ja hind läks võimsamast kallimaks. Miks selle valis? Superb oli tema jaoks suur ja 1.4 eelistas benakulu pärast + võimsus oli tema jaoks piisav.
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


urmas66 - 25.03.18 13:29

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.


Kuidas see number sinu autol ainult 2000 on? Mis välp? Minu Scoudil oli see umbes 2200 120000km peale.Kas kõigil Škodadel polegi samad välbad?
Ma küll sõitsin Scoudiga sinult 75tkm ligi 2 aastaga,aga hooldused olid suht sama hinnaga.15tkm-õlivahetus ja 30tkm-nö hooldus.
Tahtsin selle näitega öelda seda,et meil ostetakse autot asjasse põhjalikult süvenemata.Olilised on hind(kuumakse) ja nö kas on maistream.
Tunnistan ausalt Scoudi ost oli ka minu jaoks ämber,ei süvenenud asjasse ja ei arvestanud asjaoludaga. Olin nö pimestatud auto headest sõiduomadustsest ja kenast välimusest+müügimehe jutt.Hooldus 30tkm blää-blää-blää jne.Hooldus on jah 30tkm,aga seda ei maininud keegi,et vahepal tuleb veel õli ka vahetada,mis ei olegi hooldus :D
Aga nagu ma mainisin,kui läbisõit aastas jääb 15tkm sisse ja teed kord aastas hooldust,siis on numbrid väiksemad. Mis tähendab,et sellise läbisõidu korral on 33000 maksev auto, suts kallis ja mõttetu.


urmas66 - 25.03.18 13:41

Aga ,kui Karoqist konkreetselt rääkida,siis see auto mulle meeldib rohkem,kui Kodiak.Välimus on parem ja proportsioonid paigas.Kodiak on kuidagi pikaks venitatud nagu vanem Superb.
Karoqi vaade on igav tagant,kuidagi lage,aga seest on mu meelest väga hea ja ruumikus eesitmel vähemalt pole Kodiaki kasuks kuskilt.
Ma isegi kaalusin fabia väljavahetamist,aga isinduse tagasiostu hind on naeruväärne.Kui endal ünnestub müüa,siis pole ka Karoq välistatud,kuigi Laagris on ka naabermajas väga häid valikuid ja parema hinnaga tippvarustuse puhul. 2WD-d bens ja automaat olen vaadanud.


Maahärra - 25.03.18 15:44

Täiesti teemaväline.... aga sellised arutelud on head silmaringi laiendajad ja toovad ka foorumisse elu.

Kui järgmine kord esindusse satun siis uurin mõlemad maasturid üle.


Suslik - 25.03.18 15:49

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


Ju siis on midagi seoses hooldusvälpadega muutunud. Nüüd järjest juba neljas VAG-grupi auto majapidamises ja kõigil hooldused ja õlivahetused olnud hooldusnäidiku järgi umbes 25000km välbaga.


indrekp - 25.03.18 17:25

Kui nüüd võrrelda grupi siseselt Ateca, Karoq, Tiguan - siis mis on argument, mis paneb mind Karoqi eelistama (kuigi pean tunnistama, et Ateca välimus isegi meeldib rohkem).

1.Tiguan on liiga kallis
2. Ateca pagasiruumi geomeetria tundub võrreldes Karoqi-ga viletsam olema, Karoqi oma tundub et mahutab rohkem
3. Karoqi puhul on võimalus tellida varioflex istmed, sellega kaasneb ka pagasiruumi rulookate,
Atecal seda võimalust pole
4. Ateca pluss - keskmises varustustasemes (Style) on elektriline tagaluuk standardis, Karoqil tuleb Ambitioni puhul see raha eest lisaks võtta
5. Seati auto konfigureerimine tüütult keeruline
6. Škodal on võimalus valida rohkete laoautode seast ja käigukasti ja mootori variatsioone on rohkem, Seatil nt puudub 1.0TSI DSG variant
7. Seatil oli mingi meeletu tarneaeg, kui tellida oleks soovinud (aasta umbes), Škoda peaks 3-4 kuuga saama kui tellida
8. Škoda puhul on rohkem valikuid kuhu teenindusse minna, Seatil on Tallinnas vaid TOP Auto.
Ja škoda esinduste puhul tead juba mida oodata, Top Auto on sihuke tume maa, ei ole nagu väga positiivset kuulnud.

Samas ei välista kui juhtub sobiv Ateca leiduma sobivatel tingimustel, võib see ka kõnealla tulla.


Suslik - 25.03.18 18:10

Ühe asja jättis eelkõneleja mainimata. Karoq-il on kütuseluugi siseküljel jääkaabits, Atecal paraku mitte. Koht on siiski olemas, nii et kui margipuhtuse risustamisel silm kinni pigistada, siis saab Atecale ka jääkaabitsa :P


urmas66 - 25.03.18 19:05

Mis puutub autode konfiguraatoreid,siis sellega ei viitsi ma juba oma mõistust sassi ajada.Kõigil neil on see suht keeruline(Škodal vist isegi lihtsaim),aga mitte ühelgi ei õnnestu asja nii teha,et ei oleks eri pakkettides lisade kordumist,mis viib konfiguraatori lõpphinna kohe valeks.
Vaatan nö valmis koha peal olevaid autosid või lasen meili teel pakkumise teha,kus kõik kirjas vastavalt minu valikutele.


urmas66 - 25.03.18 19:16

Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


Ju siis on midagi seoses hooldusvälpadega muutunud. Nüüd järjest juba neljas VAG-grupi auto majapidamises ja kõigil hooldused ja õlivahetused olnud hooldusnäidiku järgi umbes 25000km välbaga.


Nii Scoudil 2015 kui Fabial 2016 on küll näidik,aga see leob tuimalt km maha järgmise hoolduseni,mis on 15tkm pärast.Lihtsalt 15tkm loetakse õlivahetuseks ja 30tkm hoolduseks. Auto on pika hooldus välbaga ehk 30tkm või üks kord aastas,nii on pakkumises kirjas.Siit ka minu pettumus,kui rohkem sõitmist,siis aastane kulu ikka üsna kallis.
Mersul on välp max 40tkm,aga hooldus näiduku järgi loeb vastavalt auto kasutusele.Mul 60% maantee 40% linn, on pakkunud 37500 kaks korda järjest,aga politseibussidel pidi ka 15tkm peal hooldusse saatma.
Sinu autod on ehk vanemad? Siis oli jah 30tkm välbaga ,ilma vahepealse õlivahetuseta,hooldust ka olemas. Samas nad ise soovitasid vahepeal ka õlivahetust teha.Minu autodel see enam soovituslik pole,vaid näiduku järgi peab minema.


urmas66 - 25.03.18 19:33

Tsitaat:

ahjaa.. näita mb S klassi hoolduse hinnapakkumist 120 000 km-ni hinnaga 800 eurot or didn't happen :P


Ma arvestasin siia 3 hooldust,kaks A hooldust ja ühe B hoolduse.Hooldus välp näiduku järgi 40tkm-t või 2 aastat.
Mul oli Vito 119 4x4(sama mis V 250 4matic) esimene hooldus 196€ ja küsin sõbralt,kel on 2017a GLS 350D,tal oli olnud 220€ kandis,peast ütles.Temal oli hooldus 35000 pealt,mul 37500. B hooldus pidi olema kusil 350-400 vahele.Nii ütles esinduses töötevastuvõtja.Küsisin ka teiselt sõbralt,kes on S klassiga juba üle 10 aasta sõitnud(mitte ühe ja sama autoga) aga 320D ja 350D. Ta ütles,et mis saa siis arvasid,et palju see maksab.
Kallis on MB hooldus suurte mootorite või AMG mudlitel ja suurte piduritega autodel,aga AMG stiilipakett seda hinda veel ei tõsta.Muidugi on neil autodel palju asju,mis on väga kallid,aga ma ikkagi pidasin silmas uue auto esimest 120tkm-t, kus ei ole veel mitte midagi kuluosadest vaja osta.


stefan - 25.03.18 19:41

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


Kindlasti saaks varuosaletist Xcellence/FR Atecale eraldi tellida väiksemas mõõdus originaalveljed ja soetada neile sobivad rehvid. Aga see on kõik kliendi majandada ja samuti kliendi mure kusagile realiseerida tehasest tulnud rattad. Juhul kui esindus annaks iga nädal klientidele üle arvestatava hulga keskmise ehk Style varustusega Atecaid, siis oleks ehk väike tõenäosus, et nende omanike seas leidub keegi, kes on nõus rattad vahetama edevamate kuid ebamugavamate vastu. Eesti müügimahtude juures oleks seda loota vist suht ebareaalne.


urmas66 - 25.03.18 19:47

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


Kindlasti saaks varuosaletist Xcellence/FR Atecale eraldi tellida väiksemas mõõdus originaalveljed ja soetada neile sobivad rehvid. Aga see on kõik kliendi majandada ja samuti kliendi mure kusagile realiseerida tehasest tulnud rattad. Juhul kui esindus annaks iga nädal klientidele üle arvestatava hulga keskmise ehk Style varustusega Atecaid, siis oleks ehk väike tõenäosus, et nende omanike seas leidub keegi, kes on nõus rattad vahetama edevamate kuid ebamugavamate vastu. Eesti müügimahtude juures oleks seda loota vist suht ebareaalne.


Citymotors pakkus mulle,et vahetavad küsitud autol 19" rattad 17" vastu,aga lihtsalt hind ei lange selle võrra :D


stefan - 25.03.18 19:57

Räägime siis selgeks ka Karoq TDI hooldusvälbad. Vaikimisi on õlivahetus ja hooldus 30000km tagant (või 2 aasta möödudes) – nii öeldi ka autot üle andes. Kui inimene soovib, tehakse õlivahetust tihemini.
Täpselt sama oli mul ka 2009 aasta TDI-CR Superbil ja eelmisel põlvkonna TDI Passatil. Ehk kui tegemist pole vähese läbisõiduga, läheb TDI mootoriga masin 120000km täitudes 4-s kord hooldusesse.
~4000km läbisõiduga TDI Karoqi tänane ekraanipilt:

http://static3.nagi.ee/i/p/1007/91/2519796353c686_l.jpg


Bensiinimootoriga autosid üle andes on mulle öeldud, et õlivahetusse tule siis kui auto käseb ja see sõltub kuidas autot kasutatakse (sõltub külmkäivituste jms hulgast). Nii näiteks uus TSI Passat ütles mulle esimestel kasutusnädalatel, et õlivahetus on 15000km täitudes. Praeguseks esimese 5700km läbimise järel on esimene eeldatav õlivahetus nihkunud ~18000km juurde ja ma eeldan tegelikkuses juhtuks see kuskil 22-24tkm takka nagu peres oleval Golfil tavaks saanud (ning küllap siis tehakse ka ülevaatushooldusega ette nähtud toimingud). Ehk siis hoolduskalkulatsioon antakse kõige halvema võimaliku variandi kohta (õlivahetus iga 15tkm järel).

http://static3.nagi.ee/i/p/1007/91/2519796542309e_l.jpg


timo99 - 25.03.18 20:09

2000 on kui 120k hooldust ei arvesta enam sisse, nii et siis ikka samasse auku.
Hoolduse kulu on liisingu ja kütuse järel ikkagi täiesti sekundaarne.

Miks peaks auto hind ja läbi sõit olema otseses seoses. Et kui sõidad vähe siis peaks automaatselt ka näiteks fabia sobima, mis sest et tihti palju inimesi ja asju vedada. Aga kui sõidad palju siis on põhjendatud juba väga kallis masin? Kes ütleb milline on piir.. äkki kuldne kesktee on 33 000 eurine masin 15t km jaoks aastas. Koomikud :D Inimeste finantsvõimalused on ikka väga väga erinevad.

Mõne jaoks on valik ehk näiteks 33k maksev auto kuna ta leiab et sõidab suht vähe, aitab küll. Alternatiiv oleks temal ehk näiteks 60k maksev masin, kui ta leiaks et ta sõidab ikka väga palju ja tahab enda äraolemisse rohkem raha "investeerida".

Ehk et miks peab mõtlema nii et 33k on mingi hästi kallis auto.. täiesti keskpärane tegelikult ju?






Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.


Kuidas see number sinu autol ainult 2000 on? Mis välp? Minu Scoudil oli see umbes 2200 120000km peale.Kas kõigil Škodadel polegi samad välbad?
Ma küll sõitsin Scoudiga sinult 75tkm ligi 2 aastaga,aga hooldused olid suht sama hinnaga.15tkm-õlivahetus ja 30tkm-nö hooldus.
Tahtsin selle näitega öelda seda,et meil ostetakse autot asjasse põhjalikult süvenemata.Olilised on hind(kuumakse) ja nö kas on maistream.
Tunnistan ausalt Scoudi ost oli ka minu jaoks ämber,ei süvenenud asjasse ja ei arvestanud asjaoludaga. Olin nö pimestatud auto headest sõiduomadustsest ja kenast välimusest+müügimehe jutt.Hooldus 30tkm blää-blää-blää jne.Hooldus on jah 30tkm,aga seda ei maininud keegi,et vahepal tuleb veel õli ka vahetada,mis ei olegi hooldus :D
Aga nagu ma mainisin,kui läbisõit aastas jääb 15tkm sisse ja teed kord aastas hooldust,siis on numbrid väiksemad. Mis tähendab,et sellise läbisõidu korral on 33000 maksev auto, suts kallis ja mõttetu.
:D


urmas66 - 26.03.18 07:06

Ma pidasin selle läbisõidu all silmas kõiki Škodasid,olenemata mudelist ja ka kõiki VW grupi muid autosid.Pole vahet mille sa võtad,kui saad ühe hooldusega aastas hakkama,siis on kuludega ok,aga kui sõidad 40tkm aastas,siis enam ok ei ole,siis väga kallis.
See 15tkm hooldusvälp teeb kasutamise kuludesse olenevalt läbisõidust, võrreldes näiteks Fordiga,MB või mõne muu margiga,kes on ka pikemad reaalsed hooldusvälbad ja millede mootorid ka selle välba üle elavad, päris suure vahe sisse.Kohe mitme kuu liisingu makse saad juurde kui 3 aastat oled autot kasutanud.
Mis autode väärtusse puutub,siis 33000 tuhat on minu arust ikka suur raha ja keskmisest palju kallim auto.Mine teeni see 33000,aga kui see jaguneb ära liisingu kuumakseteks,siis jah ei saa võibolla aru raha väärtusest.Odavam auto on seal 10-15tuh, keskmine kuni 25tuh ja sealt edasi on ikka pigem kallimad autod.
Kui nüüd vaatada Škoda Superbi ja Kodiaki kallimaid mudeleid,mis maksavad juba 45tuh või isegi üle,siis minu valik läheb kohe mujale.Selle raha eest saab näiteks Mersu GLC või Volvo XC60 või X3 Bemmi,mis on ikkagi reaalselt vaiksemad,paremate mootorite ja kastidega,ning ka brändina ikka klass omaette.No on suts väiksemad,aga autona ikkagi palju paremad ja luksuslikumad.Kodiaki või Superbi nahkistmed ei tee veel odavat plasti kallimaks.


urmas66 - 26.03.18 07:21

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Räägime siis selgeks ka Karoq TDI hooldusvälbad. Vaikimisi on õlivahetus ja hooldus 30000km tagant (või 2 aasta möödudes) – nii öeldi ka autot üle andes. Kui inimene soovib, tehakse õlivahetust tihemini.
Täpselt sama oli mul ka 2009 aasta TDI-CR Superbil ja eelmisel põlvkonna TDI Passatil. Ehk kui tegemist pole vähese läbisõiduga, läheb TDI mootoriga masin 120000km täitudes 4-s kord hooldusesse.
~4000km läbisõiduga TDI Karoqi tänane ekraanipilt:

Bensiinimootoriga autosid üle andes on mulle öeldud, et õlivahetusse tule siis kui auto käseb ja see sõltub kuidas autot kasutatakse (sõltub külmkäivituste jms hulgast). Nii näiteks uus TSI Passat ütles mulle esimestel kasutusnädalatel, et õlivahetus on 15000km täitudes. Praeguseks esimese 5700km läbimise järel on esimene eeldatav õlivahetus nihkunud ~18000km juurde ja ma eeldan tegelikkuses juhtuks see kuskil 22-24tkm takka nagu peres oleval Golfil tavaks saanud (ning küllap siis tehakse ka ülevaatushooldusega ette nähtud toimingud). Ehk siis hoolduskalkulatsioon antakse kõige halvema võimaliku variandi kohta (õlivahetus iga 15tkm järel).


Ok,see on juba parem,aga kas see on kõigi mootoritega nüüd nii või TDI ?
Kas see vahepeal õli vahetus oleks ka nende meelst soovituslik või 100% ei ole vajadust?
ma olen peale Scouti kõigi firmasse soetatud autode kätte saamisel ikka kohe konkreetselt müügimehelt küsinud,et miksja kuidas.Ei Ford,ega Mersu pole mõistnud mu küsimust ja Fordil on välp 60tkm ning Mersul 40tkm või 2 aastat.


tnx - 26.03.18 08:17

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Aga e r i l i s e l t jabur on võrrelda hoolduse hindu sellistel masinatel . Isegi kui need mersu hoolduse numbrid peavad paika, vahe 400 eur aastas kui järelmüügi hind ühel kukub 15k aastas ja teisel 3k ehk, mõtlesin näiteks S mersut. Lisaks väga


Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt? Tööautod ostetakse kasutusrenti ja antakse perioodi lõpus lihtsalt pangale tegelemiseks või vahetatakse uuema mudeli vastu tühise hinna eest, eraautod ostetakse paljud siiski emotsiooni või kuulujuttude põhjal. Kuidas muidu selgitada Jaapani ja Korea autode populaarsust meie tänavatel, nende hind kukub ju oluliselt kiiremin, kui samaväärsel Saksa autol.

Pealegi, järelmüügi hind on hüpoteetiline tulevikunumber, hoolduskulu reaalne väljaminek. See on hästi ennustatav, erinevalt remondikulust. Muidu peaks neid ka vaatama ja pilt muutks jälle täielikult. Mis kasu on mul teadmisest, et hoolduse tavahind on 800€, kui tegelikult lisandub sinna näiteks 4 komplekti pidureid, mida iga 30k järel vahetama peab, samas teisel autol peavad nad kenasti 120k vastu? Ning pikk, 4-7 aastane garantii käib reeglina kaasas just odavamate markidega, preimiumitel peab hakkama arvestama ka igasugu sillajuppide ja asjade vahetusega, mis ka võivad vabalt 120k jooksul läbi minna.


urmas66 - 26.03.18 08:29

Mul on olnud alates 1999 vähekasutatud auto Ford mondeo ls 192000km müües,2003 uus auto Mitsu Outlander ls müües vist 160000 kandis,2007 uus auto Volvo XC90 ls 397000 ja ma pole neist ülegi mingeid sillaosasid vahetanud.Esimesel kahel sain ühe jooksu koltsi vahetuse ja esimeste ketaste vahetusega hakkama.Volvol läksid esimest korda nii kettad,kui klotsid vahetusse 160tkm hoolduses.
Ehk sillaosasid pole esimese paarisaja tuhande peal vaja vahetada, kui sa just igapäevaselt põllul ei sõida, vist peaaegu ühelgi tänapäevasel uuel autol(kui see pole just praak toode).


rraivo - 26.03.18 08:36

Kui ajada taga maksimaalselt odavat km/€ hinda (ning valides autot Exeli tabeli võrdluse järgi) - siis seetõttu tootjad teevadki ebarealistlikke hooldusvälpasid, mis on 40-60tkm. Ja siis imestatakse, et oi miks mu auto ei kesta üle 100-150tkm sõitmist.
Sellistel juhtudel ongi nii, et esimene omanik võtab kõik mahlad esimese 2-3a jooksul ning järgmistele omanikele jääb rohkem remondi kui sõidurõõmu :)
Aga mis seal ikka - see ongi elu.

Mina palusin ise autot ostes, et 15tkm õlivahetuse välp progetaks. Vaikimisi pakutakse imo ikka seda 30tkm välpa. Muide ka see valik oli tehtud egoistlikel eesmärkidel - auto parema järelturuväärtuse huvides.


Muus osas - auto valikul on tõepoolest tihti selliseid valikuid, milles auto enda parameetrid ei olegi esmatähtsad. Nagu eelpool mainiti, nt võib saada oluliselt teguriks hoolduskohtade asukohad, järelteeninduse kvaliteet, isiklikud tutvused jne jne.
Ja lisaks kas autot ostab eraisik või ettevõte - jällegi võivad argumendid totaalselt erinevad olla.


stefan - 26.03.18 08:41

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kui nüüd vaatada Škoda Superbi ja Kodiaki kallimaid mudeleid,mis maksavad juba 45tuh või isegi üle,siis minu valik läheb kohe mujale.Selle raha eest saab näiteks Mersu GLC või Volvo XC60 või X3 Bemmi,mis on ikkagi reaalselt vaiksemad,paremate mootorite ja kastidega,ning ka brändina ikka klass omaette.No on suts väiksemad,aga autona ikkagi palju paremad ja luksuslikumad.Kodiaki või Superbi nahkistmed ei tee veel odavat plasti kallimaks.


45kEUR eest saab nimetatud alternatiivide puhul masina, millele tuleb sõidumugavus ning vahel ka rahulolu pakkuv juhitavus veel juurde komplekteerida. Halogeenkaugtuledega tänapäeval ju ei lepi. Talutava konfiga preemiumautode hinna juures on pikk garantii ja tasuta esimesed hooldused normaalne nähtus, BMW on selle koha pealt minnu arvates õigel teel (lisakuludeta hooldus vist kuni 100tkm ja garantii 200tkm). Mudeliuuenduse eelse X3 roolis veetsin aasta tagasi nädalavahetuse Skandinaavias. Kuna see diiselmootor X3 uuenemisega ei muutunud, kehtib mu toonane arvustus suuresti ka nüüd:

Europcar andis 4x4 Octavia asemel hoopis BMW X3 2.0 xD ja sellega tuli leppida. Kriitika poole pealt, 140kW tundus olevat veidi kohitsetud olemisega, tunde järgi oleks arvanud, et aiste vahel on pigem selle mootori nõrgem versioon. Rool oli ülevõimendatult kerge ja seetõttu maanteel, eriti tuulistel lõikudel vajas suund pidevat korrigeerimist.. Hakkapelitta R2 SUV lamellrehvid jätsid kehvapoolse mulje libedatel lõikudel, ka sõrmega katsudes tundus rehvimustriosa suht jäik olema. Muidu oli istumisasend mugav, suur suusakott 7 paari suuskade ja 4 paari keppidega mahtus ära küll, ja keskmine küttekulu oli meie läbitud ~ligi 500km kohta igati mõistlik 6.7 liitrit sajale näidiku järgi (reaalselt ~7).


urmas66 - 26.03.18 09:53

Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Kui ajada taga maksimaalselt odavat km/€ hinda (ning valides autot Exeli tabeli võrdluse järgi) - siis seetõttu tootjad teevadki ebarealistlikke hooldusvälpasid, mis on 40-60tkm. Ja siis imestatakse, et oi miks mu auto ei kesta üle 100-150tkm sõitmist.


Mul on 2017 Vitol(140kw 2,2l diisel) garantii ls 450000km( nelisada viiskümmend tuhat) või 3a.Mis siin ebarealistlikku on.Ega nad lollid pole,kui autod ei kestaks ei teeks keegi sellist garantiid.
Fordidel on see 60tkm välp juba mitmeid aastaid tarbeautodel,aga sõiduautodel on see jah väiksem,sest raha peab ka järelteenindus kuidagi teenima.Samas rihmad on Fordil kõigile mudelitele täna 240tkm või 3-4a välbaga.
Ja pole neil ühelgi mingit probleemi mootorite ja kastidega,nagu VW-l grupi autodel 15tkm välbaga.
Tädipoja Passatil 2016 on 1,4 bensukas küpse 76000km pealt ja joob õli nagu joodik.Naabrimehel sama mootor 2015 Octavia peal sai just uue plokikaane, pikka pinnimise ja nõudmise peale.Ls samuti seal 80tkm kandis.2500km peale liiter õli lisada pole normaalne.

Ma kohe kindlasti ei kasuta komakohti kulude arvestusel,aga kui peast arvutades tuleb vahe 3aasta peale ikka üle tuhande,siis peab asjale tähelepanu pöörama.


urmas66 - 26.03.18 09:59

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan

45kEUR eest saab nimetatud alternatiivide puhul masina, millele tuleb sõidumugavus ning vahel ka rahulolu pakkuv juhitavus veel juurde komplekteerida.


Loomulikult tuleb seal ühtteist juurde,aga näiteks praegu saab ka väga korraliku varustusega 4x4 GLC kampaania hinnaga kätte 45-47 tuhandega.Ja sõidumugavus on neil kõigil standard varustuses päriselt ka ,mine proovi kui ei usu :)


timo99 - 26.03.18 10:11

Tsitaat:
Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt?


Ei tea seda ei mina ega sina :)

Aga on ju suht mõttetu jaurata, et hooldus on 400 eurot aastas odavam. Mis sest et muud kulud aasta kohta on näiteks 10 või 15k suuremad. Mind koha huvitab, kas sa päris realistlikult soovitaksid et osta S klassi mersu näiteks superbi asemel, "ülalpidamine" on ju odavam. :o:o:o

Sõber tuleb murega, hakkan uut autot ostma, (näiteks teemasse jäämise huvides Karoqi), aga mure et hooldused on kallid, 3 aasta ja 120k km peale läheb 2200 eurot hooldust. Kas sa hea sõbrana soovitaksid, et osta parem Mercedes, soodsam ülal pidada. See arutlus läheb juba käest ära.

Ma arvaksin (ega ma muidugi ei tea, aga ma ise tegin nii), et uut autot ostes hakkad välja sõeluma autosid, mis sulle sobivad ja siis saab juba ka hinna järgi valida. Mina näiteks leidsin et Kodiaq oli kõige odavam, mis mulle täiesti sobis ja võtsin laos olevatest kõige soodsama, mis minu soovidele vastas.

Hind on ikka üsna subjektiivne. Nagu ka ise mainisid, sinu jaoks... nii ongi. Siin ei ole ju midagi vaielda. nö linnamaasturid enamuses algavad 20k ja kõrgemas otsas on 60-70k, sellised tavalisemad. 33k on pigem selline keskpärane.

See on nagu ütleme miinimumpalka teenivad arutavad omavahel, et kuidas küll selle palgaga Tallinna kesklinnas korterit osta. Ei saagi :(


rraivo - 26.03.18 11:28

Mul on hetkel ca 27tkm kellal (1.4), 1x õlivahetus tehtud, teine varsti tulemas. Õli pole pidanud lisama.
Ei tea kas 75tkm peal on küpse või mitte - eks seda aeg näitab. Üksikjuhtumite põhjal suuremaid järeldusi ei julgeks teha.


Olen nõus et võrdlema peaks ikka võrreldavaid vidinaid. Uued 45-47K vs 33K maksvad autot on ikka pisut erinevad.


urmas66 - 26.03.18 13:04

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Tsitaat:
Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt?


Ei tea seda ei mina ega sina :)

Mind koha huvitab, kas sa päris realistlikult soovitaksid et osta S klassi mersu näiteks superbi asemel, "ülalpidamine" on ju odavam. :o:o:o


Keegi pole midagi millegi asemele soovitanud,seda tõin vaid näiteks,et autol mis maksab 100 tuhat, on hooldus odavam,kui autol mis maksab 20 tuhat.Iseensest hooldus,kui tehing ei olegi odavam vaid neid on teatud aja jooksul lihtsalt palju vähem.3 hooldust versus 8 hooldust.kui sõidad nii umbes 40tuhat aastas.
Mis muud ülalpidamist sa seal veel loed 3 aastat vanal autol.Normaalsele autole pole peale kojameeste midagi vaja osta.Kütust võtab ka sama või vähem kui Octavia ja muud seal ju pole.Ma ei arvesta kindlustust,sest need ei ole tehnilised asjad ja ei ole võrreldavad.


timo99 - 26.03.18 13:06

See on jah päris üllatav, pean tunnistama. Ja kui nüüd uurisin, siis mersude hinnad ei olnudki nii kallid, kui oleks võinud arvata.


urmas66 - 26.03.18 14:22

Ma käsin Karoqit uurimas ja Elegance varustuses 1,5TSI 4x2 oleks koos veel mõnede lisadega täitsa OK,aga hind on veel vajalikke asju lisades,aga igasugu assistandid välja jättes(mis võiks ju ka olla) ikka üle mõistuse kallis,selle klassi auto eest.


digimon - 26.03.18 14:37

Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


urmas66 - 26.03.18 15:45

Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


Diisel mootoril läheb õli üsna ruttu värvuselt mustaks ja õli välp on üldjuhul seotud pigem filtritega ,kui õli endaga.Loomulikult peab õli olema vastav,mis mingile mootorile ettenähtud,aga ka samadel mootoritel võib välp olla erinev sama õliga ja vahe on sellisel juhul fitrites.On tavafiltrid ja on longlife filtrid.
Meie firma 2017a Ford trnasitil, 2,0 125kw, on välp 60000 või 2 aastat.Selline välp on neil juba pikalt olnud ja autod sõidavad sellega ilma probleemideta.
Niiskuse jutt õli sees on natuke ebapädev.Igasugune niiskus,kui ta ka on mootoris kaob sealt peale paari tunnist kasutamist ja ei saa sinna ka eriti tekkida,kuna tänapäevased mootorid on suht hermeetilised.Karteri tuulutuse toru ei lähe otse õue nagu vanasti.


digimon - 26.03.18 16:22

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


Diisel mootoril läheb õli üsna ruttu värvuselt mustaks ja õli välp on üldjuhul seotud pigem filtritega ,kui õli endaga.Loomulikult peab õli olema vastav,mis mingile mootorile ettenähtud,aga ka samadel mootoritel võib välp olla erinev sama õliga ja vahe on sellisel juhul fitrites.On tavafiltrid ja on longlife filtrid.
Meie firma 2017a Ford trnasitil, 2,0 125kw, on välp 60000 või 2 aastat.Selline välp on neil juba pikalt olnud ja autod sõidavad sellega ilma probleemideta.
Niiskuse jutt õli sees on natuke ebapädev.Igasugune niiskus,kui ta ka on mootoris kaob sealt peale paari tunnist kasutamist ja ei saa sinna ka eriti tekkida,kuna tänapäevased mootorid on suht hermeetilised.Karteri tuulutuse toru ei lähe otse õue nagu vanasti.

Pidasin rohkem silmas piduri õli.Kus niiskus sees.Samas ega see jutt vii kuhugi.Eks kõik vaatavad oma rahakotijärgi.Ning firmad ja osedemüüjad enda rahakoti järgi,et saaks aga rohkem maha müüa.Kui võtta nüüd fordi siis soovitab minu autole castrol õli 5W30 ,aga kui lugeda õlipudelipealt on välp kuni 15tkm ,et ei saa aru mis see filter siia siis puutub.Paned korraliku filtri aga õli välp ikkagi väike.Ja enda autodele kus käin remontimas on koguaeg pandud Saksa toote(CLASSIC MEDUNA PT 5W30 LONGLIFE) .15tkm kirjas pudeli.Samas aga soovitavad juba nii 10tkm tagant vahetada.
Jutt siis Soomest ostetud autos esindusest kus soovitati ka õli varem juba vahetada.Ja siis Soomes olevad remonditöökojad räägivad sama juttu.Ise käin Soomes elavate ning töötavate Eestlaste juures tõid teostamas.Eelmine aasta käis ringi mingi pilt kus Audi TT oli sõit üle 100tkm ilma õli vahetuseta ning milline see õli siis oli.Pigi oli see:DMuidugi jooksis mootor kokku ka.


M8DSwordfish - 27.03.18 06:26

Mist te jaurate selle õlivahetuse välba ümber? See, et mõni tootja lubab rohkem ja teine vähem on puhas marketingi trikk või moodsas keeles kulude optimeerimine. Sisepõlemismootor ei ole põhimõttelist uuendust läbinud, siis see tähendab et ainult materjalide ja õlikvaliteedi arvelt käib kogu see õlivahetusvälba siia sinna nihutamine. Tehakse kalkulatsioonid, et kui ei vaheta, siis kaua kestab ja kogu muusika. Garantiiaja veab nende pikkade välpadega välja küll, sest see on veel tehase "risk" aga edasi ei huvita kedagi. Ehk siis, kui autaot on plaanis pikemalt pidada, vaheta sagedamini ja kui iga paari aasta tagant uus valida, siis pole tähtsust. Olen oma kõikidel uutel autodel lasknud hooldusvälba 15 tuhande peale progeda (mitte, et ma neid autosid ülemäära kaua peaksin) aga see on rohkem mõtteviisis kinni. Ajage jah, eestlaslikult komakohti pingsalt jälgides, manuaalides sõrmega järge, lööge esindustes jalaga uks lahti ja nõudke oma ülespuhutud õigusi, siis lõppkokkuvõttes peate ikka ise nende autodega sõitma, sõltumatta sellest mis sagedusega õli vahetate. Ja nagu tänapäeva mootorid on enamasti vurridega ülelaetud (mis on tsentraalse õlitusega) siis seda enam soovitaksin ka mina ennem pigem varem, kui hiljem, õli vahetada... samuti ei tähenda need kilomeetrid palju kui näiteks taksojuht peatuses seistes tundideviisi mootorit tühikäigul käiab, või näiteks mõni kibedam offroadi huviline (oma mitte Haldexi'ga neliveolisel) suurte koormustega mudas müttab
Eeltoodu on siis järgnevalt kibedasti materdamiseks esitatud. :D
Jõudu ja jaksu... :cool:

Ahjaa ja veel katsume ikka teemas ka püsida..see siin kagu Karoq'i teema siis, mitte õlivahetusega seotud...


Suslik - 27.03.18 06:38

Oleme ikka täpsed, praegune jutt on ikka ka Karoq-i õlivahetusega seotud, nii et teemas mitte püsimise süüdistus ei pea absoluutselt paika :D


tnx - 27.03.18 07:53

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ehk sillaosasid pole esimese paarisaja tuhande peal vaja vahetada, kui sa just igapäevaselt põllul ei sõida, vist peaaegu ühelgi tänapäevasel uuel autol(kui see pole just praak toode).


Võib-oilla on see siis kasutamises kinni. Uuena Eestist ostetud ja 100k sõitnud autot ostma minnes ei ole mingi haruldus, kui hooldusajalugu uurides selgub, et terve esisild on välja vahetatud. On ka selliseid juhtumeid olnud, kus hinna kauplemise asemel lasin müüjal vahetada rattalaagreid, amorte, pidurikettaid, mis kokku tegi märkimisväärse protsendi auto hinnast. Ka autoajakirjade kasutatud autode arvustusi lugedes jääb mulje, et minu Škoda on erakordselt vastupidav auto olnud, 60k järel piduriklotside vahetamist ei peeta mainimisväärseks (kui mõnel linnamaasturil tuleb esiklotse vahetada iga 30k järel, siis selle kohta öeldi hiljuti, et raske autoga kaasnev paratamatus) ja ikka leidub kiitusi stiilis "mõned autod peavad ilma remondita ikka väga-väga kaua vastu, isegi 100 000 saab paremal juhul sõidetud".

Mis puutub ise lühema hooldusvälba valikusse, siis selline võimalus peaks ka praegustel VAG grupi masinatel olema, aga mina selle võlumõjusse momendil enam ei usu. Kulutab lihtsalt poole rohkem raha, aga kui mootor on algusest peale vilets, siis ta ei kesta ka lühemast välbast hoolimata eriti palju kauem. Hooldusvälp hakkab rohkem mõjutama siis, kui auto juba 3. või 4. omaniku käes - kas õnnestub veel korra edasi müüa või peab vanarauaks viima.

Veel Karoq hinnast rääkides - kui siin võrdlust Mersuga peeti naeruväärseks ja küsiti, kas ma seda tõesti soovitaks, siis jah. Kui keegi tuleb minu käest küsima, kas 45k eest osta täislaks Škoda või plank Mersu, siis soovitaks kindlasti minna Mersut proovima. Ja tegelikult ka vastupidises suunas - kui keegi küsib, kas 20k eest osta liitrine manuaalkastiga esiveoline Karoq või Prestige (:)) varustuses diisel-automaat-4wd Duster, siis soovitaksin samuti mõlemad ära proovida.


tnx - 27.03.18 07:57

Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
castrol õli 5W30 ,aga kui lugeda õlipudelipealt on välp kuni 15tkm ,et ei saa aru mis see filter siia siis puutub.Paned korraliku filtri aga õli välp ikkagi väike.


Nii õlid kui filtrid on erinevad. Longlife filter on suurema pinnaga ja ei lähe nii ruttu mustaks. Longlife õli on teistsuguse koostisega. Kui tahad pikemat välpa, pead mõlemad vastavad ostma. Ja igal juhul vaatma välpa auto tootja juhendist, mitte õlipudeli pealt. Õlipurgil on oluline info selle kohta, mis standarditele sees olev toode vastab - mitte ainult viskoossus (see 5W30), vaid ka pisikeses kirjas numbrid kvaliteedi kohta (nt VW 507.01). Need peavad ka auto tootja nõuetele vastama.


stefan - 27.03.18 09:40

Minu teada ametlikud esindused kasutavad longlife õli ja sellega sobivat filtrit ka siis, kui sa fikseeritud lühikest 15tkm välpa sõidad (või vahel omal soovil mittekohustusliku õlivahetuse lased teha).

Kõrvallugu muudest kuludest: Ma ise olen uute autode puhul esimese õlivahetuse lasknud teha omal soovil 10-15tkm kandis seejärel, 30tkm ja edasi nii nagu näidik ütleb (diislitel 30tkm takka). Kõige pikemalt minu käes olnud Skodal (Superb TDI) jäi minu käes viimaseks hoolduseks 120tkm. Selle aja peale tüdineb esimene omanik masinast piisavalt, ja hakkab võimaluse korral asendust vaatama, isegi kui auto muidu hea on. Sel Superbil oli esimene pidurite töö 130tkm, vahetati enne müüki esimesed klotsid/kettad, tagumisi veel vaid puhastati. Need esimesed väsisid lõpuks ära peale Pärnu ringrajal 3x5 korda kiire ringi tegemist :)
Võrdluseks mu eelmine Alltrack B7 TDI vajas esimesse 70tkm täitumise ajaks 2x (!!!) tagumisi uusi klotse ja 1x kord esimesi klotse ja kettaid. Kusjuures käsipiduri autohold funktsiooni ei kasutanud, igapäevaselt sõitsin sujuvalt, nautisin DSG vabaveeremist ja tihti pidurdasin roolilabadelt käigu allavahetamisega (ringrajal selle autoga kordagi ei käinud).
Eks näis, kuidas Karoqi ja B8 Alltrackiga nüüd läheb. TSI Alltracki koha pealt on tunne, et arvestades 2.0TSI mootori võimekust võiks pidurid teravamad olla (Golfil olid uuest peast erksamad).


markus - 27.03.18 11:08

B8 Alltrack pidurite osas sama meelt, kuidagi tuim on ja eeldaks sealt hoopis rohkemat. Aga äkki tehtigi teadlikult kõvematest materjalidest, sest nagu siin mainiti, siis B7 mudelil kulusid liig kiiresti ja omanikele ei pruugi see meeldida. Eks pidurite võimekus ja kulumine ole ka omavahel seotud nagu rehvidelgi. Hästi pidurdav ketas-klots ja nakkuv rehv peavad ka pehmemad olema ning kuluvad seeetõttu kiiremini.
Ise eelistaks paremat pidamist ning pidurdust ja oleks nõus tihedamalt vahetama vajalikke juppe, sest kriisiolukorras on iga pidurdusmeeter oluline ning see kas saad pidama enne takistust või 5m tagapool, see on väga suure vahe. Löögijõud see teoreetiline 5m eespool on päris karm veel.


tnx - 28.03.18 06:02

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Minu teada ametlikud esindused kasutavad longlife õli ja sellega sobivat filtrit ka siis, kui sa fikseeritud lühikest 15tkm välpa sõidad (või vahel omal soovil mittekohustusliku õlivahetuse lased teha).


Vaidlen vastu, vähemalt esimese poole osas. Mu autol on lühike välp ja kogu aeg tavalist õli pandud. Kui auto konfitud pika peale ja ise varem lähed, siis vast pannakse jah igaks juhuks LL, et ikka kindlasti järgmise märguandeni vastu peaks.


urmas66 - 28.03.18 07:03

Ma olen viimased ligi 20a ainult eisnduste hoolet kasutanud.Eks neid ja nende töö kvaliteeti on ka erinevat ja eri markidel on ka erinevad nõuded,mida hoolduses teha,aga üldjuhul on esinduses hooldatud auto alati paremas korras,kui kuskil suva kohas. Neid kohti on samuti hea töö ja korralike teadmistega,kuid üksikuid.
Ma kogemuse järgi on kõige rohkem olnud simaga märgata Volvo esinduse hooldust,kus peale seal käimist on autol ka näha,et on üle käidud.Alati saad kaasa ka pika nimekirja ,kus töötegija on tehtud tööde kastidesse ristikesed teinud.Esmaselt torkab silma ,et kõik luukide ja uste lukud-hinged on puhastatud ja määritud.
Skoda hoolduse(Laagri ja Paldiski mnt) kohapealt oskan ka ainult kiitvaid sõnu öleda.
Hoolduse välp ja autode kestvus ei ole enam hooldajate pädevuses,kui tehas sitta toodab.
Igaljuhul kõik kellel on VAG autod selle 1,4TSI mootoriga(plokikaan nagu ma tean) on mingil hetkel sellega hädas olnud.
Äkki nüüd Karoqile pakutav 1,5 TSI on neis vigadest prii.Aga hind on jah konkurentidega võrreldes päris kopsakas.Mersu GLA-d selle raha eest samas varustuse kätte ei saa,aga auton väga hea(käisin just proovimas) AWD on ikka hoopis teiset puust ,kui haldex.
Samuti käisin Laagris, kõrval majas ,proovimas Reanault Kadjarit ja siin oli üllatus väga suur,sest tegemist oli ikka vaga hea kvaliteediga tehtud autoga.Lisaks väga rikkaliku lisavarustusega palju väiksema raha eest.Täislaks auto LED tuledega jne tehti pakkumine 23103.- või siis veel rikkalikum oli 25300.- ,sealt kus Karoqil pole veel suurt midagi varustuses.Dacia Dusterit ei võrdleks,see natuke robustsem auto,aga samuti omas elemendis kindlasti väga hea tööloom.Tellimuse aeg pidi Dusteril olema 9 kuud-pop auto siis ilmselt.Kadjar on Nissani 1,2 130 hj mootoriga(minu andmetel töökindel)ja nende enda topelsiduriga kastiga(a´la DSG),milledel samuti töökindlus heal tasemel.Veermik Nissan Qashkai.
Ehk,kes ostmas, minge proovige ka muid ja võrrelge,ning kirjutage siia oma arvamusi.Minu valikud olid automaat ja bensukas.AWD ei olnud peamine vajadus.


tnx - 02.04.18 08:29

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Igaljuhul kõik kellel on VAG autod selle 1,4TSI mootoriga(plokikaan nagu ma tean) on mingil hetkel sellega hädas olnud.


Millise selle, kas vanem, ketiga (nt Octavia II, Golf 6 peal) või rihmaga (Octavia III) versioon? Või on nad tegelikult ühesugused, kuigi OIII turuletulekul räägiti täiesti uuest mootorist, nagu ikka?


roosteuss - 02.04.18 18:24

1,4TSI ketiga ja rihmaga mootorid on täiesti erinevad.Vanem ketiga mootor on oma pikiteljest kallutatud ettepoole,uuem rihmaga aga tahapoole,ilmselt parandamaks kaalujaotust.
Ma olen väga vilets arvutikasutaja aga sealt leiab põhimõttelise vahe ära
https://uk-polos.net/viewtopic.php?t=67151
Alguses oli rihmaga mootoritel nukkvõlli rihmaratta lagunemisi aga see viga kõrvaldati sest ta oli tehasele väga kulukas viga ,purunemise korral lõppes asi mootorivahetusega.


ets0 - 02.04.18 19:17

Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?


urmas66 - 03.04.18 19:11

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
1,4TSI ketiga ja rihmaga mootorid on täiesti erinevad.Vanem ketiga mootor on oma pikiteljest kallutatud ettepoole,uuem rihmaga aga tahapoole,ilmselt parandamaks kaalujaotust.
Ma olen väga vilets arvutikasutaja aga sealt leiab põhimõttelise vahe ära
https://uk-polos.net/viewtopic.php?t=67151
Alguses oli rihmaga mootoritel nukkvõlli rihmaratta lagunemisi aga see viga kõrvaldati sest ta oli tehasele väga kulukas viga ,purunemise korral lõppes asi mootorivahetusega.


Ma ei tea,mis mootor neil minu mainitud autodel on(ketiga või rihmaga),aga autod on Octavia 2015 ja Passat 2016 a väljalaskega.
Neil on mõlemal õlikadu ja ei muud.Škodal vahetati välja plokikaan.Põhjus pid olema klapipukside vahelt silindrisse sattuv õli.Viimane lõpp valas Škoda mees 2000-2500km peale liitri õli juurde. Passati mees valab praegu 3000 peale liitri juurde. Škodal olevat ka viimases lõpus hakanud tühikäigul puterdama,sest küünlad hakkasid õli nõega kattuma. Mõlemad autod on 80tkm läbisõiduga umbes.


urmas66 - 03.04.18 19:14

Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?


Tea kas ta nüüd sitt on,sest liiga uus ja keegi ei tea,kas on või ei ole :D eks see selgub paari aasta pärast.
Iseenest salongis tundus küll väga kena ja ontlik olevat.Mulle meeldis kõik peale hinna.


markus - 03.04.18 19:56

Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?

Mis s.tt? See auto isegi solvab sõna s.tt! S.tt on lausa kiitus, aga antud mudel on lausa p.sk!

:D
Aga kui sa nüüd tõsimeeli küsid, siis arva ise mida tänaseks oskab sulle keegi midagi öelda. Milline kogemus tänaseks saab olla? Küsi aasta või kahe pärast uuesti või kui meeldib, siis osta ära ja jaga hiljem teistele tagasisidet.


ets0 - 05.04.18 17:39

Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?


indrekp - 05.04.18 20:15

Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?


Ja millal see julgus realiseerub st kaua pead ootama. Mis mootorsiis valituks osutus.
Pole veel julgust kokku võtnud, ei viitsi oodata ja laos enam-vähem sobivat kombinatsiooni pole olnud - sportismed;kaamera;canton;el.luuk.


stefan - 05.04.18 21:27

Julged tellisid oktoobris :)
See pole küll minu igapäevaauto, aga mis ma oskan öelda. Tundub et masin läheb aina paremaks :) Esimese 5000km keskmine kütusekulu on 6.7l/100, seni vist ainult maakonnasisesed talvised sõidud.

Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?


markus - 06.04.18 10:40

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Julged tellisid oktoobris :)
See pole küll minu igapäevaauto, aga mis ma oskan öelda. Tundub et masin läheb aina paremaks :) Esimese 5000km keskmine kütusekulu on 6.7l/100, seni vist ainult maakonnasisesed talvised sõidud.

Sul päris suur autopark juba ja lihtsalt huvist, et milline neist 4-st enim emotsiooni pakub või millisega enim meeldib liigelda? Loomulikult on iga masin mingis aspektis teistest parem või erinev, aga üldiselt võttes, siis millise neist 4-st võtad kui lihtsalt vaja kuhugi sõita?


stefan - 06.04.18 20:15

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
millise neist 4-st võtad kui lihtsalt vaja kuhugi sõita?


Igal masinal on pereringis üks põhikasutaja ja igaüks on oma masinaga kõige rohkem rahul :) Kui võimalust on, siis mina olen vist kõige tihedam vahelduseks teiste masinate kasutaja. Kui lihtsalt küsimusele vastata, siis hetkeseisuga võtaks Karoqi, kuna temaga kõige vähem seni ma sõitnud ja paljutki on veel proovimata.
Aga talviste teede puhul pakub veel krooniajal soetatud Yeti vaieldamatult kõige rohkem vahetut sõidumõnu ja naudingut juhitavusest, siin on oma osa ka selles, et ta ainsana manuaalkastiga. Teisalt on Yeti ainsana laoautode seast ostetud ja seepärast on tema mugavusvarustuses lünki (Ambition), mis pikemate sõitude puhul veidi häirivad. Varemalt eelistasin TSI Golfi iga kell oma eelmisele põhiautole B7 Passat TDI Alltrackile (kui päris libedad olud välja arvata). TSI B8 Alltrack pakub rohkem rahulolu oma vaikuse ja sujuvusega. Samas rool on normaalrežiimis asulakiirustel liigagi kerge võrreldes Golfiga sama sõiduprofiili puhul. Teisalt pole temaga suveratastega veel sõitnud, sama teema Karoqiga.
Vana Passati puhul mulle meeldis, et DSG vabaveeremine oli normaalrežiimis alati olemas (kui ta kord oli menüüst aktiveeritud). Golfi puhul on vabaveeremine alati olemas Eco režiimis. Uuema Passati ja Karoqiga on mingi porr, Esimesel neist on DSG vabaveeremine ainult üleüldises ECO režiimis olemas, kuid see kaob nii pea kui oled esimest korda seisma jäänud ja juhiukse avanud. Uuesti aktiveerimiseks pead korraks muu sõiduprofiili peale minema.. Karoqil sama asi, kuid vabaveeremine on ka Individual profiili all olemas, kui mootorile sätteks valida ECO. Üldiselt mõistmatu loogika ja tuleb leppida ilma vabaveeremiseta tavalise sõidurežiimiga kuna ECO-l on muid rohkem häirivaid kõrvalmõjusid. 7-käigulistel kastidel on õnneks mootoripidurdusefekt nõrgem kui vanal DSG6 ja TDI kombinatsioonil ja veerevad talutavalt kui gaas maha lasta.


ets0 - 06.04.18 20:20

tellisin 1,5 l mootoriga esisilla veolise dsg kastiga. Jaanuari tellimus, kätte vöiks saada jah alles aprilli löpus vöi isegi mais. Oote järjekord on ikka mega pikk.


indrekp - 07.04.18 09:22

Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
tellisin 1,5 l mootoriga esisilla veolise dsg kastiga. Jaanuari tellimus, kätte vöiks saada jah alles aprilli löpus vöi isegi mais. Oote järjekord on ikka mega pikk.


Uudishimu on ehk kurjast, aga mis varustus ja värv. Ja milliseks hind kujunes, või siis palju soodukat ka anti.


indrekp - 12.04.18 16:10

Käisin täna TOP Autos ja uurisin pikad Atecadel ooteajad on:
2.0diisel ja 2.0 bensiin kuskil 4 kuud, aga 1.4 TSI tuleb oodata aasta. Pakkuda oli neil küll laos (Soome laos olemas) üks 1.4
TSI Xcellence DSG 2WD + mõningaid lisad, selle hind koos soodustusega oleks kujunenud võrreldes sarnase Karoqi-ga (1.5 TSI) oluliselt kallimaks. Stereo süsteem tundub Atecal oluliselt nigelam olema (võrreldes Cantoniga). Kui kellelgi on ilma Cantonita Karoq, siis ta võiks oma arvamust avaldada, kuidas ta rahul on. See väikse ekraaniga raadio, mis mõnel salongis oleval Atecal oli, oli suht masendav. V.o ise suurema ekraaniga harjunud (Bolero), aga seda käsitleda oli küll ebamugav.


Suslik - 13.04.18 10:58

Kas Atecal mingist hetkest ei hakata 1.5 TSI-d pakkuma? Atecal on olemas Media System Plus, mis teeb täiesti korralikku häält. See sisaldab suurema 8-tollise ekraaniga raadiot ja 9+1 kõlareid.


indrekp - 13.04.18 14:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Kas Atecal mingist hetkest ei hakata 1.5 TSI-d pakkuma? Atecal on olemas Media System Plus, mis teeb täiesti korralikku häält. See sisaldab suurema 8-tollise ekraaniga raadiot ja 9+1 kõlareid.


1.5 tuleb, aga millal seda ei teatud ütelda. Aga ikkagi nõme, et standardis on isegi Xcellence tasemel see lukuauk ekraan. Millegi pärast üksi laomasin (salongimasin) ei omanud seda Media System Plusi, seega puudus võimalus asja lähemalt kuulata.
Nende sõnul teatavalt ühtegi 1.0 masinat veel Eestis müüdud polegi. Kokku peaks Atecaid liikuma meil kuskil 50 ringis.


Avorex - 18.08.18 03:51

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Neid ikka juba mõnda aega müüdud, seega vast eraisikute kätte ka juba paljud jõudnud, kuigi pole ise ühtegi vastu sõitmas näinud (v.a esinduse proovikad). Samas pole Karoqi sõsarmudelit Seat Atecat samuti näha, ainult ühte olen näinud, mis mõnikord hommikuti mulle Tehnika tänaval vastu sõidab. See-eest Kodiaqe näen ühe teekonna jooksul vähemalt 3tk ikka.
Pigem huvitab Karoqi puhul, kuidas sinna pagasiruumi mõne suurema asja nt lapsevanker mahutamisega on, enne ei riski ostma hakata kui tõde teada, Yetiga saan varsti proovida.


Avorex - 18.08.18 04:08

Nüüd nädalapäevad sõitnud - tunne on ikka mõnus. Masin on pehme, vaikne, selline suure auto tunne on ikka ja DSG vahetab täiesti sujuvalt ühelt käigult teisele. ja 110 kW annab ikka meeldivalt tummise tõmbe. 18" rehvidega on teekonarused ja lamavad politseinikud tunduvalt vähem tajutavad kui eelmise auto 17". Kuigi ka viimane auto, millest siia ümber istusin, oli uuena ostetud Opel Astra 1,4 103 kW manual bensukas, on autol ja autol ikka mega vahe. Kuigi on Škoda ka 10 kilo kallim, on see igast asendist ja tundest läinud asja ette. Ja mis emotsioone ikka parata - tegu on tõeliselt ilusa autoga!


indrekp - 09.09.18 07:25

Viimase aja tähelepanekud on, et G4S on endale ka hulga Karoqe soetanud.


meelisa - 05.11.18 14:54

Tsitaat:
Algselt postitas: Avorex
Nüüd nädalapäevad sõitnud - tunne on ikka mõnus. Masin on pehme, vaikne, selline suure auto tunne on ikka ja DSG vahetab täiesti sujuvalt ühelt käigult teisele. ja 110 kW annab ikka meeldivalt tummise tõmbe. 18" rehvidega on teekonarused ja lamavad politseinikud tunduvalt vähem tajutavad kui eelmise auto 17". Kuigi ka viimane auto, millest siia ümber istusin, oli uuena ostetud Opel Astra 1,4 103 kW manual bensukas, on autol ja autol ikka mega vahe. Kuigi on Škoda ka 10 kilo kallim, on see igast asendist ja tundest läinud asja ette. Ja mis emotsioone ikka parata - tegu on tõeliselt ilusa autoga!



Ühinen sellega. Ma sain enda Karoqi kätte selle aasta alguses jaanuari lõpu poole. Minu teada oli üks esimesi Karoq'e üldse Eestis. Tellitud sai eelmise aasta sügisel juba. Nüüd on juba liikluses neid iga päev mõnda näha.
Valisin Elegance paketi + muid lisasi (canton, esiklaasi soojendus tasub kindlasti võtta, Mythikas 18" veljed, varioflex istmed, pimenurk, acc jne jne).

Seni olen ikka väga rahul autoga. Üllatusin ka ise kui hästi 110kw edasi läheb. Küttekulu osas 1.5TSI oleks oodanud maatneel veidi vähem. Kuskil 6.5 ja veidi peale tuleb ära ideaaloludes 95'ga aga üldsiselt kipub sinna 7 lähedale kui miskit veel järel on. Koos linnasõiduga tuleb keskmine 7.4 ära. Tegemist siis esiveoga. 4 vedu ei pakutud üldse eeltellimisel. Ma ikka vahest vajutan ka korralikult :)

Minu arvates on ta ilusam kui Kodiaq. Eks see ole maitse küsimus. Paljudele meeldib pikem kere ja sellepärast laidavad Karoqi maha kuid kui suurt pere pole, siis see Kodiaqi suurus on nagu pointless iga päev tööle jne koju sõida tühja autoga.

Täis LED tuled on ikka sigahead. Eelmise talve lõpus maanteel ükskud juhid vilgutasid tulesid kuigi high beam oli juba ammu maas vastu tulles. Vilgutasin neile vastu, et saaksid aru, mis tegelikult võimaldab. Vahepeal oli siin lumelögane ilm kui maanteel sõitsin, siis oli high beam ja udukad koos ikka jummala hea nähtavusega sõita kõik ledid.


Ainus mure on see plärin mis tugevama heliga tuleb. Eks peab minema ja laskma uste isolatsiooni teha. Lugesin siit foorumist, et see Skodade peamine mure Cantoniga.


tnx - 09.11.18 09:34

Kuidas teised omanikud tulesid kommenteerivad? Kas näitavad tegelikult kaugemale ka, või lihtsalt ninaesine väga hele? Kas LED udukas oma ettenähtud funktsiooni ka täidab, udust läbi nägemiseks on ju kollast valgust vaja?

Kunagi 80-ndatel olid mõned autod sellised, mis täistulede kasutamisel udukad automaatselt välja lülitasid. Mõni aasta tagasi nägin kuskil autoajakirjas eri tüüpi tulede testi ja seal tõdeti, et LED-id on küll heledad, aga täistule pikkus on enam-vähem võrdne halogeeni omaga. Ksenoonid, eriti kui halogeen lisaks, andsid keskmiset 15% pikema valgusvihu. Enda kogemus tundub ka samasugune ühe LED-idega autoga - sellel kiirtevihu kuju H4 sarnane, st paremalt kõrge ja liiklusmärgid kipuvad pimestama, samas väga kaugele ikkagi eriti hästi ei näe. Tulesid eriti kõrgemale keerata ka ei anna, sest siis hakkavad pooltuled juba vastutulijaid pimestama ja selline teadmine, et vastutulija kinnisilmi minu suunas sõidab, ei paku mulle isiklikult erilist adrenaliini.


indrekp - 09.11.18 11:59

Mul variant, kus lähi- ja kaugtuledeks on halogeenid, tegelikult pean tunnistama, et need on ka üpriski head, kuigi paljud kurdavad et škoda halogeenid viletsavõitu olevat. Seega oli isegi mõte need teiste pirnide (Osram, Philips) vastu väljavahetada, aga vast sõidame see talvehooaeg ikkagi originaalidega. Kas on teada kelle halogeene škoda nn originaalina kasutab.
Seega raske LED-ega võrrelda, kuna kogemus puudub, proovisõidud sai tehtud valgel ajal, proovikail olid küll LEDid.


stefan - 09.11.18 16:06

Karoqi LED esituled on OK. Lähituled väga head, kaugtulede valgustugevuse ja otsesuunas ulatuse üle ei saa samuti kurta, kuid kaugete vihk on kitsapoolne. Võrdlusmoment on Passati täisadaptiivsete LED esituledega ning seal näitavad kauged laiemalt. Või õigemini toimetavad laiemalt, kuna Karoqi kaugtulede vihk automaatrežiimis ei kohandu vastutulijate või ettejääjatega, võetakse lihtsalt maha. Kaugtuleassistent töötab veatult, kedagi seni häirinud pole.

Udutulesid päris uduses pimeduses pole võimalust kasutada olnud ja kuna nad asuvad suht kõrgel, siis ma ei usu et neil erilist lisaefekti on. Pigem ongi nad taandunud automaatseteks manöövrituledeks ja selle kohapealt veidi abi neist vist ka on. Olen korra udukad pimedas prooviks sisse lülitanud maanteel koos lähituledega, midagi juurde see ei andnud, tegi ninaesise liiga heledaks ja kaugemale oli raskem kontsentreeruda.

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Kuidas teised omanikud tulesid kommenteerivad? Kas näitavad tegelikult kaugemale ka, või lihtsalt ninaesine väga hele? Kas LED udukas oma ettenähtud funktsiooni ka täidab, udust läbi nägemiseks on ju kollast valgust vaja?


fuzzz - 09.11.18 22:56

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Kuidas teised omanikud tulesid kommenteerivad? Kas näitavad tegelikult kaugemale ka, või lihtsalt ninaesine väga hele? Kas LED udukas oma ettenähtud funktsiooni ka täidab, udust läbi nägemiseks on ju kollast valgust vaja?

Kunagi 80-ndatel olid mõned autod sellised, mis täistulede kasutamisel udukad automaatselt välja lülitasid. Mõni aasta tagasi nägin kuskil autoajakirjas eri tüüpi tulede testi ja seal tõdeti, et LED-id on küll heledad, aga täistule pikkus on enam-vähem võrdne halogeeni omaga. Ksenoonid, eriti kui halogeen lisaks, andsid keskmiset 15% pikema valgusvihu. Enda kogemus tundub ka samasugune ühe LED-idega autoga - sellel kiirtevihu kuju H4 sarnane, st paremalt kõrge ja liiklusmärgid kipuvad pimestama, samas väga kaugele ikkagi eriti hästi ei näe. Tulesid eriti kõrgemale keerata ka ei anna, sest siis hakkavad pooltuled juba vastutulijaid pimestama ja selline teadmine, et vastutulija kinnisilmi minu suunas sõidab, ei paku mulle isiklikult erilist adrenaliini.


Oman küll kodiaqi aga valgustus pmst sama mis kaorqil. Mis ma oskan öelda...üllatav aga 6000K led lähituli näitab küll päris hästi...teeservad ehk pole nii valged kui eelneval superb II aga siiski valgusvõimsus tundub kuidagi suurem. Kaugtuli lahja. Kitsas ja lühike valgusvihk. Eelneval superb 2 oli bixeneon(osram nightbreaker +70% D3S)+halogeen (philips h7 +130%)kaugtuli selle vastu ei saa miski kahjuks. Samas pimedas sõitu vähe ja kui on siis linnalähedal nii et ....mõttes oli korra kaugtule delr lisa led riba panna aga see rikuks auto välimust. Üldiselt hea vagustus. Kes Superb 3 lt üle ledile tuleb on seegi öö ja päev sest kehvemaid tulesid pole näind kui superb 3-l ...aga kuidas kellelegi ...mõnele ema mõnele tütar


boggy - 10.11.18 15:05

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Kuidas teised omanikud tulesid kommenteerivad? Kas näitavad tegelikult kaugemale ka, või lihtsalt ninaesine väga hele? Kas LED udukas oma ettenähtud funktsiooni ka täidab, udust läbi nägemiseks on ju kollast valgust vaja?

Kunagi 80-ndatel olid mõned autod sellised, mis täistulede kasutamisel udukad automaatselt välja lülitasid. Mõni aasta tagasi nägin kuskil autoajakirjas eri tüüpi tulede testi ja seal tõdeti, et LED-id on küll heledad, aga täistule pikkus on enam-vähem võrdne halogeeni omaga. Ksenoonid, eriti kui halogeen lisaks, andsid keskmiset 15% pikema valgusvihu. Enda kogemus tundub ka samasugune ühe LED-idega autoga - sellel kiirtevihu kuju H4 sarnane, st paremalt kõrge ja liiklusmärgid kipuvad pimestama, samas väga kaugele ikkagi eriti hästi ei näe. Tulesid eriti kõrgemale keerata ka ei anna, sest siis hakkavad pooltuled juba vastutulijaid pimestama ja selline teadmine, et vastutulija kinnisilmi minu suunas sõidab, ei paku mulle isiklikult erilist adrenaliini.


Oman küll kodiaqi aga valgustus pmst sama mis kaorqil. Mis ma oskan öelda...üllatav aga 6000K led lähituli näitab küll päris hästi...teeservad ehk pole nii valged kui eelneval superb II aga siiski valgusvõimsus tundub kuidagi suurem. Kaugtuli lahja. Kitsas ja lühike valgusvihk. Eelneval superb 2 oli bixeneon(osram nightbreaker +70% D3S)+halogeen (philips h7 +130%)kaugtuli selle vastu ei saa miski kahjuks. Samas pimedas sõitu vähe ja kui on siis linnalähedal nii et ....mõttes oli korra kaugtule delr lisa led riba panna aga see rikuks auto välimust. Üldiselt hea vagustus. Kes Superb 3 lt üle ledile tuleb on seegi öö ja päev sest kehvemaid tulesid pole näind kui superb 3-l ...aga kuidas kellelegi ...mõnele ema mõnele tütar

Huvitav, et nii erinevad kogemused, jah, lähituled väga head, aga ka kaugtuled on suurepärased, usun, et on paremaid, aga mul pole mitte mingit tahtmist kaugemale ja laiemalt näha, tõsi, uued liiklusmärgid vahel pimestavad. Parimad tuled, mida omanud olen (varasem kogemus paljude audidega, bmw, MB, lexused, ford jne)


meelisa - 17.11.18 14:32

Mina ei kurda kaugtulede osas üldse. Näitavad piisavalt kaugele ja üsna eredalt. Mingit ise vahetatud custom tulede vastu on raske võrrelda. Samas on tegemist siiski tavalise led tuledega mitte need intelligent variantidega osadel autodel, kus ei lülitata kõiki led'e välja vaid osa, et ei pimestaks.

Siiski on kõrgele paigutatud led udukad väga head just pimedal ajal rohkem valgust külgedele. Väga hästi valgustab ära ja näeb varakult kui mõni uljas metsloom üritab teed ületada. Talvel pole udukaid vaja kui lumi ka maas, täistule ledid on piisavalt võimsad.
Halogeenidega muidugi ei kannata mingit võrdlust nagu öö ja päev. Kindlasti on paremaid tulesid aga hind on ka vastav uutel autodel sellevõrra. Võttes arvess karoqi hind uuena ja tulesid, siis on suhe väga hästi paigas.


tnx - 19.11.18 09:29

Seda ma küll ei usu, et udukas täistulele reaalselt kaasa aitab. Vähmalt mitte enne, kui olen oma silmaga, või vähemalt pildi pealt näinud, et 100m või kaugemal olev objekt on udukatega koos paremini nähtav, kui ilma. Kui udukas nii kaugele näitaks, siis ta ju paistaks vastutulijatele ka nagu täistuli. Kauguse hindamisel võib rusikareegliks võtta, et üks helkurposti vahe on sirge tee peal 50m, seega huvitavad mind autost lugedes vähemalt 2 postivahe kaugusel asuvad metsloomad, milleni jõudmiseks maanteekiirusel kulub ca 3 sekundit.


meelisa - 29.11.18 12:13

Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Kert.K - 29.11.18 18:15

Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Ja meie seadused ei luba koos kasutada udukaid ja lähitulesid.


Maahärra - 29.11.18 18:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Ja meie seadused ei luba koos kasutada udukaid ja lähitulesid.


Lubab ju ikka - ainult teatud ilmastiku oludes.
Lihtsalt selle hetkel kehtiva Liiklusseadusega tehti karuteene. Nüüd on kõik kohad neid udutulede kasutajaid täis. Enamustel ikka poolikud ja udukad koos põlemas....
:mad:
Pikemalt seda teemat lahata ei taha. Nagunii jääb enamikul seaduserikkujatel õigust ülegi. Alati jääb.


Kert.K - 29.11.18 19:22

Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Tsitaat:
Algselt postitas: Kert.K
Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Ja meie seadused ei luba koos kasutada udukaid ja lähitulesid.


Lubab ju ikka - ainult teatud ilmastiku oludes.
Lihtsalt selle hetkel kehtiva Liiklusseadusega tehti karuteene. Nüüd on kõik kohad neid udutulede kasutajaid täis. Enamustel ikka poolikud ja udukad koos põlemas....
:mad:
Pikemalt seda teemat lahata ei taha. Nagunii jääb enamikul seaduserikkujatel õigust ülegi. Alati jääb.


See seadus on suhteliset mõistlik minu arust. Päeval ei pea vähemal xenoneid kulutama ja saad rahulikult parkide ja udukatega hakkama. Aga kahjuks ei saa 50% juhtidest sellest aru ja kihutavad koguaega päevadulede ja udukatega ringi. Eks see viib mingil hetkel jälle selleni, et keelatakse jälle tavaoludes kasutamine ära.


urmas66 - 04.12.18 14:21

Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Lihtsalt nii huvi pärast küsin,et kuhu sa vaatad,kui sõidad 90km/h maanteel? Kaugtuledega või lähidega sõites peaks inimene vaatama või siis pilk olema suunatud umbes 80-100m kaugusele autost,et oleks võimalik autot juhtida. See on vahemaa,mille auto läbib mõne sekundiga.Kui udukas näitab umbes 30m kaugusele,siis peaksid selle headuse tajumiseks sõitma alla 50km/h.
Olen nõus,kui seda juttu ajab juht,kes sõidab 20km/h mööda metsa sihti,muudes oludes petad ennast või siis pigem oma silmi. Looduse poolt on silma füsioloogia selline,et ta teravustab sellel nö lähedal asuval heledal teeosal(udutule valguses) ja põder,kes 150m kauguselt teele astub jääb sul märkamata. Vaidelma ei kavatse kellegagi hakata,vaid küsige silmaarstilt,et kuidas see päriselt on,kui muidu ei oska seisukohta võtta.


Freddys - 05.12.18 22:05

Siin polegi midagi vaielda, nii lihtsalt on.


tnx - 06.12.18 07:19

Väike täpsustus silma jutule, et mitte ei teravusta tingimata heledasse kohta, aga reguleerib nö "ava", nagu fotoaparaat automaatrežiimil. Kui ligidal väga hele, siis tõmbub pupill kokku ja laseb vähem valgust silma, mistõttu vähem valgustatud kaugel asuv punkt muutub täitsa mustaks. Aga tulemus on sama, mis Urmas kirjeldas, et udukaga näeb maanteekiirusel lihtsalt paremini, millele otsa sõitsid.


meelisa - 12.12.18 11:58

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Proovitud pimedal ajal. Udukas valgustab piisavalt hästi külgedele. Selge see, et ta ei anna pikalt ette vaid rohkem külgedele lisavalgust, mis on minu jaoks üsna hea. Siin mängib rolli, et udutuled on ka LED'id võrdlesin neid eelmise auto halogeenidega. Nagu öö ja päev.
Ja kohe kindlasi ei pimesta ta vastutulijat, auto ei saaks maanteede lubagi sellisel juhul.


Lihtsalt nii huvi pärast küsin,et kuhu sa vaatad,kui sõidad 90km/h maanteel? Kaugtuledega või lähidega sõites peaks inimene vaatama või siis pilk olema suunatud umbes 80-100m kaugusele autost,et oleks võimalik autot juhtida. See on vahemaa,mille auto läbib mõne sekundiga.Kui udukas näitab umbes 30m kaugusele,siis peaksid selle headuse tajumiseks sõitma alla 50km/h.
Olen nõus,kui seda juttu ajab juht,kes sõidab 20km/h mööda metsa sihti,muudes oludes petad ennast või siis pigem oma silmi. Looduse poolt on silma füsioloogia selline,et ta teravustab sellel nö lähedal asuval heledal teeosal(udutule valguses) ja põder,kes 150m kauguselt teele astub jääb sul märkamata. Vaidelma ei kavatse kellegagi hakata,vaid küsige silmaarstilt,et kuidas see päriselt on,kui muidu ei oska seisukohta võtta.


Kõik on teoreetiline ja suhteline. Iga inimese silm on erinev, kellel on tugevam valguse tajuvus kellel aga piisab natuke eredamast ja ongi probleemid kohe. Samamoodi nagu iga inimese kuulmine on erivad teatud sageduste vahemikus, kust alates enam midagi ei kuule.
See, et ma tajun ohtu udukatega kehvema ilma korral paremini metsa servast on minu enda kogemusel siiski olemas. Siin ei ole jutt tõesti mingist 90km/h ja peale kiirusel. Siis ei jõua keegi reageerida küll aga asula vahel kus on 50 piirang. Ja just seal olengi metsloomadega huvitaval kombel mitu korda kohtunud just enne asulasse sõitu, kui kiirus on allapoole vähenemas, kus on veel pime ja linnavalgustus algab veidi hiljem.


CaRo - 18.06.19 14:47

Tükimat aega siin teemas vaikus. Küsiks, et kas mõni kahe meetri alla mees ka seda Karoq´i omab. Kas mahub sisse ja kuidas sõita on. Kuidas sellise masinaga pikemate otste paugutamine oleks. Vaja saksa trassile uut konet. 1800 sinna ja teine nii palju tagasi. Üks mees sõidab ja spordikott on asjadega kaasas. Enamasti ühe või kahe mehe sõit. Täismajaga vaevalt sõita tuleb.