Foorumi logo

Kodiaq
Enrico - 02.12.15 12:18

Autoneti tasemel kehvake uudis Snowman aastal 2016 pani mind asja vastu huvi tundma ja leidsin sellise suurepärase Saksamaa Autoblidi uudisnupu Youtubis

Škoda eesmärgid on kõrged! 2019. aastaks soovivad tšehhid tuua neli uut maasturit turule. Avangu teeb järgmisel aastal Škoda Snowman, 2017 aastal tuleb veel kupee versioon, millele järgneb Skoda Yeti II ja 2019 peaks olema uue Skoda Polar'i liinilt maha sõidu tähtaeg!

"Skoda will hoch hinaus! Bis 2019 wollen die Tschechen vier neue SUV auf den Markt bringen. Den Anfang macht nächstes Jahr der Skoda Snowman, der 2017 auch noch als Coupé-Variante kommen soll, gefolgt vom Skoda Yeti II und 2019 soll dann der neue Skoda Polar vom Band rollen!"


Enrico - 09.12.15 13:56

Lisainfot uutest mudelivõimalustest Škoda tõmbab Roomsterile kriipsu peale


Enrico - 22.12.15 11:57

Nüüd juba uus nimi - Kodiak


Commer - 22.12.15 19:05

Kõrge Rapid Spaceback


Enrico - 25.01.16 11:36

Škoda Tšehhi haru avalikustas tiiseri oma Facebooki lehel

http://pics.autonet.ee/pics/m/8/3/3/102338.jpg


Enrico - 04.02.16 07:26

veidi veel uudiseid Autoneti vahendusel


movies85 - 17.02.16 07:48

uuem värskem loori kergitus: https://www.instagram.com/p/BB4NUmCxz9U/?taken-by=skodagram


Enrico - 31.08.16 07:24

Neljapäeval siis ametlik Kodiaqi esitlus tulemas?

http://www.autonet.ee/uudised/skoda/id/78032


http://pics.autonet.ee/pics/m/0/3/8/113830.jpg


..heigo.. - 02.09.16 06:52

Kodiaq esmaesitlus


Enrico - 02.09.16 07:34

Päris kõva šõu.
Kannatamatu inimesena ei viitsinud ma kõike vaadata ja kerisin kohe 54 minuti peale. Päris effektne sissejuhatus ja autode tutvustus. Kahjuks ma palju uut ei näinud, olles tänaseks Škodasid omanud juba üle 11 aasta. Silma jäid vaid mõningad lisad, mida on varem paigaldatud juba Audidele.
Kokkuvõtteks igati korralik isend, mis jääb tänaval Audi ja VW linnamaasturite varju või nendega võistlema. Hinna poolest ootan taskukohasemat pakkumist nagu Škodale kohane.

Tänud Heigole lingi eest!


..heigo.. - 02.09.16 07:45

Link laiskadele, kes tahavad kohe maiuspala juurde asuda


Enrico - 02.09.16 10:39

Tsitaat:
Algselt postitas: ..heigo..
Link laiskadele, kes tahavad kohe maiuspala juurde asuda


Tänud. Just minu jaoks :P

See on veelgi mugavam https://www.youtube.com/watch?v=B0_XM3ypAO8


markus - 03.09.16 10:40

Autogefühl'i video kah


urmas66 - 03.09.16 15:25

Välimus on täitsa ilus.On parem kui Seat ,aga Tiguan on justkui ilusam.Kui aga hind Tiguaniga samasse klassi,siis on ikka rõve kallis, sellise suurusega auto kohta.
Škoda äkki teeb madalamalt tasemelt parema varutsuse.
Tiguan on 4x4 diisel versioonis, enamvähem varustusega, üle 40-ne ja lisasid võttes,pole vist(peast arvutused) isegi probleem 50 kätte saada.


lare - 05.09.16 09:52

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Välimus on täitsa ilus.On parem kui Seat ,aga Tiguan on justkui ilusam.Kui aga hind Tiguaniga samasse klassi,siis on ikka rõve kallis, sellise suurusega auto kohta.
Škoda äkki teeb madalamalt tasemelt parema varutsuse.
Tiguan on 4x4 diisel versioonis, enamvähem varustusega, üle 40-ne ja lisasid võttes,pole vist(peast arvutused) isegi probleem 50 kätte saada.

Kodiaq on suurem auto kui Ateca ja Tiguan.
Neid saab võrrelda uue Yetiga, mis tuleb 2017 teises pooles.


timo99 - 05.09.16 13:54

Viimane Tiguan oli seest meeldivalt suureks juba läinud, kui nüüd tuleb ilmselt pakiruumi suurust sellele Kodiaqi näol kenasti juurde, siis on juba päris meeldiv.


Ranx - 05.09.16 15:39

Peale kõike seda suurt kiidujuttu ja ülistamist mida meedias Kodiac-ist räägitakse ,oleksin mina küll midagi rohkemat oodanud
Maasturina reklaamitav Kodiac: kliirents alla 200mm ,suurim mootor 2.0 ,ning 4vedu pole isegi baasmudelil.
Ulme ,milliseks maailm ikka muutub ;)


urmas66 - 05.09.16 19:12

Skoda kodukal selline tekst.

"ŠKODA KODIAQ
4,7 m pikkune linnamaastur on tõeliselt universaalne. Sellel on oma klassi suurim pakiruum. Veel üks oma segmendis ainulaadne müügiargument on lisavarustusena pakutav kolmas istmerida. ŠKODA KODIAQ esindab kõiki kaubamärgi tugevaid külgi – väljendusrikas disain, suur funktsionaalsus ja palju Simply Clever lahendusi."

Selle järgi on ta ikka mitte just suurem auto.Võrreldakse küll Santa Fe ja Kia Sorentoga,aga selle jutu järgi on ta ilmselt natuke pikemaks venitatud väike maastur. Q5 on vist umbes sama.

"Indeed, the Kodiaq sits on the largest version of the VW Group’s MQB chassis technology to be used in a European-market car; only the forthcoming VW Tiguan XL will get as long a wheelbase."


petst - 05.09.16 20:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Maasturina reklaamitav Kodiac: kliirents alla 200mm ,suurim mootor 2.0 ,ning 4vedu pole isegi baasmudelil.


Hmm, kes rääkis maasturist? Tegemist on ikkagi SUV-ga ;)


petst - 05.09.16 20:45

Ma vaatan Škoda arengut väikese murega. Kodiaq on igati soliidne, ruumikas ja rikkaliku varustusega SUV, kuid sellele vastav saab olema ka hinnalipik. Jääb üle ainult loota, et senised kuulujutud hinnastamisest on üle pakutud ja Škoda tuleb esikmudeli puhul agressiivse hinnapoliitikaga turule:)

PS! Kas keegi muudaks ära ka foorumi nime?


tnx - 06.09.16 06:13

Tsitaat:
Algselt postitas: petst
Hmm, kes rääkis maasturist? Tegemist on ikkagi SUV-ga ;)


Eee... SUV tähendas ju Sports Utility Vehicle, eks? Sportauto on minu arusaamises kiiresti sõitmiseks mõeldud riistapuu, tööautosse mahub palju suuri asju või inimesi. Viimasega on Kodiaq-l vüib-olla isegi enam-vähem, esimesega on küll kahtlane. Õige SUV on näiteks Audi (R)S6 Avant, midagi meenub ka Volvo V70 või Subaru (küll JDM, mitte Euroopa) valikust.
Tegeldt on kahju, et valmis tehti jälle mingi tavaline ärplemiseks sobiv jurakas ja üle-eelmisel aastal näidatud Vision C on unustusse kadunud, kuigi lubati 2016 aastaks.


stefan - 06.09.16 07:33

SUV-i all mõeldakse mahukat ja suuremapoolse kliirensiga maasturilaadset pereautot, kuhu hõlpsalt mahub pere ja palju erinevat tüüpi kola. Minu jaoks Sports ja Utility viitabki pigem hobiga või tööga seotud varustusele, mida on lihtne masinasse paigutada. Auto kiirusomadustega pole miskit pistmist. Kodiaq on SUV.


urmas66 - 06.09.16 12:29

Tsitaat:
Algselt postitas: petst
Ma vaatan Škoda arengut väikese murega. Kodiaq on igati soliidne, ruumikas ja rikkaliku varustusega SUV, kuid sellele vastav saab olema ka hinnalipik. Jääb üle ainult loota, et senised kuulujutud hinnastamisest on üle pakutud ja Škoda tuleb esikmudeli puhul agressiivse hinnapoliitikaga turule:)


Volkar näitas uue Tiguaniga küll,et hinnalagi on taevas :D


M8DSwordfish - 06.09.16 13:04

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66

Volkar näitas uue Tiguaniga küll,et hinnalagi on taevas :D


Ei saa küll aru, et Tiguani hind ,võrreldes eelmise mudeliga, taevasse oleks kolinud. Mul on eelmine Tiguan 2 liitrine turbodiisel DSG kasti ja rohkete lisadega.... panin kokku analoogse uue Tiguani ja hind tuli samasse auku, paarsada eurot siia sinna. Vanal lihtsalt ei olnud sellist mootorite/veoskeemide/kastide/varususe valikut ka olemas mis uuele pakutakse. "Taevas" on tuntavalt erinev mõiste erinevate inimeste jaoks ja arvan et igaüks leiab selle ennast õndsaks tegeva "taeva" ka tulevase Kodiaq'i valikust.
Jagage karu nahka siis kui see lastud on. Keegi ei tea veel mis ta hind tuleb ja millised varustustasemed mis hinnaskaalase kuuluma hakkavad. Viriseda jõuate siis ka kui see kõik teada on.


Ranx - 06.09.16 13:18

Maasturitest rääkides ,lihtsalt on silma jäänud mitu artiklit kus kirjutati ,et skoda sisenes maasturite turule ;)
Kodiaq on siiski maasturilaadne toode ,sellega olen küll nõus .
Isegi mu vana allroadi kärakas on "rohkem maastur",suurem kliirents,võimsam mootor ,ning selliseid lisasid ,mida Kodiaq ei saa ;)


urmas66 - 06.09.16 16:49

Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66

Volkar näitas uue Tiguaniga küll,et hinnalagi on taevas :D


Ei saa küll aru, et Tiguani hind ,võrreldes eelmise mudeliga, taevasse oleks kolinud. Mul on eelmine Tiguan 2 liitrine turbodiisel DSG kasti ja rohkete lisadega.... panin kokku analoogse uue Tiguani ja hind tuli samasse auku, paarsada eurot siia sinna. Vanal lihtsalt ei olnud sellist mootorite/veoskeemide/kastide/varususe valikut ka olemas mis uuele pakutakse. "Taevas" on tuntavalt erinev mõiste erinevate inimeste jaoks ja arvan et igaüks leiab selle ennast õndsaks tegeva "taeva" ka tulevase Kodiaq'i valikust.
Jagage karu nahka siis kui see lastud on. Keegi ei tea veel mis ta hind tuleb ja millised varustustasemed mis hinnaskaalase kuuluma hakkavad. Viriseda jõuate siis ka kui see kõik teada on.


Seda ma küll ei tea ,mida vana Tiguan maksis,aga kõigis arvustustes on mainitud,et on kallim ja just eriti 4x4 disla DSG.
Mina arvan,et sellise auto õiglane hinnaklass peaks olema sinna max 35 kanti(algab ju hind 21 kandist),aga võttes navi,naha ja veel nipet näpet luksust on 50 käes.
Panin kokku sama varustuse,mis minu Scoudil ja hind tuli konfiguraatoris 42.Minu auto oli 32.


jato - 06.09.16 19:12

kas 3-s rida käib ka ükshaaval üles või ainult koos?


tnx - 07.09.16 06:15

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
SUV-i all mõeldakse mahukat ja suuremapoolse kliirensiga maasturilaadset pereautot, kuhu hõlpsalt mahub pere ja palju erinevat tüüpi kola.


Ah see oligi norimiseks mõeldud. Ma saan aru küll, et raha teenimise seisukohast on sellise auto turule toomine ainuõige otsus ja mida rohkem suudavad turundajad devalveerida sõnu "sport", "maastur", "suur" ja "pere", seda kasulikum tehasele.

Seda kinnitab ka siin vahepeal arenenud jutt Tiguani hinnast - tänapäeval õnnestub esialgu pere teiseks autoks või noortele suunatud masina eest küsida summasid, millega 20 aastat tagasi korralikus keskeas edukad härrad mersusid ostsid.


urmas66 - 07.09.16 08:15

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
SUV-i all mõeldakse mahukat ja suuremapoolse kliirensiga maasturilaadset pereautot, kuhu hõlpsalt mahub pere ja palju erinevat tüüpi kola.


Ah see oligi norimiseks mõeldud. Ma saan aru küll, et raha teenimise seisukohast on sellise auto turule toomine ainuõige otsus ja mida rohkem suudavad turundajad devalveerida sõnu "sport", "maastur", "suur" ja "pere", seda kasulikum tehasele.

Seda kinnitab ka siin vahepeal arenenud jutt Tiguani hinnast - tänapäeval õnnestub esialgu pere teiseks autoks või noortele suunatud masina eest küsida summasid, millega 20 aastat tagasi korralikus keskeas edukad härrad mersusid ostsid.


Aga ka täna saab selle raha eest Mersu kätte.GLC hind algab 46400 ja lõpeb AMGvarustusega 61000-ga.Mõttekoht ,kas võtta VW või Mersu.


..heigo.. - 07.09.16 10:55

Skoda ei tohiks magama jääda ja järgmine loogiline samm oleks lasta Kodiaq-st välja kupee versioon :D


Enrico - 07.12.16 13:37

Nüüd juba rohkem infot Edasi uudisele ->

Kuni seitsmekohaline, ruumikas ja esinduslik
Eeltellimine algab jaanuaris, mil selguvad hinnad
Esimesed autod jõuavad Eestisse märtsis 2017


markus - 09.12.16 14:04

Mis see esinduslik peaks täpsemalt tähendama?
Skoda disain ei istu ikka, suur auto ja väidetavalt esinduslik ka, aga no salong mulle küll sellist muljet ei jäta. Istmed veel, kuid armatuur, uksed jne., kuidagi vägisi Octavialik tunne tuleb ette. Maitse asi muidugi.


urmas66 - 11.12.16 08:23

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Mis see esinduslik peaks täpsemalt tähendama?
Skoda disain ei istu ikka, suur auto ja väidetavalt esinduslik ka, aga no salong mulle küll sellist muljet ei jäta. Istmed veel, kuid armatuur, uksed jne., kuidagi vägisi Octavialik tunne tuleb ette. Maitse asi muidugi.


Ma sinuga sama meelt,mis puudutab salongi esinduslikkust.Tegelikult on ka Superb seest suurem Octavia,puudub hinna ja nö esindusautolik inerjöör.
Octavia on omas klassis väga hea disaini ja salongi kujundusega,aga kallimatelt mudelitelt ootaks midagi teistsugust.
Eks muidugi alghinna suurus on pöördvõrdeline ka salongi kujustuse ja metrjalidega(need ju üldjuhul standardsed),aga kui hea varustusega versioon hakkab maksma üle 40tuhande(ma arvan,et hakkab),siis sealt tahaks natuke rohkem saada ka.
Teisalt ei pea ju head autot müüma näiteks alghinnaga a´21 tuhat,kui selle hinnaga, seda keegi nii kui nii ei osta.Pakun,et enamus Kodiakke ostetakse ikka parema või sinna lähedale varustusega,mis ei ole enam odava hinnaklassi auto.


markus - 12.12.16 22:59

Superbi osas absoluutselt nõus. Kui uus mudel välja tuli, siis välimuselt meeldis ja sai mindud salongi lähemalt kaema. Istusin korra Elegance varustuses mudelisse ja 2 min pärast kui müügitüdruk tuli küsima, et kas saab aidata ja on mul ka sõiduproovi soovi, siis ainus vastus oli: "Ei, aitäh! Ma lähen sõidan oma Passatiga edasi." Sest ma eeldasin ikka midagi paremat sealt! Aga tunne oli, et istun naise Octavias. Tänaseks muidugi ei taha ma naise Octaviaga ka eriti sõita, Passat on mu ära rikkunud. Ja üldse jätavad VW mudelid analoog Skodadest parema mulje. Fabia, vot see mulle meeldis. Väike ja vilgas linna vahel ja kui kiirused suureks ei läinud, siis oli lahe ringi lasta.
Muidugi võib Passati üle ka nuriseda, just hinna. Minu auto letikas on 49tEUR ja see pole kaugeltki kõiki lisasid täis. Webasto, panoraamkatus, el.istmed, jahutusega istmed, käiguvahetuse ja soojendusega rool, rajajälgimine, pimenurga jälgimine jne puudu ehk 8+ tEUR saaks vabalt juurde keevitada ning disla puhul veel +5tEUR. Mõned aastad tagasi oleks lolliks pidanud inimest, kes oleks väitnud, et Passat'i hind tuleb üle 900 tuh. EEK-i


arturr - 14.01.17 05:55

Saksas on väljas selline hinnakiri

http://www.skoda-auto.de/SiteCollectionDocuments/PDF%20Prospekte/161118_PuA_Kodiaq.pdf


urmas66 - 14.01.17 07:27

Ja ma ei eksinudki,et normaalse mootri (2,0TDI 4x4DSG) ja varustusega Kodiaki saab kätte ainult üle 40tuh eest või pigem maksab see pea 50tuh,sest nipet näpet alghinnale juurde ja nii ta ongi.:D
Mersu GLC 125kw algab 46416.- juurest ja seal on juba üsna korralik varustus lisades veel +1600 ja saab 150kw ja veel parema varustuse.Kas pole mõttekoht?


Raigo1 - 14.01.17 12:39

seda on tõepoolest liiga palju :o


lauri269 - 15.01.17 09:17

Ootaks Eesti hinnakirja ka ära. Saksa ja UK hinnakirjadeski erinevused.


Raigo1 - 15.01.17 10:15

Tsitaat:
Algselt postitas: lauri269
Ootaks Eesti hinnakirja ka ära. Saksa ja UK hinnakirjadeski erinevused.


vaatasin ka autoweek-ist üle ja ega jh need hinnad seal ka õiged pole. Selle jàrgi maksab rs ka 40000:D


urmas66 - 15.01.17 16:34

Tihtipeale on hinnad riigiti erinevad ka sellest,et mis tasemelt algab odavaim mudel.Saksas ei saa üsna paljudel autodel,nii kesise varustusega ja madala algahinnaga autosid ,kui meil.Isegi mootorite valik on riigiti erinev.Kindlasti on meie hinnakirjas algind madalamal,kui paljudes maades,samas tippversioonid ei erine alati väga palju.


stefan - 15.01.17 16:52

Lääne-Euroopa hinnakirju pole küll mõtet meil indikaatorina võtta. Rootsi ja Slovakkia hinnad on need, millega üldjuhul saab meie turule paralleele tõmmata. Mul jäi kuu aja eest Rootsi hinnakirja vaadates mulje, et hind 140kW TDI Style jaoks on seal üllatavalt mõistlik - 329000SEK. Sama suurusjärk ehk ~35000EUR oli ka Slovakkias. Paned juurde Webasto, konksu ja veel kümmekond tarbimisväärtust omavat lisa, tuleb kokku 39000EUR. Ja see on listihind.


rstdi - 26.01.17 08:44

Nagu autoleht kirjutas, siis tuleb 176kw RS versioon ka sellest.
Selline suur masin ja "RS", aga noh vähemalt suudab see seda liigutada kenasti.


Raigo1 - 26.01.17 21:22

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Nagu autoleht kirjutas, siis tuleb 176kw RS versioon ka sellest.
Selline suur masin ja "RS", aga noh vähemalt suudab see seda liigutada kenasti.


See 176kw peaks olema see vw kahe turboga 2.0 diisel?


reFFLex - 27.01.17 07:39

18,7>19,1 peale tõstetud kliirensiga Kodiaq Scout nähtaval km77.com-is:

http://www.km77.com/images/medium/9/5/3/9/skoda-kodiaq-scout-delantera.329539.jpg


urmas66 - 28.01.17 15:55

Meil pole veel ei Kodiaqi ega isegi mitte hinnakirja olemas,aga mujal juba uuendus versioon :)
Siin maakeeles ka sellest Kodiaq Scoudist juttu.
https://www.accelerista.com/auto/suv/kodiaq-scout-maastikuversioon-genf/


odnor - 30.01.17 07:46

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Meil pole veel ei Kodiaqi ega isegi mitte hinnakirja olemas,aga mujal juba uuendus versioon :)
...

vähe sellest, veel olemas/tulemas sportline
https://www.netcarshow.com/skoda/2018-kodiaq_sportline/


Enrico - 30.01.17 08:09

Tsitaat:
Algselt postitas: odnor
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Meil pole veel ei Kodiaqi ega isegi mitte hinnakirja olemas,aga mujal juba uuendus versioon :)
...

vähe sellest, veel olemas/tulemas sportline
https://www.netcarshow.com/skoda/2018-kodiaq_sportline/



Sellega tehakse Evoque müügimeeste elu kibedaks :cool:
http://www.autopten.com/cheap_cars/ranger-roger-evoke-new-2012-suv.jpg
vs
https://www.netcarshow.com/Skoda-Kodiaq_Sportline-2018-800-03.jpg


lauri269 - 30.01.17 09:20

...ja hinnakirja tulek on lükkunud Škoda lehel jaanuarist juba veebruari :(


maxe - 30.01.17 12:49

Polnud just eriti vaimustuses baas versioonist, kuid scout ja sportline näevad ikka palju paremad välja. Vaadates scouti võiks see vabalt olla alg versioon ja praegu alg versioon mingi Kodiaq City vms :)


rstdi - 31.01.17 08:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Nagu autoleht kirjutas, siis tuleb 176kw RS versioon ka sellest.
Selline suur masin ja "RS", aga noh vähemalt suudab see seda liigutada kenasti.


See 176kw peaks olema see vw kahe turboga 2.0 diisel?

Nii see on jah. Vast ainuke mõistlik mootor nii suurele masinale, kuid eks see ajab hinna ka kohe lakke.


timo99 - 01.02.17 12:14

Tsitaat:
Algselt postitas: maxe
Polnud just eriti vaimustuses baas versioonist, kuid scout ja sportline näevad ikka palju paremad välja. Vaadates scouti võiks see vabalt olla alg versioon ja praegu alg versioon mingi Kodiaq City vms :)


Sportline ja Scout näevad pildil tõesti kenad välja, aga baasversioon on ka kena tegelikult. Kas neil on midagi muud vahet peale esispoileri (ja scout tiba kõrgem + plastist kaitsed) ? Või milles väljendub, et palju parem näeb välja :)


indrekp - 06.02.17 12:05

Kuna täna sai juhusetahtel pisut ühistranspordiga liigutud ja kuna ühe peatuse lähistel on TOP Auto salong, siis astusin sealt läbi, et Kodiaqi sugulasele Seat Atecale pilk peale visata.
Ning ausalt ütelda, siis veidi pettunud Atecas. Eriti, mis puudutab pagasiruumi, visuaalselt tundub, et see mahutab isegi vähem kui Yeti oma, eriti kui pikemaid asju nt kalastustarbeid tahaks sinna panna. Tundub kitsavõitu. Ja sees istudes ka nagu suurema auto tunnet ei tekkinud. Mis Yetist parem oli -küljepeeglid - suuremad, oluliselt parem tahavaade, sellist pimenurka ei tundunud olevat.


timo99 - 06.02.17 15:41

Ma nüüd õige pisut liialdan, aga Ateca on Kodiaqist pea sama palju väiksem kui Fabia Octaviasti:) Pistu suurem ja ka ehk võrdluseks sobiv oleks Tiguan. Mina, kes ma Tiguani olen pigem pisikeseks punniks pidanud, üllatusin - sees tundus ruumi mõttes lahedam, kui kõrval olev Passat isegi.

Nüüd väikese teemaliuna.. ikka ootan mõistlikku 7 kohalist varianti ka Kodiaqist, aga vist peab selle mõtte ikka maha matma. Olen päris mitmeid selliseid vaatamas käinud ja kui veel pikemasse masinasse ei suudeta kuidagimoodi kasutatavalt 7 istet ära mahutada, siis äkki ei olegi võimalik :)

Viimati vaadatutest pakkus korraliku pettumuse Renault Espace. Grand Voyager/Lancia ilmselt oleks lahendus, kui hinda mitte arvestada ja uut masinat tahta :D

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Kuna täna sai juhusetahtel pisut ühistranspordiga liigutud ja kuna ühe peatuse lähistel on TOP Auto salong, siis astusin sealt läbi, et Kodiaqi sugulasele Seat Atecale pilk peale visata.
Ning ausalt ütelda, siis veidi pettunud Atecas. Eriti, mis puudutab pagasiruumi, visuaalselt tundub, et see mahutab isegi vähem kui Yeti oma, eriti kui pikemaid asju nt kalastustarbeid tahaks sinna panna. Tundub kitsavõitu. Ja sees istudes ka nagu suurema auto tunnet ei tekkinud. Mis Yetist parem oli -küljepeeglid - suuremad, oluliselt parem tahavaade, sellist pimenurka ei tundunud olevat.


markus - 06.02.17 20:06

Nuvot, mul Passati ja Tiguaniga vastupidine tunne. Tagapingil ei tahtnud Tiguanis isegi salongis istuda, samas Passatis sõidan hea meelega tagaistmel.


timo99 - 07.02.17 06:10

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Nuvot, mul Passati ja Tiguaniga vastupidine tunne. Tagapingil ei tahtnud Tiguanis isegi salongis istuda, samas Passatis sõidan hea meelega tagaistmel.


See oleneb ilmselt kehaehitusest :) Mina olen selline suuremat sorti, 192 cm ja teistpidi ka korraliku mõõduga. Passatis ei olnud taga ruumi ei jalgadele ega peale. Mitte et ma tegelikult taga istuks ja see ei olnud muidugi mingi teaduslik katse. Aga sellepärast mulle superb meeldib, et jalgadele on vähemalt alati ruumi (luukpäras on taga küll pea vastu lage taga).

Selles suhtes ootan ka Kodiaqit, et nii visuaali kui ka numbrite järgi, peaks salong seest suhteliselt kõrge olema.


tnx - 07.02.17 08:27

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
kalastustarbeid tahaks sinna panna. Tundub kitsavõitu. Ja sees istudes ka nagu suurema auto tunnet ei tekkinud.


Ateca ongi ju kõrgele tõstetud ja veidi kandilisema päraga Leon. Selles ei saagi suure auto tunnet tekkida. Enamus linnamaastureid on väljast suured ja seest väikesed. Parim, mis tehakse, on veidi tahapoole nihutatud tagaiste, et pagasiruumi arvelt põlveruumi juurde saada.

Korraliku 7-kohalise tegemisel on põhiprobleem selles, et 3-nda rea jalaruum jääb tagasilla kohale, kui telgede vahet või tagumist ülendit tavalisest pikemaks ei venita. Aga seda ei taheta teha, sest siis jääks auto välimus ebaloomulik. Näiteks esimese põlve Dacia Logan MCV oli üks selline.


markus - 07.02.17 09:13

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
See oleneb ilmselt kehaehitusest :) Mina olen selline suuremat sorti, 192 cm ja teistpidi ka korraliku mõõduga. Passatis ei olnud taga ruumi ei jalgadele ega peale. Mitte et ma tegelikult taga istuks ja see ei olnud muidugi mingi teaduslik katse. Aga sellepärast mulle superb meeldib, et jalgadele on vähemalt alati ruumi (luukpäras on taga küll pea vastu lage taga).

Mul 8cm pikkust vähem ja laiusmõõdud normi piires. Aga kui sa nüüd võrdled oma avataris oleva Superbiga, siis teljevahe peaks ju uue Passatiga vist sama olema. Ei viitsi numbreid otsida, aga mälu järgi oli nii. Ainult, et uuele Superbile virutati jälle jupp juurde.
Tiguanis pikisuunas minu mäletamist mööda pikisuunas rohkem ruumi küll polnud. Aga kuna istumine on püstisem, siis ei lähe põlved nii ette ja sealt see mulje ehk tekib.


urmas66 - 07.02.17 11:31

Kodiaq pole ju ka mingi suur auto,kui numbreid vaadata.Komandasse ritta mahuvad ikka alla 10a lapsed ja seda ka mitte mugavalt.Ma olen mõnda test-drive youtube-st vaadanud ja see ikka kõigest sips suurem auto kui Octavia,mitte selline Q7 või Touaregi klassi masin.Jutt mingist suuremast linnamaasturist ei pea paika ,kui mõõtusid vaadata.Üldiselt on seda meelt ka kõik testijad.
Kodiaqi pikkus 4697 mm on Octaviast 4cm pikem ja Superbist 16cm lühem.Ateca on 4363mm ja ilmselt see pikkuse vahe on Ateca lühema pagasiruumi arvelt.
Ei tea,aga kas nad ikka ühte sama platvormi ei kasuta, nii Tiguanil, Kodiaqil kui Atecal?


timo99 - 07.02.17 11:48

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
See oleneb ilmselt kehaehitusest :) Mina olen selline suuremat sorti, 192 cm ja teistpidi ka korraliku mõõduga. Passatis ei olnud taga ruumi ei jalgadele ega peale. Mitte et ma tegelikult taga istuks ja see ei olnud muidugi mingi teaduslik katse. Aga sellepärast mulle superb meeldib, et jalgadele on vähemalt alati ruumi (luukpäras on taga küll pea vastu lage taga).

Mul 8cm pikkust vähem ja laiusmõõdud normi piires. Aga kui sa nüüd võrdled oma avataris oleva Superbiga, siis teljevahe peaks ju uue Passatiga vist sama olema. Ei viitsi numbreid otsida, aga mälu järgi oli nii. Ainult, et uuele Superbile virutati jälle jupp juurde.
Tiguanis pikisuunas minu mäletamist mööda pikisuunas rohkem ruumi küll polnud. Aga kuna istumine on püstisem, siis ei lähe põlved nii ette ja sealt see mulje ehk tekib.


Püstisem asend annab jalaruumis kohe tunda jah..
Avataris superb on praegu jah kasutusel ja nii praeguse kui eelmise passatiga taga jalaruumi ei saa võrrelda sellega. Superbis jääb mul ruumi üle, passatisse taha ei mahtunudki mõnusalt istuma.


Puuriit - 07.02.17 14:21

Kodiaq on Tiguanist suurem, nii välismõõtudelt kui ka telgede vahelt. Pikkust on juures pea 22cm, laiust 4cm, teljevahet pea 12cm. Ise olen ka Tiguanis istunud ning kui sõitjateruumiga võis rahule jääda, oli pagasiruum oodatust väiksem. Eks see kolmas istmerida tuleb paratamtult pooletoobine ning sobilik pigem hädapäraseks kasutamiseks. Suurtest maasturitest mida oma silmaga näinud olen, on kolmas rida ideaalilähedane vist ainult uuel XC90-l.


urmas66 - 07.02.17 20:47

No normaalselt saab kolmandas reas istuda ainult ameeriklastes,XC90 ja LC V8 on siin meil küll suured autod,aga ka seal on see kolmas rida ikka hädaabinõu.Täiskasvanule igaljuhul seal ruumi pole.Olen mõlemat näinud ja käega katsunud.
Volkari kodukal on Tiguani pikkuseks 4606mm ja Kodiaqi pikkus on 4697mm.Kuidas siit vahe 22cm tuleb on natuke keeruline mõista?Mina saan 91mm ehk 9,1cm.Kui nüüd vaatad autosid küljelt siis saab aru,kus see erinevus on.See on pagasiruumi pikkus ja ei enamat.Sama nagu Octavia 3 on Golfiist pikem,aga tegelikult sama põhja peal auto.


Puuriit - 07.02.17 22:15

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
No normaalselt saab kolmandas reas istuda ainult ameeriklastes,XC90 ja LC V8 on siin meil küll suured autod,aga ka seal on see kolmas rida ikka hädaabinõu.Täiskasvanule igaljuhul seal ruumi pole.Olen mõlemat näinud ja käega katsunud.
Volkari kodukal on Tiguani pikkuseks 4606mm ja Kodiaqi pikkus on 4697mm.Kuidas siit vahe 22cm tuleb on natuke keeruline mõista?Mina saan 91mm ehk 9,1cm.Kui nüüd vaatad autosid küljelt siis saab aru,kus see erinevus on.See on pagasiruumi pikkus ja ei enamat.Sama nagu Octavia 3 on Golfiist pikem,aga tegelikult sama põhja peal auto.


Kust sa sellise pikkuse said, mina leidsin volkari ametlikult andmelehelt järgmise info:

Exterior dimensions New Tiguan - Length, mm 4486


timo99 - 08.02.17 08:01

Tiguanist tuleb ka pikem, 3 istmeraga versioon, ilmselt need on selle andmed.

Hea nali oli Renault Grand Scenic. Sinna ei mahtunud ka nii et kõige taga 9 aastane laps ja keskel abikaasa (172 cm). Ulme on seda mahtuniversaaliks nimetada :D

Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
No normaalselt saab kolmandas reas istuda ainult ameeriklastes,XC90 ja LC V8 on siin meil küll suured autod,aga ka seal on see kolmas rida ikka hädaabinõu.Täiskasvanule igaljuhul seal ruumi pole.Olen mõlemat näinud ja käega katsunud.
Volkari kodukal on Tiguani pikkuseks 4606mm ja Kodiaqi pikkus on 4697mm.Kuidas siit vahe 22cm tuleb on natuke keeruline mõista?Mina saan 91mm ehk 9,1cm.Kui nüüd vaatad autosid küljelt siis saab aru,kus see erinevus on.See on pagasiruumi pikkus ja ei enamat.Sama nagu Octavia 3 on Golfiist pikem,aga tegelikult sama põhja peal auto.


Kust sa sellise pikkuse said, mina leidsin volkari ametlikult andmelehelt järgmise info:

Exterior dimensions New Tiguan - Length, mm 4486


markus - 08.02.17 09:21

Wiki annab Tiguanile 2 pikkust, short wheel base ja long ehk siis vastavalt 4486 ja 4712 mm. Teljevahed 2681 ja 2791 mm.


timo99 - 09.02.17 10:41

Kodiaqi hinnakiri


urmas66 - 09.02.17 11:36

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Kodiaqi hinnakiri


Elegance varustus 36000+lisades ainult webasto,konksu,metallikvärvi,kaamera+andurid ja veel nipet näpet ning üle 40tuhande nagu niuhti.Alghind on ikka natuke naljakas sellele autole.
Teljevahe 2791mm vist sama selle pikema Tiguaniga ehk sama suur või väike auto siis.


timo99 - 09.02.17 12:19

Kui võrrelda sama mootori, käigukasti, veoskeemi ja varustusastmega, siis on ootuspäraselt laias laastus sama, mis Superb. Enamus variante pisut kallim kui superb, mingi kombinatsioon isegi odavam.

Huvitav, et 2.0 TSI on siin väiksema võimsusega, ainult 132 kw.


markus - 09.02.17 17:06

Tiguanil 2.0TSI samuti 132kW ehk sama mis muidu 1.8TSI


diesel - 09.02.17 20:13

huvitav varustuse loetelu.
tekid-padjad magada soovijate jaoks.
ummikus tiksudes saab isegi sohver silma looja lasta, masin kulgeb ise edasi.
ja käruga tagurdamise teeb ka vajadusel ilma sohvrita ära.
väga lahe.
mõned aastad tagasi ei osand isegi unistada sellistest asjadest.


jato - 10.02.17 06:03

kuna skodal varem 7-kohalist ei olnud, siis valisin 2014a. Peugeot 5008 mille hind algas siis 15900€-st. Nüüd uue hind algab samuti üle 20t.€. Eks kahe aasta pärast siis näeb kas võtan uuesti 5008 või kodiaci.


p6der - 16.02.17 13:22

Hinnad üleval ja minu arust päris hea hind. Selle hinnaga hakkab pakkuma head alternatiivi.
http://www.skoda.ee/sitecollectiondocuments/hinnakirjad/2017/kodiaq_est_0217_tabel_veebi.pdf


Helmer - 16.02.17 15:07

http://vrooom.ee/m/skoda/kodiaq/235


Bobik - 21.02.17 20:04

Kodiaq nüüd ka konfiguraatoris


urmas66 - 22.02.17 07:44

Panin konfiguraatoris sama varustuse,mis minu Scoudil oli ja sain hinnaks 40090€.Kas ARK regamine oli sees ei vaadanudki.
Mõned asjad unusid lisada nagu konks ja toonklaas +a´1000.Aga mõned asjad oleks veel lausa vaja sinna lisada ehk tonni poleteise eest tuleks veel lisasid juurde.Mitte just kõige odavam,kui arvestada,et BMW X3 ja Volvo XC60 on ainult mõned tuhanded kallimad umbes sama varustusega.Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.


rain - 22.02.17 08:36

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.

mul tuligi hinnaks 49970 euri.
nüüd ootame suksu ära ja kui prooviks olemas, siis saab ühe nädalavahetusega täie pildi ette :cool:


rstdi - 22.02.17 08:43

Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.

mul tuligi hinnaks 49970 euri.
nüüd ootame suksu ära ja kui prooviks olemas, siis saab ühe nädalavahetusega täie pildi ette :cool:


Hind hinnaks, aga järelturul ei ole keegi nõus Skoda eest maksma sarnast hinda, mida mõne preemiumi margi eest võid rahulikult küsida. Mina ütleks, et Skoda on juba ennast liiga sinna VW hinnaklassi trüginud. Varustust ka muidugi saab korralikult panna, aga noh 50k Skoda eest on natukene juba ulme või mis? 3a pärast sealt 50% kindlasti läinud.


rain - 22.02.17 14:46

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Hind hinnaks, aga järelturul ei ole keegi nõus Skoda eest maksma sarnast hinda, mida mõne preemiumi margi eest võid rahulikult küsida. Mina ütleks, et Skoda on juba ennast liiga sinna VW hinnaklassi trüginud. Varustust ka muidugi saab korralikult panna, aga noh 50k Skoda eest on natukene juba ulme või mis? 3a pärast sealt 50% kindlasti läinud.


jutt jumala õige! kokkuvõttes ikkagi skoda aga elame näeme. äkki on nii hea, et ei tahagi maha müüa :D


diesel - 23.02.17 07:17

kas pole inimesed imelikud?
kui omale naise võtad, siis pole ju oluline, kas ta nimi on pille või malle või helle.
vaatad ikke selle järgi, et omadused oleks sulle meelepärased.
a kui auto ostad, siis ühe nimega riistapuu võib maksta x raha ja teine, kus suisa täpselt samad tükid küljes, peab olema oluliselt odavam.
kus on loogika?


rraivo - 23.02.17 07:31

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
No normaalselt saab kolmandas reas istuda ainult ameeriklastes,XC90 ja LC V8 on siin meil küll suured autod,aga ka seal on see kolmas rida ikka hädaabinõu.Täiskasvanule igaljuhul seal ruumi pole.Olen mõlemat näinud ja käega katsunud.
Volkari kodukal on Tiguani pikkuseks 4606mm ja Kodiaqi pikkus on 4697mm.Kuidas siit vahe 22cm tuleb on natuke keeruline mõista?Mina saan 91mm ehk 9,1cm.Kui nüüd vaatad autosid küljelt siis saab aru,kus see erinevus on.See on pagasiruumi pikkus ja ei enamat.Sama nagu Octavia 3 on Golfiist pikem,aga tegelikult sama põhja peal auto.


Eurooplastest on L kerega (ca 5,2m pikk) MB R klass ainuke, kuhu mahub 7 reisijat kenasti, nii et pagasiruumi jääb veel ka võimalust paar kotti lisada. Ja kolmandas reas on ka täiskasvanud inimesel igati norm olud.

Aga Kodiaq-i hinnad kerivad jah kõrgustesse, samas sellise enam vähem talutava komplekti saab ka ca 30-35K hinnapiires. Ärge unustage et nö preemiumautode hinnad saab ka kindlasti algsest vähemalt 3x kõrgemaks kui lisavarustuse nimekirjaga väga hoogu sattuda..


ocu - 23.02.17 07:37

Turovski vastaks siinkohal - Vot see inimloom on üks vääga vääga ebaloogiline loom, üks klassikaline inimloom elab oma vääikeses tarekeses ja eehib end iigasuuguste erinevate sulgedega - taavaliiselt kannavad need suuled niime guuci ja muuci. Vääga eedev loom on taa. Aga ta teeab, et sel juuhul on ta inimloomade A-alfa. Ja no laas taa siis oolla. Mee ei peeagi otsima seal mitte mingisugust loogikaat.


Raigo1 - 23.02.17 09:30

Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
kas pole inimesed imelikud?
kui omale naise võtad, siis pole ju oluline, kas ta nimi on pille või malle või helle.
vaatad ikke selle järgi, et omadused oleks sulle meelepärased.
a kui auto ostad, siis ühe nimega riistapuu võib maksta x raha ja teine, kus suisa täpselt samad tükid küljes, peab olema oluliselt odavam.
kus on loogika?


Järelturgu pead ka vaatama naise võtul. kui ise enam ei taha, et siis keegi ikka üle võtaks;):D


rstdi - 23.02.17 10:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
kas pole inimesed imelikud?
kui omale naise võtad, siis pole ju oluline, kas ta nimi on pille või malle või helle.
vaatad ikke selle järgi, et omadused oleks sulle meelepärased.
a kui auto ostad, siis ühe nimega riistapuu võib maksta x raha ja teine, kus suisa täpselt samad tükid küljes, peab olema oluliselt odavam.
kus on loogika?


Järelturgu pead ka vaatama naise võtul. kui ise enam ei taha, et siis keegi ikka üle võtaks;):D


Kui ma nüüd mõtlen naise peale, siis teda on ikka oluliselt odavam pidada. Sissemakset ma ei teinud, jooksev kulu kindlasti on aga noh autosid ma olen nende aasta jooksul vahetanud 6x, aga naine sama. Mõnel muidugi vastupidi, aga naist autoga nüüd päris ei võrdleks ise.
Mõni hobiauto annaks äkki selle mõõdu välja, aga kindlasti poleks see siis Skoda sõltumata mudelist.


rain - 23.02.17 11:52

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
kas pole inimesed imelikud?
kui omale naise võtad, siis pole ju oluline, kas ta nimi on pille või malle või helle.
vaatad ikke selle järgi, et omadused oleks sulle meelepärased.
a kui auto ostad, siis ühe nimega riistapuu võib maksta x raha ja teine, kus suisa täpselt samad tükid küljes, peab olema oluliselt odavam.
kus on loogika?


Järelturgu pead ka vaatama naise võtul. kui ise enam ei taha, et siis keegi ikka üle võtaks;):D

Üks hea ütelus on truuduse ja naiste kohta:
mehel juba kolmas naine, kuid armuke on ikka sama. on ta siis nüüd truu või mitte? :cool:

ise tean, et kokkuvõttes ei saa skodast kunagi premiumautot, sest selle lisad ja valikud on ja pole ka. seni kuni ei hakata panema rõhku rohkem isolatsioonile ning mugavusele, jääbki skoda skodaks. ühes eelnevas teemas käisin ka mõtte välja, et tehakse skoda koosolekul uus plaan, võetakse toimiv asi ning siis mõeldakse, kuidas teha inimeste jaoks asjad piisavalt häirivaks... näiteks elektri ja mäludega kõrvaliste. ühel on elekter, mälud, teisel kang. lisavarustuses ei saa isegi tellida mitte. mille kuradi pärast ma omale mäludega asjad tellin? et oleks hea ja mugav kahe juhiga opereerida! samuti relax asend nädalavahetusel ning siis nö sõiduasend kui põnnid taga istuvad. ja see list läheb ja läheb ja läheb :mad:


roosteuss - 23.02.17 20:10

Mõõtude poolest on vast Audi Q5 ja Kodiaq võrreldavad aga ühe ostmiseks piisab kui rahakotis on 21000 eurot siis Audi maja uksi pole mõtet kulutama minna kui rahakotis pole vähemalt 36000 eurot.Mobiles vaatasin müügis olevad autod algavad 55000 euri ja lõppevad 80000 euri,hinnalangust veel vaadata ei saa mudel suht uus,eesti konfiguraatoris pole veel olemaski.Aga kui vaadata Q7 hindu ja hinnalangust siis baahind on 60000 ja kaks aastat vana auto maksab 40000 ja vaevalt see auto oli ostetud baashinnaga niiet hinnalangust kahe aastaga ühe Kodiaqi jagu.Kui ikka Skoda on kallis siis tuleb minna osta Audi või Mercedes ,nende hind ju paras ja ei pea ju nuppusd juurde ostma piisab kui edevad veljed alla kruttida. Egas naabrimees aru saa mitu ratast veavad ja miu kilovatti vahel, peaasi et edev välja näeb.Kui ikka see hinnalangus kummitab siis leiab Auto 24 paarkümmend senti kilo sõitvaid autosid,nende hind võib kukkuda vast 10 senti kilo mitte rohkem.Enamus virisejatele võib öelda et on kaks varianti,kas on raha vähe või pole sellist autot vaja.Minu puhul kehtivad mõlemad,planki autot lihtsalt ei taha ja sellist autot pole vaja ka.


urmas66 - 24.02.17 14:07

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.

mul tuligi hinnaks 49970 euri.
nüüd ootame suksu ära ja kui prooviks olemas, siis saab ühe nädalavahetusega täie pildi ette :cool:


Hind hinnaks, aga järelturul ei ole keegi nõus Skoda eest maksma sarnast hinda, mida mõne preemiumi margi eest võid rahulikult küsida. Mina ütleks, et Skoda on juba ennast liiga sinna VW hinnaklassi trüginud. Varustust ka muidugi saab korralikult panna, aga noh 50k Skoda eest on natukene juba ulme või mis? 3a pärast sealt 50% kindlasti läinud.


Väga õige tähelepanek järelturu kohta,sest olen just selle teemaga, oma Scouti müües kokku puutunud.Samaväärsete tehniliste andmetele vastava premium margi auto eest võib umbes 5k rohkem küsida.


Anttike - 24.02.17 18:58

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.

mul tuligi hinnaks 49970 euri.
nüüd ootame suksu ära ja kui prooviks olemas, siis saab ühe nädalavahetusega täie pildi ette :cool:


Hind hinnaks, aga järelturul ei ole keegi nõus Skoda eest maksma sarnast hinda, mida mõne preemiumi margi eest võid rahulikult küsida. Mina ütleks, et Skoda on juba ennast liiga sinna VW hinnaklassi trüginud. Varustust ka muidugi saab korralikult panna, aga noh 50k Skoda eest on natukene juba ulme või mis? 3a pärast sealt 50% kindlasti läinud.


Väga õige tähelepanek järelturu kohta,sest olen just selle teemaga, oma Scouti müües kokku puutunud.Samaväärsete tehniliste andmetele vastava premium margi auto eest võib umbes 5k rohkem küsida.


Aga kas uuena ostes oli see premium auto ka ainult 5 tuhat kallim? Või maksis samaväärse varustusega premium auto ikkagi oluliselt rohkem kui sinu Scout?


diesel - 25.02.17 08:57

järjest huvitavamaks läeb. kas tõsimeeli ostate autot mõttega kuis seda võimalikult väikse hävinguga maha müüa?
aga külmkapi?
kingad?
aluspesu?


tnx - 27.02.17 06:38

Kas Sa ostad omale külmkappi või aluspesu teadmisega, et liisingu/garantii lõppedes vahetad uue vastu sõltumata sellest, kas ta on veel korras või mitte?
Igati loogiline ju, et kulumaterjalide (aluspesu) puhul vaatad peaasjalikult hinda ja hetke mugavust, kestvuskaupade (kümkapp) puhul vastupidavust ja kalli, aga lühiajalist kasutust leidva kauba (auto) puhul võimalust mitte liigselt laristada.

Kui valikus on samadest tükkidest kokku pandud ühesuguse hinnaga Audi ja Škoda ning Audi eest on hiljem edasi müües võimalik kõrgemat hinda küsida (loe: lõpptulemusena läheb raha vähem), miks siis peaks Škodat eelistama? Seda enam, et nagu siin korduvalt mainitud, Audil on siiski omadusi, mis Škodale jõuavad alles 10a hiljem, kui üldse.


diesel - 27.02.17 09:24

tarbimisühiskond.
mina sellest aru ei saa.
mis häda on miskit maha müüa, kui ta töötab ja toimib ja täidab oma funktsiooni ära.
aga eks raha peab liikuma, et sisteem toimiks.


roosteuss - 27.02.17 10:56

Kust on võimalik Skoda hinnaga uut Audit saada,ma tuleksin ka sappa seisma,just mõtlen kas viia kaks korda kuus taarat või ostaks uue auto ja viiks korra kuus.


Raigo1 - 27.02.17 11:39

Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kust on võimalik Skoda hinnaga uut Audit saada,ma tuleksin ka sappa seisma,just mõtlen kas viia kaks korda kuus taarat või ostaks uue auto ja viiks korra kuus.


Täpselt nii, müüd selle kasutatud audi veits kallimalt, aga uuena ostsid ta kaks korda kallimalt. üldiselt mida kallim masin seda rohkem kaotad. protsentidest pole langus vb nii suur ja kiire, aga kui eurodesse lüüa on summa päris priske...


Puuriit - 27.02.17 11:53

Võtsin huvi pärast ette ühe Revali poolt pakutava Q5 laoauto millel 2.0TDI 140kw ja nipet näpet lisavarustust ning konfisin kõrvale sarnase varustuse ja mootoriga Kodiaqi - Q5 hinnaks on 45,5k€ ja Kodiaqil 37,5k€. Vahele jääb 8k€ mille eest saab pea et kõikvõimalikud kellad ja viled Škodale peale võtta. Järelturu hindade vahekord on paari aasta pärast ilmselt sarnane.

Sarnases varustuses ei ole üksi Audi ja Skoda hinnalt võrreldavad.


roosteuss - 27.02.17 20:12

Kodiaq Elegance 2,0 TDI 140kW 7-k. DSG 4x4 Lisaks baasvarustusele
Metallikvärv või pärlefektvärv

Parkimisandurid ees ja taga, akustilise hoiatussignaaliga

Esilaternate pesurid

Elektriliselt seadistatavad esiistmed, juhiiste mälufunktsiooniga; ei saa koos 3H2

Soojendusega esiklaas

Adaptiivne kiirushoidik koos kiirusepiirangu seadmise võimalusega; aktiivne kiiruseni 160 km/h

Teise istmerea seljatugi pagasiruumist alla klapitav
selle auto hinnaks oli 37959 ja sama mootoriga Audi Q5 52145,eks põhiasjades on pisikesi erinevusi aga mitte olulisi.Kui ikka ei ole eelarves seda 14000 siis pole midagi teha ja kui on ja uhkus lubab ka Skodaga sõita siis saab veel naisele ,lapsele päris korraliku Skoda seljakoti osta.


tnx - 28.02.17 06:32

Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Sarnases varustuses ei ole üksi Audi ja Skoda hinnalt võrreldavad.


Kui varustuseks defineerida ainult need asjad, mis Škoda hinnakirjas lisaraha eest saadaval, siis jah.

EDIT: siia teemasse sobiks eelmise ndl Autolehest Tigase kommentaar hästi, aga seda ei paista veebis olema.


urmas66 - 28.02.17 12:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Anttike
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66Kui aga võtta kõik abid ja muud jutud,siis vist 50kilo on reaalne kokku saada.

mul tuligi hinnaks 49970 euri.
nüüd ootame suksu ära ja kui prooviks olemas, siis saab ühe nädalavahetusega täie pildi ette :cool:


Hind hinnaks, aga järelturul ei ole keegi nõus Skoda eest maksma sarnast hinda, mida mõne preemiumi margi eest võid rahulikult küsida. Mina ütleks, et Skoda on juba ennast liiga sinna VW hinnaklassi trüginud. Varustust ka muidugi saab korralikult panna, aga noh 50k Skoda eest on natukene juba ulme või mis? 3a pärast sealt 50% kindlasti läinud.


Väga õige tähelepanek järelturu kohta,sest olen just selle teemaga, oma Scouti müües kokku puutunud.Samaväärsete tehniliste andmetele vastava premium margi auto eest võib umbes 5k rohkem küsida.


Aga kas uuena ostes oli see premium auto ka ainult 5 tuhat kallim? Või maksis samaväärse varustusega premium auto ikkagi oluliselt rohkem kui sinu Scout?


Scout maksis mingi 33+tuhat ja +5-8 lisades saab ilmselt mingi Volvo V60 või 3 bemmi kätte ka.Kuidas seal varustrusega just oleks ,aga nende kasutatuna hind on umbes selle võrra kõrgem.Bemmist ai tea,aga Volvol on standard varustus suht hea võrreldes VW grupi autodega.


p6der - 28.02.17 13:04

Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.


indro - 28.02.17 13:15

Kui siin jutt juba Audi peale on läinud, siis liisingut ei oska kommenteerida aga näiteks 2013 A6 Avant 180kw quattro swedbanki kasko oli mul 672 eurot aasta. Võin võrdluseks tuua ka 2006 A6 mille kasko täna maksab 480 eurot aasta.


rraivo - 28.02.17 14:33

Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.


Preemiumklassi kasko osas tulebki kõige suurem erinevus. Uuel Superbil nt ca 450€ aastas, ning intress tõepoolest ca 1,9%. Jääkväärtus ca 25-30% (5a puhul).

Kasutatud autol aga pakuvad ca 2.5-3% intressi, lisaks väiksemat jääkväärtust (sõltuvalt ca 20-25% 5a puhul). Uue superbiga (ca 23-26K) sarnase hinnaga kasutatud MB kasko aga on nt ca 800-850€.

Hoolduskuludest uus Skoda vs kasutatud "sakslane" ei maksa rääkidagi (tavahooldused, rehvid, ootamatud remondid jne jne).


Raigo1 - 28.02.17 18:01

Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.

mis skoda on ja mis kasko? tundub odav kuidagi..


p6der - 01.03.17 09:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.

mis skoda on ja mis kasko? tundub odav kuidagi..


Superb Kombi, 2017, 1.8, DSG. Skoda 100 koostöös If'ga superkasko 440.- Swedbank eliit 460.-


maddis - 01.03.17 14:19

Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.

mis skoda on ja mis kasko? tundub odav kuidagi..


Superb Kombi, 2017, 1.8, DSG. Skoda 100 koostöös If'ga superkasko 440.- Swedbank eliit 460.-


Tere. Äkki Sa oleksid nii kena ja valgustaksid mind - kuidas ma saan teada Kasko aastamakse suuruse kui auto ei ole veel registreeritud? Ehk siis kuidas saab teada eeldatava makse suuruse enne ostuotsuse tegemist. Ma ei jaga seda asja hästi :)


Helmer - 01.03.17 15:00

Peaks saama nii, et märgid ära "ei tea autonumbrit" - siis laseb sisestada auto parameetreid. Sellejärgi teeb esmase arvutuse.


p6der - 01.03.17 15:34

Tsitaat:
Algselt postitas: maddis
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.

mis skoda on ja mis kasko? tundub odav kuidagi..


Superb Kombi, 2017, 1.8, DSG. Skoda 100 koostöös If'ga superkasko 440.- Swedbank eliit 460.-


Tere. Äkki Sa oleksid nii kena ja valgustaksid mind - kuidas ma saan teada Kasko aastamakse suuruse kui auto ei ole veel registreeritud? Ehk siis kuidas saab teada eeldatava makse suuruse enne ostuotsuse tegemist. Ma ei jaga seda asja hästi :)


Onlines ma ei oska öelda, kuid ise küsisin konkreetsed pakkumised kindlustajatelt.


maddis - 01.03.17 16:24

Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Tsitaat:
Algselt postitas: maddis
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Lisaks hinnale tuleb mängu ka teine aspekt milleks on igakuised kulud. Inimsed kes tarbivad masinaid koos liisinguga saavad uue 35k Skoda kätte 1,99% intressi ja 3aastaks fikseeritud kasko ca 430.- eurot aasta. Kui osta 4-5 aastat vana Audi samas hinnaklassis on liisingu tingimused olulisemalt kehvemad, intreess tõenäoliselt 2-2,5 korda kõrgem ja samamoodi premiumklassi kindlustused.

mis skoda on ja mis kasko? tundub odav kuidagi..


Superb Kombi, 2017, 1.8, DSG. Skoda 100 koostöös If'ga superkasko 440.- Swedbank eliit 460.-


Tere. Äkki Sa oleksid nii kena ja valgustaksid mind - kuidas ma saan teada Kasko aastamakse suuruse kui auto ei ole veel registreeritud? Ehk siis kuidas saab teada eeldatava makse suuruse enne ostuotsuse tegemist. Ma ei jaga seda asja hästi :)


Onlines ma ei oska öelda, kuid ise küsisin konkreetsed pakkumised kindlustajatelt.


Ok, tänan, uurin asja :)


Raigo1 - 01.03.17 19:54

Mul vist 57 euri kuu, eliit kasko. rs bensukas


rain - 02.03.17 09:11

mul 51 swedi eliit- sllest vägapalju allapoole ei kiputa andma kui basic kaskot ei võta


Raigo1 - 02.03.17 09:45

vaatasin üle pangast just.
162kw rs 45€ kuu eliitkasko kuldklient.


outlaw - 02.03.17 20:08

juba saab kasutatud Kodiaqi osta:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2472598


roosteuss - 03.03.17 11:01

Nende pisut peetud rahvaautodega kipub olema selline lugu et esinduses müügiumehe tooli hõõrudes võid uue ja parema auto saada kui kuskilt tuues .Kodiakiga ainult selline lugu et eestist vist enne maid ei saa.Võibolla ma liialt üldistan aga vaatasin mis minu auto saksas maksab siis pisut suurema läbisõidu ja viletsama aastaarvu ja ka napima varustusega autod maksavad rohkem kui mina poest ostes maksin.Ja vaadates uut autot jõudsin järeldusele et saksas kasutatud facelifti eelsetest autodest küsitakse rohkem kui sama varustuse või ka pisut parema auto saab eesti poest sama raha eest.


Wazer - 04.03.17 11:41

Tsitaat:
Algselt postitas: rain
.....................
ise tean, et kokkuvõttes ei saa skodast kunagi premiumautot, sest selle lisad ja valikud on ja pole ka. seni kuni ei hakata panema rõhku rohkem isolatsioonile ning mugavusele, jääbki skoda skodaks.
.....................


Kas keegi Passati/Tiguani/Q5 omanik viitsiks teha Skodiaq'iga proovisõitu ja kommenteerida/võrrelda nende müraisolatsiooni. Masin on ju huvitav, 720 liitrise pakiruumiga 5 kohaline 190 kW 4WD aparaat millel diisli kulu võiks rahulikul sõidul reaalses elus mahtuda 7 liitri kanti juutuubi ülevaadete põhjal tundub päris ahvatlev. Esimese hooga konkurente nagu ei tulegi meelde, mille hind jääks samuti 40K juurde.

Müraisolatsiooni saab muidugi ise lisada aga pakkettaknaid mitte.
Olulist rolli mängib ju ka kere disaini õnnestumine, minu praegusel autol ei õnnestunud, teatud juhtudel on tuule vihinat kuulda mis segab.

Aga brändi mõttes, et tagasihoidlik, meeldib mulle väga, pole vaja liputada.


urmas66 - 04.03.17 14:55

Samas võib ju ka iga huviline ise kõiki neid proovida,täna see netis aja broneerimise kaugusel.


mario20031 - 04.03.17 15:43

Tsitaat:
Algselt postitas: WazerKas keegi Passati/Tiguani/Q5 omanik viitsiks teha Skodiaq'iga proovisõitu ja kommenteerida/võrrelda nende müraisolatsiooni. Masin on ju huvitav, 720 liitrise pakiruumiga 5 kohaline 190 kW 4WD aparaat...
Millist nimetatutest (40k € kanti) 190kW diiselmootoriga saada on?


timo99 - 04.03.17 18:22

Käisin esinduses sees istumas. Üllatavalt oli võrreldes superbiga sees lahedamalt ruumi. Eriti tagaistmel. Kuna nad on seal suht kõrvuti, ole hea võrrelda. Pikema inimesena oli ka abiks veel parem pearuum taga. Eks sõit on veel tegemata aga praegu valuks superbi asemel kindlasti Kodiaqi.


Wazer - 04.03.17 19:42

Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Millist nimetatutest (40k € kanti) 190kW diiselmootoriga saada on?


Ma sõnastan paremini. Minuarvates ei Passat, Tiguan ega ka Q5 pole konkurendid, kõigil on kas väiksem pagasiruum, või mõni muu asi minu soovidele mitte vastav. Küll aga on nad kõik ilmselt palju vaiksemad Skodast ja minu küsimus ongi seetõttu, et võibolla tasuks enne ostu kaalumist oodata ära ka pika telje vahega Tiguan, ehk siis Skodiaqi otsene kloon mis peaks olema enamvähem üks-ühele sama auto aga ilmselt parema mürasummutusega.

Need kes on nimetatud masinatega pikemalt sõitnud, oskavad kohe vahet hinnata, kui esimest korda proovid neid kõiki, siis ei saa sotti, kui just igat masinat terveks päevaks ei võta.

Miks mitte arutada selliseid asju laiemas ringis?


markus - 04.03.17 20:32

Müra on suhteline ja sõltub väga suuresti ka rehvidest. Mul pikem kogemus 3 erineva Passatiga ja 4 erineva rehviga nende all. 17" Continentalid ja vaikus, sama ka samas mõõdus lamellidega, milleks Bridgestone ja Good Year. 19" Suverehv Pirelli, aga jättis autost hoopis teise mulje ning rikkus üldpildi.
Tuulemüra poolest usun, et Passat neist parim. Samas teistega pole ma sõitnud. Tiquanis olen ainult istunud, ei jäta Passatiga sama head muljet.


mario20031 - 04.03.17 20:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Millist nimetatutest (40k € kanti) 190kW diiselmootoriga saada on?


Ma sõnastan paremini. Minuarvates ei Passat, Tiguan ega ka Q5 pole konkurendid, kõigil on kas väiksem pagasiruum, või mõni muu asi minu soovidele mitte vastav. Küll aga on nad kõik ilmselt palju vaiksemad Skodast ja minu küsimus ongi seetõttu, et võibolla tasuks enne ostu kaalumist oodata ära ka pika telje vahega Tiguan, ehk siis Skodiaqi otsene kloon mis peaks olema enamvähem üks-ühele sama auto aga ilmselt parema mürasummutusega.

Need kes on nimetatud masinatega pikemalt sõitnud, oskavad kohe vahet hinnata, kui esimest korda proovid neid kõiki, siis ei saa sotti, kui just igat masinat terveks päevaks ei võta.

Miks mitte arutada selliseid asju laiemas ringis?
Mul oli pigem see küsimus, et kas Tiguani ja Kodiaqi on kuskil turgudel saada (kas praegu või tulevikus) ka 3 liitrise diisliga 190kW versioonis?


Wazer - 04.03.17 20:48

Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Mul oli pigem see küsimus, et kas Tiguani ja Kodiaqi on kuskil turgudel saada (kas praegu või tulevikus) ka 3 liitrise diisliga 190kW versioonis?


Aa, minu viga, mõtlen 140kW / 190 hp.

Ei, MQB platvorm ei võimalda pikisuunas mootorit. Q5 on pikisuunas mootoriga, peaaegu sama pikk kui Skodiaq aga salong on palju palju palju lühem.


tnx - 06.03.17 07:23

3L mootori võiks ju risti ka asetada, aga ilmselt pole neil selleks sobivat käigukasti võtta. Audile peab ju mingi eelis odavamate sugulaste ees jääma.


rstdi - 06.03.17 08:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Mul oli pigem see küsimus, et kas Tiguani ja Kodiaqi on kuskil turgudel saada (kas praegu või tulevikus) ka 3 liitrise diisliga 190kW versioonis?


Aa, minu viga, mõtlen 140kW / 190 hp.

Ei, MQB platvorm ei võimalda pikisuunas mootorit. Q5 on pikisuunas mootoriga, peaaegu sama pikk kui Skodiaq aga salong on palju palju palju lühem.


Aga tuleb ju 176kw biturbo 2L, sama mootor mis on Passati peal. V6/V8 mootorid selles hinnaklassis jäävad kindlasti unistuseks ehk pigem kunagi ei tule.


rraivo - 06.03.17 14:26

Käisin istusin ka põgusalt Aasta Autos ühes Kodiaq-is sees. Müügimehe jutu järgi pidi huvi selle aparaadi vastu suur olema.
Esmamuljed olid positiivsed, avar ja kvaliteetne salong - igati 5+.

Müra osas - nt ka uus Superb on minu hinnangul üllatavalt vaikne, isegi naastrehviga. Nii et ma seda enam Skoda puhul väga ei pelgakski. No ja avaruse osas on ta Tiguanist kindlasti üle, ja ka Q5-st.


rstdi - 06.03.17 14:40

http://www.autobild.de/artikel/vw-tiguan-allspace-2017-vorstellung-und-fahrbericht-8547077.html - tuleb suurem Tiguan ka. VW näeb oma R-Line päris viisakas välja.


Enrico - 07.03.17 13:49

Leia 10 erinevust :(

http://pics.autonet.ee/pics/m/6/7/3/127376.jpg

Autoneti artikkel


markus - 07.03.17 16:28

Millega? Kodiaq'iga? Lõust on ilusam igatahes


timo99 - 07.03.17 17:56

Mulle näiteks Kodiaqi nägu meeldib rohem :) Tiguan kindlasti ka kõrgema hinnalipikuga.

Proovisin ka 7 kohalise versiooni ära. Ja peab tõdema, et isegi saab 7 kohalisena kasutada. Mälu järgi tundus isegi parem sees kui nt. Sharan.. rääkimata näiteks renault, cotroeni jms variantidest.


duplex - 16.03.17 23:28

Olen see aasta käinud sõitmas päris paljude linnakatega. Autod on muutunud tasavägisemaks kui kunagi varem ja üha raskem on valida. Ka koostekvaliteet muutub üha sarnasemaks. Konkurents on linnamaasturite vahel päris kõvaks läinud. 36k eest saab ka juba uue Q5-e kuid siiski on baashinnas Q5 oluliselt nõrgema komplekteeritusega isend kui samas hinnaklassis Kodiaq.

Minu arvates Kodiaq tundub hea hinna ja kauba suhtega. Müra suhtes võib tõesti nuriseda aga tegelikult see ei ole nii tohutu vahe. Ateca oli nagu natuke vaiksem või see mulle ainult tundus nii. Samas Ateca jääb valikust välja just niruma multimeedia lahenduse tõttu. Makk tundub nagu eelmistest põlvkondadest kuigi tarkvara on uus ja isegi smartlinki võimalus. Aga 8" ekraani ei pakuta. Kodiaq komplekteerimise võimalused on suuremad. Rääkides mürast siis Kia Sportage puhul häiris mind rehvimüra kordades rohkem.

Olen mõelnud ka Tiguani peale aga tegin hiljuti sõidu Kodiaqiga ja läksin vahetult uuesti Tiguani vaatama ja polnud enam seda tunnet. Kodiaq puhul tundub lihtsalt sama raha eest rohkem kaupa. Võtan hetkel aja natukeseks maha, et otsus ei oleks emotsionaalne. Nii on parem otsustada kui reset tehtud. Kiiret ei ole. Ega plekk maailmast otsa ei saa veel niipea.

Ka autotestid räägivad Kodiaq kasuks. Üks Autobildi test seniks (Kodiaq vs Santa Fe vs GLC / 2017). Kindlasti laiendab silmaringi see mida profid testijad arvavad asjast.

https://www.youtube.com/watch?v=LWCQ7voyQ0Q


whiteRS - 30.03.17 09:33

Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp


rstdi - 30.03.17 09:46

Tsitaat:
Algselt postitas: whiteRS
Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp

See on 2l nudit variant puhtalt. Kuna 2l annab nüüd 228kw mõne mudeli peal, eks seda 1.8 saab siis ka lihtsalt tuunida võimsamaks. Garantiid siis muidugi pole.


whiteRS - 30.03.17 11:37

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: whiteRS
Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp

See on 2l nudit variant puhtalt. Kuna 2l annab nüüd 228kw mõne mudeli peal, eks seda 1.8 saab siis ka lihtsalt tuunida võimsamaks. Garantiid siis muidugi pole.


Kohalikud esindused seda teenust ei paku?


urmas66 - 31.03.17 13:39

Käisin täna Laagri esinduses ja istusin ka Kodiakki sisse.Väljast on auto ilus,mitte suur,aga sinna Tiguani-Q5-Xc60 kanti.Eest isegi väga sümpaatne,tagant võiks parem olla ehk tuled võiks suuremad selle taguotsa kohta olla.
Seest ,aga oli natuke ikka lahja ehk siis isteasend on hea ja mugav,kuid seest ikka kitsas.Käetoele kätt pannes pole kõrvalistujal enam kuhugi kätt toetada.Väga ebamugav asi,kui pikemaid otsi sõita.Ütleks,et pole sees oluliselt suurem,kui Octavia olenematta sellest,mis need ametlikud mõõdud on.Superb tundus isegi suurem,kuigi täna võrdlust ei teinud.
See salongi auto oli KL varustuses ehk siis kangeim vist,aga no ei olnud mingit tunnet,et istud kallimasse ja paremasse autosse ,kui minu Scout oli.Kõik oli copy paste Octaviast või Superbist,sest ega neilgi ju vahet pole.


Puuriit - 31.03.17 13:45

Mind tabasid samad tunded, istusin otse enda Superbist Kodiaqi ümber ning pidin hetkeks klaustrofoobia hoo saama :D


kallekaares - 31.03.17 14:38

Käisin nädala alguses paar tundi Kodiaq´iga sõitmas. Ootused olid kõrged, aga kahjuks pettusin pisut. 140 kw diisel ei suuda seda suurt kere piisavalt edasi liigutada, kuidagi väga lahjaks jäi. Oma 132kw Octavia tundus pärast justkui sportautosse oleks istunud. :)

Maanteel tuulega oli sõidumugavus ka pisut häiritud, tuul kõigutas ikka korralikult.

Reaalset pagasiruumi on Octavias rohkem, käisin mõõdulindiga üle.


urmas66 - 31.03.17 19:56

Praegu nö järele mõeldes, on Kodiaki konkurendid Nissan Qashqai ja Honda CRV.Aga CRV vist veidi parema salongi viimistlusega.


markus - 01.04.17 07:58

CRV häda ongi mootori-käimakoti kombo. Bensukas on ikka vanamoodsa tehnikaga ja raskepärase minekuga. 1,6 diisli ja 9-se automaadiga varianti pole proovinud.
Kui nad moto ja käimakottidega kaasaegsemaks saaks, siis oleks see täitsa maasikas auto. Ok, plastik mõne koha peal vajaks ka parendamist.


timo99 - 01.04.17 18:32

Käisin täna superbi ja kodiaqiga sõitmas ja mulle tundus kodiaq igatpidi ruumikam ja mõnusam:D ainult oleks lootnud vaiksemat salongi. Diisli häält oli üllatavalt kuulda. Rehvimüra ka, aga sellele pidavat klaaskatus oma osa andma. Ma ostaks nagunii bensuka ilma klaaskatuseta:P


petst - 02.04.17 05:51

Tundub, et Kodiaq on väga õnnestunud auto, kuidas muidu seletada seda, et foorumis teda pigem premium markidega (Audi jt) võrdlema kiputakse :)

Samas on tegemist ikkagi praktilisele autoostjale mõeldud margiga ja ootused millegi erilise järele ei ole põhjendatud. Seda seni kuni Škoda platseerub VW grupi margirea lõpus. Ja kuigi viimane Superb ning Kodiaq on pigem kenad, siis Octavia 3 uuenenud esiosa disain kinnitab margi staatust veenvalt. Loodetavasti ei kandu Octavia esiosa vusserdus üle teistele mudelitele :S

Käisin just Genfi autonäitusel ja võin kinnitada, pargimaasturite segmendis ei pea Kodiaq küll häbenema. Interjöör on valdavalt pehmetest materjalidest ja detailid on piisavalt viimistletud.
Ma olen aeg ajalt puudust tundnud 7 istmest, mis on lõpuks jõudnud ka Škoda valikusse. Samuti meeldib mulle pagasiruumi katteruloo põrandasse peitmise võimalus, sest nii Yeti kui Octavia puhul on katte paigutamine olnud alati suur väljakutse. Ka 7DSG tippmudelitel on edasiminek. Võimaldab ökonoomsemalt sõita ning lubab sikutada ka pisut suuremaid raskuseid. Ja lõpuks mitu lehekülge igasuguseid elektroonilisi ja mehaanilisi lisavidinaid, mille abil autosõit nauditavaks muuta.

Minu jaoks oli otsus lihtne, sest praktilisemat autot (kui Kodiaq) Škoda valikus hetkel ei ole. Jääb üle vaid loota, et tarne ei veni 10 kuu pikkuseks nagu juhtus Yetiga..


Wazer - 05.04.17 07:22

Ma pole veel sõitma jõudnud aga räägivad, et Kodiaqi 132kW TSI pidi olema kaheastmelise klapifaasiga, et rahulikult sõites on mootor eriti uimane ja jõuetu, alles täisgaasiga avatakse klapid täies mahus ja siis liigub küll. No kui igapäeva rahulikus liikluses polegi mootoril lubatud njuutonmeetrid saadaval, siis on ju häiriv, tahaks, et normaalselt liigeldes oleks ka mootor ikka ergas. Ma ei loe kuskilt välja mitu % peab gaasi vajutama, et klapid täielikult avaneks. Näiteks Subaru CVT hakkab käike imiteerima kui gaasipedaal on 65% või rohkem "aktiveeritud".

Ja rehvimüra tuleb ka bensukal sama palju, kere ja müraisolatsioon on ju sama.


timo99 - 05.04.17 09:20

Esmaspäeval 2.0 TSIga sõitma :)

Diislil häiris kuuldav mootorimüra juba madalatel pööretel. No ei midagi katastroofilist, aga bensukaga harjununa oli kohe tähelepandav. Rehvimüra osas muidugi ei ole vahet.

Cantoni helisüsteemil on juures aktiivmürasummutus - kas ja mida sa reaalselt ka teeb?


indrekp - 05.04.17 09:35

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Esmaspäeval 2.0 TSIga sõitma :)

Diislil häiris kuuldav mootorimüra juba madalatel pööretel. No ei midagi katastroofilist, aga bensukaga harjununa oli kohe tähelepandav. Rehvimüra osas muidugi ei ole vahet.

Cantoni helisüsteemil on juures aktiivmürasummutus - kas ja mida sa reaalselt ka teeb?


Kus esinduses sa käisid Laagris või Paldiski mnt. Õnnestus endal esmaspäeval Warma proovikaga (2.0 TSI) tunnine tiir teha, täitsa mõnus. Pidid sa ennem registreeruma või õnnestus lihtsalt kohale minnes löögile pääseda. Warmas igatahes üteldi, et proovisõidupäeval oli hullumaja olnud, 10 min proovisõit.


timo99 - 05.04.17 09:38

Proovisõidupäeval olin Laagris, sai 15 min tiiru teha, seal oli 140kw diisel ainult. Esmaspäeval Paldiski mnt esinduses aeg kirjas. Pigem peab praegu ikka aja kokku leppima, palju on huvilisi. Aga siis saab tunniks ikka.


Tanel_P - 08.04.17 05:34

Tere!

Käisin eile 2.0 4x4 TDI DSGga proovisõitu tegemas. Olin väga meeldivalt üllatunud väga väikese tuulemüra ja üldse stabiilsuse üle. Samas, gaasi korralikumalt vajutades astus vastavalt doseerimisele edasi ka.

Ruumi on piisavalt, isegi 3. reas saab väiksem inimene ilusti istuda, kui 2. reas pole just koljatid (istmeid saab 2. reas ettepoole liigutada). Vidinatest meeldis eriti parkimiskaamerate süsteem.

Kui hetkel oleks vaja Octavia III välja vahetada suurema vastu, siis võtaks küll pikemalt mõtlemata ära. :) Seda enam, et facelifti-järgne Octavia ei kõlba kassi saba alla ka oma nina poolest.


Tiitk - 09.04.17 07:00

Proovitud 140 kw diislit.
Ruumi osas midagi ette heita pole, Octaviaga võrdlus minu meelest kohatu. Käetugi oli harjumatult kõva, laiust minu arust piisavalt. Luukpära Superbi tagaistmel oli pea laes (197 cm pikkust), Kodiaqis seda probleemi kindlasti pole, pluss seljatuge saad soovi korral kallutada. Salongis näpujälgi täis läikivad liistud on maitseasi, mulle ei meeldinud.
Start on tavareziimis arusaamatult uimane, gaasipedaal tundus kuidagi pika käiguga, ei ole ilmselt harjunud . Maanteel vanuristiilis madalatel pööretel vahel mootori vibratsioon tunda.
Tagumikutunne midagi elamuslikku pole ka tühja autoga, 110 kw ilmselt kehvem.
Küttekulu ka säästustiilis jääb tehasenumbritest tublisti suuremaks- 7,5 keskmine.
Virtual pedal vajab ilmselt pikemat harjutamist, avanemisprotsent jäi esialgu alla 50.
Välimusest torkab lähedalt halvas mõttes silma odava välimusega plastist iluvõre, eriti selle sile keskosa.


urmas66 - 09.04.17 14:34

Tsitaat:
Algselt postitas: Tiitk
Proovitud 140 kw diislit.
Ruumi osas midagi ette heita pole, Octaviaga võrdlus minu meelest kohatu. Käetugi oli harjumatult kõva, laiust minu arust piisavalt. Luukpära Superbi tagaistmel oli pea laes (197 cm pikkust), Kodiaqis seda probleemi kindlasti pole, pluss seljatuge saad soovi korral kallutada. Salongis näpujälgi täis läikivad liistud on maitseasi, mulle ei meeldinud.
Start on tavareziimis arusaamatult uimane, gaasipedaal tundus kuidagi pika käiguga, ei ole ilmselt harjunud . Maanteel vanuristiilis madalatel pööretel vahel mootori vibratsioon tunda.
Tagumikutunne midagi elamuslikku pole ka tühja autoga, 110 kw ilmselt kehvem.
Küttekulu ka säästustiilis jääb tehasenumbritest tublisti suuremaks- 7,5 keskmine.
Virtual pedal vajab ilmselt pikemat harjutamist, avanemisprotsent jäi esialgu alla 50.
Välimusest torkab lähedalt halvas mõttes silma odava välimusega plastist iluvõre, eriti selle sile keskosa.


Mulle torkas kohe silma ka uksepolstrite alumise osa must ja odav plastik,mis on Fabial ja Octavial samasugune.Oleks oodanud veidi paremat.
See start oli ka minu Scoudil samamoodi pikaldane ehk pedaal reageeris hetkelise viivitusega.Auto sissesõiduga läks justkui paremaks ja ilmselt ka vajutama peab rohkem,et paremini rakenduks.
Aga nägin reedel laagri esinduse juures kaameleon värviga sinakas-rohekat Kodiakki ja see nägi ikka väga hea välja.Mulle väga meeldis.


markus - 10.04.17 06:59

Krt, ajate siin oma plusside ja miinustega asja juba nii huvitavaks, et peab vist täna pärast rehvivahetust Laagri kaudu koju sõitma ja ka pilgu sellele loomale peale viskama:D


markus - 10.04.17 12:45

Tsitaat:
Algselt postitas: petst
Tundub, et Kodiaq on väga õnnestunud auto, kuidas muidu seletada seda, et foorumis teda pigem premium markidega (Audi jt) võrdlema kiputakse :)
........
Käisin just Genfi autonäitusel ja võin kinnitada, pargimaasturite segmendis ei pea Kodiaq küll häbenema. Interjöör on valdavalt pehmetest materjalidest ja detailid on piisavalt viimistletud.
Ma olen aeg ajalt puudust tundnud 7 istmest, mis on lõpuks jõudnud ka Škoda valikusse. Samuti meeldib mulle pagasiruumi katteruloo põrandasse peitmise võimalus..

Käisin nüüd huvi pärast Paldiski mnt salongis ära ja mul tekkis küll küsimus, et milline osa sellest autost kannatab võrdlust Audi või teiste premium marki autodega? :o
Pehmetest materjalidest rääkides, siis jah käetugi oli pehme, istmed ja rool ka ning armatuurlaua ülaosa ning küünarnuki toed. Ja edasi? A-piilarid kõva plast, kindalaeka kaas samuti, ning uksetaskud keskkonsooli alaosa jne. Ehk see nüüd pole küll koht, kus väita, et valdav osa on pehmetest materjalidest. No juhul kui istmeid, lae- ja põrandapolstreid mitte arvestada:D


markus - 10.04.17 13:54

Sai vaadatud siis ka ja arvamus ilma proovisõiduta on, et ei ostaks. Miks siis:
- Välimus: nii ja naa ehk maitseasi aga üldjoontes igav. Ok, esitulede veiderdus pole igav, aga üldmulje eest peaks ikka tänapäeva pargimaasturil olema atraktiivsem. Urmas juba mainis iluvõre odavat üldmuljet ja seda täiendab ka alumine võre. Ilma udutuledeta on kuidagi odav ja jätab kokkuvõttes kuidagi piruka-kaubiku mulje. A'la VW Caddy.
- Salong: suur on küll üldiselt, aga väikeste agadega. Ukse ja istmevahe on liiga suur, saan aru et turvalisus jne., kuid seetõttu on esiistmete omavaheline vahe väiksem. Ehk jällegi Urmase märkus käetoe osas. Kokkuvõttes ehk polegi käetugi nii kitsas, kuid kuju on eest kitsenev ja jätab kuidagi kitsa mulje. Võrdlesin iPhonet mõõtvahendina kasutades Kodiaqi ja Passati käetuge ning tundub nagu sama. Kuid kas sellest kujust tulenevalt või siis tõesti istmete vahelisest kaugusest, aga ka mul jäi mulje, et kaasreisija käsi sinna enam ei mahu. Eks optilise pette tekitab ka vast mainitud ukse-istme vahe ning seetõttu ongi ehk tunne, et kitsas on salongis.
- Materjalid: odav, odav ja veelkord odav mulje. Päriselt ka. Ei jätnud ka mulle Octaviast hinnalisema auto muljet. Isegi kindalaeka kaas on kõvast plastist, samuti A-piilarid. Uksetaskud ja keskonsooli alaosa otse loomulikult. Aga ukse käepidemed, mis materjalist need on? Kas tegemist on pargimaasturiga mis tahab võidelda teiste turu tipptegijatega või võrdleme VW Transporteriga siin asju? Ukse käetugi on mingist arusaamatust odava välimusega termatiinist. Ka VW kasutab mingeid kummalisi materjale, aga kui materjalile mingi tekstuur anda, siis on mulje hoopis teine. Pisiasi, aga Skoda omad näevad ikka koledad välja. PS! Superbis oli sama teema.
- Muidu mulje: ruumi oli nii eespingil, kui ka teises reas. Ausalt öeldes meeldis mulle tagapingil rohkem olla kui ees. Kolmandat istmerida ei proovinud ja mina jätaks need nagunii välja. Raiskavad pakiruumi ja teevad selle pakiruumi nõmeda kujuga. Meeldis samuti kellegi mainitud pakiruumi ruloo ärapanemise võimalus. Ei saa aru miks autotootjad ei saa seda elementaarse asjana võtta. 15a tagasi oli juba Toyota Corollal või Avensisel selline lahendus olemas, aga paljud pole veel tänagi selleni jõudnud. VW Passat nende hulgas:mad:
Ei meeldinud:
1. Salongi üldine disain. Üldmulje eespingil on nagu kaubikus ehk tööautos istuks. Kui salong on üleni musta värvi, siis on ikka masendavalt odava auto tunne.
Nädalavahetusel piilusin just uuenenud VW Crafteri kabiini ja sellel pole küll Kodiaqi kõrval põhjust häbeneda. VW Caddyle sobiks see armatuurlaud.
2. Uksepolstrid - nagu mainitud, siis materjalid ja kuju ka. Uks on kõrge ja käetoe ning iluliistu vahel on tobe tühi pind, mis ka kehva materjaliga polsterdatud.
3. Topsihoidjad keskkonsoolis, miks need selliselt on lahendatud?
4. Esiistme istmepadi, lühike ja tahaks pikemat või reguleeritava pikkusega.
5. Püsikiirushoidja ikka kangiga. Pange roolile paar nuppu juurde.

Ühesõnaga, kokkuvõttev arvamus oli juba esimese lauses.

Aga kõrval oli kohe 2 Superbi, mis tõmbasid ka uudistama. Väga pilkupüüdva värvi ja veljega Sportsline ning L&K. Superb on mulle väliselt algusest peale meeldinud ja õige värvi ning velje komboga ilus. Ok, tagatuled võiks parema joone ja valguslahendusega olla. Veljevalik ning disain-sobivus on Passatist kindlasti parem! Kuid salong on ikka see, mis mind Skoda poole ei tõmba. Kindlasti harjuksin mingi aja pärast ära ja sõidaks küll. Kuid kui otseselt on võrrelda Passatiga ja valida saab vabalt, siis VW jääb. Liig Octavia on see üldmulje, lisaks ka siin on uksepolstri disain lahendatud sarnaselt, kus suur tühi lame ja salongi pilti rikkuv pind. Sportslinel küll Alcantaraga kaetud, kuid ikkagi. L&K juhiiste jäi ka liig kõrgele, oleks tahtnud madalamale ning istmepühi liiga lai. Seal sai külgtugede vahel ilusti vasakule-paremale uisutada ning käänulisel teel peaks rooli küljes rippuma. Passati istme toestus on parem. Ka istmepõhi võiks reguleeritava pikkusega olla.

Ah aitab küll, nüüd vingusin nagu Skoda oleks maailma kõige hullem auto üldse :D Ei ole tegelt, kuid premium markidega pole siin küll midagi võrrelda. Ja see on ainult minu arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele. Seega risti pole mind tarvis kohe lüüa selle kriitika pärast, vastu vaielda võib aga küll.


urmas66 - 10.04.17 15:53

Ma uurisin heleda sisuga Kodiakki ja seal oli see hele osa nagu üldjoontes viisaka viimistlusega.Aga häiris see alumine osa ustest,mis oli mustast odavast plastist ja vist oli ka kindalaegas sellest ka heleda sisuga autol.
No kangiga püsikas on ka veel kõigil Mersudel kaasaarvatud S ja GLS kõige tipmises varustuses :D
Värske mersu kaubiku omanikuna ei ole sellega ise ka veel leppida suutnud :),aga plastik on ka mersu kaubikus parema viimistlusega kui škodades.


markus - 10.04.17 16:29

Ma vaatasin nüüd uudishimust hinnakirja ka ning :o 1,4TSI ja 2,0TSI 4x4 versioonide hinnavahe on ainult 800-900€ sõltuvalt varustusastmest. Mis Peaks olema selle 1,4 müügiargument sel juhul? Tehaseandmete järgi on ka kütusekulu vahe selline, et seda lahjemat ei tasu isegi kaaluda.


timo99 - 10.04.17 17:52

Eh ei pannud tähelegi, 4x4 1.4 tsi dsg on tõesti mõttetu variant. 1.4 eelised on selles et saab manuaali ja saab ilma neliveota.

Sai just 2.0 tsiga sõidetud. 140kw diisel oli märgatavalt tugevama minekuga ;) bensukas oli aga vaiksem ja võrreldes 2008 superbiga üldse tüki vaiksem.

Väikese proovi järel cantoni heli ei hakka igatsema, arvasin et meeldib rohkem.

Elektriline luuk tundub tüütu, ilma puldita kehv avada või ma ei osanud lihtsalt.

Tahaks proovida kas ambition ja elegance istmed on palju erinevad. Mingi vahe ilmselt on...kas superbi ambition istmed on sarnased?


tnx - 12.04.17 08:35

1,4 tsi müügiargument on see, mis linnamaasturite puhul ikka, et "ah, mul seda suurt võimsust ja nelivedu ei ole vaja, aga vot see maastikuvõimekus on tähtis, et lumme kinni ei jääks". Teiseks on tehastel mingid maksud lähtuvalt kogu mudelivaliku keskmisest heitmekogusest või midagi sellist ja selle optimeerimiseks tehakse siis sihukseid veidraid mudeleid. Subaru näiteks tegi 65kW imprezasid väidetavalt just selle põhjendusega, kuna wrx-id olid väga loodusvaenulikud.

Aga Kodiaq tänaval kohtamise mulje on see, et meenutab Superb II - tagauks ebaloomulikult pikk ja kuut nii väike, et ma ei saa küll aru, kuidas sinna 2 istet peaks mahtuma. Kõrval seisis vana Volvo XC90, mis tundus palju paremini proportsioonis olema.


timo99 - 12.04.17 09:09

Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


rraivo - 12.04.17 09:52

Kasutatuna R klassi MB (L kerega).


Wazer - 12.04.17 10:37

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
..........

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


Kui soovida nelivedu koos automaadiga, siis Prantslased ja Sharan on kohe mängust väljas. Uuena ostes ka MB R, XC90 ja Q7 mängust väljas hinna pärast. Ford Galaxy on madal, sellega teelt maha ei keera.
Mulle meeldib Kodiaq hoopis oma kõrgema kliirensi poolest ja saab koos neliveo ja automaadiga viiekohalise masina mille pagasniku saab tagaistmete ette liigutamisega muuta 835 liitriseks (ilma varurattata, Cantoni kaabel tuleb ise pikendada ja taha pagasniku külje eendisse kinnitada, seal ruumi on ja kostab sealt ka paremini). 835 liitrine pagasniku maht on juba peaaegu busside teema aga sõidab Kodiaq nagu sõiduauto, ka kütusekulu poolest.
Ca 40K (132kW TSI + normaalne varustus +5a garantiid) juures mina ei näe konkurenti Kodiaqile. Suured maasturid (hinna pooles Pajero mahub valikusse) pole kaugeltki sama mugavad.


timo99 - 12.04.17 10:52

Natuke kõrgem meeldib, nelivedu ei ole minule vajalik. Pole ka superbiga kuhugi kunagi kinni jäänud, aga mõnes kohas on kõht maad kraapinud küll (linnas).. et kõrgem võiks olla.


stefan - 12.04.17 15:09

Miks Sharan/Alhambra kohe väljas on? Täiesti tootmises ning Eestiski tellitavad neliveo ja automaadiga (135kW diisel). Mõne koha pealt veidi aegunud nad tänaseks on, aga hinna poolest Kodiaqiga konkurentsis, eriti Seat.

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Kui soovida nelivedu koos automaadiga, siis Prantslased ja Sharan on kohe mängust väljas.


indrekp - 12.04.17 16:36

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


XC70


Wazer - 12.04.17 16:59

Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Miks Sharan/Alhambra kohe väljas on? Täiesti tootmises ning Eestiski tellitavad neliveo ja automaadiga (135kW diisel). Mõne koha pealt veidi aegunud nad tänaseks on, aga hinna poolest Kodiaqiga konkurentsis, eriti Seat.

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Kui soovida nelivedu koos automaadiga, siis Prantslased ja Sharan on kohe mängust väljas.



eee, kus on?
http://aastaautopluss.ee/files/hinnakiri/Sharan.pdf
Ma ei näe. madal on ta sunnik ka muidugi, metsa temaga ei keera ja hinda ei saa võrrelda kuna 4Motion+DSG kombot hinnakiri ei näita ja võrreldava varustusega on kindlasti oluliselt vähem varustust.


Wazer - 12.04.17 17:03

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


XC70


XC70 pole ju enam müügis, see oleks VÕIBOLLA hinnalt võrreldav, kuigi ilmselt sinna 4 kaamerat ei saa ilmselt.
https://volvocars.infoauto.ee/


indrekp - 12.04.17 17:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Miks Sharan/Alhambra kohe väljas on? Täiesti tootmises ning Eestiski tellitavad neliveo ja automaadiga (135kW diisel). Mõne koha pealt veidi aegunud nad tänaseks on, aga hinna poolest Kodiaqiga konkurentsis, eriti Seat.

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Kui soovida nelivedu koos automaadiga, siis Prantslased ja Sharan on kohe mängust väljas.



eee, kus on?
http://aastaautopluss.ee/files/hinnakiri/Sharan.pdf
Ma ei näe. madal on ta sunnik ka muidugi, metsa temaga ei keera ja hinda ei saa võrrelda kuna 4Motion+DSG kombot hinnakiri ei näita ja võrreldava varustusega on kindlasti oluliselt vähem varustust.


Kunagi olid VW-l miskid kõrgendatud mudelid ka, nimetusega Cross. Kas nüüd sellist varianti enam ei pakuta? Touran Cross tundus täitsa sümpaatne elukas.


markus - 12.04.17 17:26

Volkari hnnakirja ei maksa puhta kullana võtta. Passat 2.0TSI DSG esivedust ka hinnakirjas pole, aga saab kui tahta.


Wazer - 12.04.17 17:35

Ja ma juba leidsin mobile kaudu ise ka, VW hinnad on ulme muidugi sellise kombo puhul ja kõik madalad - ei konkureeri.


indrekp - 12.04.17 17:36

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Volkari hnnakirja ei maksa puhta kullana võtta. Passat 2.0TSI DSG esivedust ka hinnakirjas pole, aga saab kui tahta.


Ühe huvitava tähelepaneku vaadates WV hinnakirja tegin, Tiguanile pakutakse kõrgemates varustusastmetes nn iseparanduvaid rehve (torkekindlaid), tohib küsida millega tegu, mis tootja, mis mudel. Huvitav , et Kodiaqile taolist ei pakuta.


markus - 12.04.17 17:46

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Volkari hnnakirja ei maksa puhta kullana võtta. Passat 2.0TSI DSG esivedust ka hinnakirjas pole, aga saab kui tahta.


Ühe huvitava tähelepaneku vaadates WV hinnakirja tegin, Tiguanile pakutakse kõrgemates varustusastmetes nn iseparanduvaid rehve (torkekindlaid), tohib küsida millega tegu, mis tootja, mis mudel. Huvitav , et Kodiaqile taolist ei pakuta.

Passatil oli Conti ja sai testitud ehk sain kruvi rehvi. Tõmbad välja, pumpad rõhu normi ja that's it.
Alltrackil on Pirellid, peaks samuti "self seal" olema.


timo99 - 12.04.17 18:28

Em xc70 pole alustuseks 7 kohalinegi :)

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


XC70
;);););)


indrekp - 12.04.17 19:06

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Em xc70 pole alustuseks 7 kohalinegi :)

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


XC70
;);););)


FIAT FREEMONT, peaks ka 7kohalisena olema. Iseasi kui usaldusväärne see itaallane ka on.


timo99 - 13.04.17 04:41

Neid ei ole uuena enam müügil, samuti selle Chevrolet klooni.


indrekp - 13.04.17 11:23

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Neid ei ole uuena enam müügil, samuti selle Chevrolet klooni.


Kloon oli ikka Dodge Journey, panin hiljem tähele jah, et Fiati enam uuena ei saa.


Raigo1 - 13.04.17 13:41

Eile vaatasin VW atlase review. Päris huvitav ja suur masin:cool:


tnx - 18.04.17 11:25

Kia Sorento on 7-kohaline pargimaastur, kusagil seal 40k hinnaklassis. Peugeot 5008 äkki ka, nimetatakse Kodiaq konkurendiks? Bussidest tundub uus Touran üsna sümpaatne, aga ma ei tea, kas seal on 7 kohta. Ainult metsarajal sõitmiseks eelistan iga kell kõrgendatud kliirensi ja neliveoga universaali, mida on turul jalaga segada.


indrekp - 18.04.17 19:00

Täna Laagri Škodast möödudes, oli treileril näha üht punast värvi Kodiaqi. Seega kas on esimesed kliendid oma autot kätte saamas või on saabunud lisa demoauto (proovikas).


timo99 - 19.04.17 05:42

Mulle näidati märtsi keskel Laagris kohal olevat juba kleindi autot (tahtsin 5 kohalise pakiruumi näha).


maxe - 19.04.17 09:31

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Mulle näidati märtsi keskel Laagris kohal olevat juba kleindi autot (tahtsin 5 kohalise pakiruumi näha).


Auto100 saatis juba veebruari alguses kirja 20 laoautoga mida oli võimalik kohe osta, et "Ole esimeste inimeste seas kes saavad esimesena oma Kodiaq kätte"

Hetkel see kiri ülesotsides ja vaadates, 10 neist on kirjaga "Müüdud" ja enamus ülejäänud "broneeritud"


timo99 - 19.04.17 13:42

Seal on ka kirjas, millal need autod saabuvad. Esimesed olid mais, nüüd on juuni omad veel mõned järgi.


lare - 20.04.17 13:08

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Mulle näidati märtsi keskel Laagris kohal olevat juba kleindi autot (tahtsin 5 kohalise pakiruumi näha).


Esmased klientide autod hakkasid eelmine nädal saabuma.
Antud auto, mis Sulle näidati, oli meil kliendile tellitud juba jaanuaris, kui meil hindasid veel teada ei olnud. ;)


Wazer - 16.06.17 18:57

Kas keegi siit seltskonnast on omale Kodiaqi tellinud ja juba kätte saanud? Tahaks kuulda maakeelseid kommentaare. Eriti huvitab 132kW 2.0 TSI kohta käiv info.
Räägitakse, et tarnetähtajad on üle poole aasta.


timo99 - 17.06.17 07:09

Mina olin just nädala alguses tellimas 1.4 2x4 dsg -d, aga juhuslikult märkasin laoautona (kodulehel ei olnud seda väljas) 2.0 TSI 7 kohalist (tahtsin kindlasti 7 kohalist) ja ostsin ära, 24 tunniga oli masin käes. See oli siis sel neljapäeval.

1.4 -se prognoositav kättesaamine oleks olnud septembris, 2.0 kohta ei tea.

Kui võtta 2 veoline siis minumeelest oli 1.4 enam kui piisav normaalseks sõitmiseks. Muidugi ei saa vastu vaielda, et 2.0 on hea kiire. Kütust võtab märgatavalt rohkem, kui 1.4. Proovisõidul numbreid võrreldes ütleks et vahe on isegi suurem, kui paberil. Täpsemaid kulunumbreid oskan varsti õelda. 2se puhul on hea, et 110ga sõites on pöörded ainult 2000.


Wazer - 17.06.17 18:07

ja jah, võrdle siis reaalset täispaagi meetodil kulu ka kompuga. Mul praegune japs näitab kompuga -0.3 liitrit ja seda väga stabiilselt koguaeg aga osadel markidel pidi seal olema isegi üle liitri vahet reaalse eluga.
Andmete järgi on tegu üsna madala autoga, ainult 18cm kliirens aga nüüd siin videos väidavad, et ikka palju kõrgem, ainult üks koht on madal. Kuidas tegelikult on?
https://www.youtube.com/watch?v=EOWKolm0kfo


petst - 24.06.17 22:28

Olen 2000 km läbi sõitnud ja keskmine kütusekulu kompuutri järgi on 8.7l/100km. Maanteel olen näinud keskmist kulu 7.5l/100km. Minu jaoks suhteliselt ootuspärane.

Mis puutub kliirensisse siis tegelikult nii ongi nagu videos ;) Peaks silmas pidama ka seda, et mõõtmisel on auto tühi.

Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
ja jah, võrdle siis reaalset täispaagi meetodil kulu ka kompuga. Mul praegune japs näitab kompuga -0.3 liitrit ja seda väga stabiilselt koguaeg aga osadel markidel pidi seal olema isegi üle liitri vahet reaalse eluga.
Andmete järgi on tegu üsna madala autoga, ainult 18cm kliirens aga nüüd siin videos väidavad, et ikka palju kõrgem, ainult üks koht on madal. Kuidas tegelikult on?
https://www.youtube.com/watch?v=EOWKolm0kfo


Wazer - 25.06.17 10:46

Ega tal vist isereguleeruvat tagavedrustust pole jah, mingeid ise täis pumpavaid amorte vms? Et kui koorem peal, siis tagumine ots lontis?


Helmer - 25.06.17 13:10

Hinnakirjas on tal selline vidin nagu Adaptive Chassis Control.
Kas see ka iseseisvalt reguleerib - pole veel uurinud.


Wazer - 25.06.17 13:36

Adaptive Chassis Control ehk ACC peaks tähendama lihtsalt magnetvedelikku amortisaatoris mis oskab muuta amorti jäigemaks või lödimaks. Ma kahtlen kas ta vastavalt koormale ikka teeb taguotsa kõvemaks aga mine tea, äkki teeb. Kui keegi teab vastust, siis oleks huvitatud sellest infost.


timo99 - 25.06.17 14:20

Kuressaare Tallinn ots, 7 inimest ja pagasit nii npalju kui mahtus, 2.0 tsi 6.8 sajale kompu järgi. Minnes 7.4 sajale. Ls 1300 km praeguseks.


boggy - 08.12.17 21:35

Sai ka mõnda teist proovitud, aga valituks osutus ikka Škoda Kodiaq, kuna tööautoks ja palju sõitmist, siis oluline oli nelikvedu, automaatkast, diisel (valisin 2,0tdi 110kw), suur pagasnik, nahksisu (kerge puhastada), hea muusika (et sõites igav poleks), igaks juhuks on 7 kohta ka, ühtteist lisasid veel, hind ronis sinna 36 tuh peale.
Autot ootasin pea 3 kuud, nüüdseks kaks kuud käes olnud, läbisõitu selle ajaga ca 12000km, madalaim kulu Tartu-Tallinn-Tartu kompu järgi 5,4, linnas saab auto rohkem vatti, käru ja kiiremat sõitu, kohapeal käimist, üllatavalt kulu jääb ikka madalaks, sinna 7-9 kanti.
Üleüldse olen autoga väga rahul. Eelmine auto oli 2009 Jeep GC 3,0tdi, oli ka hea auto, aga vanaks jäi natuke. Minu mulje on, et Kodiaq on mahukas, vaikne rehvi- ja sõidumüra, sõiduautolike sõiduomadustega, hea muusika, kui ära regullida see Canton, mugavad istmed, kast ka asjalik S režiimis, muidu nats uimane, aga ma pole ühegi aut kastiga päris rahul olnud mitte kunagi.
Ainuke asi, mis häirib on diisli müra, liigub asjalikult ka see 110kw, aga mingil pöördel (2200-2500) hääl häirivalt kõva, eks esimeses hoolduses kurdan, äkki miskit lahti kuskil. Harjumatu on ka see, et kui lamavast politseinikust või millestki analoogsest natuke hoogsamalt üle minna, lööb lärmakalt esivedrustuse lõpuni välja, nagu mingit puksi lõpus poleks.


saarlanee - 21.01.18 10:55

Kodiaq sportline versioonile alustati eeltellimusi. Eestisse peaks jõudma aprill-mai? Tšehhi Skoda kodulehel panin kokku täisvarustuses sportline ja sain hinnaks 42-44 000 eurot. Seega sarnane hind tuleb ka meil. RS versioon peaks aasta lõpus müüki tulema.


Puuriit - 21.01.18 18:27

Tšehhist rääkides on sealses konfiguraatoris Kodiaqile täisdigitaalne näidikupaneel ilmunud


Puuriit - 15.02.18 20:54

L&K versioon tulemas - https://www.motor1.com/news/233089/skoda-kodiaq-lk-revealed/

Lisaks sellele peaks varsti ilmavalgust nägema Kodiaq RS millel aiste vahel VW BiTDI 176kw.


Mrtnl - 17.03.18 21:52

Kas teadjamad teavad, ega 2wd vedrustus ole kehvem kui 4wd oma? Pean silmas, et kas võib olla vedelam või muidu lahjematest pulkadest tehtud? Idee poolest sobiks muidu 2wd hästi.


kps - 18.03.18 14:22

Soovitan kõigil esiveoliste "maasturite" ostjatel tõsiselt oma otsuse üle mõelda enne kui ostma hakkate. Üks kodiaagi omanik oli suhteliselt tusane peale selle aasta esimest talve kuigi eelmine suvi oli hakkamist täis ja samuti "suva saame hakkama" :D.


Mrtnl - 18.03.18 16:21

Mille üle täpsemalt peaks mõtlema? See on mõeldud esiveolise sõiduauto asendajaks, mitte "maasturi" võtmesvõi selliseid võimekusi lootes. Või on siis 2wd vedelam vms?


maxe - 18.03.18 23:23

Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Mille üle täpsemalt peaks mõtlema? See on mõeldud esiveolise sõiduauto asendajaks, mitte "maasturi" võtmesvõi selliseid võimekusi lootes. Või on siis 2wd vedelam vms?


Soovitaks teha proovisõit mõlemaga saad kohe aru milles erinevus seisneb. Ilmateade lubab sellist kehva suusa ilma veel nädala-kaks, hea testida kehvades oludes.

Tutvusringkonnas ka 4x4 masinad, peamiseks põhjuseks nii palju kui aru olen saanud on olnud et 2wd põhimõtteliselt minivan(mahtuniversaal?), selline suur ohutu masin millega proua lapsi kooli lasteaeda trenni viib vms. Kuna ta on selline kobakas ja raske, siis pole tal seda "õiget minekut" mille annab juurde lisa vedav sild sellise masina puhul.

Kergem ja väiksem 2wd Karoq tundub mõistlikum ost kui 2wd Kodiaq.


tnx - 19.03.18 08:09

Paljud autokauged inimesed arvavad, et suurem kõrgus tähendab suuremat läbivust. Tean mitmeid linnamaasturite omanikke, kes õhinal selgitavad, et nad rallit ei sõida, mistõttu nelivedu pole vaja, aga vat talvel läbi lume maale tahaks küll saada. Samas on ju kõige popimatel Jaapani päritolu linnamaasturitel kõrguse kasv saavutatud ainult suurema kere arvel, kliirens on ikka 16 cm, mis jääb isegi Scouti-laadsetele sõiduautodele alla. Mis läbivust sealt siis ootama peaks, kui võimekus on endiseks jäetud, aga lihtsalt suurema ja raskema kerega koormatud? Tehnikamaailma talvetestides kipub ka miskipärast nii minema, et tagumisse poolde jääb linnamaastureid rohkem, kui sõiduautosid.

Mahtuniversaaliga ma linnamaasturit ka ei võrdleks, sest mahtuniversaalidel on reegline nina lühike ja salong suur, maasturil aga vastupidi. 4,4m pikkusesse Zafirasse või Tourani mahub 7 inimest lahedamalt, kui 4,8m pikkusesse suurde linnamaasturisse.


timo99 - 19.03.18 08:30

Ma lihtsalt ei saa aru, miks eeldatakse et linnamaasturi ostnud inimene ostis selle suurema maastikuvõimekuse saamiseks. "eh see pole maastikul või lumes kuidagi parem kui tavaline auto" stiilis halvustavad märkused.

Ma arvan (ja see on ka minu puhul nii) et kõrgemalt on lihtsalt parem liiklust vaadata, neil on salong tihtipeale kõrgem ja avaram (nt minu puhul Kodiaq, isegi võrreldes suurte mahtuniversaalidega on see avaram, touraniga võrdlus oleks nali näiteks).

See on nagu pikk inimene peaks automaatselt olema hull korvpallihuviline ja hea lauluhäälega inimene peaks kindlasti tahtma olla laulja. Tahaks küsida, et mis teil viga on, aga no ei hakka nii hullusti ka nüüd. Aga no sellise jutu peale iga kord paar ajurakku sureb :(


maxe - 19.03.18 09:15

Keegi ei tee otseselt maha linnamaasturit, kui mitte õige auto. Inimesed on erinevad ja igale ühele oma. Auto ostetakse ikka oma vajaduste järgi, aga paljud inimesed ei arvesta oma vajadustega, või on vale ette kujutus milleks masin tegelikult võimeline on.


timo99 - 19.03.18 09:40

Jaa loomulikult ja ma ei mõelnud kindlasti seda siin kellegile vastuseks siin foorumis. Lihtsalt sellist üldistust kohtab ikka ja jälle. :cool:


stefan - 19.03.18 10:13

Juhtumisi sattus mulle eelmine nädal kesk-euroopas rendiautoks esiveoline 7-kohaline linnamaastur. See oli küll Nissan Xtrail 1.6diisel, aga ma sain päris hea ettekujutuse, milline on pidamine/veojõud on sellisel masinal võrreldes tavalise esiveolise pereautoga. Veidi kehvem on kui näiteks esiveoline Skoda Superb. Mägedesse tõusval maanteel (2 cm värsket lund) tuli pidevalt arvestada, et peab hoogu hoidma ja valima, kus peatun/pargin. Puhta teekattega maanteedel oli väga hea sõita, sellist tunnet saksa kiirteedel polnud, et tuul kõigutab või miskit. Eesti oludes saab sarnase kaalujaotusega masin enamjaolt hästi hakkama, aga talverataste mõõtu ja talverehvi valiks hoolikalt ja võib-olla isegi soetaks ketid. Ja kuskil suveüritusel või festivalil niiskel heinamaal parkides tuleb loota, et vajadusel keegi lükkab, kui mätta taha takerdud. Kuna poollibedal teekattel või lihtsalt kurvist teise käiguga kiirendades kipuvad isegi nõrga mootoriga esirattad kergesti kratsima, siis esirehvid kuluvad ruttu. Lihtsalt peab arvestama, et mida suurem esiveoline auto, seda kehvem libedal/kallakutel liikuma saamine on.
Esiveolise Kodiaqi puhul oleks 2.0TDI versiooniga libedal liikuma saamine hõlpsam kui kaalult kerge 1.4TSI mootoriga.


tnx - 20.03.18 09:06

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Ma lihtsalt ei saa aru, miks eeldatakse et linnamaasturi ostnud inimene ostis selle suurema maastikuvõimekuse saamiseks.


Äkki sellepärast, et autoklassi nimetuses on sõna "maastur" ja reklaamides näidatakse neid kui masinaid, millega saab sõita kasvõi maailma lõppu? Oleks nad lihtsalt "eriti suured, rasked ja kallid väikekeskklassi autod", ei viitsiks keegi kobiseda, umbes nagu ei pöörata suuremat tähelepanu neile, kes 1000€ eest telefoni või suusapüksid ostavad.

Paljud linnamaasturi omanikud siiski põhjendavadki oma valikut sellega, et tavaline sõiduauto väidetavalt ei kannata tänavaauke (jättes sealjuures selgitamata, miks samad sillad raskema kere all peaks löökauke paremini taluma). Kõrgelt vaatamine on hea ainult senikaua, kuni kõikidel teistel on madalad autod. Kodiaq ja Tourani suuruse võrdlus vähemalt tehniliste andmete järgi siiski kinnitab mu näidet, et 3. istmeida on Touranis oluliselt avaram. Kodiaq on eest suurem, seega on Toruanis 7-kesi sõites tingimused kõigile võrdsemad. Kodiaq on pigem 5-kohaline auto, kuhu saab 2 lasteaialast lisaks võtta, mitte 7-kohaline, nagu reklaamid väidavad.

Vana tarkus ütleb ju mitmel eri moel, et mis kõlbab kõigeks, see ei kõlba millekski. Au ja kiitus autotehaste turundusosakondadele, kes on suutnud märkimisväärse ja järjest kasvava osa rahvast panna arvama, et maasturilaadne toode on parem, kui sõiduauto või maastur ja selle eest peaks rohkem raha välja käima ja siis veel igasuguseid põhjendusi ka oma pidevate lisakulutuste õigustamiseks otsima.


urmas66 - 20.03.18 09:50

Käisin hiljuti proovimas Reanault Kadjarit,1,2 aut 2WD. See on Nissani veermiku ja mootoriga,aga DSG-tüüpi kastiga.Võrdlus tuli pähe, sest keegi siin mainis X-traili eespool.
Proovisin kohe ekstra lumisel platsil lapats põhja kiirendamist, kerges lumes maastikul(kõrvalisel teel) sõitmist ja ma julgeks öelda,et algul käisin lausa uurimas,kas ikka on 2WD.Auto käitus väga hästi. Inimene kellele see võib olla läheb,sõidab praegu sõiduautoga,kuid vajab eelkõige natuke suuremat ja maanteel liikumiseks ka raskemat(tuul jne) autot. Ma olin lausa meeldivalt üllatunud selle auto käitumisest.Enne seda käisime Karoqiga sõitmas ja kui vaadata hinda ning autot,siis minu soovitus oli Kadjar tegelikult.
Jutt,et kesk euroopas oli lumisel nõlval libe,meie oludes ilmselt ei päde,sest seal kasutatavad rehvid on üldjuhul ka natuke teised,kui meie kliimas kasutatavad.Nendega ei peagi saama lumel hästi sõita,sest nad pole selleks mõeldudki.Samas kõrgemal (loe suurema rattaga) autol on ikkagi mingi eelis ka lumisel külavaheteel isegi kui ta on 2WD.
Mis puutub 7 kohalistesse nn maasturitesse,siis päriselt 7 kohalised on ainult mõned usakad,isegi suure Länkar V8 kolmas rida ei ole muud kui naljanumber või lasteiste.Muudest kõrgematest sõiduautodest pole mõtet rääkidagi.


timo99 - 20.03.18 15:12

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx

Paljud linnamaasturi omanikud siiski põhjendavadki oma valikut sellega, et tavaline sõiduauto väidetavalt ei kannata tänavaauke (jättes sealjuures selgitamata, miks samad sillad raskema kere all peaks löökauke paremini taluma). Kõrgelt vaatamine on hea ainult senikaua, kuni kõikidel teistel on madalad autod. Kodiaq ja Tourani suuruse võrdlus vähemalt tehniliste andmete järgi siiski kinnitab mu näidet, et 3. istmeida on Touranis oluliselt avaram. Kodiaq on eest suurem, seega on Toruanis 7-kesi sõites tingimused kõigile võrdsemad. Kodiaq on pigem 5-kohaline auto, kuhu saab 2 lasteaialast lisaks võtta, mitte 7-kohaline, nagu reklaamid väidavad.

Vana tarkus ütleb ju mitmel eri moel, et mis kõlbab kõigeks, see ei kõlba millekski. Au ja kiitus autotehaste turundusosakondadele, kes on suutnud märkimisväärse ja järjest kasvava osa rahvast panna arvama, et maasturilaadne toode on parem, kui sõiduauto või maastur ja selle eest peaks rohkem raha välja käima ja siis veel igasuguseid põhjendusi ka oma pidevate lisakulutuste õigustamiseks otsima.


Ma käisin proovisin enne ostu näiteks Sharani (mis on touranist suurem), aga kodiaqisse mahtusime ikkagi paremini ära. (Tourani keskmine rida on kõrgem ja mina näiteks ei mahtunud sinna pearuumi puuduse tõttu ära. Touran on Kodiagist 17 cm lühem, mida siin võrrelda on? Seda võib ehk võrrelda Picasso või millegi sellisega, mille 7 kohaliseks nimetamine võiks olla lausa tarbijakaitse case :D

Kuna Kodiaqil on ongi just ees ruumi palju, siis keskmist rida saab vabalt ettepoole tõmmata, nii et taga saab istuda küll. Mul on 15 000k kilomeetrist veerand kindlasti 6-7 inimesega pardal läbitud. Taha lähevad lapsed, mul on 8 ja 10 aastane. Selliseid 7seid ostetakse ma pakuks enamati laste transpordi eesmärgil. Ahjaa, kui numbreid taga ajada (autot valides veendusin pea iga kord et numbrite järgi ainult ei saa järeldada ruumikust küll), siis kodiaqi pakiruum 7 kohalisena on touranist 2x suurem :P

Edit: vaatasin huvipärast, et sarnases varustuses Touran, nagu mul Kodiaq, tuleks sama hinnaga või kallim :o


boggy - 22.03.18 14:03

Mul saab kohe 30tuh kodiaqiga vuratud ja pilt autost üsna selge. Ainuke asi, mis häirib on mingitel pööretel mootorimüra, sõidan S režiimis koguaeg, seega pöörded sutike kõrgemad. Muude asjadega olen rahul, nojah, roolisoojenduse oleksin võinud võtta ja tagurduskaamera oleks suuremat käru üksi sappa pannes kasulik, aga need pole mitte auto, vaid minu vead :)
Tagumine rida on loomulikult pigem lastele, aga pereauto korral see ju nii ongi, et isegi kolme lapsega jagad nad kahe tagumise rea vahel ära, siis vähem tülisid.
Pidamisega on nii, et võtab esimese ratta ringi järsul minekul, aga kui ka teised järgi tulevad, siis kõik ok, mul Jeep grand cherokee käitus analoogselt, eriti raske käruga. Kuskil pole siiani hätta jäänud, pooleveolisega oleks kindlasti samades kohtades probleeme olnud, juba mul kodus ei saa eriti mäest üles jääga:)
Korra ei läinud auto käima, täitsa lambist, hiljem proovides aga oli kõik ok, rohkem anomaaliaid pole olnud ja kõik on autol terve ja küljes.
Juhitavus on super, selle arvelt muidugi natuke jäigavõitu, aga no kahte head vast ei saa koos, vähemalt korraga mitte. Väga kiiresti läheb auto ka soojaks.


frequency - 22.03.18 14:06

Puhtalt huvist, mis eelise annab pidev S reziimis sõitmine?


boggy - 22.03.18 16:23

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Puhtalt huvist, mis eelise annab pidev S reziimis sõitmine?


Hoiab pöörded kõrgemal, madalamat käiku kauem sees (ka startides, kui hakkad pidurit vabastama, tõstab D peal natuke üle 1000 pöörde, aga S peal 1200 kanti) ja vääne on sõites kohe olemas, mitte ei teki mitmesekundilist pausi, nagu "D" peal sõites. Alla 1500p/min pole sel mootoril mitte mingit jõudu, aga D laseb selle ökonoomsuse eesmärgil isegi 1200 kanti. Kõik oleks ok, kui pedaali vajutades D peal kohe käik ära vahetatakse, kui näiteks mäest hakkad üles minema vms, no Tartus neid kohti palju, aga ei, hakkab kergelt väristama ja saad aru, et no pole jõudu, seega kohe alati "S" asendisse ja start/stopp välja, elu tüütuim leiutis :) Maanteekiirustel pole vahet, kas S või D asend. Esindus ütles, et nemad mingit režiimi muuta ei saa.


timo99 - 23.03.18 06:27

Bensukal on start stop võrrelde diisliga sujuvam, ei pane tähelegi. Ja huvitav et D resiimis ei ole mitte kunagi täheldanud, et mootor "väriseks" hästi madalatel pööretel, vajadusel vahetab käigu ikka päris kiirest ära Võiks ju arvata et diislil on madalalt varem jõud olemas.. aga no mine tea tänapäeva mootoreid.

Ja kohalt minnes kui normaalselt gaasi vajutada, siis pigem vahetab käiku ikka 2000p kandis, kui kõvasti vajutada siis palju hiljem ja siis kui kiirendust järgi lasta siis lapib sobiva käigu ca 1500 rpm kanti tagasi. Tundub kohati nagu vahetaks lausa liiga hilja käiku, järsult kiirendades ehk kui kiirendades käigu kõrgemaks vahetab, tuleb nagu tõmmet juurde.

2.0 bens vs diisel on neil ilmselt ikka üsna erineva käitumisega :cool:


tnx - 23.03.18 06:41

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Pidamisega on nii, et võtab esimese ratta ringi järsul minekul, aga kui ka teised järgi tulevad, siis kõik ok, mul Jeep grand cherokee käitus analoogselt


Tohoh, huviav, mis selle põhjuseks on. DSG kast, Haldex gen V või konkreetse auto viga?

Haldex on proaktiivne juba alates üle-eelmisest põlvkonnast, mis tuli turule 2004, sh peaks auto olema kohalt minnes alati kohe neliveoline.


boggy - 23.03.18 08:12

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Pidamisega on nii, et võtab esimese ratta ringi järsul minekul, aga kui ka teised järgi tulevad, siis kõik ok, mul Jeep grand cherokee käitus analoogselt


Tohoh, huviav, mis selle põhjuseks on. DSG kast, Haldex gen V või konkreetse auto viga?

Haldex on proaktiivne juba alates üle-eelmisest põlvkonnast, mis tuli turule 2004, sh peaks auto olema kohalt minnes alati kohe neliveoline.

Ega täpselt ei tea, mitu ratast veab, kohalt hüppab ikka ära, küllap laseb lihtsalt esimest ratast rohkem kaapima, pigem asja märgata keerates, ja nagu ütlesin käitus ka Jeep Grand Cherokee üsna sarnaselt, näiteks 3-tonnise haagisega pedaal põhja, siis esmalt tõmbas ca tiiru vasakpoolse ratta ringi, ka videodes olen näinud, et Haldex selliselt käitub ja mitte ainult Kodiaqi puhul.


urmas66 - 23.03.18 10:55

Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Bensukal on start stop võrrelde diisliga sujuvam, ei pane tähelegi. Ja huvitav et D resiimis ei ole mitte kunagi täheldanud, et mootor "väriseks" hästi madalatel pööretel, vajadusel vahetab käigu ikka päris kiirest ära Võiks ju arvata et diislil on madalalt varem jõud olemas.. aga no mine tea tänapäeva mootoreid.

Ja kohalt minnes kui normaalselt gaasi vajutada, siis pigem vahetab käiku ikka 2000p kandis, kui kõvasti vajutada siis palju hiljem ja siis kui kiirendust järgi lasta siis lapib sobiva käigu ca 1500 rpm kanti tagasi. Tundub kohati nagu vahetaks lausa liiga hilja käiku, järsult kiirendades ehk kui kiirendades käigu kõrgemaks vahetab, tuleb nagu tõmmet juurde.

2.0 bens vs diisel on neil ilmselt ikka üsna erineva käitumisega :cool:


Minul on ka nii,et bensukas on diislist palju talutavama start-stop käitumisega.Diisliga peaks kindlasti selle "drive mode" režiimide valiku lisavalikuna võtma,kui kohe pole.Vähemalt scoudil seda polnud ja olid ainult valikud öko või sport.Lisana võiks olla see vahepealne mingi comfort või kuidas see Škodal nimetatigi. Selles öko reziimis diisel väristab ikka julmalt, just linnavahel sõites,nii et ma üsna tihti läksin spordile üle. Sõistsin Seat Xperiens(?)-ga ,mis oli Scoudi kloon ja see sõitis keksmises valikus jumala sujuvalt,ei mingit vibrat.


Mrtnl - 23.03.18 20:41

Foorumi vastuste ja mujalt leitu (pigem info leidmata jäämise) põhjal paistab, et 2wd vedrustus ei peaks 4wd omast vedelam siis olema Kodiaqil. Selge see, et 4wd libedas/lumes jms parem, aga seni 2wd sõidukaga pole muret olnud, seega ka Kodiaq ei peaks nö ebameeldivalt üllatama mõne tehnilise nüansi tõttu. Kaalult ka suht sama mis 2wd superb või passat.


tnx - 26.03.18 08:12

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Ega täpselt ei tea, mitu ratast veab, kohalt hüppab ikka ära, küllap laseb lihtsalt esimest ratast rohkem kaapima, pigem asja märgata keerates, ja nagu ütlesin käitus ka Jeep Grand Cherokee üsna sarnaselt


Jeep ja teised margid ei puutu asjasse, sest neil on omad lahendused, mis võivadki teisiti käituda. Grand Cherokeel on neid süsteeme ka mitmeid olnud, isegi ühe mudeli piires on mõnel ajal saanud ostja ise valida, kas tahab libavedu või kangist lülitatavat.

http://victorborisov.ru/professor/haldex/SSP_414.pdf , see käib küll eelmise põlvkonna Haldexi kohta:

When the engine is started, Haldex Clutch Pump V181 is activated. Haldex Clutch Pump V181 is selected as soon as an engine speed of 400 rpm is reached. It delivers oil via the filter to the accumulator until a pressure of 435 psi (30 bar) is reached in the oil circuit. Haldex Clutch Control Valve N373 is closed by All Wheel Drive Control Module J492 so that the working pressure is passed on to the working piston and the multiplate pack is compressed.

Starting
When starting to drive and when accelerating, the entire rear axle drive torque is immediately available.

See kirjeldus vastab ka kogemusele - gen4 ei ole õnnestunud esiratast niimoodi rapsama saada. Gen5 on lülitumist ümber tehtud, tulemuste kohta on erinevaid arvamusi, vt näiteks http://forums.vwvortex.com/showthread.php?6987460-IS-the-Haldex-Gen-5-slower-then-Gen-4


urmas66 - 26.03.18 08:23

Ma võin ka valesti aru saanud olla,aga Haldex saab signaali ikkagi auto enda süsteemist ja paljuski oleneb see aktiveerumine auto enda süsteemi kiirusest ja seadetest.
Volvol oli Haldex 4 ja ei saa midagi laita.Kui veojõu välja lülitasid,siis oli kohe sees,kui mitte,siis reageeris vastavalt anduritelt saadud infole,aga ikkagi väga sujuvalt ja ühtlaselt käitus.
Scoudil oli Haldex 5 ,aga ei tajunud seda väidetavat paremust ja suuremat reageerimise kiirust.
Võrrelda saab ilmselt sama mudeli erinevate verisoonidega.Autode pardaarvutid on ka ilmselgelt erineva kiirusega-võimsusega ja see võib ka juba vahe sisse teha.


rstdi - 26.03.18 08:39

Haldex 5 on elektrilise pumbaga ehk reageerib kiiremini, kõik muu peaks olema ver 4 sama.
Kuskil youtube video ka Golf R ametlik testsõitja ütles, et Hal5 reageerib oluliselt paremini, kui oli oli Hal4 ehk sellega on parem kiiremini sõita.

Oma kogemusest ütleks (2 masinal põhjal, mõlemad Hal5):
* kui esiratas on väljakeeratud, siis tõesti tahab kraapida natukene rohkem (nagu siin varem mainitud), kuid kindlasti ei sega see starti, sest kraapimine on tõesti hetkeks.
* kui aga startida otse siis on ikka täis nelivedu alati, suht raske on saada siis midagi kraapima
* Nelikveosena käitub väga loogiliselt, hea kohe sõita.
* Jäärajal sai kenasti tesitud, lasid gaasi maha = esivedu. Nii kui vajutasid = nelivedu ja käitub väga loogiliselt ning reageerib kohe, ei ole mingit viivitust. Ei teki midagi ootamatult vms.
* talvel peamine, möödasõidul ei sega lume/lörtsi jäljed, mis esiveoga tihti teed panid otsima
* Kuna mehaanilisi lukke pole, siis maastikule sellega minna ei saa.
* Kehvad olud on see, kuhu Haldex mõeldud on. Maastikul teised asjad ja teised masinad.
* seisma jääb muidugi nagu iga tavaline auto :)

Öeldakse küll, et libavedu, kuid 1000% parem kui esivedu on minu jaoks see Haldex. Offroadi mees ei ole, kuid sellist hädist liikuma saamisest lumega/jääga nagu esiveoga ei soovi rohkem.


Wazer - 26.03.18 18:26

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
.............
Öeldakse küll, et libavedu, kuid 1000% parem kui esivedu on minu jaoks see Haldex. Offroadi mees ei ole, kuid sellist hädist liikuma saamisest lumega/jääga nagu esiveoga ei soovi rohkem.
.............


Kinnitan. :)

Ma olen esiveolise Berlingoga isegi märja sileda muru peal "kinni" olnud peale vihmast ööd kui auto rattad on natuke pehme märja muru sisse vajunud ja seda ühes kohas korduvalt. Õhtul tundub muru kõva ja OK, öösel sajab korralikult ja hommikul välja minnes näed, et pool rehvi on kuidagi maakera sisse vajunud ja siis on juba teada, et vaja oleks rohkemate rataste osavõttu minema hakates.

Haldex on piisav, et sellises olukorras ei pea enam muretsema.

Ja kerghaagise tõmbamisest märjal pehmel murul ma üldse ei räägigi... aga meil on ka veidi raskem piduritega haagis mida vaja ka vahest vedada, ka talvel.


tnx - 27.03.18 07:08

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Haldex 5 on elektrilise pumbaga ehk reageerib kiiremini, kõik muu peaks olema ver 4 sama.


4 on ka elektrilise pumbaga, aga õli juhtimine käib vist kuidagi teisiti.

See on muidugi õige, et moodne libavedu ei jää enam ammu alla "päris" veole, kui väga ekstreemseks ei taha minna. Ootamatuste puhul kohati isegi raske aru saada, kas selle põhjuseks on neliveo lülitumine või hoopis stabiilsuskontroll.


markus - 27.03.18 08:07

Ma oma Alltracki Haldexist pole siiani aru saanud. Peaks muidugi võtma ja katsetama nüüd seda rattad otse või väljapööratud asendis starditeooriat jne. Aga vahest paneb ikka korraliku alajuhitavuse maha, enne kui tagumised tööle hakkavad ja teinekord täiesti rahulikult väiksel kiirusel pööret tehes ja gaasi vajutades oleks nagu tagaveolisega tegemist. Tagumik keerab ilusti välja. Saa temast siis aru.


rstdi - 27.03.18 11:29

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ma oma Alltracki Haldexist pole siiani aru saanud. Peaks muidugi võtma ja katsetama nüüd seda rattad otse või väljapööratud asendis starditeooriat jne. Aga vahest paneb ikka korraliku alajuhitavuse maha, enne kui tagumised tööle hakkavad ja teinekord täiesti rahulikult väiksel kiirusel pööret tehes ja gaasi vajutades oleks nagu tagaveolisega tegemist. Tagumik keerab ilusti välja. Saa temast siis aru.


Läheb OT, aga talvel pigem ongi alajuhtitav. Kui rattad ei libise siis ongi esivedu tava olukorras (turvalisem). Põhjus, miks lumega sõites on mul ESP = Sport, siis teeb nii nagu võiks eeldada.
Kui gaasi annad, siis muutubki neliveoliseks, sest midagi libiseb tema jaoks piisavalt ja kõik mängitakse ringi.
Aga jah kehtib reegel, gaasi tuleb anda/hoida, siis teeb nii nagu vaja. Kui lased lahti, siis on päris suur jama. :D


markus - 27.03.18 12:00

Kõik on teoorias selge ja arusaadav, aga sarnastes oludes käitub teinekord arusaamatult. Kindlasti on seal mingid algoritmid kusagil ajus ja näitajad mille järgi see Haldex toimetab. Aga näited lihtsad, keeran koduväravast välja tänavale ja lapatsit andes läheb alati algul otse, seejärel tagumised ärkavad ja sabaliigutus tuleb, kuid kaar läheb pikaks. Samas koju tulles ja oma väikse kodutänava peale pöörates lükkab saba kohe välja nagu oleks tagaveoline. Mõlemad pöörded paremale ja sarnase kiirusega, ainus vahe on eelnevas kiiruses. Ehk minnes on aeglasem eelkiirus või stardin kui värav on avanenud ja pööre u 10m pärast. Tulles on kiirus suurem, mahapidurdus ja seejärel pööre väikse hooga ja voilaa driftib:)


urmas66 - 27.03.18 15:53

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ma oma Alltracki Haldexist pole siiani aru saanud. Peaks muidugi võtma ja katsetama nüüd seda rattad otse või väljapööratud asendis starditeooriat jne. Aga vahest paneb ikka korraliku alajuhitavuse maha, enne kui tagumised tööle hakkavad ja teinekord täiesti rahulikult väiksel kiirusel pööret tehes ja gaasi vajutades oleks nagu tagaveolisega tegemist. Tagumik keerab ilusti välja. Saa temast siis aru.


Läheb OT, aga talvel pigem ongi alajuhtitav. Kui rattad ei libise siis ongi esivedu tava olukorras (turvalisem). Põhjus, miks lumega sõites on mul ESP = Sport, siis teeb nii nagu võiks eeldada.
Kui gaasi annad, siis muutubki neliveoliseks, sest midagi libiseb tema jaoks piisavalt ja kõik mängitakse ringi.
Aga jah kehtib reegel, gaasi tuleb anda/hoida, siis teeb nii nagu vaja. Kui lased lahti, siis on päris suur jama. :D


Sport režiim käigukastile ka, peale ESP Spordile lülitamist ja siis käitub vägagi arusaadavalt. Nagu sa ütled,et pöördeid oeab hoidma ja spordiga ongi pöörded alati olemas.Scoudiga sõitsin talvel maanteel nii,et kast oli S asendis ja kui püsika peale panid läks tavarežiimile,kugi käiku näitas S.Kui möödasõiduks gaasi andsid,siis kohe krapsas pöörded üles ja läks väga hästi.Sama oli ka püsika välja lülitamisega ,kohe oli vedu igas rattas olemas ja seda arusaamatut vahepealset olekut ei tekkinudki.


stefan - 28.03.18 06:13

Kodiaq/Karoq kiituseks peab ütlema, et neil on füüsilised nupud, kust kiiresti veojõukontrolli režiimi muuta või offroad režiimi minna. Ma olen täiega nördinud, et Passat Alltrackil ja vist ka Tiguanil korjati 2018 mudeliaasta keskel ootamatult füüsiline nupp ära, ja seda millegipärast ainult bensiinimootoriga versioonil. Huviga ootaks VW poolset põhjendust, miks ometi. Paar korda olen pidanud see talv Alltrackiga kedagi kraavist ja hangest välja tõmbama ja eriti nüri on menüüdes surfata ja otsida sobivat režiimi taga. Kiire režiimivahetus, et hetkeemotsiooni ajel lõbusalt mööda lumist hooviteed koduväravast saba liputades sisse libiseda on suht välistatud.
Sama uuenduse käigus kadus Alltrackil bensukale viitav mootoritähis tagaluugilt (krt temaga), plussina lisandusid turvapoldid nüüdsest ka baasvarustuse velgedel. Esiklaasisoojendus pole B8 Passatil vist kunagi füüsilise nupu all olnud (jälle plusspunktid Skodale). Skodal on ikaldus ainult roolisoojenduse eraldi nupuga.
Kuna autodel kipub tühje nuppe siiski armatuurlauas või käigukangi ümbruses olema, võiks mõni nendest olla selleks, et kasutaja saaks ise salvestada omale meelepäraseid kiirvalikuid nende alla.


roosteuss - 29.03.18 18:46

Autoehitajad lähevad nutiajastuga kaasa ,nutiinimene ei oska ju nupuga midagi teha..Eriti hea pilt oli kui kolmeaastane sai mu nuppudega samsungi kätte ja kukkus selle hiirssilma suurusel ekraanil sõrme libistama aga aparaat ei andnud tulevasele nutiinimesele ennast mitte kätte ja see arusaamatu pilk lapse silmis,kuidas see veel tööle hakkab.


tnx - 02.04.18 07:17

Mingu kaasa, kui tahavad, aga nad võiks ju ometi aru saada, et autos on mingid funktsioonid, mida on vaja sõidu ajal kasutada ja siis peaks kasutajaliides (minupärast olgu ta kangide, nuppude, hääle, rooli raputamise, mõtete lugemise või millega iganes) võimaldama neid toiminguid teha nii, et juht keskendub pidevalt eelkõige juhtimisele.
Muidugi võib ju arendada ka alternatiivset teooriat, et see nutiliides on välja mõeldud perede-põlvkondade ühendamiseks ja autos peabki alati olem kaardilugeja kaasas, kes seda osa kasutab :)


saarlanee - 15.04.18 10:41

Esimene Kodiaq Sportline siis Eestis müügil ja saab proovisõite teha. Ilmselt suvel saab täisdigiplokiga neid tellida juba.

http://www.auto24.ee/used/2806975


rapid - 08.06.18 17:22

Tulekul on kodiaq rs
http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=55319


boggy - 09.06.18 15:24

Tsitaat:
Algselt postitas: rapid
Tulekul on kodiaq rs
http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=55319

Võiksid kuuesilkuseid ka pakkuma hakata, aga seda vist kontsernisiseselt ei lubata.


Wazer - 09.06.18 18:03

Kuuene ei mahu vist hästi ja on raske ka aga ma lepiks lohutuseks hädapärast Audi RS3 Limousine peal oleva viiesega ka, see paugutab küll, 294 kW 480 Nm@1700–5850. :)

Et kui juba unistamiseks läks.

Tegelt varem räägiti, et vRS tuleb ainult see 2 fööniga diisel millest oleks kahju, kui bensuka ka teevad, siis on hea. Praegune 132kW tundub ikka väga lahja juba.


maxe - 11.06.18 09:15

Skoda Tallin facebook väidab et tulekul "aasta teises pooles": LINK

:o


maxe - 16.06.18 12:25

https://youtu.be/3t-ESjQ5Uo4


Mrtnl - 04.01.19 21:25

Kodiaqi puhul häirib start-stop puhul mootori seiskamine juba enne auto päris seisma jäämist. Pidurdad väiksema kiiruseni ja juba paneb moto kustu, samas pole päris seisma veel jäänud, läheks kohe edasi, aga hakkab veits mõtlema vms, kui samal hetkel gaasi annad. Teistel ka selliseid tähelepanekuid? Üldiselt lülitan välja, aga loll omadus süsteemil liiga ennetavalt reageerida kokkuhoiu lootuses :)


boggy - 04.01.19 22:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Kodiaqi puhul häirib start-stop puhul mootori seiskamine juba enne auto päris seisma jäämist. Pidurdad väiksema kiiruseni ja juba paneb moto kustu, samas pole päris seisma veel jäänud, läheks kohe edasi, aga hakkab veits mõtlema vms, kui samal hetkel gaasi annad. Teistel ka selliseid tähelepanekuid? Üldiselt lülitan välja, aga loll omadus süsteemil liiga ennetavalt reageerida kokkuhoiu lootuses :)

Jah, sama lugu, seetõttu kohe välja, vahel ununeb, siis ropendan. Õnneks nupp väga käepärane, ei pea kuskilt menüüdest otsima nagu mõnel teisel margil. Varsti saab garantii läbi, siis uurin välja progremist.


boggy - 16.04.19 15:52

Tundub, et hinda hoiab Kodiaq hästi, kaks aastat hiljem on kõige odavam Eesti turul pakutav kasutatud isend ikka veel kallim, kui kõige odavam uus.


Priidic - 16.04.19 20:46

Ei ole ju nii hind ikka kukkunud, sama varustustase Activ puhul (lisadesse ei süvene, aluseks on hinnakiri):


1,5TSI, 4x4, DSG:

2017a. Kasutatud- 23900.-

Uus - 28600.-
---

Ambition

2,0TDI, 4x4, DSG

2017a. Kasutatud- 25900.-

Uus- 30900.- (Erihind, seega tegelik mõni tuhat kallim)


Seega minimaalselt ca 5000.- hinnast läinud + lisade hind, mis siin hetkel Uue hinnas ei kajastu.


boggy - 17.04.19 13:48

Jajah, nagu ma ütlesin, hoiab hinda hästi, ilmselt asi selles, et pikad tellimisajad, see hoiab tavaliselt esialgu kasutatud masinate hinnad kõrgemal.

Tsitaat:
Algselt postitas: Priidic
Ei ole ju nii hind ikka kukkunud, sama varustustase Activ puhul (lisadesse ei süvene, aluseks on hinnakiri):


digimon - 22.04.19 04:33

http://www.skoda.fi/uutiset/news-detail/seuraava-skoda-student-car-konseptiauto-on-pickup-mallinen-kodiaq


Nuustak - 23.04.19 18:37

Küsiks vahele, kas keegi Kodiaq-i omanikest on ka aftermarket velgi alla pannud?
Täpsemalt huvitaks 18 tolli, aga originaalid on ET43 ja 7" laiused, see laiuse osa suhteliselt imelik. On kellelgi kogemusi, et mis ET ja laiusega 18" velgi annaks alla panna, 7" laiusega on valik päris nigel.
Ei tahaks koguaeg rehve ümber lappima hakata, võtaks teised veljed juurde, aga originaalide eest küsitakse ikka eriti hinge hinda.


digimon - 24.04.19 00:37

Peaks alla minema kuni et 35 ning laius 8" ja 9".Nii annab igatahes velgede otsingul välja ja 19"ja 20" veljega sama laiuse 8"-9"


Nuustak - 24.04.19 19:04

Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Peaks alla minema kuni et 35 ning laius 8" ja 9".Nii annab igatahes velgede otsingul välja ja 19"ja 20" veljega sama laiuse 8"-9"


Ise olen ka uurinud, pakutakse küll saitidel, et sobiks ka 8 laius ja ET35, aga ei ole kuskil otseselt all peale originaali kellelgi näinud midagi suuremat kui 17".
Eks ilmselt tuleb ise katsetada mingite 8" laiuste ja ET35 velgedega.


Mrtnl - 24.04.19 20:04

Igatahes 17" puhul laius 7,5 ja ET35 on all, aga ei ole uurinud, kui napilt seal midagi fyysiliselt on. See oli mudelikohane soovituslik kombo igatahes.


M8DSwordfish - 26.04.19 05:07

Sportlinel originaalis juba 19 ja RS-il 20 tolli, ketsimõõduga 235/45/20, vaevalt et need 7'' laiusega on, 8'' on reaalsem.


boggy - 26.04.19 15:44

Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Sportlinel originaalis juba 19 ja RS-il 20 tolli, ketsimõõduga 235/45/20, vaevalt et need 7'' laiusega on, 8'' on reaalsem.

Noh ET on ka siinkohal oluline, tõsi, flantsidega saaks seda väheke korrigeerida vajadusel.


Nuustak - 26.04.19 17:44

Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Sportlinel originaalis juba 19 ja RS-il 20 tolli, ketsimõõduga 235/45/20, vaevalt et need 7'' laiusega on, 8'' on reaalsem.


19 tollised on originaalis kõik täpselt samamoodi 7" laiusega ja ET43, 20 tollised on 8" laiusega ning ET41.

Eks ma ilmselt 8" laiustega ikkagi katsetan, ilmselt siis ET35. Pigem natuke rohkem välja poole kui sisse poole jätta velge.

Eks ma selle pärast küsisin siin, et äkki keegi kodiaqi omanikest on mingeid aftermarket velgi alla pannud ja mis mõõtudega. Kui juba 17" ja 7.5" ET35 probleeme ei tekkinud, siis 18" 8" ET35 on suure tõenäosusega ka ok, aga eks katsetan omal nahal ära millalgi, kui sobivad veljed leian.


digimon - 27.04.19 02:38

Skoda octaviale annab 8,5" veljelaiuse ja ET mingi 45-50.Endal ettkel küll laius 8,5" ja ET 42 aga tahan ka ET 35 panna.Samas siin foorumis on octavial alla pandud (coilid on JOM Blueline Coilover ja veljed on Japan Racing JR11 19x9,5 ET35 Bronze. ),Et tundub mahuvad küll siis alla laiemad veljed ja väiksema ET,ga


boggy - 27.04.19 19:36

Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Skoda octaviale annab 8,5" veljelaiuse ja ET mingi 45-50.Endal ettkel küll laius 8,5" ja ET 42 aga tahan ka ET 35 panna.Samas siin foorumis on octavial alla pandud (coilid on JOM Blueline Coilover ja veljed on Japan Racing JR11 19x9,5 ET35 Bronze. ),Et tundub mahuvad küll siis alla laiemad veljed ja väiksema ET,ga

Hmm, Octavia ja Kodiaqi veermik identne?


siLc - 28.04.19 07:41

Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Skoda octaviale annab 8,5" veljelaiuse ja ET mingi 45-50.Endal ettkel küll laius 8,5" ja ET 42 aga tahan ka ET 35 panna.Samas siin foorumis on octavial alla pandud (coilid on JOM Blueline Coilover ja veljed on Japan Racing JR11 19x9,5 ET35 Bronze. ),Et tundub mahuvad küll siis alla laiemad veljed ja väiksema ET,ga

Hmm, Octavia ja Kodiaqi veermik identne?

Põgusal vaatamisel tehase varuosakataloogi, siis päris identne ei ole. Octavia kasutab Golfi juppe ja Kodiaq kasutab Passati juppe. Veermiku arhitektuur mõlemal muidugi sama nagu MQB autodel ikka.


fuzzz - 28.04.19 16:04

Kodiaqil on sarnane veermik superbiga...minu kodiaqil 30000km vahetati ära õõtshoova puksid ja läksid samad mis Superbil.


boggy - 28.04.19 18:12

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Kodiaqil on sarnane veermik superbiga...minu kodiaqil 30000km vahetati ära õõtshoova puksid ja läksid samad mis Superbil.

Selge, seega analoogia Octaviaga ei ole kohane, selleni tahtsingi asja suunata.

BTW, mis teid mööda sõidad või ongi uued autod nii erineva kvaliteediga tehasest tulles, sest mul kohe 100tuh täis ja peale vedelike-filtrite pole miski vahetust vajanud, auto saab küll omajagu vatti, aga 99,9% asfaltteed, auklikud kruusateed näriks veermikku kindlasti kiiremini.


fuzzz - 30.04.19 18:29

Puksi käuksumine hakkas möödund suvel kui auto oli saanud 5 kuuseks. Ei viitsinud kohe esindusse minna...talve hakul asi süvenes...sai käidud kolm korda enne kui midagi ette võeti...st tüüpiline lugu et kui teenimdusse lähed veaga siis on auto eeskujulik ja oma vigu välja ei näita:) sõidan vaid asfaltil ja kõige künklikum tee on 2 lamavat menti kodu tänaval. Lisaks oli erroris Adblue süsteem....pihusti oli oksüdeerunud ja seda 6 kuuga...esituled said vahetatud, tulede mootorid hakkasid oma elu elama....aga tundub et esimene aasta selline kus vead välja löövad...täna masin vurab ja teenib mind hästi...ptüi ptüi ptüi


fuzzz - 30.04.19 18:31

Tsitaat:
Algselt postitas: fuzzz
Puksi käuksumine hakkas möödund suvel kui auto oli saanud 5 kuuseks. Ei viitsinud kohe esindusse minna...talve hakul asi süvenes...sai käidud kolm korda enne kui midagi ette võeti...st tüüpiline lugu et kui teenimdusse lähed veaga siis on auto eeskujulik ja oma vigu välja ei näita:) sõidan vaid asfaltil ja kõige künklikum tee on 2 lamavat menti kodu tänaval. Lisaks oli erroris Adblue süsteem....pihusti oli oksüdeerunud ja seda 6 kuuga...esituled said vahetatud, tulede mootorid hakkasid oma elu elama....aga tundub et esimene aasta selline kus vead välja löövad...täna masin vurab ja teenib mind hästi...ptüi ptüi ptüi

Muide see esisillapuskide teema on kansuperbil ja volkswagenil väga sagedane viga...puksid defektsed...ja see viga pigem adaptiivse vedrustusega masinate puhul.


boggy - 17.07.20 16:02

Minu Kodiaq nüüd ca 5000km uue omaniku käes olnud, ls 145000 ja tahmafiltri tõttu purunes hammasrihm ja mootor kottis (2,0tdi). Esindus uurib asja ja ütles sellise põhjuse, vaatame, mis tehas vastab, aga ma nii kodus ei ole selle tahmafiltri teemaga, et sellisest põhjendusest aru saada ja ma ei ole enam auto kasutaja ka, seega ei uurinud rohkem. Kuni selle ajani oli (tehnilise)probleemivaba auto täielikult.


POZ - 26.07.20 09:06

Tahmafiltri tõttu puruneb hammasrihm? Sellist põhjust kuulen ma oma elus esimest korda. Kas nad äkki annaksid sellele diagnoosile ka täpsema tehnilise selgituse, kuidas selline asi võimalik on.
Ma olen autode hoolduse ja remondiga igapäevaselt 13a kokku puutunud ja selle aja jooksul olen näinud ka selliseid dpf’e, mis on täielikult ummistunud nii, et auto käimagi ei lähe ja kõikidel on hammasrihmad terveks jäänud.

Millises esinduses see auto on?


boggy - 26.07.20 20:19

Tsitaat:
Algselt postitas: POZ
Tahmafiltri tõttu puruneb hammasrihm? Sellist põhjust kuulen ma oma elus esimest korda. Kas nad äkki annaksid sellele diagnoosile ka täpsema tehnilise selgituse, kuidas selline asi võimalik on.
Ma olen autode hoolduse ja remondiga igapäevaselt 13a kokku puutunud ja selle aja jooksul olen näinud ka selliseid dpf’e, mis on täielikult ummistunud nii, et auto käimagi ei lähe ja kõikidel on hammasrihmad terveks jäänud.

Millises esinduses see auto on?

Tartu Aasta Auto. Miskit juhtus vist pingutiga, aga tahmafiltri tõttu, no ma ei tea, müstika ka minu jaoks :)


boggy - 27.07.20 10:39

Infot siis veel nii palju, et tehas maksab uue mootori kinni. Väidetavalt tahmafilter jooksis hetkega umbe ja tekkis tugev vastusurve mootorisse ja hammasrihma pinguti andis alla. Respect Škodale, et võtab vastutuse enda peale.