Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Vasta
Kes saavad postitada? ja
Kasutajanimi   Soovid registreerida?
Parool:   Unustasid parooli?
Pealkiri:
Vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvases kirjast teksti Sisesta kursiivis teksti Sisesta allajoonitud teksti Sisesta keskele joondatud teksti Sisesta link Sisesta e-maili aadress Sisesta pilt Sisesta koodi Sisesta tsiteering Sisesta nimekiri
Postitus:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BBkood is Sees
[img] kood on Sees
;) :P :o :mad:
:D :cool: :) :(

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Lülita BBkood välja?
Saa e-mailiga teatis vastustest?
    

Teema ülevaade
janas

 postitati 01.01.10 18:22
Olen samal arvamusel, parem kulutada raha uue jahutusvedeliku peale, kui katsetada tundmatu ajalooga jahutusvedelikuga. Mina Sinu asemel laseksin ka vana vedeliku välja ja kallaksin uue sisse. Mis puudutab aga seda plaskut. "Lennutaksin" teda kus-ku*at ja ei vaevaks oma pead, kas see vedelik sobib või mitte. Vabandan kui olin liiga otsekohene.

Tegusat uut aastat!:):)
Škņda

 postitati 01.01.10 12:15
Ma Sinu asemel laseks selle "jahutusvedeliku" või mis iganes olluse sealt välja ja paneks uue sisse. Kindlam tunne oleks. Ise olen kasutanud tavalist "Polarise" roosat (pikaaelist) jahutusvedelikku ja kõik toimib iga ilmaga. Enne kasutasin rohelist (tavalist) ja ka see pidas kõik pakased vastu. Muidu pärast on veel nii, et lööb sul ploki või mõne vooliku lõhki külmema ilmaga mingi paarisajakroonise kokkuhoiu pärast.
Plinn

 postitati 17.12.09 14:09
No nii... Tegin siis oma sodiga väikese katse.
Kangemat külma, kui praegu õues (-13) - mul võtta ei ole.
Tulemus: Tõenäoliselt on tolles plaskus talviseks kasutamiseks juba valmistehtud segu, mitte enam kontsentraat. Seda arvamust toetab lisaks katsetamisele ka juba enne mind avatud kork.
Aga katse oli siis selline: viisin hommikul külma kätte väikese koguse "kontsentraati". Teiseks siis 1:1 segu, mis konsentraadi kasutamise korral peaks omama külmakindlust kuni -37 kraadi ja ja lisaks veel segu 1:3 - mis konsentraadi kasutamise korral oleks pidanud jääma kasutatavaks veel -17 kraadi juures.
Tulemuseks oli, et see 1:3 segu, mis reaalse konsentraadi kasutamise korral oleks pidanud tänase külmaga (-13) igati "pandavaks" jääma - see külmus tahkeks jääkamakaks. :D
Ülejäänud "asjad" jäid kasutatavateks - kuigi mitte "päris" vedelateks. Moodustus mingi peaaegu vedel ollus, mida on isegi raske iseloomustada. Sarnase tulemuse võiks saada, segades lund ohtra veega ja kujutades saadud asja veidi geeljana ette. Silmaga vaadates näis vedelikus olevat hunnik tahkeid tükke. Ja loksutades-segades aine kahises ja krobises. Näpuga katsudes mitte midagi teravat ja kõva näpuvahele ei jäänud, pigem nagu mingis geelis soriks. Kusjuures see, mida kankust väljavalatuna ilma lahjendamata (arvatud "kontsentraat") lasin külmuda, oli vedelam ja sisaldas kristalle veidi vähem.
No igatahes sain suure portsu meelerahu tagasi.
Eilset paanikat süvendas asjaolu, et täiesti kangeks oli külmunud plastmassist kanister (taara siis) ise. Üsna täis kanistris polnud loksumiseks ruumi eriti ja samas liigutades kostus ikka see pisikeste jääkristallide sahin ja krõbin. No ja korgi sain ka maha alles ülessulanud potskult.
Siuke värk siis!... ;)
Swissflam

 postitati 17.12.09 13:34
GlycoShell puhul on tegemist monoetüleenglükoolil baseeruva konsentraadiga, mille lahendamata segu külmumispunkt on -11,5 C juures.
Suslik

 postitati 16.12.09 16:48
Väga suure tõenäosusega seda konsentraati ülemäära lahjendatud.
Plinn

 postitati 16.12.09 15:29
Nujah... silmajärgi hinnates loksub paisupaagis küll vähemalt sama värvi vedelik. Selliseid asjalikke külmi on kah alles kolm päeva ju olnud ja kõigil neil hommikutel ja ka päevade sees sai masin käima pandud ja mitte mõeldud sellel teemal - kuni siis alles täna toda õnnetut potsikut juhtusin näppima... :)
Olin kunagi väga ammu kuulnud mingeid väiteid, et külmakindel jahutusaine küll külmub ära, kuid siis pidavat muutuma mingiks zhelee- või geelitaoliseks olluseks, mis peaks põhimõtteliselt ohutu olema näiteks veepumbale. Aga kui ise tundsin, et plasku on kangeks külmunud ja mudimise peale ainult krudiseb ja raputamise peale sahiseb, siis tekkis veidike kole tunne küll... :D
jk

 postitati 16.12.09 14:32
Kontsentraatide külmumispunkt ongi madalam kui vett lisades. Võib kõlada küll uskumatuna, kuid tuleb leppida :)
Lase pudelile märgitud õiges suhtes vett sisse ja tee uuesti katse, kas külmub praeguse ilmaga või mitte. Ise panustaks sellele, et jääd ei näe.
Valts

 postitati 16.12.09 14:29
Äkki vana ja liiskunud asi? Samas võis eelmine omanik seda juba vajaliku suvise tasemeni lahjendada ja mootorisse valada? Vaata oma paisupaak igaks petteks ka üle.
Plinn

 postitati 16.12.09 14:10
Tere talv!
Leidsin hiljuti soetatud (kasutatud) auto pagassist muude, just sellel masinal parasjagu kasutuses olevate vedelike, plaskude hulgast jahutusvedeliku kontsentraadi. Noh tegelikult ei "leidnud" vaid teadsin kogu aeg, et sain ta eelmise omaniku käest autoga kaasa, aga jutt ei ole sellest...
Teema aga selles, et täna puht huvi pärast teda kergitades ja loksutades avastasin, et konsentraat plaskus sees jummala jääpudruks jäätunud ja ei loksunud seal midagi - pigem sahises kuivalt.
Tegemist on selle:
http://www.carix.co.uk/Webdesk/netblast/pages/index.html?id=293726 tootega.
Kõhedaks võttis, sest kui juba konsentraat tänase, maksimaalselt miinus 18-kraadise (Tartus), külmaga kuivaks pudruks jäätus, siis mis siis veel saab, kui ta veega lahjendatuna mootorisse lasta?!
Kusjuures see plasku on mul juba pea tund aega toasoojas ja ta käitub nagu need jahutuskastidesse paigutatavad külma-elemendid - kord mahajahutatuna on kurradi visa üles sulama. Aeg-ajalt olen teda loksutanud ja seniajani sisu kõrbiseb ja sahiseb - seega sisaldab jääkristalle.
Kuidas suhtuda sellisesse "külmakindlasse" kontsentraati? Pärast sellist avastust on isiklikult hingerahu veidi häiritud...

Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 22]
[PHP: 48.6% - SQL: 51.4%]